Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Честване на 145-годишния юбилей на Учителя


Recommended Posts

145 години от рождението на Духовния Учител Петър Дънов

11 юли 2009

Юбилейни прояви

* Тържествен концерт с музика на Учителя Петър Дънов

29 юни (Петровден), София, зала България, 19.30 ч.

7 юли, Пловдив, концертна зала, Военен клуб, 19.30 ч.

9 юли, Бургас, Филхармонична зала, 19.30 ч.

11 юли, Варна, Фестивален комплекс, Зала 1, 19.30 ч.

145_god_rojdenieto.jpg

* Изложби, филмови прожекции, литературни и музикални премиери

29 юни – 11 юли София, Пловдив, Бургас, Варна

5 юли Представяне на книгата на Йона Шварц от Израел - “Невидимата закрила”,

19.00 ч., Дома на архитекта, София, ул. Кракра 11

145_god_izd.jpg

За информация и контакти

тел.: 02/ 963 43 13

www.beinsadouno.org

www.beinsadouno.com

www.bialobratstvo.info

www.panevritmia.info

източник

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Тази вечер имах щастието за първи път в живота си да присъствам на концерт с музика от Учителя. Залата в Пловдив беше пълна, а сред имената на музикантите бяха Надежда Няголова -цигулка, Йоанна Стратева - цигулка (в струнен квартет), Пламена Гергинова - сопран, хорът на Бялото Братство "Евера" и др. Думите обикновено не могат да предадат истинското внушение и вълнението, с което музиката изпълва човешката душа, особено когато тя се изпълнява на живо. За мен, а и за всички присъстващи, този концерт беше поредният голям подарък от Учителя - празник на светлината, хармонията и живота в пълната му красота и разнообразие. Сред изпълненията особено вълнуващи бяха "Киамет Зену", "Вехади", "Ще се развеселя", "Благата песен", "Имаше человек", "Нева санзу", "Тъги, скърби" и др. Много силно бях впечатлена от Пламена Гергинова - нарекох я момичето с ангелския глас - кристално чист, мек и топъл, галещ и категоричен едновременно...

Докато се наслаждавах на музикалните изпълнения, си мислех, че в същност музиката на Учителя е практическото приложение на неговото Учение. И всеки, който има уши и иска да чуе, не може да не разбере, че ако намери своето точно място в света, както нотите в петолинието, които съставят мелодията, то животът ни би се превърнал в ежедневен празник на душата... Благодаря на Господ, че съм българка и че имах щастието да бъда толкова близо до духа на "Мировия Учител", присъствайки на този концерт, общувайки с хората, които го четат и следват съветите му! Благодаря, че съм част от онази "светла верига", която възражда живота и го въздига на по-високо стъпало! :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Нямам търпение за Варненския концерт! Ако е възможно някой да ми каже към колко се очаква да приключи, за да знам с кой влак да се върна в София още същата вечер. А също и дали Братството ще има някакви активности през деня, тъй като ще пристигна сутринта?

Линк към коментар
Share on other sites

Тази вечер имах щастието за първи път в живота си да присъствам на концерт с музика от Учителя. Залата в Пловдив беше пълна, а сред имената на музикантите бяха Надежда Няголова -цигулка, Йоанна Стратева - цигулка (в струнен квартет), Пламена Гергинова - сопран, хорът на Бялото Братство "Евера" и др. Думите обикновено не могат да предадат истинското внушение и вълнението, с което музиката изпълва човешката душа, особено когато тя се изпълнява на живо. За мен, а и за всички присъстващи, този концерт беше поредният голям подарък от Учителя - празник на светлината, хармонията и живота в пълната му красота и разнообразие. Сред изпълненията особено вълнуващи бяха "Киамет Зену", "Вехади", "Ще се развеселя", "Благата песен", "Имаше человек", "Нева санзу", "Тъги, скърби" и др. Много силно бях впечатлена от Пламена Гергинова - нарекох я момичето с ангелския глас - кристално чист, мек и топъл, галещ и категоричен едновременно...

Докато се наслаждавах на музикалните изпълнения, си мислех, че в същност музиката на Учителя е практическото приложение на неговото Учение. И всеки, който има уши и иска да чуе, не може да не разбере, че ако намери своето точно място в света, както нотите в петолинието, които съставят мелодията, то животът ни би се превърнал в ежедневен празник на душата... Благодаря на Господ, че съм българка и че имах щастието да бъда толкова близо до духа на "Мировия Учител", присъствайки на този концерт, общувайки с хората, които го четат и следват съветите му! Благодаря, че съм част от онази "светла верига", която възражда живота и го въздига на по-високо стъпало! :3d_053:

Когато се докоснеш до нещо истинско, съвсем естествено очите ти се изпълват със сълзи. Така се случи и докато четях твоя пост - благодаря ти! Толкова добре си го написала, че успях да усетя атмосферата, преживяването... :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти и аз, borislavil! Няма по-голяма радост от това да споделяш вълненията си и да бъдеш разбиран. Тогава се усещаш жив и пълен с енергия за нови добрини! :feel happy::3d_059:

Линк към коментар
Share on other sites

Някой от вас ще бъде ли на събора в Айтос (то не е съвсем във Варна, но не е и много далече) на 11юли? :D

От форума не знам, но разбрах, че в Айтос, където традиционно има събиране по това време, ще има и група от Варна.

Линк към коментар
Share on other sites

Някой от вас ще бъде ли на събора в Айтос (то не е съвсем във Варна, но не е и много далече) на 11юли? :D

От форума не знам, но разбрах, че в Айтос, където традиционно има събиране по това време, ще има и група от Варна.

Ако все пак дойде някой от форума, ще се радвам да се запознаем. В бургаската група, доколкото знам, няма друга Нели.

Линк към коментар
Share on other sites

Отзвук от юбилейните чествания и прояви:

Приключиха юбилейните прояви по случай 145-годишнината от рождението на Учителя. С радост може да ви съобщим, че навсякъде те бяха посрещнати много радушно. Незабравими ще останат за нас срещите ни в Народна библиотека "Св.Св. Кирил и Методи" на 26 юни, тържественият концерт в зала България на 29 юни, представянето на книгата на Йона Шварц от Израел на 5 юли, представянето на филма за богомилите на Максим Караджов в Интерпред на 6 юли, концерта във Военния клуб в Пловдив на 7 юли, концертната програма на открита сцена пред общината в Айтос на 8 юли, представянето на Списание 8 и концерт на 9 юли в Бургас, откриването на документалната фотоизложба с архивни фотоси от живота на Учителя в централното фоайе на Фестивален и конгресен център във Варна на 10 юли, тържествения концерт на 11 юли в зала І на същия център, юбилейната среща на братската градина във Варна с гости от чужбина на 12 юли и концерт в залата на общината в Свищов на 13 юли.

Навсякъде, където се провеждаха юбилейните прояви, имаше пълни зали, приветствия от кметове и дейци на културата, подчертан интерес от страна на медиите и позитивно представяне на събитията чрез множество интервюта, публикации в национални и местни вестници, радио и телевизии, което ни прави неразделна част от културното и духовно присъствие на страната.

Информацията е предоставена от Общество Бяло Братство (ОББ) – България

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте!

Намирам за подходяща темата, с която се отбелязва 145 годишнината от Рождението на Учителя, за да споделя с вас едно добро дело. Представям ви "Фондация - Духовни Градежи - Беинса Дуно", която е основана от две прекрасни български Жени.

ФОНДАЦИЯТА СЪГРАЖДА РОДНИЯ ДОМ НА ВСЕМИРОВИЯ УЧИТЕЛ БЕИНСА ДУНО-ПЕТЪР ДЪНОВ ЗА ДУХОВЕН ЦЕНТЪР С ДЕЙНОСТ - РАБОТА ВЪРХУ СЛОВОТО, ПОКАЗВАНЕ НА СНИМКОВ МАТЕРИАЛ ОТ ЖИВОТА НА УЧИТЕЛЯ И ПИСМЕННО СЛОВО ОТ БЕСЕДИ И ЛЕКЦИИ. БОЖИЕТО УЧЕНИЕ ДА СЕ ЗАПАЗИ И ПРЕДАДЕ НА БЪЛГАРИЯ И ДРУГИТЕ НАРОДИ.

Повече информация за Фондацията и дейността й можете да намерите на адрес:

http://www.duhovnigradeji.com/

Отправя се моление към живите души за помощ - парични средства, строителни материали, труд.

По желание на съпричастни към делото хора, които понастоящем пребивават извън страната, от скоро е въведена и допълнителна опция, чрез която паричните даренията могат да се трансферират чрез услугата PаyPal. Молим за това, всички дарители да вписват трите си имена и ЕГН, за да бъдат заведени в списъка и за осчетоводяване на самото дарение.

Е-майла на който се приемат паричните средства чрез PayPal е: veni2511@abv.bg

Искренното ми желание е, тази информация да достигне по повече хора!

Благодаря ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...