Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни филми и ТВ предавания - 2


Recommended Posts

Да си кажа чистосърдечно без да си кривя душата. Днес гледах този филм т.е. не го догледах, началото беше многообещаващо, но с напредването на филма се появиха доста неща които ме притесниха и накараха т.нар. червена лампичка в мен да светне.

Древни практики, още от времето на атлантида, се считат за остаряли и опасни дори и от йога. Съсредоточаване на цялото си внимание в сравнително не висок център - о, каква голяма глупост!

П.П. Все пак, благодаря за линка.

Редактирано от braman
Линк към коментар
Share on other sites

Е, така да е, но все пак това е филм за широка публика. И едва ли е дадено всичко. На мен ми харесва идеята, че телевизията въобще се е захванала да показва нещо по-нестандартно. Ако всичко е ... няма да споменавам предавания, но пошлостта ме е отказала почти от ТВ.

А за центровете - не се каза, че се съсредоточват само в долните. Затова пък се дадоха някои добри препоръки за обикновения човек.

Предпочитам да се радвам, че чашата е наполовина пълна.

Има друг един факт - всяка медия предпочита да пише за случки далеч от пределите на страната. От една страна екзотично, от друга - няма опасност от разпалване на полемики и обвинение в пристрастия. А в Бг има също доста материал за тази тема.

Хайде за компенсация на недоволните - още един филм:

Секретные истории: Код мужчины. Зачатие вне закона

http://opensharing.org/torrent/35273/

(пуснах го и в темата за прана, но и тук е на място)

Може би има и субтитри на англ. - потърсете, ако ви се гледа.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Да, изпускат питомното и ходят да гонят дивото на лов за сензации. Имаше някои ценни зрънца, но като цяло филмът е подвеждащ според мен и аз съм съгласна с мнението на браман, че практиките са остарели и опасни. Доколкото забелязах и самата Ани Салич която аз например много харесвам, но и тя е некомпетентна и едва ли си дава сметка, за много неща. То не че аз съм компетентна де, но това в един момент ми заприлича на страшно идолопоклонство с тези гърчове, порязвания и т.н...Магиите били неразвалими ако са отдавна или пък са от близък и онази жена която се гърчеше от рев, че духовете и предсказали каква ще бъде съдбата и. Потресох се! То и сатанинските сили познават добре ученията, висшите учения и като гледам добре се възползват от тях. Този филм ми беше доста добър пример, за това. Къде при Христос и при Учителя ще срещнете такова нещо??? Напротив в Библията на много места е описано каква е участта на такива същества, тежко им и горко ако не се покаят и не се обърнат от извратените си пътища и подвеждат така душите. Господ да им е на помощ!

П.П.И да не забравя да спомена онази жертва от кръв на бесовете...Ами не можах да го догледам филма, отвратих се.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Филма беше добър. Като информация. Няма нищо лошо да се знае за това.

Единствено "лошо" е, че хората очакват накой от вън, с някакви практики по чудо да ги промени.

Никой сякаш не проумява, че промяната идва от вътре и е нужно съзнанието ни да се развива. Да пускаме любовта в сърцето си, да развивяме интуиция...

Да има самоконтрол и работа над себе си... :feel happy:

Но всеки опит... е опит.

Линк към коментар
Share on other sites

Филма беше добър. Като информация. Няма нищо лошо да се знае за това...

Да, добре е мъдрите и силните/утвърдените да знаят защото знанието ще бъде използвано мъдро в името на вечното добро, но от там нататък има твърде много но ...skype-25.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Елфка, права си, че има хора, които са злоупотребявали и злоупотребяват, използват с различни цели видове енергия, но това е неизбежно. За това-

Мисъл за деня-6 януари:

Всяко нещо, което направите с любов, дава сила на човека, всяко нещо, което направите без любов, обезсилва човека. То е философия, която може да се приложи в сегашния живот. Трябва да се приложи, за да победите. Да победим света, значи нашия свят да турим в ред и порядък.

и

Ценна мисъл за деня:

Полумъдрите, признавайки сравнителната нереалност на Света, си въобразяват, че могат да не се подчиняват на неговите Закони - това са суетни и самонадеяни глупаци и те се разбиват в скалите и биват разкъсани на части от елементите заради своята глупост. Истински мъдрите, познавайки природата на Света, използват Закона против законите, по-висшето срещу по-нисшето, и с помощта на Изкуството на Алхимията преобразуват нежеланото в това, което има стойност, и по този начин триумфират. Майсторството не се състои в неестествени сънища, видения и нереални фантазии или химери, а в използването на по-висшите сили против по-нисшите - в избягването на болката на по-нисшите нива чрез вибрациите на по-висшите. Оръжието на Майстора е Трансмутация, а не самонадеяно отхвърляне. (Из "Кибалион")

за да избегнем това:

Мисълта е най-висшето на земята, а най-нисшето в духовния свят. Мисълта в духовния свят е пипане. Интуицията е по-висша от мисълта. На земята има да се развият още чувства, интуицията, а 7-то чувство е Божествено – на Духа. И тогава ще преминем в другия свят. Ясновидството е 6-то чувство – то е зрението на астралното поле. Предчувствието е астрално пипане. Зрение има и в умственото поле, причинното поле. Имаме по 7 чувства за всеки от 7-тях свята или всичко 49 чувства.

Ъгълът на светлината в окото на ясновидеца е обърнат нагоре.

Центърът на интуицията е всред и над челото. Центърът на ясновидството е отстрани и над челото. Центърът на Духа е между веждите.

Бялото и черното братство са работили до едно време заедно, а после в человешката еволюция, в развоя ѝ, се разединяват и сега работят едно срещу друго. Те – черното братство – имат големи знания, но като живеят в тъмнината, постепенно губят от своите знания и ще слязат в дъното на конуса. Черното братство се меси и в най-дребните работи.

Из Симоне Йонин, ти любиш ли ме?

:feel happy:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Филма беше добър. Като информация. Няма нищо лошо да се знае за това.

Да, и ако ми позволите предположението - всички хора с повечко пари ще се запишат за следващия полет до Бали, което преполага, че мастерът ще трябва да се скрие в някои гори Тилилейски, също както се беше скрил другият, който палеше огън с дланите си. Защото един майстор от такъв ранг е наясно със законите и няма да рискува излишно.

Махалото, дръпнато в едната посока, са задвижва със сила в другата.

Нищо ново под слънцето. :D

Линк към коментар
Share on other sites

:D Както винаги сме на едни вълни ~~~ :feel happy: Точно това си мислех и аз, тези познания са като нож, зависи кой с каква цел ще ги изплзва. Трудно се върви по тесния път към Бога, но Христос е казал: "Вземете моето иго върху си, защото моето иго е благо и моето бреме е леко (по спомен)", а иначе широк е пътят който води до погибел и мнозина се втурват в него, той привидно е широк и лесен, но постепенно положението става все по- лошо и все по- страшно...да, и черната и бялата ложа имат огромни познания, затова и борбата е безкомпромисна, а с какво трябва да се пребори един войн на светлината?! Първо с паразитите в самия себе си :). Поздрави! Чистотата е най- висшата наука.
Линк към коментар
Share on other sites

Toзи филм предизвика полемика, но да напомня и за другия, който споменах по-доре:

http://opensharing.org/torrent/35273/

Той е дори по-интересен ( помое скромно мнение).

Линк към коментар
Share on other sites

Крайно време е да преинсталирам тази машина защото цикли, цикли skype-25.gif и тя е паразитна да му се не види. Един филм не мога да изгледам както трябва а все чакам на телевизията да ми цъкат серийка по серийка когато им скимне, за да дадат нещо хубаво. Предавам се :3d_001: докато не се яви някоя фея или фею да ми го извози до съседното градче за ремонт съм почти с вързани ръце :(.

Линк към коментар
Share on other sites

Загледах малко от филма-15 мин. В началото с противоречиви чувства, после, ми хареса...

Срещала съм в беседите на Учителя, че генът не е носителя на информация. Има друг носител, а гените приемат от него... Но това ще се доказва. /цитирам по памет/.

Но като имаме предвид, че всичко е енергия, защо да няма и такива прехвъляния на инфо? - Да се раждат странни деца, сякаш от друг партньор.

Пример: Ако съм влюбена в един мъж, нося го в сърцето и ума си, макар и след раздяла след години раждам дете, от настоящия си партньор, което прилича на този, в когото съм влюбена...

Моята мисъл е енергия, тя твори с помощта на любовта... /надявам се разбирате, че е фантазна хипотеза ;) /.

В темата за силата на мисълта има добри мнения http://www.beinsadouno.com/board/index.php...mp;#entry102849

Астралното тяло при жените е по-слабо, по-податливо. За това и са се старали да възпитават жените да нямат много партньори. Та по-скоро партньорите оставят отпечатък вастралната обвивка, а от там в гените... Примера с Перун... енергиен код...

Друг пример-осиновени деца, които приличат на осиновителите си. Защо ли?...

Като имам предвид, че има хора, които си правят магия за любов, да привличат другия пол... Или да се похвалят мъжете /пък и жени вече/ с бройката си... Какво ли се случва във фините светове?...

Препоръчвам в тази връзка http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=...%E3%E5%ED%E4%E8

"Богомилски легенди"

П.П. В тази връзка, щом ДНК приема енергийни влияния-то защо да няма вече деца с друга структура на ДНК?-Новите деца ;)

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Загледах малко от филма-15 мин. В началото с противоречиви чувства, после, ми хареса...

Срещала съм в беседите на Учителя, че генът не е носителя на информация. Има друг носител, а гените приемат от него... Но това ще се доказва. /цитирам по памет/.

Но като имаме предвид, че всичко е енергия, защо да няма и такива прехвъляния на инфо? - Да се раждат странни деца, сякаш от друг партньор.

Пример: Ако съм влюбена в един мъж, нося го в сърцето и ума си, макар и след раздяла след години раждам дете, от настоящия си партньор, което прилича на този, в когото съм влюбена...

Моята мисъл е енергия, тя твори с помощта на любовта...

............................................................

Астралното тяло при жените е по-слабо, по-податливо.

В подкрепа идва народното вярване, че бременните жени не трябва да се заглеждат, ако срещнат грозни или уродливи хора. И че ако искат да имат хубаво дете, да се заглеждат в красиви деца. Съвременен вариант - да си сложат снимки на красиви деца на видно място.

И в Библията има ....

Хамелеонче, защо астралното тяло на жената е по-слабо? Може ли повече инфо?

Линк към коментар
Share on other sites

Ами така са ми казвали, нямам точна представа. Но това с бременната жена... :hmmmmm:

Когато бях бременна с дъщеря ми бях в първи курс. Учехме и генетика. Увреждания...

Спомням си, че тогава баба ми ми каза че не е хубаво да съм в тая среда, пък аз сметнах, че не е хуманно това и отношение...

Ама сега излиза, че има нещо вярно... :feel happy:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Ами така са ми казвали, нямам точна представа. Но това с бременната жена... :hmmmmm:

Когато бях бременна с дъщеря ми бях в първи курс. Учехме и генетика. Увреждания...

Спомням си, че тогава баба ми ми каза че не е хубаво да съм в тая среда, пък аз сметнах, че не е хуманно това и отношение...

Ама сега излиза, че има нещо вярно... :feel happy:

Според мен това може да влияе в някаква степен ,но е много малък процент ,а вече за мислите ,чуствата и постъпките на одителите ,те вече играят голяма роля за формирането на плода .

Линк към коментар
Share on other sites

Филма на Ани Салич е любопитен за аудитория, която не се занимава с духовни практики и не се интересува от духовност по принцип, чисто опознавателен.Останалите мисля че не са видели нещо за което да не са чували или дори виждали.

Голяма част от нещата си ги имаме и у нас или в подобни проявления.

Това са остарели практики.

Това че хората в периода на техническия прогрес и особено при нас (през века на комунизма )сме ги отписали тотално, не значи те не си съществуват и тук.

Далбоко в мен, много силно, моето същество отказва да приеме този тип лечения и въздействия върху хората като правилните методи.(може и да греша)

Идва новата епоха с много бързи темпове, шаманството, магьосничеството , гадателството не са приоритет.

Това са стари връзки, които ще изчезнат.

Това че някои народи някъде ги пазят и на чисто физическо ниво ги експлоатират с цел -материални облаги- не ги прави нито свръх положителни, нито чудо невиждано.

Новата мисия на хората е съвсем различна и тя е концентрирана в съвсем други центрове и работа със съвсем други енергии.

Но да Тома Неверни трябва да види чудо, за да повярва.

Да обаче Любовта не се вижда.А чудесата с материално изражение с цел-доказателство-не издигат зрителя.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен това може да влияе в някаква степен ,но е много малък процент ,а вече за мислите ,чуствата и постъпките на одителите ,те вече играят голяма роля за формирането на плода .

Това е точно така, просто споделих.

Добре, че се ражда Исус, та да ни спаси от всичката кал, в която сме потънали. Дано повече хора отварят душите си за Любовта, Прошката, Истината....

Линк към коментар
Share on other sites

LOST

Под първите 2 - 3 повърхностни слоя - екшън, любовни триъгълници, игра с "времето", съдба, се открива, според мен, една от идеите на филма връзката дете/възрастен.

И наистина в крехката детска възраст се формират и дълбоко отпечатват в подсъзнанието модели на възприятие, реакции и поведение, които после мощно действат в решителни моменти от живота на възрастния човек при неговият "Избор".

Според мен, всъщност идеята на филма е: да осъзнаем истинската си Мисията тук, на планетата Земя,

...защото понякога си мислим, че си я следваме, но неочаквано откриваме другата, истинската .

Там някъде, е и огромния риск за планетата от учени, които водени от на'учно любопитство, или от мотора на егото си, гъделичкано в детството от свръх амбициозни майки, смятат че могат, от "висотата" на превъзходството си над "другите", да вземат съдбовни за останалите "обикновени" хора, решения. Без дори да им мине мисълта, че трябва да обсъдят това с другите.

Бен, на който баща му цял живот му е вменявал чувство за вина, за малоценност и незначителност.

И като компенсаторна реакция на това, той не се колебае цял живот да убива, само да се добере до позицията на Лидер...

Ето един интересен диалог мужду Джон и Сойър V-ти сезон, 4-ти епизод, 23-та мин.:

Сойър към Джон: "Не искаш ли пак да го видиш?"

Джон: "Защо ми е"

Сойър: "За да предупредиш себе си какви главоболия те очакват"

Джон: "Не, тези главоболия са ми нужни. Те ме направиха какъвто съм."

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Преди време гледах в интернет филм за паметта на водата. Там се говореше, че когато кажем на водата хубави думи с положителна енергия, тя променя стуктурата си в прекрасни форми. Най-хубави форми прави когато и кажем едновременно "Благодаря" и "Обичам те". А когато и говорим груби думи, структурата й се променя в неопределени разляти форми. Структурата на водата беше снимана със специална техника и наистина се виждаше какви са формите които водата прави под въздействие на думите. Интересното беше, че на каквито и езици да й се говори, резултата е един и същ - при хубави думи - прекрасни форми като снежинки, а при отрицателни - неопределени разляти форми, което навежда на мисълта, че по-скоро енергията, с която се изговарят думите променя водата, а не толкова самите думи. Дойде ми на ум идеята, че тъй като ние сме 70% вода, ако говорим на себе си положителни думи и утвърждения, то и в нас водата се структурира по подобен начин, описан във филма, а също така и в пространството около нас винаги има определен % вода и в зависимост от енергията, която се излъчва от нас, то и пространството се преструктурира по подобен начин.......... И така, вътре в нас и около нас, всичко се преструктурира в прекрасни форми, ставайки за нас като "щит и всеоръжие" ( 91 псалом )........ А мисля, че тъй като самата енергия преструктурира водата, то тя въздейства и на другите видове материя - твърда, газообразна и така телата ни се преструктурират в идеалната форма на здраве, дълголетие (да не кажа безсмъртие) и съвършенство. Познавайки този процес, Учителя за това ни е препоръчвал постоянна молитва, за да сме оградени винаги със светлина, за да пазим себе си и да повдигаме другите. А това действа и от разстояние, стига мисълта на човека да е достатъчно силна. И така, пожелавам ви Светлина и Любов и Щастие.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди време гледах в интернет филм за паметта на водата. Там се говореше, че когато кажем на водата хубави думи с положителна енергия, тя променя стуктурата си в прекрасни форми. Най-хубави форми прави когато и кажем едновременно "Благодаря" и "Обичам те"...

В тази връзка, да ви споделя една случка.

Преди време бяхме в Рилския манастир и едно момиче от компанията, което е много чувствително към хомеопатични л-ва, в смисъл че и е достатъчно вечер да си сложи хомеопатичното л-во под възглавницата и на сутринта е "кукуряк".

Минавайки покрай гишето в църквата, видях малки бутилки светена вода, взех една, и като махнах етикета, и и я дадох да я подържи. След малко, когато поисках да я взема, тя беше я стиснала здраво и не искаша да ми я даде. - Защо?... - защото чувствам такава благост, толкова ми е хубаво!...

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Срещала съм в беседите на Учителя, че генът не е носителя на информация. Има друг носител, а гените приемат от него... Но това ще се доказва. /цитирам по памет/.

Но като имаме предвид, че всичко е енергия, защо да няма и такива прехвъляния на инфо? - Да се раждат странни деца, сякаш от друг партньор.

П.П. В тази връзка, щом ДНК приема енергийни влияния-то защо да няма вече деца с друга структура на ДНК?-Новите деца ;)

Вече има научни доказателства, че:

ако една кобила е била чифтосвана с коне и зебри, макар и без да забременее!!! и да роди бебе с техните гени, то има доказано "внуче" - зебра.

И така учените са се озадачили как е станало.

Т.е. енергиен пренос. Все едно кобилата "помни" "енергийната програма" на зебрата без реален обменна ДНК.

Да, от една страна мислите и чувствата на родителите вляят, но все пак Учителят казва, че духът сам си създава тялото, и то е в зависимост от фините му тела.

Много са сложни тези тематики....не може да се генерализира.. :feel happy:

Може бе новите деца имат друга енергийна структура, с други качества/характеристики на гените. Но физическата ДНК и съответно РНК не вярвам да са се променили.... все още.... :D

:3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

... На мен ми харесва идеята, че телевизията въобще се е захванала да показва нещо по-нестандартно. Ако всичко е ... няма да споменавам предавания, но пошлостта ме е отказала почти от ТВ. ...

Да, аз си мислех същото. Освен това през същия уикенд БТВ Репортерите показаха в съботата много хубав филм за жената и танца, а в неделята предаването беше посветено на духовността и вярата. Така се ентусиазирах, че изпратих до две телевизии предложение за предаване в няколко епизода за съществуващи алтернативни структури на живот - природосъобразност и самодостатъчност, като например Даманхур, Файндхорн, Ауровил, родовите имения и др.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...