Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни филми и ТВ предавания - 2


Recommended Posts

Със сигурност е така Божидаре (в някои отношения това се отнася и за мен :whistling:)! Не съм се опитвала да оспоря мнението ти, а по скоро да изразя, че не съм провърженик на поставянето под общ знаменател! Има много хора, които се водят от страха(или стремеж към неговото преодоляване), но има и такива, които се водят от стремеж към опознаване на собствените си духовни и физически възможности!:yinyang:

ПП Относно филма The Beckoning silence не можах да се ориентирам от линка, който си посочила devashaktika, но го намерих от един друг сайт (без субтитри на български). Ето линк към него:

http://thepiratebay....ilence/0/99/200

Редактирано от mochito
Линк към коментар
Share on other sites

mochito, извинявай, линка беше за друго. Съвсем забравих да ти пусна линк за The Beckoning silence... Аз също го имам само със субтитри на английски език.

Линк към коментар
Share on other sites

:) Не съм се опитвал да защитавам мнение. ...а те изключенията са най-важни.

Май трябва да поставя подпис: Това мнение се опитва да интегрира вашето, а не да го обори :)

Линк към коментар
Share on other sites

:) Не съм се опитвал да защитавам мнение. ...а те изключенията са най-важни.

Май трябва да поставя подпис: Това мнение се опитва да интегрира вашето, а не да го обори :)

:lol::thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

Утре, по БНТ ще дават един от моите любими филми, който ми е направил дълбоко впечатление със своята тишина и крясък, естетизъм на чувството и болка по невъзможното, мехлем за сетивата и бич по грубата кожа на осъвременения андроид ...

Януари, 29 януари, 15,50 часа.

Август

Режисьор Антъни Хопкинс, неговият дебют като режисьор. По мотивите на Чехов: Вуйчо Ваня.

hopkins5.jpgp.jpg

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Филмът „Август” наистина си заслужава! Обикновено съм скептична, когато не руснаци се опитват да правят филми по руска класика. Но тук се получи обратния ефект. Не си спомням по коя телевизия случайно се загледах във вече започналия филм на Хопкинс и „залепнах”. :)

Благодарение на този филм, реших да си припомня и руската версия от 1970 г. с режисьор Андрей Михалков-Кончаловски и с участието на незабравимите Инокентий Смоктуновски и Сергей Бондарчук.

Антъни Хопкинс се е справил много добре и като режисьор, и като актьор. Видях го в друга светлина...

Благодаря на Мона за подсещането. Не бих се сетила да гледам програмата на БНТ, а имам желание да видя и началото на филма, който така много ми хареса. :)

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

2215-amma.jpg

<i>Води ни от нереалното

към реалното</i>

<i>От тъмнина към светлина</i>

<i>От смърт към безсмъртие</i>

<i>Ом... мир, мир, мир</i>

<i>Ом... Нека всички

същества намерят щастието</i>

<i>Отдаваме почит на гуру</i>

Истинските гуру живеят

за техните ученици.

Те са търпеливи при прошката за

слабостите на техните ученици,

които те осветяват.

Те не очакват нищо от техните ученици.

Това са истинските гуру.

А сега, учениците почти ги копират.

Опитват се да станат като тях.

Това може да даде

лош авторитет на гуру.

Гуру учат на изкуството да живееш.

Понеже има два типа обучение:

"живеене", което

означава работата ти,

и "живот" на което учат гуру,

в материалния свят, учителите

учат практически неща,

а в духовния свят,

някои неща не са ясни.

Защо две лъжици с тоник са

ок, но цяла бутилка е опасна?

Дори и да пътуваш с карта, все

пак могат да те оберат бандитите.

Да отидеш до луната и да прочетеш

за нея са две различни неща.

Мисля, че можем да спрем тук.

Не искам да дискутирам

взаимоотношенията гуру/ученик,

тъй като хората имат

различни гледни точки.

Да кажем, че отивате до

библиотеката и избирате две книги,

и ако двете са лоши,

това не означава, че

всички книги са лоши.

Но сега хората са така.

Така, че няма да го дискутирам.

Хората питат защо умираме,

въпреки съществуването

на върховна душа.

Смъртта е само разпада

на носителя: тялото.

Носителя, или тялото, не е устойчив.

Когато пишем, завършваме

изречението с точка,

преди да започнем следващото.

Смъртта е като точка.

Не означава край. Просто

продължаваме нататък.

Ако човек знае този принцип,

тогава смъртта е радост.

Това е едно блажено изживяване,

като да скочиш в басейн.

Ние просто преминаваме

на следващия етап.

Хората казват, че река

Ганг е чиста и свещена.

Много махатми са живели в Бенарес.

Това е свято място.

Махатмите са построили

много храмове там.

Тези велики души са като

трансформатори, които предават сила.

Ако минете покрай парфюмена фабрика,

ще помиришете този парфюм.

Така че, има една добра атмосфера.

Много хора идват тук с вяра,

за да могат да се молят.

Така натурално, мястото

става великолепно,

заради всички тези хора

в концентрирана молитва.

Концентрираната молитва

задължително предизвиква сила.

Както в Италия,

където св. Франсис от

Асиси се молел и умрял.

Много хора ходят там, за да се молят.

В Бенарес е така.

<i>Много аскети изпадат

в самадхи там.</i>

Божествена майко,

дай ми посвещение,

дай ми любов,

предпазвай ме като ми даваш

вяра. Кажи тази молитва.

През епохата на Рама,

дяволите живеели наблизо,

в една съседна земя.

В епохата на Кришна, дяволите

живеели в нашите семейства.

Сега те са дори по-близо,

те са вътре в нас.

Тези дяволи,

ние трябва да убием, за да успеем.

Те са арогантност,

себичност и завист.

За да придобием покой на ума,

трябва да сме готови да се борим.

Не да се борим с истински оръжия,

а с любов, отдаване и саможертва.

Една битка без кръвопролития.

Само с мир и любов.

Вижте в нашето общество.

Харчим много пари,

пътувайки към дълбините на океана

и към космоса, за да ги изучим.

А никога не пътуваме

към нашия вътрешен свят,

който е по-близо и е под ръка.

Всеки обича телевизори

с по-големи екрани.

Но колкото екраните стават по-големи,

толкова нашите сърца се смаляват.

Имаме си прахосмукачки,

които засмукват

и най-малката мръсотия.

И все пак не сме готови да

почистим мръсотията от умовете си.

Умовете ни правят животите

ни красиви или грозни.

Опитваме се да научим

за външния свят,

но никога за вътрешния.

Опитваме се да уравновесим външния свят,

а забравяме да уравновесим себе си.

Робове сме на външния свят.

Носим много физически

и умствени недъзи.

Понасяме много неизлекувани рани.

Пълното щастие не може

да дойде от външния свят.

Това е като да се опитваш да

носиш небето или да плаваш по земя.

Живота е къс, трябва да се

опитаме да го отпразнуваме.

Държиш само сегашния

момент в ръцете си.

източник са субтитрите на филма " Darshan: The Embrace ", който може да се намири в "http://www.kolibka.com/2.html"

Също така е много добра за гледане анимацията: Епоха на животните 3D

Линк към коментар
Share on other sites

Zeitgeist Moving Forward 2011 има го в kolibka.com ,един добър научнопопулярен филм ,много ми хареса дори още не съм го изгледал целият .

Линк към коментар
Share on other sites

Zeitgeist Moving Forward 2011 има го в kolibka.com ,един добър научнопопулярен филм ,много ми хареса дори още не съм го изгледал целият .

Филмът "Zeitgeist" или "Цайтгайст" е в три части . Т.е.има три филма . Има ги всички в www.zamunda.net , със субтитри.

Моето мнение е ,че филмът е любопитен ,но доста от тезите в него са преувеличени и изкривени. Доста критика има към САЩ и няколко техни правителства , изобщо е свързан с тяхната история .

Човек трябва да я познава ,за да може да отсее кое е истина и кое не. Аз съм живяла там и бях точно по време на войната в Ирак ,така ,че знам какви бяха тогава новините и официално изнесените факти.

По отношение на тезата за отказа от "монетарната система " и създаване на "ново ",,"цайтгайст " общество ,мисля ,че така или иначе човечеството върви натам като осъзнаване за една обща човешка цивилизация ,но това ще се случи по нормалния еволюционен път ,може би ще са нужни около 100 години, за да извървим този път . Има и новаторски идеи и интересни разговори и интервюта с членове на това течение "цайтгайст",но има и недомислици и изсилвания ,прекалена обобщаване на факти от История на религията в глобален мащаб ,които не мога да приема.

Линк към коментар
Share on other sites

Едно интересно предаване, което открих съвсем наскоро...

""Метафора“ е предаване за книгите, за четенето, за четящите. Идеята за заглавие е на Крум Филипов. „Метафора“ е продължение на „Клуб Голямото четене“....Водещ на „Метафора“ е Атанас Къркаличев – преподавател по история, автор на поетични текстове. Отговорен оператор е Димитър Рочев, нелинеен монтаж – Нончо Нончев, Звезделина Христоскова, Петър Гичев. Режисьори – Станимир Навущанов и Крум Филипов....Разговорите за предпочитани заглавия – български и чужди, срещата през книгите с другите като нас, приказката без край за живота, вселената и всичко останало, новото говорене за книгите, истинската видимост, която започва отвъд видимото, красотата на преживяното… и – очакваме продължение."

Последните предавания са посветени на творчеството на Йордан Радичков, с много интересни разкази на Иван Добчев - режисьор, който за мен лично е най-познат от работата си в театрална работилница "Сфумато". И хубави интерпретации от 3-ма млади хора, свързани в идеята за творчество и създаването на картини и слово, идващо от подсъзнанието, сюжетите на Радичков, които се развиват като спирала... Ето и самото предаване.

left_img.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

В неделя (27.02) от 20,00 часа ще излъчват по bTV един уникален филм - Небесно царство (Kingdom of Heaven, 2005) на великия Ридли Скот.

Това е един от любимите ми филми и го препоръчвам на всеки.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Оказва се,че имало и хора,които са загрижени за нашето бъдеще .Като ни гледат как се молим на небето да ни помогне в тези трудни времена,са решили да съдействуват за решаватето на проблемите ни.! Как? :Има човек,има проблем,няма човек,няма проблем!

http://zamunda.net/d...id=256978&hit=1

Линк към коментар
Share on other sites

"Lie to me " e супер сериал ,страхотна игра на Тим Рот .Гледала съм всичките 3 сезона и всичко го има в замунда.

Линк към коментар
Share on other sites

Един много,много хубав сериал ''КАЙЛ'' за вси4ки на които им е трудно да бъдат добри ,истински и изоб6то вси4ко което е нужно да бъдем за да вървим напред,

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

http://www.vbox7.com/play:ffc7f82c

И аз съм на мнението на професорът ,че хората които печелят от продажбата на различни ресурси нямат сметка да инвестират в безплатна енергия примерно :) ,дори ще е алогично ако стане нещо такова .А за извънземните още Ванга казва преди колко години ,че това което ни е казано за кацането на Луната е само една малка част от това което се е случило и са видели там ,ето сега и професорът се познава със вторият човек стъпил на Луната ,който му е споделил че са усетили чуждо присъствие ,което за мен е също малка част от истината .Ванга също е казала ,че Гагарин са го взели извънземни а не е умрял ,и то мисля че беше с негово съгласие .Иначе е чудесно ,че учени хора се занимават в тая насока и то с по свободно мислене .Интересно е и расекретяването на случаят Розуел,което си е признние от страна на правителството ,че има извънземни .Предствям си ако повече хора повдигнат съзнанието си до какви неща може да се стигне за човечеството и за природата .

Линк към коментар
Share on other sites

:) Вероятно много хора са го гледали, но аз го гледам за втори път, като не си спомням първия - " Денят на мармота".

Да живеем живота си правейки нещо хубаво за другите всеки ден, като по този начин откриваме себе си. И не заради самото нещо или заради себе си, а за да открием, че света е чудесно място за живеене и потенциала ни в него е безкраен.

Линк към коментар
Share on other sites

Филмите love.net и limitless (високо напрежение). Очаквах лав.нет, подобно на повечето бг филми, да е пълен с пошлост, вулгарност и насилие. Но нищо подобно! Много ясно отразява нещата! Представя българия в една леко по-интелигентна светлина. На няколко пъти плаках - засегна струните ми...

"Високо напрежение" пък те кара да отпуснеш юздите на възнамеряването си в посока безграничността на потенциала си! Като замениш хапчето от филма с т.н. алхимично хапче на подходящия начин на живот и мислене, биохимия и т.н., хоризонтите стават необятни... Просто вкарва ума ти в катапулта на неограничеността и изтрелва свободната ти воля в тази посока! Към целта на душата ти! Поне аз така го преживях - гледах го два пъти на голям екран и веднъж онлайн... И двата филма имат и късни прожекции, така че времето не е пречка!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Според вас, коеэ кино е по - духовно : руското или американското ? :)

Привет на всички :) Според мен руското кино е по-духовно, американското е с повече екшън и военни действия :)

Препоръчвам ви два филма:

- Men of Honor/ Мъже на честа с участието на Robert De Niro и Cuda Gooding Младши, 2000 г.

- The Prestige/Магията с участието на Hugh Jackman, Christian Bale и Michael Caine, 2006 г.

Приятно гледане, заслужават си :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...