Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Анастасия


Recommended Posts

Здравейе :) един човек от тр. ми по айкидо ме просвети в поредицата книги на "Анастасия" . Мога да ви кажа че това познание за живота което получих от една книгите писани от Владимир Мегре (разказва за срещата му с Анастасия повреме на експедициите му) е просто познание което не бих заменил с най примамливите от тамните сили ласки :) а те са много и мнозина не знаят че попадат в тяхните раце и стават тяхни роби :) ако мислите че това е сектантска измислица (което не е защото книгата не ви кара да вярвате в нещо а се разказва за живота и природата и какво е предназначението и какво получава човека при звлижаването му с природата)

ето линк кадето можете да намерите книгите на Владимир Мегре "Анастасия"

препорачвам ви започнете от първата :)

Линк към коментар
Share on other sites

:)))Аз също съм ги чела и намерих елементи от тях казани по един ии друг начин на много места -и природонаучни, и философски и чисто информационни статии. Просто в книгите всичко е казано по един достъпен за много повече хора начин. Според мен няма значение каква е целта на написването, важна е посоката в която кара всеки , който прочете да се замисли.

А ако, както навсякъде, се намерят хора , които на гърба на една чиста идея започнат да "печелят дивиденти" -правят пари , създават "секти"или нещо подобно, то тогава да не правим нищо :))) Ако мислим така и този форум не би съществувал :))

Който има очи - да гледа :)Който гледа - нека да мисли :)

Аз често пъти се връщам в мислите си към моменти от прочетеното. Не вярвам да е промивка на мозъка ;)))

ХУбави празници на всички:))

Време за почивка :) време за размисъл :))

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте!

Чели ли сте за Анастасия и какво мислите за нейните идеи и начин на работа?

Има ли някой, който може да обясни някой от случките, описани в книгите, като например това как се преживява зимата в сибирската тайга без къща или какъвто и да е било подслон, макар че не това е най-важното.

Има ли някой, който е създал детето си по начина, по който се описва в книгите? Как тези книги повлияха на Пътя ви?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Едно_момиче_

Здравейте!

Една интересна новина, за която може би не знаете. Авторът на осемте (засега) книги Анастасия, Владимир Мегре, ще дойде на посещение в България тази есен. Беше време и при нас да намине! Ако не се лъжа, ще има дебати и пресконференция по всички теми от книгите. Определено интригуващо.

Не вярвам някой все още да е създал детето си по описания начин, рано е. Все още повечето се пазарят за цената на земята, която трябва да се купи, камо ли да са си отгледали цяла градина. Но има напредък, бавно и славно. Дори в България.

Аз съм изумена от всичките книги. Чела съм ги по няколко пъти, давала съм ги на приятели. Логиката в доводите е толкова очебийна, че човек се засрамва как не се е сетил сам досега. Нещо толкова просто може да бъде толкова велико.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Лена. И ти ли се опитваш да намериш 8-мата книга? Засега я има само в оригинал, на руски. Търсила съм и българския, и английския превод, но явно още не са готови. Ако подбираш от руски мога да ти я пратя по и-мейл.

Да, в България определено хората действат. Обикалят, търсят най-подходящите места, събират пари (цените доста скочиха), дори обсъждат как да прокарат канализация. Вече купиха площи в няколко села. И ще се заселят в тия села само хора с идеите на Анастасия, тъкмо да си помагат по съседски.

А за Мегре, ето какво намерих. Копирам ти:

На 30 септември и 1 октомври 2005 г. в град София ще

се проведе Първа Международна конференция -

"Планетарното значение на родовите имения" с участието

на Владимир Мегре

(автор на поредицата книги "Звънтящите кедри на

Русия")

Гости на конференцията са докторът на икономическите

науки, професор, академик и

председател на "Академията за развитие на Родовите

селища" В. Медиков (Москва, Русия) и

поетът, философ, писател Е.Кушнер (Йерусалим, Израел),

Олга Барда (Йерусалим, Израел),

театър "Среща" от Санкт-Петербург, Русия.

В конференцията ще участват представители от следните

държави: Русия, Турция, Словакия, Чехия, Македония,

Кипър, Финландия, Израел. Също така очакваме

подтвърждение от участниците от Канада, Германия,

Англия и САЩ.

Програма на конференцията:

30 септември 2005г. - от 12 ч. 30 мин.

1. Откриване на конференцията - Олга Барда (Йерусалим,

Израел), В.Мегре, В. Медиков, Е.Кушнер.

2. Театрален спектакъл по пиеса на Владимир Мегре

"Анастасия" - сибирски роман за великата любов

(театър "Среща" от Санкт-Петербург, Русия).

3. Представяне на книгите на В.Мегре - "Нова

цивилизация" и на Е.Кушнер - "Безкръвна революция".

1 октомври 2005 г. - от 10 ч. 30 мин.

1. Читателска конференция с участието на Владимир

Мегре и гостите на конференцията.

2. Концерт на бардове от Русия, България и Израел

3. Томбола

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes: Или още спя или не можах да разбера къде ще се проведе конференцията. От руски разбирам и смятам да си я закупя в оригинал, доколкото знам в руската книжарница на Витошка я има 8 книжка. Ти знаеш ли нещо повече за тези села, около София ли са? Има ли сайт на български и къда се събират, ако изобщо се събират поддръжниците на Анастасия?
Линк към коментар
Share on other sites

Миии... в София :rolleyes: В началото го пишеше. Ако по-подробно те интересува, мога да ти кажа и за билетите. Но не очаквах такъв интерес :)

Едно от селата е Славейково, ще те излъжа къде се намираше. Аз не го бях чувала, но дай Боже, след няколко години доста да се чува за него :D

Да, има форум на поддръжниците в България. Правят си и сбирки отвреме навреме, почивки заедно из природата. Във yahoo groups е, anastastiabg. Заповядай :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Интересува ме, при това много. Не можах да влезна във форума ,как точно е адреса? Продават ли се вече билети за конференцията? Много искам да бъда там.
Линк към коментар
Share on other sites

Скъпички са, поне според мойте възможности. Ще се надявам поне да прочета итервютата в и-нет... Ето ти останалата информация:

Такса за участие в конференцията 28 лева за

двата дни и се заплаща

предварително.

Срок за регистрация до 22 юли 2005 г.

Билетите се продават на адрес: гр. София, ул.

"Княз Борис I" № 129

тел.: 02/ 981 99 41; 0899 855 668; 0889 989 888

или по езотеричните книжарници в София и

Пловдив

Значи, влизаш в groups.yahoo.com и в търсачката пишеш anastasiabg - няма как да ти убегне.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, момичета! Не ви знам едно ли сте или две. както и да е.

Чела съм Анастасия. Превода на осмата книга на български е готов.Благодаря за инфото за конференцията.

Знаем че за всеки влак си има пътници - важи и за всички учения/практики и представящите ги/видимите личности.

Анастасия и Мегре също си имат своите последователи.Аз съм им само разумен симпатизант.

Единственият критерий за даден метод е той да е приложим-иначе БОЖЕСТВЕНАТА ПРАВДА определя ТРАЙНОСТТА на всяко нещо/учение/метод

Любов+Светлина+Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, момичета! Не ви знам едно ли сте или две. както и да е.

Чела съм Анастасия. Превода на осмата книга на български е  готов.Благодаря за инфото за конференцията.

Знаем че за всеки влак си има пътници - важи и за всички учения/практики и представящите ги/видимите личности.

Анастасия и Мегре също си имат своите последователи.Аз съм им само разумен симпатизант.

Единственият критерий за даден метод е той да е приложим-иначе БОЖЕСТВЕНАТА ПРАВДА определя ТРАЙНОСТТА на всяко нещо/учение/метод

Любов+Светлина+Мир+Радост

според мен от окултна гледна точка някои неща там са ОПРЕДЕЛЕНО под въпрос, а на първата книга може да се гледа като на окултен роман.

по въпроса с останалите книги и "Анастасия-индустрията" съм силно резервиран!

общо взето Учителя май не е поощрявал правене на комуни и назад към първобитно общинния строй не трябва да се връщаме.

Като се има предвид че в самия Изгрев по времето на Учителя е имало напрежения и неща в които самия той се е намесвал, според мен без присъствие на посветен или Учител съществуването на едно такова общество природолюбители може да е доста проблематично (без познаване на някои сили и закони)

За размишление

Линк към коментар
Share on other sites

Ей тук, на това място от разсъжденията и изказванията съм много съгласен с Пришелеца .

Не само някои неща , я според мене доста неща са под въпрос ОПРЕДЕЛЕНО. Но пазарните отношения имат друга логика, за разлика от окултните науки и теории .....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

тук някъде четох че е преведена 8-та книга на Владимир Мегре - ако можете да ми кажете само къде мога да я намеря -предполагам че в интернет още не е поместена 8-та книга, но в коя книжарница мога да я намеря "?

предварително благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте! аз не сам чела книгата Анастасиярно днес една съседка ме запозна със съдаржанието и ,и много ме заинтригува!Дали някой от вас знае сайт ,в който може да се прочете нешто повечко?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Само това превеждане на мисли и раздаване на живот от разстояние не мога да го приема. Само Господ знае дните ни. Че таз Анастасия толкоз кадърна че удължавала живота на определени хора със силата на мисълта. Вярно е че злите мисли разболяват човека, но пък тоя Мегре наистина говори само за пари според собствените му самопризнания. Книги без комерсиални интереси пък не се пишат.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Смехурко

Миналата седмица гледах "Господари на ефира" ... :D

Велики кадри ви казвам .... :D

Според един проповедник от тази ..."Анастасия" можело да водим екологично чист живот като ....

Купуваме си 2 хектара зема във въпросното екологично селище и засяваме картофи като ..... държим картофчето 15 минути в устата и после го заравяме с палците на краката си в земята. И така ще пораснат екологично чисти картофи... :D

Но не споменаха дали да поливаме картофите с рециклирана вода от бъбреците за по-добър ефект на екологията върху картофите ... :D

По едно време започнах да си мисля дали не съм попаднал в праисторическите епохи на пробуждане на човешкото съзнание. Ако бях погледал още малко от тази велика проповед щях и халюцинации за динозоври да получа ..... :D

:D:D:D

Линк към коментар
Share on other sites

Само това превеждане на мисли и раздаване на живот от разстояние не мога да го приема. Само Господ знае дните ни. Че таз Анастасия толкоз кадърна че удължавала живота на определени хора със силата на мисълта. Вярно е че злите мисли разболяват човека, но пък тоя Мегре наистина говори само за пари според собствените му самопризнания. Книги без комерсиални интереси пък не се пишат.

Въпросната "Анастасия" според мен е по подходящо да се разглежда като сборен литературен образ от окултен или подобен на окултен роман(да не казвам фентъзи(Арвен Ундомиел, дъщеря на Елронд, елфска принцеса)) :harhar: , а не като реално действащ персонаж. А че в Русия има "анастасия индустрия" това е друг въпрос.

Според Учителя практичните неща са на място.

Линк към коментар
Share on other sites

Много да внимавате с тази " Анастасия " ,вече се е превърнала в една от сектите у нас . Имаше дебат в студиото на BTV ,сутрешните новини. Оказва се ,че дори си имат и партия -т.н. Родова Община -какво ще кажете за името . :D .Паднах ,като чух техния изпълнителен директор и какви неща ,каза ,беше един смешен фанатизиран човек . Говореше много грубо на журналиста и сам се постави в неизгодна позиция. Фанатизирани хора напускат и продават имотите си за да живеят под формата на родова община . Престават да имат какъвто и да било социален живот и цели . Ужаси разказаха ,по BTV.

Наистина нека да остане в рамките на фентъзито ,защото нещата стават опасни после . Това май може само в България да се случи , дано да се вземат сериозни мерки ,както обещаха по телевизията.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...