Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 4


Guest Христо

Recommended Posts

И двете тълкувания носят свой резон, но сякаш shelter е по-близо :)

И макар да се считам за умен човек, признавам, че не всичко успях да разбера, shelter. :)

Прочетох мнението ти няколко пъти, но отново оставам с усещане, че съм наполовина схванала за какво става дума.

По-точно да попитам: какво визираш под "идеализираща се дъщеря". Ако приемем, че идеализирам баща си подсъзнателно, тъй като не го осъзнавам, замисляйки се, то е нормално да идеализирам и себе си ли? Мисля си, че не се идеализирам, ако грешно съм те разбрала, моля само това да ми обясниш отново. :)

А за двете акули и страха от екстернализация- може би съм в период, в който се чудя къде е волята и мотивацията ми за много бъдещи желания и реализации... може тук да е връзката- че не съм убедена доколко показвам истинското си лице и дали не потискам негативи, вместо да ги разрешавам.

Линк към коментар
Share on other sites

Понякога децата приписват на родителите си харектер и качества, които са далеч от същинските. Може би ще си спомниш грешката, направена от мишлето в баснята на Лафонтен, описващо красотата на котката и страхотията на петела. За да заслужиш идеала, който вменяваш, сам се надстрояваш в такъв. В повечето случаи човек, който гради/утвърждава качества у себе си, открива "липсата" на същите у останалите хора.

Ако приемем, че фотоапаратът, който присъства задочно в съня ти е "всевиждащото око", но и е спукания сапунен мехур, това означава, че ново-носителят/детето или твоето свързващо/продължаващо утре е свободно от опеката на родителското старо. Това е и триумф, и радост, но и страх от възмездие.

Сънищата са прелест, която интригува и въздига енергията на мисленето. А то е същото като да проявиш негатива в позитив или идеалното в реално.

Само недей да вземаш за "чиста монета" моето казано, то също не е повече от фрагмент, частица от общата "снимка", която може и да не е в момента на място. :)

Линк към коментар
Share on other sites

акулата е понякога символ на пазач и защита в сънищата - за това не си се притеснила - редовно плувам и аз със акули и косатки на сън но те ме пазят - дори ме осиновиха преди години на сън косатки - веднъж пък сънувах че живея и спя в плаваща къща на сред морето - и около къщата гъмжеше от акули

по скоро бебето е знак за грижа и някакво препядствие

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

И понеже нощес сънувах, че съм в с/нежна топка, с която играят други се сетих, че топката/сапуненият мехур/ е символ освен на цялост, но и на свързаност, заедност, игра, интеграция. Може би пред нас двете с Brizeida стои задача да открием/явим "топка", която си остава такава, а не се пуква или топи.:)!?:)

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах митологичен сън. Май Морена беше богиня на смъртта ? Та според мен, причината да сънувам това име е една едноименна нова румънска песен. Та сънувам аз, че съм в подножението на хълм/възвишение, аз съм долу. Пък горе, на ръба на пропастта е застанала руса жена, може и в туника да е била облечена не съм сигурен. Тя беше богинята на смъртта - Морена. :lol::3d_059: Беше спуснала надолу разни клони/лиани с бодли/тръни по тях. :) Оплете ми краката с тях. Аз паднах/или бях вече паднал на земята. Взеха да я увещавам да ме остави, казвах и че вътре в себе си тя е добра, че не е лоша и тем подобни. Тя се размекна за малко и ме пусна. Само че миг след това отново започна да вплита лианите с бодли в мен и да обхваща и тялото ми. Взех пак да се опитвам да я размекна с добри думи. Тя каза, че е създадена при сътворението на света и че познава и добро, и лошо. Пусна ме, явно не и беше в плановете сега да ме убива. След малко от някъде се появи русо момиче, в съня с това момиче бяхме влюбени. Тя каза, че иска завинаги да сме заедно и взехме да се прегръщаме. Аз си помислих нещо от рода на : " Колко да е завинаги, най - много до края на живота ни.Колко са кратки човешките животи". Казах и че Морена иска да ни убие и може би си помислих дали ще има начин да се измъкнем. :D

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Май Морена беше богиня на смъртта ?

Сигурно оттам идва "Морена - Трепач" biggrin.gif

Сега сериозно: Внимавай с многото лица на блондинките 8a3fa35a3789cc61c38a9a078a3aa392.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Преди няколко дни сънувах сън, който много ме впечатли.

Сънувах,че с бившия се целуваме в черква.

Изведнъж на нещо като амвон, един поп стоеше и ни скръцна, нещо от сорта какво правим тука.Аз се притесних дръпнах бившия да бягаме.После изведнъж се озоваваме в стая, където той седи на леглото а аз търся обеци, а там имаше много перлени такива, и аз му казах да почака, че ще намеря изгубените обеци на жена му, уверих го ,че знам кои са. След което пък после изведнъж и жена мусе появи в стаята, беше тъжна и унила.И аз му казвам в нейно присъствие:"Щастлив ли си доволен ли си, защо го направи?"При което той ми каза,че и той не знае защо, няма идея, че не я обича и се е оженил заради детето.

Впечатлих се от съня, защото наскоро бях на разходка в един манастир с настоящия си приятел, но за пръв път го посетих с бившия, а сега беше и точно рождения ден на бившия.Когато влязох в черквата и изведнъж ми се насълзиха очите като се върнах назад.:blink:

Отдавна не сме заедно и нямам идея, защо толкова емоционално реагирах.

Ще се радвам да ви чуя какво мислите...

Линк към коментар
Share on other sites

Зравейте отново,

явно ми става навик , когато някой сън ме шокира да пиша тук, но се равяам на всеки отговор.:thumbsup2:

Тази нощ сънувам , че съм се скрила от дъжда под навеса на едно централно място в града ни, заеднено с още 2-3-ма човека. Чакаме си ние да премине дъжда поне малко , а аз от скука започнах с обратното на една химикалка да набирам PIN-a си на банкомата . Някаква жена ми каза да не го правя защото имало ток и ще ме удари светкавица! :lol: Перфектно, кога друг път можех да тествам светкавица , да ме тресне. Продължих да потропвам с химикалката по металната част на банкомата и започнах да усещам лека вибрация в ръката . Хората се развикаха да спра... в момента който се преместих , застанах на по-външно място И ме удари синя светкавица - като по филмите :D

Повдигна ме малко на около 50 см от земята и тресеше тялото ми в много Приятна вибрация , чувствах се много леко и комфортно.

За съжаление майка ми дойде да ме викне да стана :(

Каво е светкавицата , каква е вибрацията .... кажете какво знаете ?!

С нетърпение чакам постовете ви! :3d_009:

Линк към коментар
Share on other sites

Май Морена беше богиня на смъртта ?

Сигурно оттам идва "Морена - Трепач" biggrin.gif

Сега сериозно: Внимавай с многото лица на блондинките 8a3fa35a3789cc61c38a9a078a3aa392.gif

Морена е славянска богиня на смъртта. Благодаря за съвета.:)"оттам идва" - сигурно:))По принцип повече харесвам черни коси , защо пък тогава сънувах две руси жени ( богиня и простосмъртна)? :hmmmmm:

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Анжелика, сънят ти показва, че обичаш да експериментираш неща, които формално не се одобряват от обществото, едно от които е... "приятната вибрация" - не ги слушай, продължавай с приятните есперименти и... умната! :)

Линк към коментар
Share on other sites

А какво е светкавицата ?!

В случая, нещо краткотрайно, разтърсващо цялото тяло, вибриращо и... приятно.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

сънувах че съм на мисия аз и едни бивши колеги - да търсим съкровища и злато - по едно време попаднах в малка палатка - някакъв слот на съдбата(като в казината) за това какво ми предстои - падна се един букет цветя един диамант и последня символ не го видях имаше черна завеса на негово място като тайна нещо дето ще е изненадат - дано да не е на лошо - помня само първите два - имаше въпрос "да дръпна ли завесата" тамън да натисна "да" и се събудих от алармата :)

Линк към коментар
Share on other sites

Днес ще пътувам. Та сънувах, че съм на автогарата от която ще хващам автобуса. Един мой братовчед ( малък), също беше с мен. Не знам дали той знаеше къде да си хване неговия автобус, но аз нямах време да се занимавам и го оставих да се оправи. Започнах трескаво да търся мястото от където ще тръгне моя автобус. Странното е, че би трябвало да знам от къде, да познавам автогарат. Всъщност уж беше същата автогара, уж беше различна/непозната, абе уж същата, но направо си беше Друга. Все по - малко минути оставаха до тръгването на автобуса, аз се суетях и не можех да го намеря. Приближих се до дървените порти на една църква. На тях беше изписано нещо като седмична програма. :lol: Леко открехнах вратите, но не влязох, трябваше да хвана автобуса.Продължих да търся, а време почти нямаше. Една жена, която работи в касите на автогарата взе да се изказва лошо за неоправността ми, аз стиснах ядосано юмрук, но нямах време да се разправям с нея. :lol: Продължих да търся, мина часът в който би трябвало да отпътувам, в крайна сметка не можах да се кача и се събудих. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

От доста време сънувам все един и същи човек - мъж, който не познавам, но вижда ясно лицето му. Сънищата са различни, но почти винаги той ме гледа и ми се усмихва. За първи път ми се случва да сънувам все един и същи човек, който не познавам...

Ще се радвам, ако споделите какво мислите :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

моля ви да ми помогнете да разбера: сънувах починалата си преди години баба, бяхме заедно, в нейната къща (в която не съм ходила от както е починала), бяха и други роднини. Изведнъж през ноща чичо ми (той е жив) започна да вика - казаха че умира. Аз излязох от къщата на двора, запуших си ушите. Тук ми се губи малко - но накрая с него сякаш нищо не се случи, сякаш остана жив, не се разбра,но чувството в мен остана такова, но баба ми умря. Пак.

Плаках като станах - така истински беше.

Благодаря ви!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте !! Пиша за първи път в този форум . Чувал сум че сънищата са отражение на преживаното - дали е така ?? От 9 години сме заедно с приятелката ми . Местим се ту в тях ту в нас . Всъщност повече сме у нас . Родителите ми също живеят при нас . Снощи се поскарахме с приятелката ми - до колко сериозно ..времето ще реши . По сред нощ я закарах при майка и. Тази сутрин обаче сънувах странен сън . Намирах се някъде при някаква гледачка (или нещо такова ). При мен имаше и друг човек , който ми превеждаше какво казва гледачката . Не си спомням точно дума по дума това което ми преведе другия човек , но то звучеше така " Трябва да подадеш ляв мигач инъче тя ще те остави ( или ще си замине) .Това е . Не знам какво би значело това , но цял ден корема ми е свит на топка . Ще бъда благодарен за съвет или някакво кратко разяснение. Благодаря ви и късмет на всички!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , Снощи сънувах че бяхме с някой (мисля сестра ми но не съм сигурен ) и чакахме автобус на спирката - Дианабад гара Пионер автобуса трябва да е бил 94 , на спирката срещу нас в обратна посока имаше много хора които също чакаха ние бяхаме сами .Бързахме доста защото бях доста нетърпелив .След извесно време дойде автобус който спря за секунди но успяхме да го хванем ,автобуса беше доста стар.Влязохме вътре бяха шофиора и още един човек на който подадох един железен лев за билет .След малко човека след шофиора каза че трябва да се обадим на Катя ,аз мълчах тъй като не знаех коя е катя , след секунди като разбра че не знам коя е Катя каза че трябва да слезем , аз пак мълчах .След това ме попита

дали сме от Братството дали учим , аз отговорих че се интересувам и главно чета ,той каза че трябва да намерим Катя , продължихме да пътуваме

без да ни свалят .

Не знам точно защо споделям съня но това име Катя ми е влязло доста силно в главата .

.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че съм на студентския стол. Взех си поднос с храна и го оставих на масата. Отидох си измия ръцете и като се върна, гледам подноса го няма. Оказа се, че две момичета са ми го взели и са го сложили под масата. Взех си нов поднос с храна, пак се повтори същото. Не знам точно, не съм сигурен : получи се нещо средно между криене на моята храна под масата и ядене от нея от страна на момичетата. :) Накарах им се и казах, че ако се случи за трети път да ми направят такъв номер направо почвам да ги бия. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувам, че трябва да се направи нещо в една тъмна пещера под нас пълна с вода. Ние сме в помещението, което е все едно над и все едно до нея.

Аз стоя настрана и чакам моя ред. Пред мен „мислителите” се опитват да решат проблема с изваждането на нещо от дъното на водоема.

Чакам, защото аз съм работягата, до който опират като всичко се скапе, но първо търябва да пробват „официалните” методи. Пробата е неуспешна.

Приготвям си машинката, която е нещо като сложна пушка с фенер. Имам разни приспособления за усилване на силата и функциите на ръцете, докато приготвям „пушката”. Обличам нагоре още едно гумено яке, но някой разсипва боровинки по дънките ми и са целите в червени петна и ми е неприятно, че трябва да се гмуркам с голи крака на тоз студ.

След това май съм взел нещото и за да го доставя, където трябва, ми дават двугърба камила. Интересно е като усещане да се кара камила. Влитам след известно време с нея в хотела и през лобито в лек тръс минавам покрай красиви и добре облечени жени, които ме гледат ококорени. Поглеждам се. Ризата ми е работна, мръсно бяла на черни точки и с завити ръкави и си викам тези ще решат, че тази работна риза е супер и ще вземе да стане мода. В следващото помещение слизам от камилата, укротявам я, хвърлям поводите и влизам в стаята.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Ще ме извините, но сега нямам време да търся темата за ангелите. Пробвах, но не стана. Така че ако може евентуално поста ми да бъде прехвърлен в нея. Това дето ще цитирам по - долу е сън, който намерих преди време в един форум.Бих искал да разбера, знаете ли дали съществуват такъв тип/вид ангели, ангели с такава външност ? Ако знаете нещо по въпроса, от каква йерархия са тези ангели ? :)

"Здравейте. Искам да споделя един странен сън от преди пет години, който обаче помня все още много ясно. Беше време, когато аз и приятелят ми пожелахме да имаме дете. За съжаление аз имах здравословни проблеми и след две години опити вече се бях отказала. Тогава се случи това- една нощ сънувах ангел- беше жена с кръгло лице, бяла- дори прозрачна, с ангелски криле. Когато се появи в съня ми сякаш ме обля с много обич, почувствах се странно спокойна. После ми се усмихна, докосна ме с пръст по ръката и ми каза:\"Не се притеснявай, всичко ще се нареди...\" Бях много изплашена и впечатлена. Не след дълго забременях и сега малкото ми момиченце е вече на четири години. Ако някой е преживявал нещо подобно- споделете ."

Линк към коментар
Share on other sites

Бих искал да разбера, знаете ли дали съществуват такъв тип/вид ангели, ангели с такава външност ? Ако знаете нещо по въпроса, от каква йерархия са тези ангели ? :)

Няма класификация на метафизичните същества по външен вид. Ако има такава – то тя е според степента на тяхната еволюция.

При повечето хора, образът съответства на някакви вековно натрапени религиозни иконоподобни модели – някои „виждат” образи, подобни на Христос или Богородица, други твърдят че това са ангели.. Но, всички са единодушни, че попадат в областта на светлината и се срещат със същество, от което се излъчва любов и разбиране. У всеки „визията” е в съответствие със собствените му представи и въпросното „същество” приема образ, приемлив за собственото му съзнание и способност за възприятие. Това е и целта: приемайки такъв образ – въздействието да е понятно и по-голямо.

Аз лично, предвид липсата си на каквато и да е религиозност, никога не съм била спохождана (било то насън или наяве) от субстанции с религиозноподобна външност. Близки приятели или пациенти, пък са споделяли с мен за свои визии на същества с пантеистичен произход, че даже и с извънземен.

Всъщност, от значение е не образът, а посланието, което този образ ни носи. Също така, наличието на образ, често не е и задължително, защото то може да дойде и по изцяло интуитивен път, а фиксацията в образа – често може да доведе до погрешна интерпретация или пропускане на същественото, както и до заблуда.

Според мен, доза разумен скептицизъм не е излишна никога, особено, когато си имаме вземане-даване с метафизичните светове. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора, Чебурашка. :) Веднъж сънувах, че говоря по телефона с един починал роднина, дали пък не сме се "свързали" насън ? :o Наскоро сънувах много добър познат, с който от години нито сме се виждали, нито сме се чували. Не съм имал повод да мисля за него. Пък го сънувах. Може да съм го посетил с астралното си тяло. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Някой би ли ми казал дали има някаква закономерност при сънуването на пророчески сънища. :) Имал съм пророчески или почти пророчески сънища за различни дребни неща без особено значение и то когато не съм го очаквал. Не мога да кажа, че тези неща са ме вълнували особено силно, даже не съм мислил за тях, а в други случаи не съм получавал пророчески сънища, въпреки че еди какво си ме е вълнувало повече, отколкото друго за което не съм се вълнувал толкова и съм имал пророчески сън. :) Има ли някакви закономерности, които да определят кога да сънуваш ясновидски сън. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...