Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни филми и ТВ предавания - 2


Recommended Posts

Мен ме впечатлява репортерския материал, който дават в момента бо БТВ: Взривоопасна зона.

Това е животът.

За щастие не само това :)http://rodoposelenia.ru/filmy.html

Линк към коментар
Share on other sites

Лазрев има много интересна теория,че носител на информация е полето,а не гените.Ако човек си промени начина на възприемане на околния свят тогава си променя полето и така променя своите гени.Дава примерсъс зебрата,както каза Диди3 и с водата:учените установили,че водата в различните случаи променя своята структура,а това означава че променя информацията си,но ако учените признаят това,казва Лазарев,то тогава арябва да признаят съществуването на Бог,от когото черпим информация.Срещал съм мисля че Учителя беше казал,че акашовите записи се намират на дъното на океана.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Препоръчвам ви един малко по-стар, но много хубав филм: :feel happy:

Blueberry

  :yinyang:

Не се подвеждайте по картинката - не става въпрос само шерифи и индианци.

Филмът е по-дълбок и направен с много фантазия   :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Лазарев има много интересна теория,че носител на информация е полето,а не гените.

Това не е теза на Лазарев, той само цитира куриозен научен факт.

Руски учени отдавна са открили и доказали, че ако една една яйцеклетка се постави в идеална хранителна среда, но без никакви полета, изолирана е перфектно, то тогава тя загива!?

Правени са опити с много видове животни, маймуни, даже и с човешки ембриони. Именно за това стана скандал и се оповестиха фактите.

Линк към коментар
Share on other sites

Не ,да отстояваме добродетелите,които остават непокътнати от времето,хората,условията.

Е добре,Вики,съгласна съм с теб.Нека бъдем оцеляващата Яйцеклетка,а а не тези които са храната,болестотворния вирус,или лошата бактерия.Поне имаме избор.

Линк към коментар
Share on other sites

Филми мога да изброя няколко, които си струва да се гледат:

Завета на Гнева (Legacy of Rage)

Три Дни (Three Days)

Ван Хелзинг (Van Helsing)

Kралицата на прокълнатите (Queen of the Damned)

Доктор Хаус (сериал) (House MD)

Кръвни Връзки (сериал) (Blood Ties)

Престъпми намерения(сериал) (Criminal Minds)

За предавания мога да препоръчам Jackass и Bam's Unholy Union, за по- разкрепостените ;)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

За феновете не старото кино, а и за хората с чувство за хумор предлагам един филм от 1937г. "Lost Horizon". Филмът разказва за холивудската интерпретация на Шангри-ла, като мечтания рай, където хората са вечно млади и живеят по 100-200 години. Разбира се всички в Шангри-Ла говорят английски, защото самата общност е създадена от европеец. Тук таме обаче има по някой източен лаф ... "умереност, умереност във всичко".

http://www.youtube.c...h?v=SxKoaIq6DcY

:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз си го открих миналата година и го изтърпях, втълпявайки си, че все пак формите са и психо-символи. :3d_146:

Малко филми доизглеждам, особено ако са по-ненаситени (освен ако това не е съпреживяващата цел), като старичките, но явно, без да помня достатъчно конкретика, този ми е харесал.

Има го в тракерите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"Два пъти в живота", Събота и Неделя от 10 сутринта, по ПРО БГ. Дух на момче помага на различни хора да се върнат в миналото си и в рамките на три дни да направят по - различен избор във важна ситуация, което да промени живота им. Момчето бива ръководено от съдия от Стария завет.

11:00 часа - " Докосване на ангел ", ангели помагат на хора при решаването на житейските им проблеми

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

"Стръмно/steep" за съжаление няма субтитри и хората, които не знаят английски ще са затруднени, но дори и само заради природните картини и ски спусканията си заслужава гледането!;)

Резюме : "Стръмно" е от една страна ексцентрично произведение, а от друга филм описващ пътешествие. Ще бъдете заведени в отдалечената Аляска, Британска Колумбия, Исландия и Франция, търсейки мъже които са се превърнали в пионери в областта на планинското изкачване и ски катерене. Ще гледате как изключително способни атлети стигат до предела на възможностите си.

http://zamunda.net/details.php?id=161989&hit=1

Редактирано от mochito
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Гледайте Карбовски в Събота. Щяло да има предаване за йогите и по - специално за една баба йога. Сигурно Карбовски пак ще говори простотии. :)

Линк към коментар
Share on other sites

mochito, щом ти харесва Nordwand препоръчвам ти и документалния филм The Beckoning Silence, в който също се разказва за първото изкачване на северната стена на Айгер, но от погледа на алпиниста Joe Simpson и в съпоставка с неговата невероятна история, която пък е представена в един друг филм - Touching the Void.

"Докосване до пустотата" е един невероятен филм по действителен случай за силата на човешката воля!

18-poster.jpg

beckoning-silence.jpg

Редактирано от devashaktika
Линк към коментар
Share on other sites

"Докосване до пустотата" е един невероятен филм по действителен случай за силата на човешката воля!

Хората използват волята да преодоляват едни трудности, особено ако не могат да се справят с други.

Тогава волята е подсилена от неосъзнатите напрежения затова хората могат да имат много голямо изглеждащи успехи.

Волята от чист вид обикновено не се забелязва. Вървите по улицата и някой ви се усмихва или ви помага да избутате колата си по ледената улица.

Това също е воля и то от най-силните, защото никакви проекции не я усилват.

Ето един филм пример за чиста воля:

Pier_str.jpg

Или пък този:

400057-Beloe_solnce.jpg

Особено добре се усеща разликата между волите на главните герои и останали.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Ставаше въпрос за воля за живот.

Воля за живот е, ако искаш да живееш истински живот.

А тез двамката по не знам каква си воля са тръгнали да катерят връх. Какво ли са искали да избият. И какъв фалически смисъл може да се придаде на овладяването на връх:)

Преди малко ми излезе един цитат от Учителя, който като гледам по-добре изразява това, което съм се опитал да кажа:

"Повечето хора в живота са силни със своите страхове"

Волята подсилена от страх и комплекси не е воля.

Линк към коментар
Share on other sites

mochito, щом ти харесва Nordwand препоръчвам ти и документалния филм The Beckoning Silence, в който също се разказва за първото изкачване на северната стена на Айгер, но от погледа на алпиниста Joe Simpson и в съпоставка с неговата невероятна история, която пък е представена в един друг филм - Touching the Void.

"Докосване до пустотата" е един невероятен филм по действителен случай за силата на човешката воля!

18-poster.jpg

beckoning-silence.jpg

Благодаря devashaktika, от къде мога да го изтегля, защото в zamunda и kolibka на го откривам! Touching the void e един от най-любимите ми филми, така че сигурно и този ще ми хареса!:thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Ставаше въпрос за воля за живот.

Воля за живот е, ако искаш да живееш истински живот.

А тез двамката по не знам каква си воля са тръгнали да катерят връх. Какво ли са искали да избият. И какъв фалически смисъл може да се придаде на овладяването на връх:)

Преди малко ми излезе един цитат от Учителя, който като гледам по-добре изразява това, което съм се опитал да кажа:

"Повечето хора в живота са силни със своите страхове"

Волята подсилена от страх и комплекси не е воля.

Да разбирам ли, че според теб всички алпинисти и катерачи са страхливци?:huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Ставаше въпрос за воля за живот.

Воля за живот е, ако искаш да живееш истински живот.

А тез двамката по не знам каква си воля са тръгнали да катерят връх. Какво ли са искали да избият. И какъв фалически смисъл може да се придаде на овладяването на връхsmile.gif

Преди малко ми излезе един цитат от Учителя, който като гледам по-добре изразява това, което съм се опитал да кажа:

"Повечето хора в живота са силни със своите страхове"

Волята подсилена от страх и комплекси не е воля.

Да разбирам ли, че според теб всички алпинисти и катерачи са страхливци?huh.gif

Попаднах на много точен цитат ит Учителя по темата:

"Много хората са смели в живота заради своите страхове"

Сама си прави изводите :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...