Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Силата на мисълта


Пеперуда

Recommended Posts

Привет на всички..

От известно време в главата ми се върти една идея и смятам,че тук мога да открия хората,които ще откликнат.

Много често чуваме "мисълта е енергия","мисълта е сила" и т.н. това го използвам в ежедневието си и знам,че действа.Какво ще се случи ако много хора в точно определен час от деня си мислят за едно и също нещо? :)

Ето какво си мисля почти всеки ден

-озоновият слой става по плътен и постепенно се възстановява

-водата става чиста и жива

-хората стават по-добри и щастливи

Може да ви изглежда шантаво и по детински,но за мен си струва.Може и да е коментирано някъде,но на мен си ми идва отвътре и искам да го споделя.

Ето и няколко причини,поради които да се включите

-23.12.2012 - предполагаемият край на живота на земята (причината според мен - озоновият слой изчезва напълно а ние сме изпепелени,без никакъв шанс за оцеляване)

-нуждаем се от жива и чиста вода,защото замърсяваме водата по всякакъв начин,най-вече духовно..оттам се получава един грозен кръговрат на злост,насилие,нещастие,болести и т.н.(цитирам от филма Великата тайна на водата)

-при наличието на грозния кръговрат,който сами създаваме просто няма как да станем по-добри,а само си тъпчем в калта,като поколенията след нас са все по-зле и по-зле

-НИЕ носим отговорност за света около нас,за птиците,животните,насекомите,растенията и всичко толкова

красиво,което дядо Боже е създал

-НИЕ носим отговорност за израстването на добри поколения в по-добър свят

Не знам какво чакате... всеки ден в 12.00 на обяд разбира се :)

Редактирано от Пеперуда
Линк към коментар
Share on other sites

Аз също имам предчувствие,но то е че краят на света не идва...напротив.Идва някаква сила или високо ниво на енергия,която така ще трансформира света,че за някои ще е край,а за други ново начало.Но кой може да каже какви са Божийте планове?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Някъде стои съвършената граница между разума и чувствата,във всеки един момент и миг.

Да бъдеш толкова съвършен е като да бъдеш точния стрелец и нито миг встрани. Можем ли да кажем дали сме съумели от целия си живот да запълним поне 1 ден такъв ......,а сме притежавали целия си живот,цялата свобода........,но само за себе си и в свое собствено робство.

Благодатта на Бог е там винаги, където му е предоставено място.

Линк към коментар
Share on other sites

"Можем ли да кажем дали сме съумели от целия си живот да запълним поне 1 ден такъв ."

Аз съм сънувал хиляди пъти и не съм могъл в нито един сън да изпитам някакво съвършенство. :3d_013:

Как в действителността да съм съвършен?След като и в съня ми Бог не е с мен? :3d_168:

Невъзможно е да съм съвършен.Единственото съвършенно нещо в мен това са мойте сълзи и моята скръб.

Какво по-съвършенно нещо в  един несъвършен човек от неговата болка че не може да достигне доброто и съвършенството.

Няма и няма да има по-съвършен момент от този.Защото това е смирението.А всеки несъвършен трябва да го изпита. :3d_168:

За мен който каже че е съвършен и безгрешен лъже.Затова че е несъвършен трябва да се смири.Гордостта не засяга Бог,тя засяга възгордялият се.

Линк към коментар
Share on other sites

"А можеш ли да се зарадваш, че си несъвършен. Ако се зарадваш истински, значи си постигнал смирение."

Аз се радвам на това че съм несъвършен.Аз не искам да бъда съвършен.Колкото ми даде Бог,толкова.Не искам повече.

Но искам да живея в един по-съвършен свят.Това светът да е толкова несъвършен ме насълзява много.Аз мога да съм щастлив,радостен,но когато си помисля колко е несъвършен светът и се натъжавам. :3d_013:

Болката ми идва когато се сблъскам с действителността,защото знам че в този свят има нещо тотално сгрешено.

Грешката не е в хората,нито в мен.В този свят има някакво голямо Зло,което се прокрадва и промъква в сенките и обсебва материята и я кара да се разгражда.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"А можеш ли да се зарадваш, че си несъвършен. Ако се зарадваш истински, значи си постигнал смирение."

Аз се радвам на това че съм несъвършен.Аз не искам да бъда съвършен.Колкото ми даде Бог,толкова.Не искам повече.

Но искам да живея в един по-съвършен свят.Това светът да е толкова несъвършен ме насълзява много.Аз мога да съм щастлив,радостен,но когато си помисля колко е несъвършен светът и се натъжавам. :3d_013:

Болката ми идва когато се сблъскам с действителността,защото знам че в този свят има нещо тотално сгрешено.

Грешката не е в хората,нито в мен.В този свят има някакво голямо Зло,което се прокрадва и промъква в сенките и обсебва материята и я кара да се разгражда.

Ние самите правим света несъвършен и грозен...а той поначало май е едно от най-красивите неща,които ни се случват :) .Където и да погледна виждам нещо красиво ,макар и самотно дръвче.Толкова много красота има около нас,че понякога дъхът ми спира - тук например или тук и тук

За жалост ние хората сме лоши стопани с криви разбирания,с "цели и принципи" и прочие глупости... каквото и да ни се стовари след време ще сме си го заслужили.

(ние сме причината,но и РЕШЕНИЕТО)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Нямам съмнения за силата на нашата мисловна, емоционална ... енергия. Участвала съм в медитации с групи от хора и в такива като предложените. Енергията е като огромна вълна. За мен сега е ценно на хората да им светне под шапките :-) или отвътре - колкото по вече, толкова по вече. Струва си преживяването.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...