Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Анастасия


Recommended Posts

Сега за пръв път чета тези книги и съм много благодарен за темата и за тях.

Аз мисля, че

Не е фентъзи.

Анастасия е истинска.

Много голяма, искрена душа.

Бог и Исус Христос да те пази и закрилят, скъпа!

Линк към коментар
Share on other sites

Ах ,аз сигурна ,че ме закрилят . Благодаря Валентин ,за благополжеланието .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Мир Вам!

"случайно" попаднах на тази тема и ... :о)

Това за сектата много ме развесели - на скоро си говорихме на тази тема с един познат и стигнахме до мнението, че:

"всики дето не се тъпчЪт с мазни пържоли, водка и/или не кършат кючеци по цял ден" са сектанти :P:D

Дали е секта или не преценете сами - но според мен, ако имаше повече такива "секти"-светът навярно по - добър би бил!

За Българската Родна Партия (мисля че така е по правилно да се изписва) няма да споменавам нищо за да не ме обвинят пак в пропаганда :P, но ...е айде само едничко :D - ако поне половината от партиите в България си поставят за цел(и предприемат нещо по въпроса) "да направят България райска градина" , то навярно България до сега да би била/станала, вече!

пък ще ви предложа и един интересен вестник, свързан индиректно с темата и в който илизат доста интересни нещица:

http://www.rodovo-imenie.org/

Сами преценете кое истина е и кое не е, кое е за вас и кое не

И не забравяйте, че всеки има право на свободен избор-който трябва да се уважава

Никой няма право да съди или по скоро - да съди може само един!

От мен толкоз, а на вас - хубав ден и ви пожелавам:

"да слушате гласа на вашия творец/баща" , той не ще ви подведе

:)

Поздрави!

Пък ще си викна песента :D

Да направим България райска градина!

Редактирано от Приятел
Линк към коментар
Share on other sites

Малко съм чела за Анастасия. Части от книгите в Нет-а. Но наистина личи чиста душа. Сякаш показва следващите стъпки на човека. Разбира се винаги ще се намери нещо или някой, който да опорочи красотата.

Голяма част от хората /а пък и аз все още на моменти/ мислим, че е достатъчно да се променим вътрешно и условията автоматично ще се подобрят. Хармонията с природата се постига само сред природата. Когато готовото съзнание+знания за земята се съчетаят.

Мисля си, че това е бъдещето, но пътя към него не бива да е чрез призиви и убеждения. Смятам, че всеки сам по един естествен път трябва да достигне. На мен ми липсва този досег със природата. Но не мога да направя много. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Браво! :)

"Малко съм чела за Анастасия. Части от книгите в Нет-а. Но наистина личи чиста душа. Сякаш показва следващите стъпки на човека. Разбира се винаги ще се намери нещо или някой, който да опорочи красотата.

Голяма част от хората /а пък и аз все още на моменти/ мислим, че е достатъчно да се променим вътрешно и условията автоматично ще се подобрят. Хармонията с природата се постига само сред природата. Когато готовото съзнание+знания за земята се съчетаят. "

Много ми хареса отговора ти и ме накара да се позамисля/поуча доста -

И май ще излезеш/ще си права, че :

"Мисля си, че това е бъдещето, но пътя към него не бива да е чрез призиви и убеждения. Смятам, че всеки сам по един естествен път трябва да достигне"

Така е и така трябва да е :)

Дори от днес нататък и аз ще спра всичките си призиви и ще карам само на благопожелания

Благодаря ти за хубавия отговор

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Диана Илиева

Чела съм няколко от книгите на Вл. Мегре, но тази точно - не.

Честно казано не съм негова почитателка, макар че съзнавам, че на определена част от хората именно по такъв начин може да им се повлияе да се позамислят.

За този откъс - какво да кажа g.gif

Отново съм на същото мнение - това, което пише е така и същевременно не е съвсем така. Да не говорим, че както и в другите му книги нещата са доста опростени, което не мога да преценя умишлено ли е или несъзнателно. Обаче именно това опростяване води до леко изкривяване на парадигмта и вече съвсем определено подвежда хората.

Чела съм други книги преди Анастасия, но никъде преди това не бях срещала такова огромно количество кондензирана информация и любов, поднесено в максимално ясна и опростена форма, за да бъде достъпно на колкото се може повече хора. Според мен Анастасия съществува, горкия Владимир Мегре преди това и хабер си е нямал от духовни брожения и всемирни проблеми. Именно затова е избрала "неискусен" духовно и съвсем средностатистически човек, за да бъде възприятието му непринудено и неповлияно от разни духовни школи. Така и начина, по който той ни предава преживелиците си, са непосредствени.

Линк към коментар
Share on other sites

Малко съм скептична към "огромното количество кондензирана информация" в неговите книги, но определено има талант да пише, текстовете му винаги звучат убедително, емоционално, въобще завладяващо. :)

Единствено ме притеснява нещо, което още при древните гърци е било известно като софистика - изкуството да докажеш нещо абсурдно, без другите да се усетят. Номера е да използваш колкото може повече очевидно вярни твърдения, да вмъкнеш само едно невярно или наполовина вярно, после продължаваш с още една камара очевидно неоспорими твърдения и накрая доказваш, че черното е бяло.

Още по-финно е да правиш изводи върху недостатъчно количество информация, т.е. дава се само част от нужната информация, която също може да е в голямо количество и да е съвършено достоверна, но да се спести нещо дребно, но съществено и резултата съответно е ... :(

Линк към коментар
Share on other sites

изкуството да докажеш нещо абсурдно, без другите да се усетят.

Единственият контра-номер е да докажеш, че е абсурдно. :D

Интересно че книгите на Мегре пораждат много силни и крайни реакции - или си тотално въодушевен и вдъхновен или бурно реагираш против.

С мен се случи така, че още преди хабер да имах за Анастасия и Мегре, разни подобни идеи, догадки, отговори и собствени мнения ми се въртяха вече в главата и прочитането на книгите беше като едно ехо, потвърждение и затвърждение на това което вече си мислех - не съвсем всичко, но особено що се отнася за родовото имение, есенцията. Именно затова я намирам истинска, спрямо моя вътрешен "камертон на истината" има съзвучие, няма фалшива нотка. Това което я отличава също така от повечето други писания и послания, освен че говори с достъпен език и с много любов, тя третира съвсем земни и актуални проблеми, книгите приличат по-скоро на наръчник, предлага конкретни решения и модели, без назидание и заплаха, без разни "хвърчащи" теории. Много други автори и учители изписват томове за това, че трябва да бъдем по-добри, това трябва, онова трябва, разкават красиви приказки, но ... как и защо? Как да се приложи конкретно в живота? Къде са корените, къде е причината? И толкова томове са се изписали през вековете, че да се удави човек. Кой каквото ще да си мисли за нея, тя даде една добра посока в живота на много хора навсякъде по света. И ... въобще, тя е чудесна, не ми достигат думите :thumbsup2:

Не виждам никаква софистика в идеята за природосъобразния живот, любовта и доброто. :thumbsup:

Анастасиевското движение не е секта, нито организация, нито групировка, няма "гурувщина", нито йерархия или централизация - просто има хора, навсякъде по света, вдъхновени от книгите на Анастасия, които организирано или самостоятелно, сътворяват в дело своето вдъхновение.

Но не смятам да те убеждавам, даже ми е интересно да прочета някое по-критично, даже и скептично мнение за нея (при положение, разбира се, че събеседникът е чел книгите, пък и други книжки покрай тях, както е случая с тебе, а не да се позовава на безподобните клевети излезли неотдавна в медиите).

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Именно затова я намирам истинска, спрямо моя вътрешен "камертон на истината" има съзвучие, няма фалшива нотка. Това което я отличава също така от повечето други писания и послания, освен че говори с достъпен език и с много любов, тя третира съвсем земни и актуални проблеми, книгите приличат по-скоро на наръчник, предлага конкретни решения и модели,

icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам защо, но обичаш леко да преиначаваш казаното, не само от мен, но и от други участници и в други теми...

Интересно че книгите на Мегре пораждат много силни и крайни реакции - или си тотално въодушевен и вдъхновен или бурно реагираш против.
Не мисля така, моята реакция по-горе също не беше "бурно против". Ако мислиш така, то имай пред вид, че аз мога много-много по-бурно, но когато има защо.

В случая просто изразих лек скептицизъм.

Мегре пише както вече казах много завладяващо и си мисля, че ще свърши много добра работа сред голяма група хора, които обичат именно по този начин да ги мотивират.

без назидание и заплаха, без разни "хвърчащи" теории. Много други автори и учители изписват томове за това, че трябва да бъдем по-добри, това трябва, онова трябва, разкават красиви приказки, но ... как и защо?

Едно истинско духовно учение не може да съдържа заплахи, нито пък думичката "трябва". Ако ти си попадала на такива учения и на такива учители, то много добре е че не си се повлияла от тях, защото те определено са били черни учители.

От друга страна нещата за съжаление не са толкова прости и точно заради това не може да се обясни елементарно. Мегре бих оприличила на онзи млад и буден роб, който се канеше да организира бунт в твоя цитат, не знам дали не бяхме в друга тема тогава - по принцип робът е прав, но затрудненията ще дойдат после, защото се оказва, че не е помислил какво ще се случи, след като хората станат свободни. Такъв е и нашия случай - Мегре по принцип е прав, има най-добри намерения, но теорията му е елементарна, наивна и след началния успех няма да доведе до ТРАЕН добър резултат.

Що се отнася до родовите имения - имай пред вид, че хората въплътени в момента на Земята не се намират на едно и също еволюционно ниво - само това е достатъчно да преобърне колата. Освен това духовното израстване е процес, който за всеки човек протича по различно време и по различен начин, с различна скорост.

Може би си попаднала на Мегре, именно за да те вдъхнови, защото оставам с впечатлението, че нещата с които си се запознала преди това не са ти допаднали особенно, не са успели да те привлекат трайно, от някои си се разочаровала, други си отхвърлила със своя камертон на истината (хубаво е да се вслушваш в него, той ще те насочва по най-добрия за тебе път).

Просто Мегре е част от Твоя път, пожелавам ти обаче да продължиш и по-нататък :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля така, моята реакция по-горе също не беше "бурно против". Ако мислиш така, то имай пред вид, че аз мога много-много по-бурно, но когато има защо.
Не говорех точно за твоята реакция, а за всичко, което досега съм чула и чела като коментари. Факт е, че мненията посредата са твърде малко в сравнение с крайните положителни и отрицателни.

Не знам защо, но обичаш леко да преиначаваш казаното, не само от мен, но и от други участници и в други теми...
Например? Какъв смисъл да преиначавам, тъй като не споря и не убеждавам, какъв ужас, а споделям мои възприятия и позиции, като например тази, че Мегре няма нищо общо с роба-възстаник. :D Да кажа, че ти преиначаваш идеята на притчата? Притчата разказва как и защо са се появили парите и професиите, според мене, това е основното.

Преиначавам ли? Или не съм разбрала добре какво е казано? Или някой не се е изразил точно? Нямам нужда да преиначавам каквото и да било, просто сме на различни позиции, следвам моят път на разсъждения и убеждения, без афронт.

Мегре по принцип е прав, има най-добри намерения, но теорията му е елементарна, наивна и след началния успех няма да доведе до ТРАЕН добър резултат.
А-ха, много ни бива в критиката, както казват французите "защо да правим просто, като можем и сложно", обаче ... някой досега да е излязъл с конкретен план на действие как да излезем от тоя "бардак", какъвто е животът днес? Не! Освен "дишайте, не дишайте, медитирайте, това яжте, онова не яжте, мислете позитивно" ... ееее, опитвам се, но не е достатъчно! Храната е замърсена, въздухът също, а след последните новини във вестника да мисля позитивно ... трудничко.

Хайде, други предложения с "ТРАЕН добър резултат"? ...

Може би си попаднала на Мегре, именно за да те вдъхнови, защото оставам с впечатлението, че нещата с които си се запознала преди това не са ти допаднали особенно, не са успели да те привлекат трайно, от някои си се разочаровала, други си отхвърлила със своя камертон на истината (хубаво е да се вслушваш в него, той ще те насочва по най-добрия за тебе път).
Грешка! Цяла стълба от прекрасни писатели и учители които също са познати четени и коментирани тук ме изведоха до Анастасия. :) Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен има и още една причина за по-голямото разслоение в мненията при разглеждане на определено учение. Въпросът опира не само до степента на неговата вярност и полезност за хората, но и до претенциите, които то въздига, а също и начина, по който го прави. Според моето лично мнение основателите на почти всички що-годе позитивни учения са били по-наясно от техните последователи. Затова директно при тях е имало по-малко неадекватни претенции за изключителност, които привличат комплексираните и отблъскват уравновесените хора. Ето как преобладаващото паство на големите религии се е формирало от не толкова качествени членове. И следователно през последните няколко века безброй чудесни човешки същества изобщо са се отстранявали от тези редове - и е имало защо! Друг е въпросът, че много от тях изобщо са оставали без духовна школа, която да ги поведе нагоре вече по истински пътища... Но ако едно учение отговаря на претенциите си, то още отначало би следвало да привлече точно определените хора, на които да бъде полезно. Например в случая аз не съм чел много подробно Мегре, но ми се струва, че по-скоро някои негови последователи се фанатизират да препоръчат малките ферми като единствена панацея за всички хора, сега и веднага. Той си дава и много други хубави идеи, например за образованието и също дава за пример исторически и обществени дейци, които помагат или са помагали не чрез живот в малки стопанства, а по други начини!

Линк към коментар
Share on other sites

някои негови последователи се фанатизират да препоръчат малките ферми като единствена панацея за всички хора, сега и веднага.
Е, това и аз не мога да си го представя за всички хора сега и веднага. :D Но за мене лично сега и веднага е много добре. :1eye: Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

О, това е много интересно! С последното си изречение искаш да кажеш, че ти самата вече участваш в едно такова родово имение или ... ох, изключих как точно ги наричаше той самия, а не искам да ти прозвучи лошо... имам предвид Мегре-общностите? Ако съм те разбрала правилно, то за мен ще е много интересно да споделиш твоите впечатления, ако разбира се имаш желание за това. Чувах, че има направени селища на Мегре-последователи дори сравнително близо до моя град (аз съм от Ямбол), но никога не съм се срещала с тези хора.

На въпроса: Защо да го правим просто, като може и сложно?, отговора е, че не е възможно просто, защото нещата са сложни и комплексни.

Що се отнася до

конкретен план на действие как да излезем от тоя "бардак", какъвто е животът днес?
, аз съм стигнала до определено познание по въпроса, но на теб най-вероятно няма да ти прозвучи като достатъчно "конкретен", още по-малко пък е от типа "сега и веднага", което казваш, че ти предпочиташ. Честно казано и аз предпочитам "сега и веднага" :) и едно от най-трудните за мен неща беше да приема, че "За всяко нещо е нужно време и всяко нещо си има времето (т.е. подходящ момент, в който да започне)" - извини ме, за не доброто цитиране на мисълта на Дж.Джубран.

А като се замисли човек каква огромна, сложна и главното ИНЕРЦИОННА система е човешкото общество...наистина не е възможно да се приложи прост и водещ до бързи и трайни добри резултати план за действие. Иначе за толкова векове цивилизация, досега хиляда пъти да сме излезли от "бардака". А Вл. Мегре определено е умен човек, не може да не си дава сметка. Затова се питах, дали несъзнателно или умишлено опростява нещата?

Ще дам един пример. Аз съм инженер и съм завършила специалност "Компютърни системи и управление" в ТУ-София и една от специализациите ни беше "Сложни технически системи". За да си вършим работата, тръгвахме от физиката - описва се с математически апарат всеки отделен елемент от системата, после ги свързваме в общ математически модел. И тъй като обикновено реалните обекти и процеси са доста сложни, често се налагаше да пренебрегнем нещо дребно и на пръв поглед незначително, за да получим по-опростен модел, за който по-лесно да установим какво управляващо въздействие му е необходимо, за да получим нужния резултат. С една дума опростяваме нещата, уж по-лесно да можем да ги управляваме. Казвам уж, защото понякога резултатите от управляващите сигнали, които подавахме водеха до чудовищни резултати - най-малкото много далеч от това, което очаквахме, а е имало случаи, когато системата напълно се разбалансираше. Слава богу, всичко това беше моделирано на компютър, не беше в реалния живот. А преподавателите ни все ни набиваха в главите, че нещата са сложни и е не лека задачата да доведеш нещо до така желаното крайно състояние. Между другото една моя приятелка записа друга специализация "Управление на социални системи" - т.е. именно обществото или определени групи от него. В края на обучение беше стигнала от собствен опит до мисълта "Аз знам, че нищо не знам" :)

Линк към коментар
Share on other sites

Тя съществува приятели, знам го- истина е! :)

Нямам за цел да Убезждавам никого - но си мисля, че правилно е - "прочетете, пък тогава говорете" :P

През всички времена е имало хора като/подобно няе - и преди 5001г, преди 2000, 1000, преди около100тина също, та дори и днес - безкрайно уважение и признателност към всички тях. Всеки е направил нужното за своето време и към всекиго от тях са се отнасяли по един и същи начин...

Вярвам че днес тя прави също нужното и ...успя! за радост наша :P :о)

А на твърденията за по - доброто учение и ... бла-бла

според мен всяко учение що води до пробуждането на Любовта, Благостта, Мира, Радоста, Виделината у Човека... и ви/ни води по близо до Него... е добро emoticon('feel happy') наш е изборът да изберем :)

въпросът за единия извор на ученията стои отделно

emoticon('feel happy')

Поздрави и продължавайте да Испитвате писанията -за мене Нейното писание -Добро е!

emoticon'feel happy'

Благодарско Настя! :о)

Линк към коментар
Share on other sites

О, това е много интересно!
Останах с впечатление, че ти е трудно да приемеш подобен начин на живот, така че няма да настоявам.

отговора е, че не е възможно просто, защото нещата са сложни и комплексни.

А преподавателите ни все ни набиваха в главите, че нещата са сложни и е не лека задачата да доведеш нещо до така желаното крайно състояние.
Нещата са мноооого прости и чудесни, само ако си направиш труда да мислиш със собствената си глава, а не това което са ти "набили"преподавателите. Опитай, не е сложно. :D Системата, която се стреми да ни държи в подчинение ги прави да са "сложни".

"Аз знам, че нищо не знам" smile.gif
Именно. В учебните заведения те обучават на дадена професия, за да служиш на Системата - така е от обикновения стругар, та до висшия управленчески кадър. Познанието е нещо огромно, вече ако си стигнала до етапа
"Аз знам, че нищо не знам" smile.gif
това е един забележителен напредък. От там нататък започваш да търсиш истинското знание.

Аз не съм спец в будизма. Напоследък чета пътеписите на Alexandra David-Néel, първата жена и европеец, допусната до Лхаса, изучавала години наред будизма в Тибет между 1914 и 1945 год., провъзгласена тя самата за лама. От нея разбрах, че будисткото учение може да се изрази в една единствена фраза, давам почти буквален цитат - "всичко, от което имаме нужда, го носим в себе си." Интересно какво ще отговорят преподавателите ти на това. :D

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

...обаче ... някой досега да е излязъл с конкретен план на действие как да излезем от тоя "бардак", какъвто е животът днес? Не! Освен "дишайте, не дишайте, медитирайте, това яжте, онова не яжте,  мислете позитивно" ... но не е достатъчно! ... Хайде, други предложения с "ТРАЕН добър резултат"? ...

Стремежа да постигнем бърз, видим, траен и гарантиран резултат е нещо естествено. И какво друго може да ни доведе до този така желан резултат, освен един ясен и конкретен план за действие, освен една точна рецепта? Особено изкусителен е този път за хората, които съзнателно или подсъзнателно се уповават на авторитети.

И наистина - нека си представим, че намерим едно оконачателно и най-правилно учение за Живота. Описано точно, конкретно и еднозначно, с практически методи, посижими веднага и водещи до стабилен и траен резултат. В такъв случай ние ще бъдем веднъж за винаги спасени! От нас ще се изисква само да разпознаем това учение и да следваме указанията му. Никаква грешка не бихме могли да допуснем в послушанието си, поради това, че следваме едно съвършено учение. И единственото, което бихме могли да допринесем, би било се постараем да убедим възможно повече хора в неговото съвършенство, за да ги избавим от страданията, от които самите ние сме се избавили така щастливо. Колко просто и лесно би било тогава постигането на човешкото щастие, наистина... :feel happy:

Обаче Природата ни е приготвила далеч по-труден и интересен Път. Път без гаранции за успех и без лесни за прилагане рецепти. Път, осеян със страдания и безнадеждни мигове на отчаяние и скръб. Но Път безкраен, разнообразен и всеобемащ. Път, който води душите ни към самопознание и съвършенство. Път за истинското в нас, което постоянно се променя в проявата си, но в същността си остава неизменно. Безкраен път на Духа - само ти можеш да обемеш необятното! :angel:

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Системата, която се стреми да ни държи в подчинение ги прави да са "сложни".

... учебните заведения те обучават на дадена професия, за да служиш на Системата

:)icon12.gif

Вярно. Самоподдържаща се до евентуално гибелния си край.

- като лабиринтът на Минотавъра, яде живи хора.

Не виждам необходимост от лоялност към сложни чудовища. :lol::D

Линк към коментар
Share on other sites

...обаче ... някой досега да е излязъл с конкретен план на действие как да излезем от тоя "бардак", какъвто е животът днес? Не! Освен "дишайте, не дишайте, медитирайте, това яжте, онова не яжте,  мислете позитивно" ... но не е достатъчно! ... Хайде, други предложения с "ТРАЕН добър резултат"?

Васил взе отношение по принцип и аз като цяло го поддържам. Но и конкретно бих казал, че споменатите методи просто НЕ СЕ ИЗПОЛЗВАТ ДОСТАТЪЧНО и затова резултатите са толкова мижави. Аз например поне 20% да изпълнявах от нещата, за които твърдо знам, че е добре да ги правя, сега съм сигурен, че щях да бъда много по-добре във всяко отношение. Ама като правя между 5 и 10, резултатите са не особено убедителни. Откъде го знам, че биха се вдигнали ли? Ами защото имам по-свободни периоди, когато "вдигам процента" - и веднага се забелязва... Ами ако стигна до 50%? А нали наблюдавам и други хора. Гледам да съобразявам комплексите, които им съставям, с тяхната готовност и възможност, т.е. няколко различни, но не трудни нещица обикновено им давам, заемащи най-много час от дневното им времево разписание. Познайте... ами повечето изобщо не ги изпълняват или само за няколко дни и после... Малкото, които ги правят редовно, често преминават към разширяване на практиката си и резултатите им са достойни за публикуване в книги като "Удивителни изцеления"... Като се има предвид, че принципът на физическото и умственото лекуване не е много различен от този на духовния растеж - което е лекуване на душата... Според мене - ако не за всички, за повечето проблеми са ни дадени ясни и не много трудни методи (не са само гореизбрените разбира се), а това че не ги оживотворяваме чрез правилна и продължителна практика, не ни дава право да принизяваме тяхната принципна ефективност. :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Стремежа да постигнем бърз, видим, траен и гарантиран резултат е нещо естествено. И какво друго може да ни доведе до този така желан резултат, освен един ясен и конкретен план за действие, освен една точна рецепта? Особено изкусителен е този път за хората, които съзнателно или подсъзнателно се уповават на авторитети.

Трудно е да се разговаря на тази тема с хора, които не са чели книгите. Ако сте ги чели и разбрали, ще знаете че Анастасия не дава рецепти и доктрини, а примери и модели, различни мислоформи. тези примерни модели са базирани върху истината, че човекът не може да вирее в друга, освен естествената си среда - в природата. Ние не сме машини, в които искат да ни превърнат, ние сме живи организми, анимирани от Божия дух. Ние сме част от Вселената, част от природата на тази Земя, както всяка една мушица или цвете. Всичко създадено около нас, растенията, животните, скалите, реките - Бог го е създал за да ни храни, служи и засланя. Още от самото Сътворение сме имали всичко за да бъдем щастливи и в добро здраве. Ако живеем според природните и Божии закони, ще живеем щастливи, в добро здраве и ще се развиваме духовно. Ако не - резултатите са вече налице.

Като разговаря с Бог, Анастасия го пита "чия е вината, че хората не са разбрали и приели още Божието слово - тяхна ли, или на тези, които са им проповядвали?" И наистина, колко още Исуса трябва, колко евангелия, колко светци, за да почуствуваме Божията промисъл и любов? Защо хората продължават да грешат и да си пакостят? Значи не е проповедта, не е напътствието, не са заплахите със Страшен съд и адски пламъци пътят към Бога. Всички проповеди и учения, даже и примера на светите хора останаха само думи, без да се прилагат в практиката, в живота. На практика се ширят войни, разрушение, грехове. Десетте божии заповеди не се спазват, а се престъпват всеки ден.

"Системата е, че няма система" - това е една проста и кристално ясна истина. Няма никъде готов план или предназначение, или учение с точни правила за следване. НИЕ сме тези, които творим бъдещето във всеки настоящ момент чрез мисълта си, чрез чувствата си, чрез действията си, чрез ежемоментните избори, които правим всяка минута, всеки ден в живота си, във всяка една ежедневна дреболия. Всеки човек носи в себе си частица от Бога, ние сме негови деца и съ-творци, ние сме пъзелите, които след като се подредят, ще оформят някаква истина, някакъв отговор. Нашето бъдеще го творим с нашите избори във всекидневния живот. Формули няма. И това е най-голямото величие на Божията промисъл.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Формули няма. И това е най-голямото величие на Божията промисъл.

Предполагам, че е така - от определено ниво нагоре. От друга страна се съмнявам, че съм срещал на живо или по нета човек, вече достигнал до това високо ниво. Формулите са патерици и понякога човек може да си мисли, че повече няма нужда от тях, но животът ще си има грижата да го провери. Даже и най-свободомислещите ми и далеч повече от мен напреднали в практиките мои познати в периоди на сериозни кризи са започвали да търсят формулки даже и от "непосветени във великите истини" земни специалисти. Да отидеш сред природата, без каквито и да било специалисти и правила, да се осланяш само на Бога... мисля, че почти всеки от нас си го е мечтал това в детството или по-късно... Но дългосрочната практика на всякакви идеи е единственото, което може да ги провери. Затова е рано да се правят изводи кое е безплодно и кое - всеразрешаващо. Отделният човек не може да проверява всичко едновременно, така че нека направи това, което той смята за най-перспективно за себе си и другите... и ще видим, или поне нашите потомци ще видят какво се е получило! :)

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

...от самото Сътворение сме имали всичко за да бъдем щастливи и в добро здраве. Ако живеем според природните и Божии закони, ще живеем щастливи, в добро здраве и ще се развиваме духовно. Ако не - резултатите са вече налице.

:)icon12.gif

Да, напълно съм съгласен.

Вместо да живеем в нервен прашен ад, да заживеем в рай.

Изборът е наш как ще живеем и колко ще са дните на щастието до края на живота ни.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Вальо е надарен да вижда навсякъде позитивите и аз искрено му се възхищавам! Но съм сигурен, че той никога няма да изпадне в крайностите, в които виждам, че изпадат много от последователите на Анастасия, още повече че не съм сигурен, доколко те следват и самия Мегре... Ами че те просто не искат да си сътрудничат с никого, който не приема напълно тяхното верую. Или се изнасяме, или от нищо друго няма никакъв смисъл. "След мен - потоп". Ами че дори и да се изнасяте, какво пречи да взимодействате с някои от хората, които остават в градовете? може да бъде двустранно полезно в много отношения. И ако съдя по общата съвкупност от неговите постинги, Валентин е именно за такава цялостна стратегия, а и аз съм за нея. :)

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Да отидеш сред природата, без каквито и да било специалисти и правила, да се осланяш само на Бога... мисля, че почти всеки от нас си го е мечтал това в детството или по-късно... Но дългосрочната практика на всякакви идеи е единственото, което може да ги провери.

Как са живели хората хиляди години? От колко време живеем в градски условия и ползуваме масово разните му машинарии? Само от 50ина години. Какъв е резултатът?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...