Jump to content
Порталът към съзнателен живот

В памет на Майкъл Джексън


Донка

Recommended Posts

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 36
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Светъл Път на Душата ...

Линк към коментар
Share on other sites

Света подвластен на поп културата скърби... но Вас трудно ви разбирам... Затова ще ви запитам: какво ви даде този човек, в какво Ви беше пример в живота?

Линк към коментар
Share on other sites

На мен не ми е дал нищо пряко. Просто беше част от тийн годините ми - тогава славата му се носеше по-високо и далече от на Исус или Айнщайн или Николас Тесла. Сега като чувам за кончината му и в мен тръгват спомени - носталгия, примесена с какво ли не. Много хора умират. Всички умират. Сега пишем точно за този, защото наистина имаше талант, който съчетан с друго социално-икономически фактори, е оставил трайна следа в паметта ни. Едва ли има някой да не е чувал това име или негова песен. Това не го прави велик или особен, по-скоро онези спомени от по-ранните ни години, в които той присъства и които ни се усмихват розово от паметта ни със свежестта и бодростта си, сега ни карат да обръщаме внимание на личността му. Спомени, в които майкъл може да е присъствал само като индиректен контекст или някои от тях да са били преживяни на фона на негови песни. Всеки умира! Дано Михаил Джаксонов е научил уроците си и има интересно пътуване и пребиваване в по-истинския живот! Мир!

Линк към коментар
Share on other sites

Света подвластен на поп културата скърби... но Вас трудно ви разбирам... Затова ще ви запитам: какво ви даде този човек, в какво Ви беше пример в живота?

Просто считаме, че когато една Душа си тръгне (която и да е тя; защото Бог не прави такава разлика между душите, която - една личност , в невежеството си - би направила), един от нас е свършил работата си и е отминал... Ние сме Цялото...

Светъл път на Душата му!

Линк към коментар
Share on other sites

Просто се сещам за всички никому неизвестни души, които в същия момент са напуснали земята. На тях кой да им пожелае светъл път? И така, тъй като не знам кои са те и вярвам, че Господ си се грижи за тях, независимо от пожеланията ни, Майкъл Джексън ще го даря с мълчание. Друго не намирам за уместно.

Ако беше някой Светлоносец, осветил съдбите на хиляди, може би щях да изпитам нужда нещо да кажа.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Просто се сещам за всички никому неизвестни души, които в същия момент са напуснали земята. На тях кой да им пожелае светъл път? И така, тъй като не знам кои са те и вярвам, че Господ си се грижи за тях, независимо от пожеланията си, Майкъл Джексън ще го даря с мълчание. Друго не намирам за уместно.

Ако беше някой Светлоносец, осветил съдбите на хиляди, може би щях да изпитам нужда нещо да кажа.

Добър отговор... :)

Линк към коментар
Share on other sites

За мен Майкъл Джексън ще остане жив с песента и клипа, който пуснах в първия пост. Всеки път, когато слушам и пея тази песен (особено в това изпълнение - с децата), не мога да спра сълзите си...

Изпълва ме радост, любов, нежност към всяко същество в света, към целия свят.... и отговорност за него и за своето присъствие в него.

Съжалявам - не ми стигат силите да преведа песента за тези, които не владеят английски... :(

Heal the world

Written and composed by Michael Jackson.

Produced by Michael Jackson.

Theres a place in

Your heart

And I know that it is love

And this place could

Be much

Brighter than tomorrow

And if you really try

Youll find theres no need

To cry

In this place youll feel

Theres no hurt or sorrow

There are ways

To get there

If you care enough

For the living

Make a little space

Make a better place...

Heal the world

Make it a better place

For you and for me

And the entire human race

There are people dying

If you care enough

For the living

Make a better place

For you and for me

If you want to know why

Theres a love that

Cannot lie

Love is strong

It only cares for

Joyful giving

If we try

We shall see

In this bliss

We cannot feel

Fear or dread

We stop existing and

Start living

Then it feels that always

Loves enough for

Us growing

So make a better world

Make a better world...

Heal the world

Make it a better place

For you and for me

And the entire human race

There are people dying

If you care enough

For the living

Make a better place

For you and for me

And the dream we were

Conceived in

Will reveal a joyful face

And the world we

Once believed in

Will shine again in grace

Then why do we keep

Strangling life

Wound this earth

Crucify its soul

Though its plain to see

This world is heavenly

Be gods glow

We could fly so high

Let our spirits never die

In my heart

I feel you are all

My brothers

Create a world with

No fear

Together we cry

Happy tears

See the nations turn

Their swords

Into plowshares

We could really get there

If you cared enough

For the living

Make a little space

To make a better place...

Heal the world

Make it a better place

For you and for me

And the entire human race

There are people dying

If you care enough

For the living

Make a better place

For you and for me

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

На мен не ми е дал нищо пряко. Просто беше част от тийн годините ми - тогава славата му се носеше по-високо и далече от на Исус или Айнщайн или Николас Тесла. Сега като чувам за кончината му и в мен тръгват спомени - носталгия, примесена с какво ли не. Много хора умират. Всички умират. Сега пишем точно за този, защото наистина имаше талант, който съчетан с друго социално-икономически фактори, е оставил трайна следа в паметта ни. Едва ли има някой да не е чувал това име или негова песен. Това не го прави велик или особен, по-скоро онези спомени от по-ранните ни години, в които той присъства и които ни се усмихват розово от паметта ни със свежестта и бодростта си, сега ни карат да обръщаме внимание на личността му. Спомени, в които майкъл може да е присъствал само като индиректен контекст или някои от тях да са били преживяни на фона на негови песни. Всеки умира! Дано Михаил Джаксонов е научил уроците си и има интересно пътуване и пребиваване в по-истинския живот! Мир!

Да. Спомени, напираха в мен, изпитвах необходимост да ги споделя, но нещо ме възпря. Орлин и Донка са изразили най- точно моите чувства. Истинските ми чувства.

За мен Майкъл Джексън ще остане жив с песента и клипа, който пуснах в първия пост. Всеки път, когато слушам и пея тази песен (особено в това изпълнение - с децата), не мога да спра сълзите си...

Изпълва ме радост, любов, нежност към всяко същество в света, към целия свят.... и отговорност за него и за своето присъствие в него.

Съжалявам - не ми стигат силите да преведа песента за тези, които не владеят английски... :( ...

Линк към коментар
Share on other sites

Щом един човек е докоснал с нещо сърцето ми,значи между нас се получава мост.С творчеството си Майкъл е направил много такива мостове из целия свят.Аз лично като разбрах тази сутрин за смъртта му ми стана едно такова тъжно.Пожелах красив полет на душата му.Стана естествено.

Не е нужно да си светец за да те обичат хората,а да си просто човек със всичките си там кусури и въпреки тях да намериш и развиеш онази част от себе си,която си готов да споделиш с останалите.

П.П. Когато не ми се говори просто мълча.

Редактирано от nina7705
Линк към коментар
Share on other sites

Искам да го изпратя с един негов доста въздействащ клип, особено ако се гледа на full screen,съдържа изключително силно послание и вярвам, че е докоснало много сърца.

http://www.youtube.com/watch?v=znKi6rpfB7A...feature=related

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Поклон и светлина по пътя на душата му.

Ако всички искаме от сърце да направим по едно действие, за да помогнем на Планетата, може би има шанс...

Линк към коментар
Share on other sites

Поклон и светлина по пътя на душата му.

Ако всички искаме от сърце да направим по едно действие, за да помогнем на Планетата, може би има шанс...

Мир на Душата му!

Ние пак ще се срещнем!

Линк към коментар
Share on other sites

Поклон и светлина по пътя на душата му.

Ако всички искаме от сърце да направим по едно действие, за да помогнем на Планетата, може би има шанс...

Мир на Душата му!

Ние пак ще се срещнем!

Нашите добри страни винаги ще се срещат:

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

zx450y250_744307.jpg

Трудно ми е да напиша за събитието на деня - 26.06.2009г. - напусна този свят една от най-ярките звезди на поп-музиката Майкъл Джексън. Блестящата кариера в шоубизнеса от съвсем ранни детски години превърна в най-тъжният и самотен човек авторът на най-красивите музикални шедьоври в наше време. Подробности от живота му можете да видите тук, а подробности около последните минути от живота му тук.

Само тази песен да беше написал Джако, щеше да остане безсмъртен завинаги в нашите сърца...

Ето какво споделя "кралят на попа" пред журналиста, написал най-много статии за него и 3 биографични книги, Randy Taraborrelli, по-малко от една година преди смъртта си: "Изморен съм. Не ми е останало нищо, което да мога дам. Искам да бъда оставен сам. Толкова ли е лошо това?"

Много тъга има в живота на "вечното дете на шоубизнеса" през последните години, особено след повдигнатите срещу него позорни обвинения и изтощителния съдебен процес. "Джексън беше емоционално разрушен и така и не успя да се върне на сцената. Той страда толкова, колкото щеше да страда, ако присъдата беше виновен", споделя още Randy Taraborrelli. Вижте тук цялата статия на известния биграфист, пропита с болка и съчувствие към Майкъл Джексън. Дано душата му почива в мир на другия свят, който може би винаги му е бил по-близък от нашия. :3d_015:

Споделете ваши любими песни от неговото творчество.

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

Светла му памет!

Усещам Майкъл Джексън близък до моята душевност-аз също съм родена на 29 август!

(знам .че числото 29 олицетворява най-тежката кармична отплата според астрологията)

Линк към коментар
Share on other sites

"We Are The World", U.S.A. for Africa

There comes a time when we need a certain call

When the world must come together as one

There are people dying

Oh, and it's time to lend a hand to life

The greatest gift of all

We can't go on pretending day by day

That someone, somehow will soon make a change

We're all a part of God's great big family

And the truth - you know love is all we need

( CHORUS )

We are the world, we are the children

We are the ones who make a brighter day

so let's start giving

There's a choice we're making

We're saving our own lives

It's true we'll make a better day

Just you and me

Well, send'em you your heart

So they know that someone cares

And their lives will be stronger and free

As God has shown us

By turning stone to bread

And so we all must lend a helping hand

( REPEAT CHORUS )

When you're down and out

There seems no hope at all

But if you just believe

There's no way we can fall

Well, well, well, let's realize

That one change can only come

When we stand together as one

Онези от вас,които четат английски, не вярвам да останат безразлични към текста на тази песен а и въобще към песента, като цяло. Та в нея е концентрирано цяло едно духовно учение, не мислите ли!?

Линк към коментар
Share on other sites

Ето и текста на "Earth song", чийто видеоклип присъства в няколко от постовете:

What about sunrise

What about rain

What about all the things

That you said we were to gain

What about killing fields

Is there a time

What about all the things

That you said was yours and mine

Did you ever stop to notice

All the blood we've shared before

Did you ever stop to notice

This crying Earth this weeping shores?

Aaaaaaaaah, Oooooooooh

Aaaaaaaaah, Oooooooooh

What have we done to the world

Look what we've done

What about all the peace

That you pledge your only son

What about flowering fields

Is there a time

What about all the dreams

That you said was yours and mine

Did you ever stop to notice

All the children dead from war

Did you ever stop to notice

This crying Earth this weeping shores

I used to dream

I used to glance beyond the stars

Now I don't know where we are

Although I know we've drifted far

Hey, what about yesterday

(What about us)

What about the seas

(What about us)

The heavens are falling down

(What about us)

I can't even breathe

(What about us)

What about everthing

(What about us)

I have given you

(What about us)

What about nature's worth

(Ooo, ooo)

It's our planet's womb

(What about us)

What about animals

(What about it)

We've turned kingdoms to dust

(What about us)

What about elephants

(What about us)

Have we lost their trust

(What about us)

What about crying whales

(What about us)

We're ravaging the seas

(What about us)

What about forest trails

(Ooo, ooo)

Burnt despite our pleas

(What about us)

What about the holy land

(What about it)

Torn apart by creed

(What about us)

What about the common man

(What about us)

Can't we set him free

(What about us)

What about children dying

(What about us)

Can't you hear them cry

(What about us)

Where did we go wrong

(Ooo, ooo)

Someone tell me why

(What about us)

What about baby boy

(What about it)

What about the days

(What about us)

What about all their joy

(What about us)

What about the men

(What about us)

What about the crying man

(What about us)

What about Abraham

(What was us)

What about death again

(Ooo, ooo)

Do we give a damn

За съжаление често гледаме на звездите в шоубизнеса, като на "продали душата си на дявола" хора и бързаме да ги отричаме, но много от тях страдат също като нас от жестокостта и безразличието на хората. Поради изострената си чувствителност и невъзможността им да се приспособят към материалния свят, те често губят реална представа за истинската стойност на нещата тук на земята, а това ги отвежда до още по-страшни катаклизми в живота им. Такъв е случаят и с Майкъл Джексън - едва на 11 години той се превръща в звезда и колкото и голямо да е откритието на продуцентите, за които едиствената цел е печалба, това се превръща в неговата най-голяма лична драма по-късно - той никога не успява да порасне. Всички имаме добри и лоши страни и ние сами избираме с какво да запомним Майкъл Джексън. Лично аз се прекланям пред гениалното му музикално творчество!

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

Моника :thumbsup: . Славата е един от най- тежките товари...

Нека музиката и :3d_053: прокарат мост през вечността. Нека просто да послушаме малко музика. На мене най- много ми допада в ТОЗИ вариант. Ако Любовта не ни свърже няма какво друго да го направи ако и думите ми да звучат клиширано, фалшиво или старомодно. Такъв човек съм, така усещам нещата. Така мога да се изразявам и така го правя. Поздрави на всички. Много Любов, Мир, Светлина и Слънчеви усмивки да има в този ден за всички вас.

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Моето поколение израсна с музиката на Майкъл Джексън. От неговите песни учехме английски език. Неговите мелодии още звучат в съзнанието ми и започвам да си ги пея заедно с думите, които на времето знаех наизуст.

Един много нежен, добър и крехък гений - един много силен дух.

Джако не ни напусна - той е сред нас, в нас - с всяка дума и всеки тон композиран и изпят от него...

Hold me

Like the river jordan

And I will then say to thee

You are my friend

Carry me

Like you are my brother

Love me like a mother

Will you be there?

Weary

Tell me will you hold me

When wrong, will you skold me

When lost will you find me?

But they told me

A man should be faithful

And walk when not able

And fight till the end

But Im only human

Everyones taking control of me

Seems that the worlds

Got a role for me

Im so confused

Will you show to me

Youll be there for me

And care enough to bear me

(lead me)

(lay your head lowly)

(softly then boldly)

(carry me there)

(hold me)

(love me and feed me)

(kiss me and free me)

(I will feel blessed)

(carry)

(carry me boldly)

(lift me up slowly)

(carry me there)

(save me)

(heal me and bathe me)

(softly you say to me)

(I will be there)

(lift me)

(lift me up slowly)

(carry me boldly)

(show me you care)

(spoken)

In our darkest hour

In my deepest despair

Will you still care?

Will you be there?

In my trials

And my tripulations

Through our doubts

And frustrations

In my violence

In my turbulence

Through my fear

And my confessions

In my anguish and my pain

Through my joy and my sorrow

In the promise of another tomorrow

Ill never let you part

For youre always in my heart.

Аз никога няма да се разделя с теб, защото ти си винаги в сърцето ми.... :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз никога няма да се разделя с теб, защото ти си винаги в сърцето ми.... :3d_053:

Ето как започва книгата му "Лунна разходка" :

"Съкровеното желание на човека е да се добере до истината и да успее да я възпроизведе така, че тя да му помага в изразяване на чувствата и опита му, да бъде източник на радост, да добави нов смисъл в живота му и да докосне с надежда останалите.

Това е изкуството в неговата най- висша форма. Тези мигове на просветление са онова, заради което продължавам да живея."

Майкъл Джексън

Линк към коментар
Share on other sites

Привет!

Не съм чувал същия да е умирал. Ако беше умрял всичко щеше да е наред. За съжаление не му бе дадено да умре в този живот. Ще трябва да се връща отново тук. Сега просто се муна за сетен път през онази черна "врата", от която всеки, който е все още "жив", трепери.

Инак същия успе да донесе на света, онова, което му бе дадено да донесе, изпреварвайки мнозина във времето.

Системата, обществото, егрегорите са доста силни "играчи" от отбора на заблуждението и неведението. Те са истинските пречки за себереализацията - булото на Мая.

Но все пак театърът си остава само театър, на ужким! B):thumbsup1::yinyang:

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...