Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Анастасия


Recommended Posts

иначе между другото, смята се че и Хитлер е бил вегетарианец...
Без майтап ... :D:D:D
Линк към коментар
Share on other sites

Не е бил, според сериозни изследвания това е било слух, разпространен в полза на неговия имидж. Макар че е употребявал само някои видове месо и по определен начин, то изобщо си ебил капризен в храненето. Ял е освен това главно млечни продукти и сладкиши с рафинирана захар, което само по себе си разбаланасира обмяната и особено щитовидната жлеза, от там вероятно и неговата нервност, меко казано...

Линк към коментар
Share on other sites

Що се отнася до така наречената "Анастасия" според мен е неподходящо да се обожествява героя на един донякъде окултен роман и то що се отнася до том първи от известната поредица. За достоверността и нивото на следващите книги ... не ми се коментира. Някои хора правят немалък бизнес от това.

:thumbsup::thumbsup:

Мисля, че поредицата е типичен пример за това как поредната хубава и ценна в основата си идея може да се изкористи и в резултат на това да се изроди - !енергията на парите!

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:  :thumbsup:

Мисля, че поредицата е типичен пример за това как поредната хубава и ценна в основата си идея може да се изкористи и в резултат на това да се изроди - !енергията на парите!

Вярно е, за съжаление. Тези "бизнесмени" обаче по същността си нямат нищо общо с Анастасия. Впрочем нямам впечатление за кой знае какъв развъртян бизнес. Е, книжките струват пари, то се знае. Печатат се, превеждат се, разпространяват се. Продават се също кедрови продукти като ядки, кедрово масло, брашно, семена, фиданки, амулети ... все дреболии, произвеждани от сибирски кооперативи, носят им поминък на хората. А по-важното все пак са идеите, нали, не е толкова важно дали ще се мажеш непременно с кедрово масло или ще ядеш кедрови ядки.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Не прочетох абсолютно всички мнения,дано не повторя някого .Вълнува ме някой от вас, който е чел Анастасия в последствие или непосредствено след това имал ли е някакъв вид преживявания,които се дължат на въздействието на книгите.Ако сте имали такива бихте ли ги споделили или смятате това за лично изживяване?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Аз в момента дочитам книгата и не мога да кажа все още, че съм имал преживяване свързано по някакъв начин с книгата, но тъй като пише, че трябва да се чете сред природата, аз го съчетах с това че привечер ходя да тичам :). Неминуемо книгата ти променя мирогледа - стига да го искаш.

Има много неща, които е хубаво да се запомнят и прилагат. Аз започнах с това, че всеки път преди лягане си мия краката... :D

Линк към коментар
Share on other sites

Аз в момента дочитам книгата и не мога да кажа все още, че съм имал преживяване свързано по някакъв начин с книгата, но тъй като пише, че трябва да се чете сред природата, аз го съчетах с това че привечер ходя да тичам :). Неминуемо книгата ти променя мирогледа - стига да го искаш.

Има много неща, които е хубаво да се запомнят и прилагат. Аз започнах с това, че всеки път преди лягане си мия краката... :D

Не знам до колко четенето сред природа би помогнало,ако човек не е готов така или иначе да повярва в историята на Анастасия.Аз плаках почти през цялото време до като четох първата книга и не мога да опиша чувството което изпитвах,никога преди това не съм имала липса от сестра,а сега се сблъсках с това чувство.Все едно някъде далеч си имал сестричка за която не си и подозирал.Чувствах я точно като сестра ,не мога да объркам чувството.Веднага след прочитането на книгата пред мен се откри един прозорец,едно вълшебство се случи...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз найстина вярвам в Анастасия - по-точно в нейния цялостен мироглед за света.....

Линк към коментар
Share on other sites

Цялата идея на това как живее Анастасия се изразява точно в едно изречение от филма Zeitgeist, което беше нещо от рода: "Цял живот се опитвам да постигна нещо, което вече съм.." :)

Но в книгата има неща, които за мен не са много добре обосновани - пример за такова нещо е, че летящите чинии се движат с 1/19 от скоростта на мисълта (ако не се лъжа). Аз мисля, че скоростта на мисълта -> към безкрайност => колко е безкрайност/19 :D.

С моите познания по квантова физика и това че на микро ниво всичко е едно цяло и всъщност частиците си взаймодействат моментално, без предаване на сигнали между тях, аз заключавам че мисълта е нещо такова. ??

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Смятам, че хипотетично всичко в книгите за Анастасия е възможно, но истината е, че всеки един от нас е поставен при определени условия , с които да се справи в живота. Бягството от реалните обстоятелства не оправя нещата. Училището трябва да се завърши и уроците , които са ни отредени да се научат. Така мисля. А "приказката" за Анастасия е прекрасна и някой ден, да се надяваме, и ние ще можем да научим и тези уроци на природата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Смятам, че хипотетично всичко в книгите за Анастасия е възможно, но истината е, че всеки един от нас е поставен при определени условия , с които да се справи в живота. Бягството от реалните обстоятелства не оправя нещата. Училището трябва да се завърши и уроците , които са ни отредени да се научат. Така мисля. А "приказката" за Анастасия е прекрасна и някой ден, да се надяваме, и ние ще можем да научим и тези уроци на природата.

Ама за какво бягство става дума? Всеки живее както иска, както му харесва.Животът ти е сбор и следствие от избори, решения и действия, които правиш всеки миг. За какви реални обстоятелства говориш? След като животът в града буквално ме разболява, “бягство от реалността“ ли ще е да отида да живея природосъобразно? Ако използувам твоя речник и моята идея за изборите в живота, ще кажа, че избирам да се справя със създаването на родово имение. С най-голяма радост!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте! Първо искам да се извиня, ако темата не е за този раздел. Нужна ми е помощ в намирането на някои книги от поредицата на Владимир Мегре. Става дума за "Кои сме ние", "Родовата книга" и "Сътворение". Търсих ги из онлайн книжарници, но проблема произтича от факта, че търся задължително книгите на старото издателство (Alivgo), във всички саитове предлагат само някакво ново издание. На места имат като продукт и книгите от старото издание, но когато ги поръчам ми казват, че ги няма в наличност. Знам също, че ги има качени в интернет, но на мен ми трябват на книга. Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Първо искам да се извиня, ако темата не е за този раздел. Нужна ми е помощ в намирането на някои книги от поредицата на Владимир Мегре. Става дума за "Кои сме ние", "Родовата книга" и "Сътворение". Търсих ги из онлайн книжарници, но проблема произтича от факта, че търся задължително книгите на старото издателство (Alivgo), във всички саитове предлагат само някакво ново издание. На места имат като продукт и книгите от старото издание, но когато ги поръчам ми казват, че ги няма в наличност. Знам също, че ги има качени в интернет, но на мен ми трябват на книга. Благодаря предварително.

Български център Звънящите кедри на Русия

Провери тук ggnore13.

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...
Guest Христо6

Вярно ли е, че ние хората сме най - съвършените творения на Бога ? Така пише в "Анастасия" - книга първа ? И че имало същества, които можели да се развиват само в една посока и само Бог бил по - съвършен от нас хората. Тоест сред биологическите организми, по - висши от нас явно няма, според Анастасия.

Линк към коментар
Share on other sites

Не прочетох абсолютно всички мнения,дано не повторя някого .Вълнува ме някой от вас, който е чел Анастасия в последствие или непосредствено след това имал ли е някакъв вид преживявания,които се дължат на въздействието на книгите.Ако сте имали такива бихте ли ги споделили или смятате това за лично изживяване?

Преди няколко години ми дадоха първата книга със заръката непременно да я прочета много,много внимателно.

Остана си и последната книга която съм чела от поредицата.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Аз ще прочета тази и ако ми хареса и намеря други, и тях ще ги чета. Ако не ми хареса, няма да се мъча да чета. Но дотук е интересна. :sorcerer: Дали тази Анастасия е истинска ? Обаче малко гадно е постъпила към Мегре : драстично е намалила сексуалното му желание без да го пита. :D:wacko::blink:<_<

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

В www.spiralata.net има всичките книги от поредицата "Анастасия" на Владимир Мегре. Аз съм ги чела и ми допадат.

http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%CC%E5%E3%F0%E5

Линк към коментар
Share on other sites

Имам всичките книги на В.Мегре за Анастасия. Когато прочитах всяка от тях за първи път, много ме увличаха. Но в последната книга, когато прочетох, че тръгнаха да правят политическа партия, за да могат да извоюват правото желаещите да бъдат оземлявани, загубих интерес към Анастасийчовците.60.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...