Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 4


Guest Христо

Recommended Posts

Ако има любов, даването не е глупост. Ако няма - тогава очевидно е.

На всяка жена може да се случи да остане сама с едно или две, или ... няколко деца. Това означава ли непременно, че е лоша и използвачка? Преживяла съм подобни обвинения и изобщо не е приятно. Ами поставете се на нейно място. Всеки, докато е жив, се надява на щастие. Човек, чийто всеки ден е саможертва и се бори с живота да отгледа децата си, заслужава уважение. Но очевидно тази жена е сгрешила, не е намерила човека за себе си.

Има много случаи на семейства, които напразно очакват наследник, докато не приемат да се грижат за чуждо дете. Защото за Бог чужди деца няма.

Животът е голям Учител. Това, което не разбираме днес и за което съдим някой друг, след време ни идва до главата. И тогава пак така ли ще разсъждаваме, когато тоягата започне да налага собствената ни гърбина?!

Нямам предвид това Куки за жените с деца без мъже и ненамерили любовта, че са виновни. .Обстоятелствата са такива ,че от както е с брат ми за 5 години не е работила никъде и разчиташе на него . В последствие в тази криза работата замря , парите намаляха а тя започваше да нервничи и да прави циркове на брат ми и да го мъчи и да иска още и още вместо да си намери работа и да помогне. И накаря на човека ,който е плащал сметките и я е хранил нея и детето и 5 годни тя захапа ръката му. Той не искаше да става така , но от нейното държание се стигна до тука .

Редактирано от papita
Линк към коментар
Share on other sites

Ставането на майка не прави жената светица автоматично.

Човек, който дълго време не е ходил на работа, след това трудно превключва.

Когато от много време някой се грижи за нас, ние просто го приемаме за даденост и не си даваме сметка какво всъщност получаваме и колко усилия струва това. Обаче, ако любовта я няма, всичко това загубва смисъла си и е глупост.

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, отклонили сте се от обсъжданата тема. Не ви упреквам, случва се.

Моля ви занапред, това да е по-рядко :)

П.С. Тъй като съм модератор на този форум, бях длъжна да ви напомня. Слънчев и усмихнат ден!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък се обнадеждих, че някой ми е отговорил какво означава да наплескаш бившата си свекърва по дупето, докато тя е покорно наведена, след като чинно е измила няколко чинии. Опасявам се, че не е на хубаво.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Аз пък като че ли за първи път сънувах кучета, които не са заплаха за мен и които не ме карат да ме е страх. :lol: Сънувах че у нас имаме 6-7 псета за охрана. Един питбул, една немска овчарка, едно куче полунемска овчарка и 3-4 други улична превъзходна. Сънувах как някой отваря вратата на двора ни и две от кучетата се впускат към него, а аз се чувствам защитен от охраната ни. Малеее, 6-7 кучета. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Добре де, черните кучета са врагове, белите - приятели. Така съм чела преди време.

Ами ако не са нито черни, нито бели. :lol: Важното е, че спряха да ме нападат.

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Обикновено не помня сънищата си, но нещо ми прималя днес, заспала съм и ето какво сънувах.

Аз и дъщеря ми се качихме в асансьор, но преди да успеем да затворим вратата, потеглихме нагоре. Бързо изкачихме няколко етажа. Тя се притесни, че вратата остана така отворена долу, а асансьорът същевременно забави ход, започна да буксува и отново да се засилва, но не спря напълно. Притесних се да не паднем и се събудих.

В будно състояние си продължих съня - какво ще направя, ако се случи най-лошото. Асансьорът заседна между етажите, отворих горната врата, избутах дъщеря си през нея, а аз започнах да падам надолу, викайки й да не се тревожи. Летейки, взех нещо здраво в ръце и със сила го забих през стъклото на една врата, покрай която минавах. Нещото се подпря в тавана, асансьорът се заклещи, спря и вече бях в безопасност. Оставаше някой да ме измъкне. Аз - напълно будна и спасена викам на дъщеря си, че съм добре.

Ако сънят изобщо означава нещо, добре е да се наблюдава във времето. Често не показва наяве случващи се събития, а душевни състояния.

Междувременно бях разделена с дъщеря си и се чувствах зле, депресирана, забуксувах, дори душевно пропаднах много ниско, до един застой, от който не можех да се измъкна сама. Тя изглежда е усетила интуитивно, че имам нужда да е при мене и поиска да си дойде по-рано от предвиденото. Обади ми се и каза, че й е много мъчно за мама и плаче. Сега спинка сладко тук и аз се чувствам изпълнена с желание за живот.

Вероятно смисълът на сънищата е преди всичко този - да разбираме самите себе си, вътрешния си свят.

Линк към коментар
Share on other sites

От известно време си лягам доста късно.Последните дни след като си легна така да се каже сънувам,но не точно тава усещането, че сънувам,а и че съм будна и след това се събуждам.След това пак отново и отново,не мога за да заспя дълго време.Като се събудя не помня точно винаги какво съм сънувала като в нормален сън.И преди са ми се случвали такива неща, но сравнително радко,а сега почити всяка вечер.Като се събудя не се чувствам толкова уморена макар ,че това системно безсъние би трябвало да води до това,напротив ставам по-бодра с всеки изминал ден.Това малко ме обърква.На умората ли се дължи,на силните емоции и преживявания или на нещо друго?

Линк към коментар
Share on other sites

От известно време си лягам доста късно.Последните дни след като си легна така да се каже сънувам,но не точно тава усещането, че сънувам,а и че  съм будна и след това се събуждам.След това пак отново и отново,не мога за да заспя дълго време.Като се събудя не помня точно винаги какво съм сънувала като в нормален сън.И преди са ми се случвали такива неща, но сравнително радко,а сега почити всяка вечер.Като се събудя не се чувствам толкова уморена макар ,че това системно безсъние би трябвало да води до това,напротив ставам по-бодра с всеки изминал ден.Това малко ме обърква.На умората ли се дължи,на силните емоции и преживявания или на нещо друго?

Между другото и аз последната седмица страдам от безсъние.Лягам си след 00:00 часа и след това се въртя още 1 час в леглото и не мога да заспя.Не знам защо се получава така ,само където при мен е обратното.Аз се чувствам все по-отпаднала и уморена....Едиия ден даже си легнах към 1 и нещо и съм заспала чак към 3 и 30.А когато сънувам,сънищата са много реалистични и ги помня почти винаги.На последък вече засповам по-лесно,но пак си се въртя в леглото поне половин час. :3d_150:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък се обнадеждих, че някой ми е отговорил какво означава да наплескаш бившата си свекърва по дупето, докато тя е покорно наведена, след като чинно е измила няколко чинии. Опасявам се, че не е на хубаво.

Напротив, много обнадеждаващ сън е!

Взела сте решение, а то е: "Спирам да потискам гнева си, което правено дълго време, би могло да доведе до опасни болести"

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък се обнадеждих, че някой ми е отговорил какво означава да наплескаш бившата си свекърва по дупето, докато тя е покорно наведена, след като чинно е измила няколко чинии. Опасявам се, че не е на хубаво.

Ето какво пише Вал Глейд в книгата си "Алхимия на сънищата":

"Парадоксът е,че в сънищата действието е синоним на промяна в намеренията и мислите и замества времето,отделено на интелектуалното осмисляне и решение...именно мисълта е онази универсална енергия,която преобразува реалността."

Съгласна съм с Александър - взела си решение по въпроса който отдавна те мъчи.Сънят е добър за теб! :)

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

На 26.07 имаше Пълнолуние - може и то да е причина за безсънието ти.

Да и аз си мисля,че може да разади това,но до сега не се беше случвало....:31:

Редактирано от _edno_momi4e_
Линк към коментар
Share on other sites

На 26.07 имаше Пълнолуние - може и то да е причина за безсънието ти.

Да и аз си мисля,че може да разади това,но до сега не се беше случвало....:31:

Върху съня влияят и други фактори.Доколкото успях да разбера от постовете ти,в момента преживяваш разочарование.Ако човек е щастлив и има пълнолуние,той не усеща липсата на сън и колкото и малко да спи се чувства бодър.

Върху съня и сънищата сериозно влияние оказват психическото и физическото състояние.Много от проблемите ни се решават именно по време на сън.Като студентка първи курс се бях измъчила с една задача по дескриптивна геометрия - все не можех да я реша.Легнах си късно и видях решението в съня си - станах и го начертах.Оказа се вярно.:)

За да имаш по-добър сън,бих те посъветвала да си лягаш около 22 часа и да се отпускаш с помощта на дълбоко дишане,медитация или молитва - те ще прогонят тревожните мисли и ще спиш спокойно и пълноценно.Трябва ти още малко време и ще възстановиш съня си.

Според мен се помнят само сънища,които идват за да ни кажат нещо важно(при мен е така).Обърни им внимание!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Снощи имах странен сън. И ще се радвам, ако ми помогнете да го разтълкувам :)

Сънувах, че сме с майка ми сме в някакъв град и чакаме на спирка градския транспорт. Споряхме на кой номер автобус да се качим. Тя твърдеше, че мястото, за което сме тръгнали се стига с №12, а з с №9. Първо пристигна първия номер автобус, но не се качихме. След малко пристигна и втория. Качихме се. Не след дълго слезнахме... Бързо намерихме търсения от нас блок. Качихме сме до апартамента. Вратата се отвори от някакъв мъж. Влезнахме в една голяма празна стая. Имаше доста хора, всички бяха насядали по земята до стените и коментираха колко са доволни. Оказа се, че с майка ми сме при гледачка на кафе. След време дойде и нашия ред, влезнахме, но преди това трябваше да си събуем обувките. Гледачката се оказа младо момиче с черна чуплива коса. Поднесе ни кафе, но преди това ни каза, че трябва да изядем нещо сладко и ни даде по някакъв шоколадов десерт. След това отпихме от кафето и започна да разглежда чашите, но нищо не си спомням...

Какво мислите, че може да означава този сън?

Линк към коментар
Share on other sites

Върху съня влияят и други фактори.Доколкото успях да разбера от постовете ти,в момента преживяваш разочарование.Ако човек е щастлив и има пълнолуние,той не усеща липсата на сън и колкото и малко да спи се чувства бодър.

Върху съня и сънищата сериозно влияние оказват психическото и физическото състояние.Много от проблемите ни се решават именно по време на сън.Като студентка първи курс се бях измъчила с една задача по дескриптивна геометрия - все не можех да я реша.Легнах си късно и видях решението в съня си - станах и го начертах.Оказа се вярно.:)

За да имаш по-добър сън,бих те посъветвала да си лягаш около 22 часа и да се отпускаш с помощта на дълбоко дишане,медитация или молитва - те ще прогонят тревожните мисли и ще спиш спокойно и пълноценно.Трябва ти още малко време и ще възстановиш съня си.

Според мен се помнят само сънища,които идват за да ни кажат нещо важно(при мен е така).Обърни им внимание!

Да наистина в близките няколко дни не се чувствам много добре психически.Благодаря за съвета ти,ще пробвам дали ще се получи.А относно сънищата, аз винаги съм смятала ,че те имат голямо значение за нащият живот в деиствйтелност.Даже понякога си мисля,че им обръщам повече внимание от колкото трябва. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Снощи имах странен сън. И ще се радвам, ако ми помогнете да го разтълкувам 

Сънувах, че сме с майка ми сме в някакъв град и чакаме на спирка градския транспорт. Споряхме на кой номер автобус да се качим. Тя твърдеше, че мястото, за което сме тръгнали се стига с №12, а з с №9. Първо пристигна първия номер автобус, но не се качихме. След малко пристигна и втория. Качихме се. Не след дълго слезнахме... Бързо намерихме търсения от нас блок. Качихме сме до апартамента. Вратата се отвори от някакъв мъж. Влезнахме в една голяма празна стая. Имаше доста хора, всички бяха насядали по земята до стените и коментираха колко са доволни. Оказа се, че с майка ми сме при гледачка на кафе. След време дойде и нашия ред, влезнахме, но преди това трябваше да си събуем обувките. Гледачката се оказа младо момиче с черна чуплива коса. Поднесе ни кафе, но преди това ни каза, че трябва да изядем нещо сладко и ни даде по някакъв шоколадов десерт. След това отпихме от кафето и започна да разглежда чашите, но нищо не си спомням...

Какво мислите, че може да означава този сън?

Според мен числата имат някакво значение,щом сте спорили и си ги спомняш.

"9 - Трябва да приключите с миналото. Новото е пред вас."

За двуцифрените числа смечифични са 13,19 и 21.Поне аз така знам,за 12 не знам нищо.

"Ако насън посещаваш врачка,шаман,магьосник, наяве ще се опитваш да мамиш или да хитруваш."

"Сладкиш - че ядеш, ако сънуваш, стягай куфарите за път."

"Кафе ако пиеш насън, значи ще те поканят на гости." 

Надявам се да съм ти била полезна с нещо  :)

Редактирано от _edno_momi4e_
Линк към коментар
Share on other sites

Началото на съня си не помня, просто в един момент се озовах в една шатра, бяхме аз и моят най-добър приятел. Трябваше да се боксирам с една жена, млада на около 22/23 може би. Естествено, беше изключително неравностойно, макар че тя се опитваше всячески да ме удари, просто нямаше как да стане, а аз от своя страна я "удрях" много леко, за да не я боли. До този момент ние се биехме с голи ръце, след това един чернокож(негър), в чиято шатра бяхме, каза да си сложим боксовите ръкавици. Аз започнах да слагам едни сини, на лявата ръка вече я бях сложил и тъкмо щях да слагам и на дясната, но забелязах, че това момиче, с което се биех, един вид телепатично смени ръкавиците. Тя взе сините, погледнах себе си и видях, че съм с едни трицветни ръкавици(зелено-бяло-оранжево). Не продължи дълго нашата "схватка" и не помня точно дали бях определен като победител, или самото момиче просто изчезна внезапно.. Излизайки от шатрата, чувствах чернокожия като много близък. Видях, че държи една плочка подобна на военните, където ти пише кръвната група и др., но на неговата имаше числото 13 и някакъв надпис, който не съм сигурен дали беше септември или аз си внушавам, че е бил. В съня си виждайки тази плочка, казах на глас - може ли да я имам, след това той ми я даде, беше усмихнат, едър(здрав) и малко по-висок от мен. Чувствах го близък.. вземайки плочката разбрах, че утре е моят рожден ден и като младеж, първата ми мисъл в съня беше "още никого не съм поканил, как съм могъл да забравя и да не забележа, че рожденния ми ден идва".

Тук една важна отметка, аз съм роден петък 13, септември, точно каквато беше плочката, от което следва, че щом на сън съм се досетил, че утре ми е рожденния ден, то действията в шатрата и тн са се случили на 12 септември.

Малко объркващо го разказах, но ако някой може да ми помогне с разгадаването на съня, ще съм много благодарен.

Линк към коментар
Share on other sites

Началото на съня си не помня, просто в един момент се озовах в една шатра, бяхме аз и моят най-добър приятел. Трябваше да се боксирам с една жена, млада на около 22/23 може би. Естествено, беше изключително неравностойно, макар че тя се опитваше всячески да ме удари, просто нямаше как да стане, а аз от своя страна я "удрях" много леко, за да не я боли. До този момент ние се биехме с голи ръце, след това един чернокож(негър), в чиято шатра бяхме, каза да си сложим боксовите ръкавици. Аз започнах да слагам едни сини, на лявата ръка вече я бях сложил и тъкмо щях да слагам и на дясната, но забелязах, че това момиче, с което се биех, един вид телепатично смени ръкавиците. Тя взе сините, погледнах себе си и видях, че съм с едни трицветни ръкавици(зелено-бяло-оранжево). Не продължи дълго нашата "схватка" и не помня точно дали бях определен като победител, или самото момиче просто изчезна внезапно.. Излизайки от шатрата, чувствах чернокожия като много близък. Видях, че държи една плочка подобна на военните, където ти пише кръвната група и др., но на неговата имаше числото 13 и някакъв надпис, който не съм сигурен дали беше септември или аз си внушавам, че е бил. В съня си виждайки тази плочка, казах на глас - може ли да я имам, след това той ми я даде, беше усмихнат, едър(здрав) и малко по-висок от мен. Чувствах го близък.. вземайки плочката разбрах, че утре е моят рожден ден и като младеж, първата ми мисъл в съня беше "още никого не съм поканил, как съм могъл да забравя и да не забележа, че рожденния ми ден идва".

Тук една важна отметка, аз съм роден петък 13, септември, точно каквато беше плочката, от което следва, че щом на сън съм се досетил, че утре ми е рожденния ден, то действията в шатрата и тн са се случили на 12 септември.

Малко объркващо го разказах, но ако някой може да ми помогне с разгадаването на съня, ще съм много благодарен.

"Бой в съня ти означава пътуване."

Цветовете попринцип си имат значение ето,тези които  знам:

"СИН - цвят в съня показва, че ти предстои заслужена почивка, че ще възродиш надеждите си или че любим човек ще те отблъсне, ще се отчужди от тебе." 

"Ако сънувате зелен цвят - в каквито и да е ситуации, ще се сбъднат най-съкровените ви мечти."

"БЯЛ ЦВЯТ - в съня в най-общ план е добър знак - вещае любов, здраве, напредък, успехи, радост."

"Ако сънувате оранжев цвят - очаква ви щастие и възвишени чувства."

"13 – символът на силата, това число изобщо не означава нещастие, както някои смятат."Това е значението на числото,но в твоя случай може е друго да означава.Съня ти може да е знак,че нещо се се случи ден преди твоя рожден ден... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...