Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро-тренировки


Recommended Posts

Смятам,че за да се навлезе по-задълбочено в смисъла на картите таро и за да се превърнат те в инструмент, чрез който всеки да навлезе отвъд собствените си рамки за себепознание, е необходима много силна връзка с Таро. Няма спор, че това се постига с много и постоянна практика. Именно поради тази причина смятам, че една такава тема би била полезна и интересна.

Идеята ми е тук да се обсъждат подреждания за популярни, социално значими събития - било спортни прояви, политика, известни личности, стига това да не нарушава етиката на форума, разбира се.

Актуална е темата за смъртта на Michael Jackson и аз си позволих да "хвърля" по едни карти, за да се изясни причината за това.

На въпроса: "Какво е причинило смъртта ?" се паднаха:

3 чаши, Крал пентакли, 4 пентакли .

Тук 3 чаши, въпреки, че е на първа позиция показва освобождението - избавление, което говори за предишно страдание - вероятно хронично заболяване. Крал пентакли и 4 пентакли показват акта на връщане към Създателя - 4 пентакли буквално показва акта на прибирането душата към корените й. Тази комбинация не отговори конкретно на въпроса за причината и затова после попитах пак: "Наркотици ли са причинили смъртта?" и за мое учудване се паднаха много сходни карти :

4 жезли, 3 чаши, Кралица пентакли.

В тази комбинация Кралят е заместен от Кралица, 3 чаши е пътя към нея, а 4 жезли показва малък детайл около настъпването на смъртта. Както каза Мона, тя е настъпила бързо или би могло да показва състоянието на певеца в последните дни - заедно с част от семейството си в сравнително добро здраве се е подготвял за концертите си (това - известно от медиите).

Ще се радвам да чуя други мнения по тези комбинации, които да обогатят тълкуването ми или да го оспорят :)

Също така очаквам всякакви други предложения, които да обсъждаме . :rolleyes:

П.С. Специални благодарности на Мона, за идеята за тази тема и за помощта. :feel happy:

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравей :3d_046:

Въпроса е \"Изневерява ли ми ?\" паднаха се 9 пентакли,Любовници и Кралица Мечове !

Как се чувства той - Любовници,Крал Пентакли !

Тези две карти изпаднаха ,за това не попитах повече .

Бяхме обсъждали с Мона на срещата на форум Таро,че в много случаи Кралица Мечове е другата жена ,зависи в коя позиция ... та за това се позамислих доста .

Също така попитах и коя е тя , по какъв начин са свързани двамата - изпадна 6 чаши ,което би трябвало до значи,че е стара връзка ,стари отношения ,може би бивша ?

Как мислиш ти ???

Линк към коментар
Share on other sites

Въпроса е \"Изневерява ли ми ?\" паднаха се 9 пентакли,Любовници и Кралица Мечове !

За тази комбинация: мисля, че Кралица мечове си ти или поне така ще се почувстваш в края на краищата. Със сигурност има триъгълник и по-скоро той изневерява с теб ...

Но в тази комбинация има избор - твоят избор - да се оттеглиш с достойнство и да кажеш basta; тази история те тормози повече, отколкото те прави щастлива. Аз лично бих зарязала такъв колебаещ се мъж. И още нещо: Кралица мечове е подтик да използваш предимно аналитичния си ум и огорченито ти да не се превърне в озлобление, както обикновено се случва в такива ситуации. Просто бъди смела.

red shoes, добре дошла сред нас, радвам се, че моите анализи за Таро, са ти от полза. Всяко начало е трудно, но ти не преставай и не се отказвай. Пиши и не се притеснявай, че си начинаеща: има достатъчно теми, в които можеш и трябва да участваш. На добър час :)

Линк към коментар
Share on other sites

Прошу прощения, что задала вопросы, на которые ранее уже даны ответы на этом форуме (нашла и книги о которых писала Мона). :3d_149:

Мона, можно ли Вас попросить дать задание? Вы уже предоставляли участникам форума (начинающим ) сочетания карт для того , чтоб каждый мог рассказать как понимает вопрос или ситуацию показанную картами. Хотелось бы поучавствовать :3d_167: . Заранее спасибо огромное!!! :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Прошу прощения, что задала вопросы, на которые ранее уже даны ответы на этом форуме (нашла и книги о которых писала Мона). :3d_149:

Мона, можно ли Вас попросить дать задание? Вы уже предоставляли участникам форума (начинающим ) сочетания карт для того , чтоб каждый мог рассказать как понимает вопрос или ситуацию показанную картами. Хотелось бы поучавствовать :3d_167: . Заранее спасибо огромное!!! :3d_046:

Благодаря, Наталия :)

След като искаш задание, имаш го.

Комбинацията е следната: Луната, 10 меча, 6 пентакли. Въпросът е от моята практика и е личен. Та, какво виждаш ти в тази комбинация;-)

П.С. Преместих ти мнението от Таро за начинаещи, защото това е горещата тема за тренировки :)

Линк към коментар
Share on other sites

Спасибо, Мона! :3d_047:

Сложная комбинация, и вообще мне очень трудно дается понимание сочетания карт. Но я очень хочу научится!

Луна,10 Мечей, 6 Пентаклей

10 Мечей - тяжелая карта. Она центральная - значит настоящая ситуация трудная, много боли и слез, но это последняя капля, после которой все испытания закончатся (6 Пентаклей). Этой ситуации предшествовала Луна - карта обмана и заблуждений, трудного пути в познании себя и окружающего мира, карта иллюзий и нереальных мечт (еще когда под внешней красотой кроется нечто темное- внешний вид бывает обманчив). 6 Пнтаклей - милосердие, подарок "судьбы".

Если говорить о эмоциях и внутренних процессах (психика), то на лицо заблуждение , может даже бессознательные процесы (Луна) , которые привели к разрушению, упадку "внутреннего" - но это конечный этап, который нужно было преодолеть, для понимания и приобретения чего-то нового (6 Пентаклей).

Если говорить о событиях в жизни (в бытовом плане), то можно предположить, что человек заболел или перенес травму (10 Мечей), предшествовала этому "скользкая или темная дорожка" (Луна- может связано с жидкостями в организме, может надрыв эмоциональный (психика)), но следует улучшение состояния (6 пентаклей).

:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, простите, я правильно поняла вопрос или не уловила суть?

Не, Наталия, ти добре си се справила :)

Просто аз бих тълкувала картите не толкова като отделни карти, сами по себе си, а като едно общо послание, което ще звучи така: Луната, 10 меча, 6 пентакли - досега, една идея за промяна е неясна, мъглива (Луната), струва се странна, дори абсурдна, в един момент обаче часът на истината ще дойде и болезнено ще бъде осъзнато всичко (10 меча), което се случва навън и вътре в човека, тогава ще бъдат и предприети дълго отлагани действия, позакъснели дори, но крайно необходими. А материализацията им и проявлението им в света (6 пентакли) ще е най-хубавото нещо, най-голямата награда, освобождението от товара на съмненията и страховете. Така бих ги тълкувала аз.

Линк към коментар
Share on other sites

Спасибо Мона, Вы видите намного глубже, как будто открываете глаза на истину :3d_051: ....

Очень бы хотелось и буду очень признательна, если Вы будете давать задания в дальнейшем. Я понимаю, что Вы очень заняты и прошу прощения за назойливость :3d_104:

Редактирано от Наталья
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравствуйте! Я как всегда за помощью :rolleyes:

Сегодня делала расклад одной моей знакомой. Моя знакомая уже год не может устроится на работу. К сожалению нет для не места, которое ей бы нравилось. А если она такое находит, то работодатель ей отказывает. :(

Я попробовала сделать расклад "Тайна Жрицы" с вопросом " как дальше будут развиваться события с поиском работы у этой девушки?"

1. Рыцарь Пентаклей

2. Император

3. 9 пентаклей перевернута

4. 7 Чаш перевернута

5. Король Мечей

6. 2 Чаш перевернута

7. 9 Пентаклей перевернута

8. 10 Пентаклей перевернута

9. Башня

Я немного растерялась, т.к. пробую данный расклад впервые. Но он мне очень понравился. Познакомилась с этим раскладом на этом форуме, а затем отыскала его в книге Хайо Банцхафа (к сожалению в книге нет примеров интерпретаций расклада).

Рыцарь Пентаклей перевернут на первой позиции - (позиция 1 - говорит о самой теме вопроса и о основном стремлении) Значит, это период застоя из-за собственной некомпетентности, о обманчивых перспективах.

Но как понимать Императора? Это конкретный человек (отец например) или Обманчивые перспективы девушки , как раз и связаны с тем, что она хочет получить "всё и сразу" ??? Может она хочет занимать должность, на которую просто не может рассчитывать из-за отсутствия опыта?

Позиции 3,4,5 - Меня смутила 9 Пентаклей перевернутая :huh: . Она говорит о настоящей ситуации- и это опять бесперспективность планов, алчность и обман. И 7 Кубков перевернутая говорит об ошибках в будущем (это те силы которые набирают влияние, Растущая Луна)?

А Башня говорит о крушении и 7 Кубков указывает на причины.

Помогите пожалуйста с данным раскладом разобраться ( с остальными позициями в раскладе (5, 6, 7, 8...) :3d_117: Очень хоелось бы пользоваться этим раскладом (Тайна Жрицы)

Линк към коментар
Share on other sites

Смятам,че за да се навлезе по-задълбочено в смисъла на картите таро и за да се превърнат те в инструмент, чрез който всеки да навлезе отвъд собствените си рамки за себепознание, е необходима много силна връзка с Таро. Няма спор, че това се постига с много и постоянна практика. Именно поради тази причина смятам, че една такава тема би била полезна и интересна.

Идеята ми е тук да се обсъждат подреждания за популярни, социално значими събития - било спортни прояви, политика, известни личности, стига това да не нарушава етиката на форума, разбира се.

Актуална е темата за смъртта на Michael Jackson и аз си позволих да "хвърля" по едни карти, за да се изясни причината за това.

На въпроса: "Какво е причинило смъртта ?" се паднаха:

3 чаши, Крал пентакли, 4 пентакли .

Здравствуй, Минотавр!

Я думаю, что Король Пентаклей в твоем раскладе - это конкретный человек (возможно брюнет) , это может быть как и сам Майкл, так и приближенный к нему (я склоняюсь к последнему). Но именно он и является - "смертью с косой".

3 Чаш - облегчение, излечение, выполнение. Этот человек (Король Пентаклей) хотел облегчить болезнь Майкла, а в итоге 4 Дисков - понесет за это наказание! (по закону).

Конечно тема грустная, даже не знаю можно ли смотреть это на Таро без ведома людей.... :(

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

1. Рыцарь Пентаклей

2. Император

3. 9 пентаклей перевернута

4. 7 Чаш перевернута

5. Король Мечей

6. 2 Чаш перевернута

7. 9 Пентаклей перевернута

8. 10 Пентаклей перевернута

9. Башня

Здравей, Наталия :-)

Много време е минало, но нямам време да видя всичко :-(

Картите, които показваш са като по учебник; тук има смислова тройка: обърнат Рицар пентакли (като сигнификатор), отминаваща тенденция - 7 чаши и като 9-та карта Кулата. Събери тези карти и какво се случва: Рицар Пентакли, 7 чаши и Кулата.

Рядко в подредбата Висша Жрица има отговор, т.е. 9-та карта, тук не само, че има, но тя е един логичен завършек на цялата ситуация отпреди това. Работата, на която се надява тази твоя приятелка, не само че няма да се случи в реалността, но говори и, че тя се предоверява (обърната 2 чаши). Обърнатата 9 пентакли е доказателство, че тази жена подозира за всичко това, но предпочита да разчита на несериозни хора. т.е. тя в себе си знае, че това е невъзможно да се случи.

Всъщност, това тя е разбрала отдавна, преди да те помоли да й гледаш, за това говори Крал мечове (като нарастваща тенденция).

Това са интересни карти, защото много хора могат да се учат по тях, ако имат неясноти, особено що се отнася за подредбата Тайната на Висшата жрица.

Линк към коментар
Share on other sites

МОНА, ето ме тук съм 

Да темата е много хубаво и наистина ще бъде много добре да се доразвие 

Аз ще пиша тук мои тълкувания, които ще се радвам да обсъждаме заедно всичики

Но мога ли да те помоля от време на време да пишеш и твои съчетания например, които да се опитвам да тълкувам, ще се радвам на такова съдействие  :)

Линк към коментар
Share on other sites

Но мога ли да те помоля от време на време да пишеш и твои съчетания например, които да се опитвам да тълкувам, ще се радвам на такова съдействие  :)

:) Разбира се, Кристияна; и за мен ще е удоволствие.

Но това е всъщност реалната тема за упражнения.

Мога да ти дам някои идеи: опитай се да разбереш какво ще е времето през януари, например. Т. е. задавай си въпроси, които са различни от общоприетите. Ако не се чувстваш готова за такива въпроси - не се притеснявай, питай и картите ще ти дадат отговора си.

На мен ми хрумва и друг въпрос - какво мислят картите за 2012 година, например ... Какво ще се случи тогава и ще се случи ли нещо изобщо ;-)

На Таро могат да се задават всякакви въпроси, от всякакво естетство и за всички случаи и за всички хора.

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, възхищавам се от знанията ти и лекотата с която тълкуваш картите! На мен нещо не ми се получава. Падат ми се някакви карти, които нямат нищо общо помежду си. Тълкувам си ги поотделно всяка за себе си, но нали стремежа е да се свържат в цялостна интерпретация. Сигурно нямам въображение, интуиция или каквото там трябва да притежавам, но много съм се палнала по тези карти и не ми се ще да се отказвам. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

То бива, бива безсъние тази нощ, но това на нищо неприлича, тъй като вече 3 часа се въртя в леглото и в крайна сметка неможах да заспя, реших да си извадя моите приятелки картите, поне с тях да си правя компания.

МОНА ще задам тези въпроси и ще пиша - тези въпроси много ми допаднаха, да видим как ще се справя :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ето го и въпросът ми 

Какво да очакваме през 2012 година

ИМПЕРАТРИЦАТА , СТРАШНИЯТ СЪД , 8 МЕЧОВЕ

Ето и това, което виждам аз в тези карти

Майката Земя се пробужда, процесът отдавна е започнал, но сега е дошъл момента на същинското пробуждане,  - тръбата на съдния ден се надува, за да каже за какво е дошъл...Ще настъпят големи промени, за да се роди новото, да се възкреси

Тогава всички ще се чувстват като хванати в капан и е нормално, защото по - мощни от Земните сили няма!

Ще настъпи смут, страх, объркване.

Обаче в зависимост от това кой как ще приеме ситуацията , защото за някой които са по - духовно извисени това няма да е повод за паника и смут и няма да бъдат пленници на случващото се

Според мен колокото и на пръв поглед тълкуването да не изглежда много положително, то си е точно много положително - просто като заключение Майката Земя ще си свърши работата, защото има много ненужна "тлака" по Земята

Така ще даде шанс на новото , чистото и прероденото...

Това е от мен - МОНА ти какво ще кажеш по повод тълкуването, може би виждаш и долавяш неща, които на мен ми убягват

Линк към коментар
Share on other sites

Ето и още един въпрос

Какви са намеренията му към мен

ИМПЕРАТРИЦАТА, АСО ПЕНТАКЛИ, ДЯВОЛА

Еххххр този Дявол как прецаква ситуацията :angry::angry:

Значи, определено означавам много за този човек, аз съм всичко което иска той, и той много добре го осъзнава, но в него се е вкопчил непреодолим страх и той не предприема никакви действия точно по тази причина

Линк към коментар
Share on other sites

Ето го и въпросът ми 

Какво да очакваме през 2012 година

ИМПЕРАТРИЦАТА , СТРАШНИЯТ СЪД , 8 МЕЧОВЕ

Брей, че карти ...

Честно казано, не очаквах точно такива карти да се появяват. Аз лично не съм гледала за това. Трябва да помисля повече какво точно означават картите, щото ми хрумват поне три възможни тенденции: едната, която идва от твоето несъзнавано и проекции за този ден, втората е че нищо няма да се случи особено (по-скоро то ще бъде отложено, заради 8 мечове, друго щеше да е ако на нейно място беше Кулата), и третата възможност е повтаряне на събитие отпреди много хиляди години... Колебая се.

Но моят извод от картите ти е, че няма да има нито катаклизми, нито нищо подобно. Бих превела картите като неуспешна бременност и помятане. Тук може много да се говори и ще навлезем в чисто езотерични сфери. Бих определила тези карти като неуспешен опит за преминаване на една епоха в друга. Процесът ще бъде възпрепятстван.

Ако ми дойде музата, ще гледам и аз на този въпрос, но с голяма подредба, че този въпрос изисква поне 26 карти.

За втория ти въпрос, добре си изтълкувала картите. С този Дявол е така - няма пробив, вратите си остават все така заключени, заключени от страха.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди два дена попитах картите ми именно за 2012 година и отговора беше Маг,8 Жезли и 3 меча ,но аз попитах дали ще настъпи края на света както много хора твърдят ,а 3 меча дава категорично "Не" :P

Линк към коментар
Share on other sites

Сега вече наистина се нуждая от помощ в тълкуването

Въпросът е Какви са причините Х да страда толкова често от главоболие

ЗВЕЗДАТА, 2 ЖЕЗЛИ, ГОСПОДАРЯТ И допълнителна карта СВЕТЪТ

Е, честно да си кажа, аз немисля , че картите дават отговор на този въпрос - да не говорим, че говорят за съвсем други неща

Наистина този път това супер много ме озадачи

Линк към коментар
Share on other sites

Кое е нещото, което толкова много измъчва Х

3 ПЕНТАКЛИ, 3 МЕЧОВЕ, ВИСШИЯТ ЖРЕЦ И КОРЕНА НА ПРОБЛЕМА 9 ПЕНТАКЛИ

Според мен тук ясно се вижда , че става въпроз за любовен триъгълник и брак, и точно това измъчва този човек.

9 - КАТА ПЕНТАКЛИ, това е много силна карта и като чели тук има нещо кармично, нещо което така или иначе е трябвало да се случи, нещо неизбежно

Линк към коментар
Share on other sites

Кое е нещото, което толкова много измъчва Х

3 ПЕНТАКЛИ, 3 МЕЧОВЕ, ВИСШИЯТ ЖРЕЦ И КОРЕНА НА ПРОБЛЕМА 9 ПЕНТАКЛИ

Според мен тук ясно се вижда , че става въпроз за любовен триъгълник и брак, и точно това измъчва този човек.

9 - КАТА ПЕНТАКЛИ, това е много силна карта и като чели тук има нещо кармично, нещо което така или иначе е трябвало да се случи, нещо неизбежно

Вижте сега колко интересно ми се преповториха картите в следващият въпрос, който зададох

Какъв ще е крайният резултат от тази история за жената, живееща с мъжът Х от горният въпрос

3 МЕЧОВЕ, 3 ПЕНТАКЛИ, 10 ЖЕЗЛИ И КОРЕНА НА ПРОБЛЕМА СВЕТЪТ

Според мен този любовен триъгълник ще и донесе супер много напрежение и проблеми - но пък аз краен резултат от тези карти като чели невиждам - май по - скоро ми излиза как се чувства тя сега, но не и какво ще се случи

Линк към коментар
Share on other sites

Крис да ти кажа ,че преди и аз си мислех ,че Таро не ми дава отговор на въпросите ,но не е така.Таро си дава точен отговор на точно това ,което питаш.Ние понякога не го разбираме и си мислим ,че не отговаря .Просто вникни по-дълбоко .Таро може и да ти подскаже още нещо с отговора си !

Напоследък все по-често си мисля,че 3-ка пентакли показва намеса на трети човек .На мен също ми е излизала в подобни ситуации.

Ще опитам да ти тълкувам картите ,нооо въобще не знам така ли е или не.

Мисля,че причината за главоболието му е прекалено силен външен натиск от някои ,т.е. някои да го притиска за нещо.

Това,което го измъчва е изневяра или дори това,че жената до него има връзка с друг човек.

За мен крайния резултат е приключване на тези отношения.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля Вии, много ми е спешно да разтълкуваме заедно и по най - правилният начин тази подредба

Въпросът е как да постъпя с Х - наумила съм нещо , но донякъде незнам дали ще постъпя правилно, ако бъда толкова крайна колкото съм решила

10 МЕЧОВЕ, ДЯВОЛЪТ, 9 ПЕНТАКЛИ И ДОПЪЛНИТЕЛНАТА КАРТА Е 3 МЕЧОВЕ

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...