Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 4


Guest Христо

Recommended Posts

Хрис, пророческите сънища са средство за постъпване на интуитивна информация. И именно, поради това, че тя е такава – рядко идва по команда. Обикновено, когато „даваме поръчка” за тъкъв сън – имаме фиксация в процеса, условия, претенции.. и т.н., които всъщност блокират протичането му. Малцина са тези, които са успяли да подчинят и контролират тези команди да не влияят на свободното протичане на интуитивната информация. Но, с практика – става. Стига човек да иска да усвои изкуството на осъзнатото сънуване и да реши точно по този начин да му идва информацията.

Не само в сферата на сънищата стои този проблем. Трудно е по команда да си „заповядаш” и наяве да те споходи интуитивното знание. Вярно е, че всяка постъпваща информация трябва да „тече в коловоза” на разума, за да може да се отсява нейната обективност, но приоритет трябва да има интуицията в тези случаи.

Също така, може да се фиксира и определен ден, в който да ни спохождат сънища от този род. Пример: Имам приятел, който е настроил съзнанието си, че всеки четвъртък да сънува т.нар. пророчески сънища. Човекът е лекар – невролог, а сега завърши и клинична психология – с две думи, логичен и разумен човек, изцяло неподвластен на „фантасмагории”. Та, той направи този ескперимент със себе си: настрои се да получава послания всеки четвъртък. В момента е довел процеса до автоматизъм, работещ безотказно и изключително полезен – задава си въпроси, на които иска да получи отговор или решение чрез съновидение.. и ги получава.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че отивам при зъболекар, но вместо да ми лекува зъбите той започна да ми вкарва някакви тръби под кожата на лицето и изсмукваше някаква мазна бяла течност! Приличаше на крем, но беше ужасно гнусно и гадно. Не ме болеше! След това се прибрах при баба ми. Трябваше да се върна при зъболекаря, които отначало беше мъж, но после се превърна в жена! Обух си нови, бели, чисти обувки, но ги обух обратно, т.е. с петата напред.Обувката бях обърнала със задната част и така тръгнах. Видях, че веждите ми са криви и незнам защо реших, че зъболекаря ще ми ги оправи!

След това сънувах моя прител и още едно момче. Това другото момче искаше да се бият с приятеля ми. Аз застанах пред моето момче и казах на онзи другия, че ще му го върна тъпкано и ще съжалява много за всичко. Размахвах пръст :) После двамата се сбиха и онзи другия повали приятеля ми с един удар!

Какво значи този сън според вас? Как бихте го тълкували вие?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ако на сън питаме някой за нещо, за което сме се канили да го питаме наяве, но не сме го сторили, и той вземе че ни даде отговор, дали е възможно да сме получили отговора наистина от него ? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ако на сън питаме някой за нещо, за което сме се канили да го питаме наяве, но не сме го сторили, и той вземе че ни даде отговор, дали е възможно да сме получили отговора наистина от него ? :)

Според мен подсъзнанието дава отговора.Може и да греша!

Линк към коментар
Share on other sites

Ако на сън питаме някой за нещо, за което сме се канили да го питаме наяве, но не сме го сторили, и той вземе че ни даде отговор, дали е възможно да сме получили отговора наистина от него ? :)

Може, разбира се. Зависи дали има функционираща телепатична връзка между въпросните хора. Знаеш, че може - ти, например, няколко пъти вече насън си "ме хващал" за доста неща, без да сме ги говорили :D

А Гранат ти посочи и друг път за получаване на информация :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Ако на сън питаме някой за нещо, за което сме се канили да го питаме наяве, но не сме го сторили, и той вземе че ни даде отговор, дали е възможно да сме получили отговора наистина от него ? :)

Според мен - не. Подсъзнанието е само един прекрасен психотерапевт, и прави всичко в интерес на здравето ни.

Например този сън би могъл да бъде Пожелателен.

С изключение на ясновидските или телепатичните сънища.

Според мен, отговорът му те тревожи и затова подсъзнанието, за да изчисти това тревожно очакване на сън ти дава "правилният" отговор! :D

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Тази сутрин сънувах нещо, което ми се стори странно и се опитах да го разтълкувам в съновника, но просто няма такова нещо! Сънувах, че едно момче , което не ми е близко, ме целуна по челото и ми казва: "Ти си един нещастен скорпион!" и после се стреснах и се събудих!?? Моля ви кажете какво означава този сън!??

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Тази сутрин сънувах нещо, което ми се стори странно и се опитах да го разтълкувам в съновника, но просто няма такова нещо! Сънувах, че едно момче , което не ми е близко, ме целуна по челото и ми казва: "Ти си един нещастен скорпион!" и после се стреснах и се събудих!?? Моля ви кажете какво означава този сън!??

Първо че сте зодия Скорпион, второ че имате някакъв проблем с момчетата... може би страх от отхвърляне?... И трето, някакво необосновано чувство за вина.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Ако на сън питаме някой за нещо, за което сме се канили да го питаме наяве, но не сме го сторили, и той вземе че ни даде отговор, дали е възможно да сме получили отговора наистина от него ? :)

Според мен - не. Подсъзнанието е само един прекрасен психотерапевт, и прави всичко в интерес на здравето ни.

Например този сън би могъл да бъде Пожелателен.

С изключение на ясновидските или телепатичните сънища.

Според мен, отговорът му те тревожи и затова подсъзнанието, за да изчисти това тревожно очакване на сън ти дава "правилният" отговор! :D

На мен ми се искаше обратния отговор да ми даде.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Някой може ли да ми разтълкува - намирам се в морето и изведнъж зад гърба ми се задава огромна вълна, аз си взех въздух, тя мина много високо над мен, завъртя се напред, а аз по средата бях обградена от много въздух и си дишах спокойно, докато вълната отмина и се успокоих.

Линк към коментар
Share on other sites

'hrisko_89'

На мен ми се искаше обратния отговор да ми даде.smile.gif

В такъв случай сънят не е "Пожелателен" а "Отработващ" - много по-често срещащи се сънища, при които подсъзнанието стига до края, до там, докъдето съзнанието не е посмяло да стигне и по този начин е създало психо/емоционално напрежение, което трябва да се отработи и изчисти.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувам страшно силна болка в лявото бедро - ама наистина осезаема и силна. По принцип често имам разни такива "кошмари" и успявам като започне да се случва нещо гадно насън, да се концентрирам върху сърцето и да си пея някоя мантра. Така постъпих и този път. Като че ли веднага болката остана на заден план. Събудих се и болката я нямаше. Тълкувам съня си по този начин - според мен болката е нещо субективно, което може да бъде преодоляно. Щом изпитвам страшно силна болка насън, а действително нищо ми няма, то това е само някакъв импулс, който се изпраща на мозъка, който пък изпраща сигнал за усещането за болка. С това си обяснявам и състоянието на транс, в което влизат някои хора, биват промушквани с остриета, а нито тече кръв, нито усещат болка. Смятам, че въпроса е до преодоляване на егото и този сън доказва именно това.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че пътувам до един близък град, но са ми продали билета с 2лв. по - евтино. Заради това, шофьорът ми поиска да си доплатя иначе нямаше да ме закара да съответната спирка и щеше да се налага много да вървя пеш. :lol: Аз си доплатих пътуването.

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes: Аз сънувам рядко, а нещата които си спомням на сутринта ги помня дълго след това.

Дъщеря ми е по- добра в това отношение, тя си има цели дневници със сънища и находките и с припокриване в реалния живот са доста.

Онази вечер отново сънува интересен сън. Интересен не за друго, а защото беше в навечерието на рождения и ден. Сънува, че е бременна(тя е на 13 год) и това състояние и е много интересно. В следващият момент се намира отстрани и бременната е друга жена, а тя става на тънка струйка и влиза в корема на бременната жена, изумява се от огромното пространство вътре и в същото време я обзема усещане за удобство, уют, топлина, което е прекъснато от събуждане, за да и честитим рождения ден :3d_146:!

Линк към коментар
Share on other sites

Нощес сънувах интересен сън.Може би е свързан с отминалата Задушница,не зная.

Намирам се на едно невероятно красиво гробище,където всичко е изградено от мрамор.Много е светло!На две различни мраморни пейки намирам бяло зайче и бяло коте - чувствам че са мои и търся човек,който да ми помогне да занеса двете животинки до нас,защото сама не мога да се справя.Обаждам се на някого по телефона(не знам на кого) и виждам как към мен се приближава човека когото съм повикала,опитвам се да разбера кой е,но не го познавам.

Линк към коментар
Share on other sites

Гранат 1, блазе ти, имаш много верни приятели и няма значение кой персонално ще ти помогне, защото всеки от тях би могъл да го направи.

Линк към коментар
Share on other sites

Гранат 1, блазе ти, имаш много верни приятели и няма значение кой персонално ще ти помогне, защото всеки от тях би могъл да го направи.

:)Благодаря ти,Alexander!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.Днес моя приятелка ми сподели този сън и помоли да го напиша тук,за коментар в темата.Тя е записала съня си и ме помоли да публикувам,като разбра,че имаме такава тема.

"Снощи сънувам(знам,че сънувам),че пътуваме с една приятелка към моето село с кола.Познатия път ,завоите ,извивките на пътя ,всичко е много ясно и реалистично.На един завой срещу нас идва червен микробус .Шофорът на микробуса, по някакъв начин (не спира,не слиза от колата дори,а ние също) , ни моли да видим дали има черно яйце.Ние спираме колата,отиваме наляво към нивите и там аз виждам един много красив ,тъмно червен петел,който гордо и спокойно си крачи из тревата.Оглеждам се за яйца и виждам от страни,като специално сложени ,не легнали,а сякаш седнали на едното си връхче две нормално големи бели яйца .Радвам се в съня си,че са бели.Виждам дори леко пожълтяла тревичка ,която е като шапчица върху яйцата.Събуждам се.Нямам усещане -ясно изразено от съня си.

Някой има ли идея как да тълкувам този сън и детайлите в него.

Моята приятелка,която сънувах,но живее в друг град се обади тая сутрин след съня.Всичко при нея е ОК.

Един познат,когото не съм виждала от доста време ми донесе спонтанно днес цяла чанта домашни яйца без да съм поръчвала.И ми каза,че ми носи яйца от свободни и екологично хранени кокошки,собствени.Още по два други повода днес се завъртяха въпроси и случки с яйца.

Не подлагам на съмнение синхроничността,но търся друг пласт на тоя сън. "

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тази нощ сънувах за мен прекрасен сън.Сънувам ,че отивам при някакъв възрастен човек ,който е лечител(къщата му е на брега на морето).Там имаше и други хора чакащи среща с него за да ги излекува.Когато дойде реда ми аз влязох,на масата видях че има някакъв наръчник за лечение ,който е от Петър Дънов :) Той започна да ме оглежда за да разбере какво да лекува.На следващия ден отивам пак да ме лекува,но там беше една моя приятелка,която също лекува.Тя каза да легна в/у краката й като бебе.Започна да ме лекува,Стана ми неудобно че толкова време се занимава с мен,а вън чакат толкова хора.Започна да ме лекува и аз усетих как започна да излиза някаква тъга от мен,сякаш се откъсваше от тялото ми.Започнах да се чувствам все по-добре и заспах.Накрая тя ме излекува.След това излязох от там като нова ,отидох на брега на морето ,където бях сама и се къпах под лъчите на залязващото слънце,чувствах се толкова добре,толкова добре :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Сънувах че от вуза ме карат да ходя на училище още две ходини, за да уча още руски. Но в същото време да си следвам висшето, но в даскалото да уча само руски. И тръгнах да хващам автобуса за града, в който учех само че обърках пътя и се замотах в някакви малцинствени квартали. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

тази нощ сънувах че апартамента ми е космически кораб - вътре си е същия - но като изляза се оказва че съм във въздуха и се придвижвам от магазина до нас летейки :) - после някакъв пикник - аз исках да снимам едни змии до една река (попринцип обичам влечугите змията не ме плаши на сън дори наяве съм хващала с ръце) - този път на сън обектива ми се замести с един дето отдавна искам да имам но струва към 1000 лв - наяве скоро едва ли ще го имам

Линк към коментар
Share on other sites

Дали някой може да ми помогне с тълкуването на следния сън:

Сънувах, че съм на брега на морето, заедно с две жени, чиито лица обаче не виждах, но за едната имам някакво натрапчиво чувство, че беше майка ми. Разхождахме се по плажа, беше много приятно, слънчево, имаше хора във водата, по брега, всички ми се струваха весели и спокойни. (Дотук свързвам всичко това с факта, че последните лета прекарвам на морето и винаги съм се чувствала добре там , имам приятни спомени и чудесни приятели, които живеят там, но сега аз съм далече и всичко това ми липсва.) Разхождахме се, аз им показвах къде съм работила и после се качихме в една сграда, на доста високо (или поне така го усещах), имаше много прозорци и слънцето блестеше наоколо... Спряхме се сякаш на самото стълбище и гледахме плажа през прозореца. Виждаше се наистина отгоре и всичко беше много слънчево и го усещах някак спокойно и се чувствах изпълнена с положителна енергия. Следващото , което си спомням (много странно големият прозорец, през който гледахме някак стана по-малък ) e как видяхме, че се надига огромна вълна и тръгва към нас. Тъкмо се канех да попитам дали ако ни залее е възможно да се счупи прозорецът и точно това се случи. Вълната се блъсна в стъклото , чу се силен удар, усетих го някак си като взривна вълна... видях как водата нахлу вътре и имам чувството, че ни удари, но само като силен сблъсък и се отдръпна... Дори не се усещах мокра. След удара се оледах, видях че всички са добре и тръгнах към стълбите. Чувах шум от хора наоколо , но нямаше никого. Започнах да слизам надолу, усешах се замаяна и се "виждах" как залитам леко по стълбите. Държах се за главата, чувах нещо като силно бучене, но, освен това и замаяността, ми нямаше нищо. Слизайки надолу, вече почти на най-долния етаж се появи някакъв мъж, не виждах лицето му, нито дрехите, но знаех, че е от екип за спешна помощ или нещо такова. Попита ме дали съм добре и ме хвана, за да ми помогне да изляза...

Това е всичко, което си спомням...

P.S. Освен съня, още по-обърквано се почувствах, когато го разказах на една приятелка и тя реагира с "Неможе да си сънувала това! Сънувах съшия сън преди две седмици, само с разликата, че имах малка рана над веждата."

Редактирано от Van4ita
Линк към коментар
Share on other sites

Сънищата са много и разнообразни.Най-ясни са когато има влияние на времевите портали, поне моите наблюдения са такива.Имам впредвид  пролетно, лятно равноденствие на дата 23.06. или например 18-19.08. или 23-24.12 през годината , също и на св.Дух.Тогава е най-точно и ярко посланието за индивида.Има и други силни моменти през годината, но те са с второстепенно значение.Не знам, това е по мое мнение.За всеки е много индивидуално да  разтълкува какви са посланията. :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...