Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Нарядите в Братството


Recommended Posts

Виждаме ,че много от съвременните църкви и духовни общества реформират своите ритуали .Някои дори стигат до ''революционни ''промени.Така те са в сънхрон с новите виждания на съвременните хора.

В Братството нарядите като че ли са ''застинали''. Какви трябва да бъдат те днес като съдържание ,форма и продължителност, за да отговорят най-вече на изискванията на младите духовни хора?

Линк към коментар
Share on other sites

Опитваме се да направим нещичко

Молитвени наряди

Мисля си, че ако всеки човек, ей така заради себе си и Бога вземе да прочете по някое време през деня Молитвите, ама със сърцето си... Сигурна съм, че ще има ефект... :angel::sorcerer:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Аз достатъчно години пиша наряди в интернет.Има и потребители от този форум ,които са ги ползвали.

Но те изразяват моите възгледи и знания.Не е достатъчно да вземеш молитвеника и да подредиш няколко псалма,молитви.Правенето на наряди е сложно изкуство.Трябва да се синхронизират дори тоналностите на песните.

Следването на стария модел /с натрупването на текстове/ все по-малко се приема от младите хора.

А за ''революции'' ,свързани с медитации ,съзерцания или други духовни упражнения въобще не се говори.

Но...днес не е 1944г. /или по-рано/.... :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Виждаме ,че много от съвременните църкви и духовни общества реформират своите ритуали .Някои дори стигат до ''революционни ''промени.Така те са в сънхрон с новите виждания на съвременните хора.

В Братството нарядите като че ли са ''застинали''. Какви трябва да бъдат те днес като съдържание ,форма и продължителност, за да отговорят най-вече на изискванията на младите духовни хора?

Макар времето да тече все по-бързо, исконните истини си остават.

Колкото и да сме модерни, Библията е и ще остане една от вечните книги.

Някои хора обичат денят им да е строго подреден и с радост биха спазвали нарядите,

други пък си казват молитви и песни по всяко време и при най-различни обстоятелтва.

Всеки сам се решава.

Аз лично благодаря на хората, които с внимание и отговорност съставят нарядите.

Не виждам смисъл да се модернизират. Те се харесват и правят стриктно от много хора.

Други пък наблягат на песни, формули и упражнения.

Учението е много богато и разнообразно и има за всеки по нещо.

Всеки върви по Пътя с неговото си темпо.

:3d_053:

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...