Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 4


Guest Христо

Recommended Posts

Сънищата са много и разнообразни.Най-ясни са когато има влияние на времевите портали, поне моите наблюдения са такива.Имам впредвид  пролетно, лятно равноденствие на дата 23.06. или например 18-19.08. или 23-24.12 през годината , също и на св.Дух.Тогава е най-точно и ярко посланието за индивида.Има и други силни моменти през годината, но те са с второстепенно значение.Не знам, това е по мое мнение.За всеки е много индивидуално да  разтълкува какви са посланията. :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм много сигурна дали има връзка, но преди два дни си сложих розов кварц под вазглавницата, тъй като се смята , че помага за добър сън. И двете вечери след това сънувам много "цветни" сънища и странното е, че по цял ден не ми излизат от главата... whistling.gif

След този с морето, снощи сънувах диви коне, бяха много красиви, големи и бели, но някой стреляше по тях и видяк как ги рани... Знам, че много зле се почувствах - ядосана и безпомощна...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Сънувах се с някого и през прозореца влезе пеперуда,но не красива,с весели цветове,а сиво-лилавееща, нощна голяма/дано ме разбрахте/, и докато влезе през прозореца "залепна"за рамката му.Впечатли ме пеперудата...Ще съм благодарна,ако някой ми каже нещо ...

Линк към коментар
Share on other sites

За първи път сънувам сън за които нямам тълкуване! Нищо не ми идва наум, нямам предположения!

Сънувах, че съм с мъж и жена. Те бяха двойка и ми казаха да се кача на дървото и да извикам моя любим от средата на стъблото. Той щял да ме пази от друг лош мъж! Извиках го. Вече бях се покатерила на клона на дървото. Моя любим беше на съседния клон и седеше срещу мен. Беше с черна дълга коса и дълъг нос :) Усмихваше се! Каза ми "Мога да усетя зависта на хората и злобата им когато сме заедно, но ти не се плаши" Някой ни постави задача, но забравих. Момичето изчезна и попитах къде е? Казаха ми че в момента се зареждала! Говорихме си и за други неща, но и тях забравих. Бяха важни!

А минала нощ сънувах дядо ми да се катери по една скала. Не се хвана добре и падна в една пропаст. Плаках много и усетих тъга от загубата. Плаках и си казах, че е трябвало да се хване по-добре за скалата!

Някой ако има тълкуване на тези сънища моля да сподели. За втория сън просто смятам, че се разделям с някаква част от себе си. Промяна на мисленето или стар модел на поведение! Нещо такова ....

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Сънувам че от една по - висока улица се спускам на една по - ниска, вървя надолу по тротоар.Спрях се пред едно училище. Аз и един стар човек едновременно тръгнахме да пресичаме едно широко пътно платно, по което минават доста коли. Тръгнахме да пресичаме и аз му викам : " да ви помогна ли да пресечете", той ми вика "не". Тогава се върнах обратно на тротоара. Взех една чинийка празна и я протегнах напред. На нея кацна един гълъб и се застоя. Направи ми впечатление, че не отлита, мисля че гълъбът не беше бял. Взех да го галя, но той взе да ми кълве ръката. Усещането беше доста реалистично, уплаших се да не ми я пробие, с другата ръка му хванах главата и го дръпнах от ръката, която кълвеше. Сигурно и в отвъдното нещата са такива реалистични за обитателите му, както са реалистични в сънищата и в нашия си земен живот ...Пробвах пак да го галя, пак ме кълвеше ...Накрая го изгоних от чинийката.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Сънувах как си изгубвам дамската чанта. Тя беше голяма и черна. Почувствах се много гадно все едно съм изгубила всичко, което имам. Търсих я навсякъде, където се сетя и питах хората, които срещах, но нищо не намерих. Най-много се притеснявах, че съм изгубила личните си документи. Има ли представа някой какво значи това?

Няколко пъти за около два месеца сънувам, че ме хапе котка - впива се в ръцете ми и боли много. Ако някой разгадае сънищата ще съм благодарна.

Линк към коментар
Share on other sites

В събота след обяд, изморена от работа и от пътуване до село, легнах да почета, но ми се приспа. В полубудно състояние попаднах в центъра на торнадо. В момента, в който се завихри около мен, се оказах обградена от прозрачна материя с яйцевидна форма и с огромен интерес наблюдавах летящите около мен неща. И съзнавах, че не спя. Като се оттегли вихърът, отворих очи за малко и след това вече наистина заспах. Как мислите, дали това означава, че в някакво премеждие ще остана невредима?

Линк към коментар
Share on other sites

за мен по интересното е дали имате контрол над сънищата си ,смисал над дадена ситуация ,да не ме разбере някой погрешно нямам в предвид какво да сънуваме :) .Примерно над даден кошмар ,дали можете да овладеете ситуацията ? За мене немога да кажа защото от сигорно 5-6 години мисля че съм нямал кошмари .

Иначе знам че като сънува човек трупа пак някакъв опит ,може би подсъзнателен .А в Толтекските разбирания ,обясняват че мозакът ни е в 24 часово сънуване ,просто като заспим, губим материалната рамка и затова дори в сънищата можем и да летим и т.н.

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте отново,

сънувах сън, който не мога да разтълкувам и много бихте ми помогнали със съвети.

Аз вървя, в съня ми вече от години, и стигам до едно изоставено планинско село. Вечер е, умората е огромна. Виждам една къща, с плевня. Тя е изоставена. Между къщата и плевнята има дървена маса с дървени пейки. Насочвам се към едната пейка и сядам, за да почина. В този момент чувам шум и виждам огромна океанска костенурка, която идва към мен, сякаш за да ме нападне. Аз си казвам, не се страхувам от теб и я взимам. Страшно е тежка. В момента, в който я повдигам, се обръщам и виждам огромен вълк, който ме гледа и бяга напред назад. Аз си казвам, аз не се страхувам и от теб и го гледам. В този момент се появява огромна мечка. Това вече ме стряска много и аз се качвам на пейката, а после на масата, като държа огромната костенурка с насочена глава към мечката. Костенурката започва да се опитва да захапе мечката, а тя се изправя на задните си крака и размахва лапите си заплашително, ревейки. Но аз стоя и използвам костенурката като оръжие, а вълкът просто наблюдава.

Мечката се пуска на предните си крака след секунди и всички стоим и се гледаме, а аз не чувствам никакъв страх повече. След което пускам костенурката и тя си тръгва с мечката. Вълкът е там до мен и аз го знам това. Сядам на пейката, облягам се на масата и заспивам.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново,

сънувах сън, който не мога да разтълкувам и много бихте ми помогнали със съвети.

Аз вървя, в съня ми вече от години, и стигам до едно изоставено планинско село. Вечер е, умората е огромна. Виждам една къща, с плевня. Тя е изоставена. Между къщата и плевнята има дървена маса с дървени пейки. Насочвам се към едната пейка и сядам, за да почина. В този момент чувам шум и виждам огромна океанска костенурка, която идва към мен, сякаш за да ме нападне. Аз си казвам, не се страхувам от теб и я взимам. Страшно е тежка. В момента, в който я повдигам, се обръщам и виждам огромен вълк, който ме гледа и бяга напред назад. Аз си казвам, аз не се страхувам и от теб и го гледам. В този момент се появява огромна мечка. Това вече ме стряска много и аз се качвам на пейката, а после на масата, като държа огромната костенурка с насочена глава към мечката. Костенурката започва да се опитва да захапе мечката, а тя се изправя на задните си крака и размахва лапите си заплашително, ревейки. Но аз стоя и използвам костенурката като оръжие, а вълкът просто наблюдава.

Мечката се пуска на предните си крака след секунди и всички стоим и се гледаме, а аз не чувствам никакъв страх повече. След което пускам костенурката и тя си тръгва с мечката. Вълкът е там до мен и аз го знам това. Сядам на пейката, облягам се на масата и заспивам.

Интересен съм и доста продължителен ,аз никога не съм се чуствал измор в сънищата си :) ,иначе забавен сън ,но сигорно за теб е нещо като кошмар .Знам само че сънуваме за да се справим със страховете си .Разбирасе не буквално .

Линк към коментар
Share on other sites

Аз вървя, в съня ми вече от години, и стигам до едно изоставено планинско село. Вечер е, умората е огромна. Виждам една къща, с плевня. Тя е изоставена. Между къщата и плевнята има дървена маса с дървени пейки. Насочвам се към едната пейка и сядам, за да почина. В този момент чувам шум и виждам огромна океанска костенурка, която идва към мен, сякаш за да ме нападне. Аз си казвам, не се страхувам от теб и я взимам. Страшно е тежка. В момента, в който я повдигам, се обръщам и виждам огромен вълк, който ме гледа и бяга напред назад. Аз си казвам, аз не се страхувам и от теб и го гледам. В този момент се появява огромна мечка. Това вече ме стряска много и аз се качвам на пейката, а после на масата, като държа огромната костенурка с насочена глава към мечката. Костенурката започва да се опитва да захапе мечката, а тя се изправя на задните си крака и размахва лапите си заплашително, ревейки. Но аз стоя и използвам костенурката като оръжие, а вълкът просто наблюдава.

Мечката се пуска на предните си крака след секунди и всички стоим и се гледаме, а аз не чувствам никакъв страх повече. След което пускам костенурката и тя си тръгва с мечката. Вълкът е там до мен и аз го знам това. Сядам на пейката, облягам се на масата и заспивам.

Първо, много интересен сън си сънувала, за който сън се изискват сериозни познания, не само в психоанализа на сънищата :)

Да започнем тогава: за съжаление за подобни сънища е необходим още материал, за да бъде анализа по-обстоен и пълноценен, но ние ще се заемем с това, което имаме като материал. Би било добре да ни напишеш и за предишни твои сънища в същия контекст като гореспоменатия сън.

С какво можем да започнем като акценти в твоя сън: присъстваш ти и още 3 животни - костенурка, вълк, мечка, - нямаме човешки фигури, но имаме много силна архетипна натовареност, която всъщност предпазва от реален конфликт. От тези животни едното концептуално се изключва, а именно костенурката. Нека да видим какъв е нейният символ: животно, което битува и в океана, и на сушата - нещо, което ти не можеш да видиш в реалния свят и да се срещнеш се него, за разлика от вълка и мечката. Но преди всичко, в твоя сън, ти си определила костенурката като океанска, т.е. океанът е символ на несъзнаваното, надличностен архетип, в който ти си потърсила утеха и защита - използваш я като щит, като коруба (дори и релефа на черупката на костенурката напомня на боен щит); т.е. костенурката плува в океана на несъзнаваното, като единствена твърда материя, чийто носител може да бъде само Аз-а: асоциацията аз/щит означава "Аз, който се отстоява в океана от опасности" или "в море от бедствия" по думите на Хамлет, което ни навежда на мисълта, че ти възприемаш света като поглъщащ, плашещ и клатещ се.

Следвайки хронологията, ще се спрем и на вълка: той не е твой враг, той е колеблив в избора си и по-скоро не знае как да разреши конфликта; няма твърда позиция; т.е. вълкът си сама ти и имаш потенциал да се справиш с това, което ти тежи, но ти си неуверена в силите си, несигурна в действията - качваш се на пейката, без да имаш твърда почва под краката си; ти и вълкът не тръгвате доброволно в една посока, в тази връзка вълкът като помощник не може да изяви ролята си на защитник и затова се лута напред-назад.

Така, имаме океан/костенурка, ти /мечка : Аз-ът търси да се интегрира и от двата полюса имаме две двойки символи, но битката се е пренесла на сушата; ти си приела образа на костенурката и се припокривате и можете да устоите на онова, което иска да ви разкъса - мечката, въпреки, че приятел ти е вълка, а той е колеблив в решенията си, и пак казваме - ти си колеблива, защото не си направила избор. Качила си се на пейка, т.е. нависоко, отбягвайки решението на вътрешния си конфликт и запазвайки известна дистанция от случващото се наоколо: ако чуваш гласове или имаш халюцинации, качвайки се по етажите на Аз-а, т.е. по логичен път няма да стигнеш до решение и до успокоение - умората ти е голяма, а ти вървиш вече от години ...

Можем да напишем и други неща, но без анализ на предходни сънища, това ще е нелепо.

N.B.

Пиша от моя ник, но ми помогна и Вендор, за което му благодаря. Сънят ти е изключително интересен, още един път да го повторя.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Мона,

много ви благодаря за тълкуването.

Ето предходните 3 съня:

1ви сън:

Аз съм отново сама и вървя. Намирам се в красива планинска местност. Цветовата гама е невероятно наситена.

Чувствам леко притеснение, сякаш някой ме гони. Стигам до много голям мост. Под него има голяма река. Аз съм по средата на моста, когато усещам, че съм притисната от двете му страни. Идват хора от двата края, които искат да ме хванат. Лица не различавам, защото разстоянието е твърде голямо, но аз знам, че те не бива да ме достигат.

Те се приближават. Аз пак поглеждам надолу и ме обхваща голям страх. В този момент се отпускам и скачам.

Реката е дълбока, прозрачно синя и ме поема съвсем леко. Излизам без никакво затруднение на брега и поглеждам нагоре.

Направо се вцепенявам от гледката - височината е била прекалено голяма, колкото четири етажна сграда.

Водата се стича по мен, а аз изпадам в невероятен вътрешен мир, сякаш съм преодоляла нещо изключително голямо и не мога да го проумея. Стоя и гледам безмълвно.

В следващия момент се усмихвам, страхът изчезва, изпълвам се тотално, сякаш ще се пръсна, обръщам се и влизам в гората.

2ри сън:

Аз посявам слънчогледови семки. Поливам ги и се обръщам глава към слънцето. То ме грее и топли и аз се чувствам много щастлива.

След секунди поглеждам надолу и виждам как слънчогледите започват да растат пред очите ми.

Те не са нормални, листата им са огромни и са оцветени в невероятно ярки червени и оранжеви нюанси. Листата им излизат едно след друго пред очите ми, все в топли гами. Само тях виждам.

Аз съм много щастлива и се смея с тях. Сякаш и те се смеят.

3ти сън:

Аз съм с няколко човека и ние търсим "мястото" / неопределено за мен още/. Аз знам, че до това място може да заведе само определен символ. Поглеждам нагоре и виждам много птички, всичките са еднакви, без една. Тя се откроява много с червеното си оперение и странната коронка от пера на главата си. Аз казвам, ето го символа.

Всички политаме, като аз не виждам хората зад мен, защото водя. Следваме я над невероятни места. Виждам отново изключително наситен цветово пейзаж, полета, езера и хълмове. Аз толкова много се възхищавам на природата, че в един момент някой казва зад мен, загуби птицата. Поглеждам напред и виждам, че я няма. Тогава казвам, аз знам вече къде е и политаме към близката планина, която е скалиста и е осеяна с пещери. Аз се насочвам към една от пещерите директно. Влизаме вътре и виждам птицата, която е кацнала в своето гнездо и е много спокойна.

Аз се обръщам и казвам, ето намерих я, сега да намерим и ние "мястото".

Редактирано от catch22
Линк към коментар
Share on other sites

Аз аз като малък 8-9 годишен да съм бил ,имах доста често един сън ,нещо като кошмар беше ,сънят започва в една красива градинка тип паркче с две алеи, с пейки ,между алеите има градинка с цветя ,и на алеята в ляво на една от пейките има лилав хипопотам като от анимационно филмче ,и аз се спускам бавно отгоре на паркчето ,но нямам тяло само мога да виждам ,и се спускам бавно към хипопотамът ,като първо той откъсва едно цвете до него и го изяжда ,при което ми става кофти после той си отваря устата и ме поглъща ,и така свърша сънят :) .Аз сега си го обяснявам по един начин ,но ми е интересно и тука дали ще го интерпретирате по някакъв начин :).

Линк към коментар
Share on other sites

catch22, на колко години си. Би ли ни разкала нещо повече за себе си, ако имаш желание.

Твоите сънища са тотално архетипни, без никакво присъствие на азо-ва цялост. Ти си погълната от колективното несъзнавано. Като те чета, се връщам в праисторическите рисунки и в първите човешки творения. Разкажи нещо повече за себе си, ако имаш желание, ще се радвам :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Мона,

аз съм на 29 години.

Трудно ми е да определя какво точно да разкажа повече за себе си.

Досега мислих над тълкуването, което дадохте за последния ми сън с Вендор и разбрах това, което не можех да видя. Много ви благодаря за което. Ще споделя с вас какво осъзнах, надявам се да ви помогне да ме разберете и мен малко и ако не съм права, да ме поправите:

======

С какво можем да започнем като акценти в твоя сън: присъстваш ти и още 3 животни - костенурка, вълк, мечка, - нямаме човешки фигури, но имаме много силна архетипна натовареност, която всъщност предпазва от реален конфликт. От тези животни едното концептуално се изключва, а именно костенурката. Нека да видим какъв е нейният символ: животно, което битува и в океана, и на сушата - нещо, което ти не можеш да видиш в реалния свят и да се срещнеш се него, за разлика от вълка и мечката. Но преди всичко, в твоя сън, ти си определила костенурката като океанска, т.е. океанът е символ на несъзнаваното, надличностен архетип, в който ти си потърсила утеха и защита - използваш я като щит, като коруба (дори и релефа на черупката на костенурката напомня на боен щит); т.е. костенурката плува в океана на несъзнаваното, като единствена твърда материя, чийто носител може да бъде само Аз-а: асоциацията аз/щит означава "Аз, който се отстоява в океана от опасности" или "в море от бедствия" по думите на Хамлет, което ни навежда на мисълта, че ти възприемаш света като поглъщащ, плашещ и клатещ се.

======

Коментар:

Моите сънища са предимно свързани с морета, океани и изживявания с техни представители, освен тези, последните няколко месеца. В случая не осъзнах, че костенурката, която според съня ми е точно океански представител, ме кара да се върна в моя свят, на морета, океаните, светът, в който се чувствам сигурна и защитена и напълно изпълнена. Светът, в който аз намирам пълен вътрешен мир.

Отдалечила съм се моментно от това състояние и дори го използвам като оръжие срещу себе си, върни се на сигурно, си казвам, не се бори. Но я пускам да си отиде. Отказала съм този път, което не значи, че няма отново да намеря вътрешния си мир.

======

Следвайки хронологията, ще се спрем и на вълка: той не е твой враг, той е колеблив в избора си и по-скоро не знае как да разреши конфликта; няма твърда позиция; т.е. вълкът си сама ти и имаш потенциал да се справиш с това, което ти тежи, но ти си неуверена в силите си, несигурна в действията - качваш се на пейката, без да имаш твърда почва под краката си; ти и вълкът не тръгвате доброволно в една посока, в тази връзка вълкът като помощник не може да изяви ролята си на защитник и затова се лута напред-назад.

======

Коментар:

Приемам ролята на вълка, той е наложен вече в моя свят, приет е. Остава с мен когато заспивам, но не се съм сигурна, дали искам да действам чрез неговия образ. Водя вътрешна борба със себе си дали искам да продължа борбата по неговия начин, по друг начин или да се върна в състоянието си на душевен мир - при костенурката.

======

Така, имаме океан/костенурка, ти /мечка : Аз-ът търси да се интегрира и от двата полюса имаме две двойки символи, но битката се е пренесла на сушата; ти си приела образа на костенурката и се припокривате и можете да устоите на онова, което иска да ви разкъса - мечката, въпреки, че приятел ти е вълка, а той е колеблив в решенията си, и пак казваме - ти си колеблива, защото не си направила избор. Качила си се на пейка, т.е. нависоко, отбягвайки решението на вътрешния си конфликт и запазвайки известна дистанция от случващото се наоколо: ако чуваш гласове или имаш халюцинации, качвайки се по етажите на Аз-а, т.е. по логичен път няма да стигнеш до решение и до успокоение - умората ти е голяма, а ти вървиш вече от години ...

=====

Коментар:

Умората ми е голяма, защото пътят и борбата на мечката са най-трудните. Само мисълта за това ме кара да заспя. Не съм изобщо сигурна дали искам да поема такава отговорност.

В съня си съм решила да не следвам пътя на мечката засега, а този на вълка.

Остава да взема решението и в реалния живот.

Много ви благодаря на всички отново за страхотната помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, catch22.

Към написаното от Мона (и Вендор) ще си позволя да ти предложа и аз нещичко за архетипните и тотемни символи на мечката, вълкът и костенурката. Дано съм ти полезна с допълнителни щрихи :whistling:

Мечката - тя върви по свой собствен път. Ако никой не й пречи, тя е миролюбиво същество, но тежко на този, който я обезпокои - тогава тя става смел, но не и справедлив боец. Който е имал възможността да я види как разярено удря около себе си (особено, ако е женски екземпляр в родилен и следродилен период) - знае за какво става въпрос.. Поради това и образът й в психоанализата най-често се асоциира с този на майката и майчиния инстинкт. Други я смятат за символ на мъдростта. Тя изразява преди всичко стихийната сила, могъществото на несъзнаваното, но и недпредвидимото, капризния примитивизъм и склонността към насилие, които често се вграждат в отрицателната ни Сянка.

От друга страна, мечката символизира и склонността ни да вземаме прибързани и непоколебими решения, прекалена принципност - чията опасност се крие в това, че има вероятност по-късно да си дадем сметка, че не сме улучили подходящото време за действие и обстоятелствата са се променили.

Костенурката е пълен антипод на мечката. Тя ни напомня, че грижливо трябва да планираме всяко свое действие и начинание, за да постигнем целта си. Да не търсим светкавични резултати и успехи, а да разпределяме силите и приоритетите си. Също така, и че доза скромност няма да ни бъде излишна. Интересното при този архетип е, че прекалената му самоувереност и мнителност (и броня) му пречат да реализира сполучлива връзка и партноьорство.

Вълкът може да бъде брат, верен приятел или собственото ни Аз (нашата светла или тъмна страна). Той е едновременно соларен символ на способността ни да виждаме правилният път тогава, когато истината е скрита от нашите очи, а също е и символ на саморазрушителните сили в нас. В сънищата ни вълкът има значението, което ние му придаваме. Понякога е част от нас - благотворна или отрицателна. Може да представлява вглъбяването в себе си, оттеглянето ни от другите. Но и да символизира инстинкта, на който не съумяваме да дадем външен израз. Би могъл да бъде и „поглъщащо" лице - баща, майка.. или обществена фигура - защото, ако човек за човека е вълк, вълкът рядко е такъв за своите събратя.60.gif

Ти сама трябва да определиш на кого в обкръжението ти напомнят тези архетипи и с кого ги асоциираш. От споделените от теб сънища, според мен, става въпрос за персонажи от семейството ти, а символите на къщата, плевнята, океанът.. - че ти предстоят кардинални промени в начина ти на живот, свързани с преодоляване на чувството ти за страх от раздяла и самота и придобиване на сигурност в самата себе си, без потребността от нечия закрила. Решенията ти са взети - остава да реализираш действието и да ги отстоиш, с увереността, че най-хубавото за теб тепърва предстои. Успех! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз аз като малък 8-9 годишен да съм бил ,имах доста често един сън ,нещо като кошмар беше ,сънят започва в една красива градинка тип паркче с две алеи, с пейки ,между алеите има градинка с цветя ,и на алеята в ляво на една от пейките има лилав хипопотам като от анимационно филмче ,и аз се спускам бавно отгоре на паркчето ,но нямам тяло само мога да виждам ,и се спускам бавно към хипопотамът ,като първо той откъсва едно цвете до него и го изяжда ,при което ми става кофти после той си отваря устата и ме поглъща ,и така свърша сънят :) .Аз сега си го обяснявам по един начин ,но ми е интересно и тука дали ще го интерпретирате по някакъв начин :).

Никой не му се прави анализ на моя сън ,и искам да кажа ,че не се шегувам .

Линк към коментар
Share on other sites

Никой не му се прави анализ на моя сън ,и искам да кажа ,че не се шегувам .

еее, Веско, не е нарочно :P Просто цветята (и градините) са един от най-баналните символи в сънищата при психоанализа - свързани са със сексуалността и сексуалните афекти и фантазии. В случая се има предвид и видът на цветята, цвета и големината им и т.н. Същото е и с дърветата. (По този повод - сещаш ли се какво цвете е изял хипопотама?)

Предполагам, че това е и причината да няма коментар за съня ти - защото няма нищо особено в него.

Останалата символика - също е лесна: По времето, когато си започнал да сънуваш съня си, тъкмо си бил в годините на пробуждането на осъзнатата сексуалност. (Ей, това днешното поколение, направо ме шашкате колко отрано се развивате, значи :D ). Двете алеи символизират мъжкото (дясното) и женското (лявото) желание на ниво информация и знание, но все още не и на ниво тяло (затова и само виждаш, но нямаш осезаемост за тяло). Очевидно е и в коя алея (лявата) става изборът ти за реализиране на желанието (предпочитанията ти са към към жените:sorcerer: ) .

Интересното в случая - е образът на хипопотама, който яде цветя. Архетипът на това животинче се свързва със силата, стремежът да се получи насила и на всяка цена желаното, стремежът да трупаме огромни запаси "храна" и енергия от околните, ревност, агресия, мнителност към патньора, доминиране във връзката, авторитарност, избухливост, себелюбие.. и т.н. Тоест, авторитарната и животинската чест на инстинктите ни. Но, хубавото в твоя случай е, че хипопотамчето е малко, симпатично и сладко, почти без следа от агресия... Обаче, точно тези хипопотамчета, могат да крият в себе си пасивна агресия, прикрита зад игривост и инфантилност, която да избухне в "подходящ" момент срещу другите..

Важното е ти сам да анализираш себе си, усещанията си, желанията си и интуитивните си послания - за да прецениш:

1. "що е то хипопотам и цветя" в твоя случай,

2. "имат ли те почва у теб" и в какви "отношения" си с тях,

и 3. каква е истинската природата на желанията ти и доколко сам на себе си даваш свобода на изява.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз аз като малък 8-9 годишен да съм бил ,имах доста често един сън ,нещо като кошмар беше ,сънят започва в една красива градинка тип паркче с две алеи, с пейки ,между алеите има градинка с цветя ,и на алеята в ляво на една от пейките има лилав хипопотам като от анимационно филмче ,и аз се спускам бавно отгоре на паркчето ,но нямам тяло само мога да виждам ,и се спускам бавно към хипопотамът ,като първо той откъсва едно цвете до него и го изяжда ,при което ми става кофти после той си отваря устата и ме поглъща ,и така свърша сънят :) .Аз сега си го обяснявам по един начин ,но ми е интересно и тука дали ще го интерпретирате по някакъв начин :).

Никой не му се прави анализ на моя сън ,и искам да кажа ,че не се шегувам .

Отработващ страхът ти сън, от голямата уста на Хипопотама.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Тази нощ сънувах нещо свързано с дърпане на детски уши, не помня какво точно, но помня че имаше нещо с дърпане на детски уши. Ако на децата им дърпат ушите и им станат по - дълги, това ще помогне ли на децата в духовното им развитие, понеже нали дългите уши са свързани с голяма духовност ? :lol: Сънувах че имам малка сладка дъщеричка ( бебенце) и си помислих, че грижите за нея поне засега ще бъдат най - вече за бабата и дедото, ху ху ху. :D:P;)

Наскоро сънувах, че аз и сестра ми сме в една стая и седим седнали на столове, около маса. В коридорчето пред стаята става меле : един мой съученик до седми клас на име Костадин се бие с друг мой съученик Ахмед. :D Коцето си падаше качка закачка, обичаше да се бори насила с други деца, по - слаби от него : такива като мен и Ахмед... :D Този Ахмед никак не беше цвете, но другите момчета в класа често му скачаха да го боричкат без видима причина и аз единствен се застъпвах за него. :hypocrite: Дори веднъж аз и Ахмед се съюзихме срещу Коста Боста и още един, но не се стигна до бой, най - много леко боричкане. :lol: Та в съня гледам как отдавнашните ми съученици се боричкат и май Боста има превес, веднъга реших да помогна на Меди, за да не изпусна численото предимство (2:1). :D Върху тях се бяха метнали и други, май ги разтърваваха. Ставам аз и тръгвам, ама сестра ми се увисна на десния ми крак, за да ми пречи да се бия ( може да е тайно влюбена в Коста;)). Все пак с мъка се домъкнах до полесражението и се хвърлих да помагам. В следващия момент аз и Амед се озоваваме у нас заедно с общия ни дразнител, помачках го/повъртях го малко и го пуснах. Тоя пък се върна с адвокат. Събудих се и си казах, че е трябвало да го поудряме. :D

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Ирина - Horus - Чебурашка,така е още от малък съм голям фен на женската красота ,но в момента е много по важен характерът за мен .Иначе много изчерпателен анализ ,добре си запозната със сиволиката в сънищата .А Петър Дънов ,писал ли е нещо за сънищата ,че не съм попадал досега на нещо подобно ,дали някой знае ?

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Интересното в случая - е образът на хипопотама, който яде цветя. Архетипът на това животинче се свързва със силата, стремежът да се получи насила и на всяка цена желаното, стремежът да трупаме огромни запаси "храна" и енергия от околните, ревност, агресия, мнителност към патньора, доминиране във връзката, авторитарност, избухливост, себелюбие.. и т.н. Тоест, авторитарната и животинската чест на инстинктите ни. Но, хубавото в твоя случай е, че хипопотамчето е малко, симпатично и сладко, почти без следа от агресия... Обаче, точно тези хипопотамчета, могат да крият в себе си пасивна агресия, прикрита зад игривост и инфантилност, която да избухне в "подходящ" момент срещу другите..

В това клипче на хипопотама му избухва агресията срещу "другите" :

http://www.vbox7.com/play:b17c8b00

Не знам какво разбираш под "животинска част от инстинктите". Според мен животното притежава и прекрасни инстинкти.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен животното притежава и прекрасни инстинкти.

mecholari, клипът е прекрасен!

Прав си, често животните излизат от рамките на т.нар. от хората "животински инстинкт" и проявяват удивителни качества, служещи ни за пример на самите нас. Аз си го обяснявам със силната им връзка с природата и с умението им да улавят езикът й по естествен и спонтанен начин и да влизат в резонанс. От една страна това ги прави съпричастни с останалите земни обитатели, но от друга страна - е причина за тяхната беззащитност.

Например, последният месец бях свидетелка на две впечатляващи прояви: Уличната ми котка Маша преди два месеца роди котета. Това изостри изключително инстинктите й за защита, оцеляване и грижовност най-вече. Стана така, че децата в квартала намериха още новородени котета, с чиито майки са се случили злополуки или са били убити. Маша прие и чуждите котета, които бяха на различна възраст. По едно време заедно се грижехме за 11 котета. После, се сдобихме и с още 3.. По същото време, едни хора изхвърлиха домашното си кученце с три бебета. Въпреки, че беше пребита от бой от бившите си стопани и тормозена от други външни хора - тя взе по свое желание котета, за които да се грижи с много нежност..

Да, имаме какво още много да научим от и за животните! Удивителният начин по който са свързани с колективното съзнание и общуват помежду си, удивителният начин по който си помагат взаимно и чувството за отговорност, което имат.. - неща, които на някои хора даже липсват.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Сънувах че следващият ми живот на земята ще е последен живот, в който ще съм в кръга самсара и след следващия ми живот няма да се налага да се прераждам, и че дори това да не стане в най - лошия случай ми остават още девет прераждания. :3d_146:Омммм омммм омммм. :hypocrite:

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Сънувах че в махалата някаква бабка с бастун ме моли да я придружа наблизо. Даде ми да и нося другия бастун, имаше два бастуна. Придружих я до някакви нейни млади съседки и ги оставих да си говорят, като и върнах бастуна.

С баща ми и сестра ми трябваше да ходим на екскурзия до град С. Сънувам че в някакво кафене са се събрали хора, пишещи в този сайт. Разпознах само Божидар Зим :lol: . Въпреки че никога не съм го виждал. Пиеше нещо. :D Не беше алкохол струва ми се, може би кафе. Изведнъж хората от кафето взеха да заизлизат ( щяха да пътуват за събор в С.)Корите им бяха отвън паркирани. Аз също излязох и реших, че ще пътувам с тях за С. Но изведнъж се появиха баща ми и сестра ми. Баща ми каза, че е късно да пътуваме за С.( аз,той и сестра ми) и вместо това ще идем до по - близкия П. Съгласих се. Тримата се качихме в един влак. Аз се паднах в отделно купе от тях ( то си беше цяла стая...). Беше много нагъчкано. Докато пътувахме за П. гледах към една река, в която имаше огромни камъни и си мислех, че както реката оформя камъните, така и животът оформя душите на хората. Стигнахме в П. и слязохме.

Тръгнахме из града. По едно време видях как в от другата страна на парка една жена припада. Баща ми каза : " тцъ тцъ, леле", но не тръгна да помага, а продължи в поетата от нас посока. Тогава аз казах : "ще и помогнем бе" и прибягах бързо през парка ( бащата и сестрата след мен). Като отидох тя се освестяше, като я попитах как е тя се стресна ( уплаши се), явно съм и се появил изневиделица. Беше припаднала пред магазин. На няколко метра имаше жени, които бездействаха. Тогава отвътре ( от магазина) излязоха други жени ( може би нейни колежки) и я вдигнаха и прибраха вътре. Взеха да я бутат и дърпат, за да се освести. Едната жена и каза : " спокойно, аз щях да дойда по - бавно от това момче и нямаше да те стресна така". С баща ми ( и сестрата)тръгнахме пак в обратната посока и му казах : " те какво искат, две минути ли да ходя ?!".

В следващия момент, като че ли отново слязохме от влака и тръгнахме през града.Щеше да се играе мач между аматьори ( спечелили аматьорски турнир по футбол) и между шампиона на България. :) Докато вървяхме към мястото на мача видях, че в себе си нося два чифта обувки : мои и на една бабка дето седеше до мен във влака. :D Друг е въпроса, че реално между моя град и града, в който отидохме не пътува влак. :lol: Стигнахме до игрището, то си беше циментово, а наоколо кал ( егати условията). Двата отбора бяха много смесени : имаше от различни възрасти, имаше и мои познати. Една топка полетя към мен (изскочи от терена), аз се плъзнах в калта опитвайки се да я нацеля и да я пратя обратно в игра, но не стана и май ми се смяха. В следващия момент още една топка изскочи от игра, но успях да я вкарам в игра, нацелих я. После седнахме на ръба на една шахта ( в дворовете на даскалата има покрити с решетки шахти, на които може да се сяда като на пейки, защото се намират над нивото на земята). Та седнахме и гледам пак обуща : ама не футболни. Сменяха си обущата, един хлапак беше тръгнал да си слага едни големи обувки. :D

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...