Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 4


Guest Христо

Recommended Posts

"ОСвидели вестта на съня." Някак от две думи съм направила една. Свидетелство и виделина. Може би съм сляла думите като свидетели/вътрешни очи/ и картините като видим/външен/образ на символизацията/свързаността/.

Сега си мисля, че под всяко желание има и други, скрити от първите. Струва ми се, всяко узнато вътре, става видимо и навън.

И все пак, би било добре Деяна да продължи.:)да добавя яснотата.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Това,че не съм се съгласила с вашето мнение не ме прави простак !

Всеки има право да си отстоява възгледите ... ;) Това се нарича позиция и мнение ,а не просташко поведение ! ;)

mecholari моля те да поясниш какво значи това

Деяна е влюбена във този образ, отсега нататък, ще сипе "огън и жупел". И никой не може да я обикне повече от друга жена.
.Кой кого да обикне ? В кой образ кой е влюбен?

Аз че на Мона се възхищавам е така ,защото не се страхува да обича!Истинска ,смела жена ! Ценя я наистина високо.

Това ли имаш предвид?

Има нещо вярно като се замисля ,но поясни малко ... моля те!

Shelter може да се тълкува като Д и Д .. ! Моето име и име на друг човек към които съм силно привързана!

Какво още да добавя ?Когато бях до дървото казах ,че в реалния живот съм чела за това място и знам ,че се изпълнявали желанията тук.Тук има смесване на света на сънищата и реалния живот (до колко е реален няма до коментирам :) ) .

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Shelter може да се тълкува като Д и Д .. ! Моето име и име на друг човек към които съм силно привързана

Деяна, при-вързан-остта е показана в първата картина.

Във втората има, което не мога да видя. Опитах да я уголемя за да стане по-ясно, но не успях. А там има нещо!

И то е важно.

Може би случайно, или не единственото число в написаното е заменено с множествено. Тъй/според както е/ сякаш имената са по-важните от човека.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз че на Мона се възхищавам е така ,защото не се страхува да обича!Истинска ,смела жена ! Ценя я наистина високо.

Това ли имаш предвид?

Има нещо вярно като се замисля ,но поясни малко ... моля те!

Смятам, че изживяваш психо-емоционална еднополова любов (моно-единичен). А Мона вече е "била там" и затова е способна да те "отведе и теб" емоционално и физически. Но това са неща,които са си между вас. Част от причините е поведението на насилник , а състоянието е трайно (Свадба).

"Огън и жупел" е наказанието за мъжете и е количествено-силов елемент, който сама можеш да усетиш доколко изпълваш със съдържание, зад маската на противоположността-студенина. "Влюбването'' е самия процес на изпълване със съдържание, а Мона е символа-образ, както и пътя.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Тази нощ сънувах много странен сън. Вървях по една уличка близо до моя дом. Вървейки нагоре по средата на пътя срещу мен се зададе сватба, видях момичето което ми е съседка и приятелка от детство, че е булка облечена в бяло. Близко до нея беше майка и и зад тях вървеше цяла колона с хора. Исках да ми обърне внимание, но тя въобще не ме удостои. Паралелно със сватбеното шествие от другата страна на пътя вървеше погребение и всичко беше в черно, аз бях между бялата и черната колона която слизаше надолу по пътя, но вървях между тях в средата бързо стремейки се нагоре. Някой би ли могъл да ми обясни какво мисли, за този сън? Предварително благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се радвам ако някой може да ми помогне да разтълкувам съня си.Сънувах ,че отвличам дете което жевее в някакво сиропиталище и понеже там се грижат зле за него то е болно и уродливо, може да се излекува ако за него се грижат нормално и с любов.После бягаме и бързаме да стигнем до летището преди да ни хванат.На летището има специален режим на пропускане на пътници и трябва да се подадът документи които следопределен период от време се удобряват и целта е да не се изпускат да излезнат от тази страна такива като нас.Митничарката склони да направи компромис .Жената деше бавна мудна малко незаинтересована ,но обшо взето добронамерена.И тъкмо преди развръзката се събудих

Преди този сън имах още един ,но не го помня.След него още един който също не си спмням целия.Тичах по стълби нагоре на долу в теарър ли беше,опера ли, но защо, не си спомням.Гледах се отстрани и бях много красива макар и със странно облекло.Много къса пола и дълъг ефирен шал,който се вееше.Шала беше шарен и много красив със наситени цветове.В съня имаше някакво напрежение,но беше много красиво.Аз имам известни предположения ,но се притеснява ,че това ме прави доста предубедена за всичко

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, ris_78!

На прага си на някакъв житейски обрат – той вече е започнал, но пълното му развитие очаквай към средата на идната година.

Няма да ти е особено лесно, но смятам, че имаш достатъчно сили и решителност да се справиш. Това е важно за теб и от доста време го обмисляш.

Евентуалните спънки, които ще срещнеш по пътя си – са от бюрократичен и семеен характер. Това няма да те обезкуражи и ще ги преодолееш. Също така, очакват те и срещи с нови хора – положително настроени, които ще се появят в този важен за теб момент и ще имаш тяхното съдействие, симпатия и подкрепа.

Личната ти трансформация ще стане и очевидна, съпроводена и в цялостна промяна в нагласата на околните към теб и на самата теб към теб.

Има и някакъв документ, чието му придобиване също е важен етап от тази промяна.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Елф,

всеки един от нас е средата на пътя. Но човек не е и с времевата му посока ведно.Скиталци сме, вземащи отпреди и даващи занапред, а и обратно, издигаме се и пропадаме.

Сватбата е ритуал, бележещ праг, прелом - другоячие. Има дума - посвършен - за оня, който встъпва в брак. А всеки същински брак е вече сплав, съединение, където предишното носи информацията си, но миксирана, споена, слята с тази на "другостта". Новото цяло е погребало, пожертвало предишното като съставни/отделни части.

Пишеш: съседското момиче и майка ти. Искаш те да ти обърнат внимание, но самите те са онова, което ти вземаш, върху което се възкачваш за да поемеш нагоре. Приятелката от детството, тази която те е родила и колоната с хора след тях е предишното, което ни е довело до "сватбата". Всъщност "сватбата" навярно е твое об-единение /бяло и черно/.Ти, майка ти, момичето и хората са четворичност. Цялото на тази четворичност е посоката нагоре.

Понякога от будността се откъсват тайни, които погребваме в чернота, просто защото остават неузнати, неразбарани, но навън в белотата тайните се проявяват, също както симпатичното мастило или релефа се овиделяват.

Т.е. нерядко белотата бива запълнена от чернотата.

Сънищата ме изпълват с почитание и страх. Сякаш са послания/дарове на всички предишни човеци, поради които и аз съм сега. Но никога не съм имала увереността, че мога да ги разбирам.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Много ти благодаря, за тълкуванието и не само на теб и на някой друг благодаря при все, че не го изяви явно във форума, за мен и двете тълкувания бяха много ценни. Майката на момичето видях в съня си не своята но това няма никакво значение, ние всички сме едно както се казва. Аз не сънувам често, но винаги когато това се случва посланията са много силни и затова се обърнах, за помощ към вас които сте навътре и работите в тази насока, благодаря! :3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Днес сънувах сън.

Ходя се из квартала и търся майка ми,която трябва да пристигне (тя е мъртва от 4 години).Навън е нощ и всичко е обраснало с дървета и храсти.Излизам на едно кръстовище и изведнъж става светло и слънчево.На отсрещния тротоар стои майка ми и се озърта.аз и махам,пресичам пътя и отивам при нея.Тя много силно ме прегръща.Прави ми впечатление,че е облечена в някаква бяла прозрачна нощница и рамките на очилата са бели(не носеше постоянно очила).Казва ми че е закъсняла,защото са ги забавили по пътя.Вървим и общуваме без думи.Изведнъж тя изчезва от погледа ми.

Ще може ли някой да разтълкува този сън?

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип сам успявам да си тълкувам сънищата, но да ви питам за този какво мислите:

"Сънувам, че имам по тялото три лампички подобни на диоди: междувеждие, гърло и слънчев сплит. И се готвя да сложа още три под пъпа."

Линк към коментар
Share on other sites

Лампичките често служат за индикации. Физиката ми е чужда като наука, но доколкото си спомням диодите нямат свързващата жичка. А диод в превод означава "двоен път". Между веждите е мозъкът, гърлото е и средството за комуникации, освен врата за храна и въздух, слънчевият сплит е част от нервната система. Вероятно "под пъпа" тук е в смисъл на тялото/то, цялото е отделено чрез прекъсването на пъпната връв/. Възможно е и да става намек за чакри, но по - вероятно е да се дава сигнал за разделение/двойност/ между него, като безсъзнателно, мисълта, говора и връзката/сплит/ с енергията/слънцето, света/ извън него!?

В рекламите за лекарства болката "свети".

Писала съм толкова недомислици в тълкуванията. За оправдание казвам само, че хрумките дори и погрешни могат да закачат и истина след себе си. Както "3" в ника ти:) Може да се чете и като буква, и като цифра.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че Учителя, някакви други хора и моя милост бяхме около някаква маса. Учителят беше прав и говореше нещо, единственото което си спомням че каза, беше нещо свързано с негова дреха. Може да съм сънувал този сън, защото преди да си легна най - накрая гледах "Матрицата", тя може да ми е повлияла по някакъв начин. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Дрехата е покрив. Но и щедра илюзия, за което покрива.

Може да се разглежда като матрица, защото в житейската ни опитност са натрупани стереотипни отношения към облеклото.

Навикнали сме да мислим за истината като за голота.

Инак като прочетох "моя милост", веднага си представих "трапезата".

Кое ли е по-голо от "милостта" на "хляба"!?

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че ще пазарувам нещо и питам колко струва, няколко пъти попитах изказвайки се бавно и ясно. Старата продавачка не ви отговори. Леко се подразних, влязох в павильона, посегнах да си взема това дето исках и извадих парите, за да и платя. Тогава тя се разприказва и малко взе да ме разсейва докато броях парите, които да и дам. Сега се сетих, че мислех да и платя, но без да знам колко трябва да платя.

Линк към коментар
Share on other sites

Ха, ето ме и мен в тази тема.

Тази сутрин сънувах идването на потопа. Само спокойно, нямаше апокалиптични картини :)

Бяхме се събрали приятелки на разговори ( по езотерични теми и най-вече лечителски). И си споделяхме, как обществото много трудно приема холистичната медицина.

В един момент по улиците настана нещо като вълнение сред хората, глъчка. Във въздуга се усещаше особено лъчение, особено състояние на самия въздух, нещо като напрежение, напрегнатост, но и променена същност. Излязохме на улицата, аз изгубих другите в суматохата, настъпи сумрак и лутане, но видях, че по крайбрежните улици към центъра идва вода ( градът беше крайморски). Хората газеха във водата и викаха притеснени. Тогава направих жест с длани към водата, все едно че я спирам. Забелязах, че хората във водата се чувстват зле при това действие и ги накарах да минат на тротоара. Повторих жеста и водата започна да се отдръпва ... върна се отново в морето, улиците останаха нормални.

Тръгнах да се връщам сред многолюдна тълпа и гълчава. По пътя намерих метална статуетка, състояща се от пет цифри в следния ред:

16761 (цифрите бяха подредени по този начин и приблизително с такова съотношение на големините), като седмицата беше изобразена във вид на танцуваща девойка ( балерина).

Прибрах статуетката с мисълта, че е ценна и означава нещо важно.

Това е. Ето материал за тълкуване.

И за нумеролозите има нещичко.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте

Сънувах ... пътека и около мен имаше много малки кученца (палета имам предвид) .Трябваше да се грижа за тях .Дълго вървяхме по пътеката заедно , после ги изгубих и тръгнах да ги търся ,знаех и чувствах присъствието им около мен ,но не ги виждах.В търсенето попаднах на една много красива поляна с огромни цветя ... много красиви цветя в лилаво,бяло , зелено ... наистина много хубави цветя . Откъснах си едно и го носех със себе си до като вървях по пътеката .После стигна до една порта ,беше заключена ,но излезе една жена (медицинска сестра) до мен имаше момченце и тя му завърза ръката с ластик ,а момченцето пищеше да го отвърже ... и мед.сестра го отвърза .

Чудя се какво значат кученцата ?Приятели или врагове са това .... има толкова различни тълкувания на кучето в съня !

Здравей Деяна!

Кученцата олицетворяват приятелство. Това че трябва да се грижиш за тях, подсъзнателно предпоставя и това, че ако се наложи, приятелите ти ще се грижат за тебе!

Предполагам, че много обичаш да си в компанията на приятелите си.

Също и че, дори без да са ти казали и дума, усещаш вътрешното настроение на хората.

Във втората част, чрез сънят, отработваш един свой страх от насилие в-у тебе, тъй като детето - това всъщност си ти, твоята проекция. Ти си свободолюбива и не търпиш някой да те "стяга" или "задушава" насилствено, дори и с думи и бюрократични формалности и ако някой си позволи да го направи... бориш се с вик и писък с-у това насилие.

И не на последно място много обичаш да пътуваш, да се срещаш с нови и непознати красиви места.

Дали и колко съм познал... очаквам да ми кажеш.

И тогава с твое позволение мога да продължа с анализа.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Alexandar

За моя голяма изненада ти си ужасно прав в тълкуването си.Всичко,което споделяш за моя сън е точно така .Наистина си познал абсолютно всичко!Изумена съм :o

Бих се радвала много ако споделиш мнението за един мои по предишен сън .За него можеш да прочетеш няколко поста след този сън с кученцата!

Очаквам с нетърпение мнението ти!Благодаря :3d_047: много!

Линк към коментар
Share on other sites

Преди няколко дена сънувах мнооого странен сън и имам нужда от вашата помощ за разгадаването,посланието илитам каквото е .Наистина ми е сложен като послание . И такааа ... етого съня :)

Бях на едно много мрачно място ... по средата на две стълби .Един мъж (непознат) ме поля с бензин ,а друг ми запали ръцете .Аз крещях "Какво правиш?Защо?Луд ли си ?" Изгасих си ръцете ,не усещах болка ... и поисках някои да ме прибере в нас .Този които ме запали вървеше след мен и искаше той да ме закара ,аз отказах. Тогава видях Мона(от форума) ... Тя беше с едно куче до себе си и аз я попитах "Идваш ли с мен" ,а тя отвърна че по късно ще се видим. Исках да избягам от онзи мъж които ме запали и се качих в една кола с един мъж и една жена ,които се съгласиха да ме закарат.Тогава се появи бившия ми приятел и ме пресрещна с една кола .Доближи се до мен и ми удари шамар ....беше доста гадно ,защото усетих болката и точно така ме заболя както ме е боляло когато наситина ме е удрял.Каза ми "Мършо защо си ми званяла от номер завършващ на 406" ,аз му казах ,че не е вярно.След това си отидохме с някакво момиче .Не я знам коя е.... даже лицето не й помня.

И така с Мона се срещнахме на един хълм.Пред нас се виждаше голямо зелено дърво,с красива корона.Беше посредата на езеро ,а зад дървото се виждаше водопад.Тя ми каза "Тук се сбъдват желанията!" и аз казах ,че зная защото уж съм била чела за това място.Тук искам да кажа,че аз осъзнавах ,че сънувам и че в реалноста съм чела за това място :) . И така ... в този момент почнаха да падат кристали от короната на дървото,но не навсякъде ....а само от едно конкретно място на дървото.И аз казах на Мона "Видя ли ... казах ти че се сбъдват тук желанията" или може би тя ми го каза ....абе някои го каза ... :)

Слезнахме долу под дървото.Аз клекнах ,а тя стоеше от дясната ми страна ,но изправена.Пожелахме си нещо и започнаха да падат тези кристали .Първо паднаха при Мона и аз се натъжих ,защото знаех ,че желанието се сбъдвало само ако падне кристала в ръката ти ,но точно в този момент падна и при мен.Тук беше много интересно.Кристала не беше кристал :) а бяло цвете от онези които си слагаме на блузата когато ходим на СВАТБА :) Усетих силна студенина и енергия .....Енергията беше обхванала целите ми ръце до раменете .... Просто усещах силно присъствие на нещо си ...Имаше и някой друг с нас ,пак жена но не я помня въобще.

И така .... някои да има идея какво значи този сън ? :)

Деяна, Първата част от сънят ти показва, враждебноста на светът в който живееш, в който и ние живеем, за съжаление...

Това е така нареченият "отработващ" терапевтичен сън, чрез който подсъзнанието се опитва да се освободи от натрупаните страхове, непоносим стрес и напрежение, с които за съжаление всекидневно се сблъскваме!...

Втората част е "пожелателен" сън, чрез който твоята слънчева душа показва копнежа, към малко радост и щастие и... един истински приятел. Искрено ти го пожелавам! :3d_050:

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте всички :3d_046:

Снощи сънувах,че натъпквам някакви дрехи от гардероба в чувал,щях да ги нося за пране ли,не помня точно.После се озовах в къщата на някакъв богаташ,дето уж живееше с моя позната.Обаче той реши да ме затвори у тях.Обаче аз излязох да търся моята позната,в некви улици се лутах около стари кооперации.блокове с натурии по терасите,без асфалтирани улици,прашно едно такова...И после като се върнак до къщата на богаташа видях,че колата ми която беше отпред е изчезнала,заедно с чувала с дрехи и лаптопа ми,който е бил и той в чувала :3d_035: колата беше черен мерцедес и беше на мъжа ми и аз мн се притесних,че я няма,но най-много страдах за лаптопа :3d_155: И някак си знаех,че онзи проклет богаташ е свършил цялата работа с кражбите,за да ме накаже.Съня ми беше някак си мрачен,като че на небето има облаци ,ама мн тъмни

Дали има някакъв смисъл тая глупост дето я сънувах :3d_104:

'princessa' , освен обичайните страхове от загуба на любими и необходими вещи от ежедневието, виждам и нещо което трябва да уредиш в живота си и което отдавна те безпокои но още не си узряла да вземеш решението.

Линк към коментар
Share on other sites

сънувах странен сън тази нощ - че съм в банята под душа - обаче постоянно влизаха и излизаха разни хора исках да се изкъпя на спокойствие но някак вратата уж беше заключена обаче някой постоянно влизаше попогрешка и ме притесняваше - все едно беше обща баня - постоянно някой искаше да ми каже нещо и не ме оставяше да се изкъпя на спокойствие - и мъже и жени влизаха и ме виждаха гола без дрехи и ме смутяваха и изчервяваха постоянно - повечето хора ми бяха и познати и колеги срам... :)

Линк към коментар
Share on other sites

сънувах странен сън тази нощ - че съм в банята под душа - обаче постоянно влизаха и излизаха разни хора исках да се изкъпя на спокойствие но някак вратата уж беше заключена обаче някой постоянно влизаше попогрешка и ме притесняваше - все едно беше обща баня - постоянно някой искаше да ми каже нещо и не ме оставяше да се изкъпя на спокойствие - и мъже и жени влизаха и ме виждаха гола без дрехи и ме смутяваха и изчервяваха постоянно - повечето хора ми бяха и познати и колеги срам... :)

Не се харесва на света,че си решила да се очистиш . Водата е символ на посвещение. Искренноста, която ще проявиш към тях ,ще ти донесе страдание,но ако проявиш търпение и любов в крайна сметка ще намериш вярната посока.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...