Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро-тренировки


Recommended Posts

УУУУаааааууууу. Мисля, че темата е подходяща, да задам на по-напредналите тема за разгадаване:3d_075: . Много интерено ще се получи, паднаха ми се доста карти от големите аркани на Келстски кръст. Въпроса е свързан с работа в чужбина по специалността ми, дали ще го бъде или не. Като фокус на тълкуването сложих VI The Lovers (щото нали така се определяло - по дата на раждане и т.н), въпреки че смятам тая карта по-подходяща за любовни въпроси. Още съм неопитен и следвам упътванията, които някои препоръчват, но в случая вие преценете дали ще я взимате под внимание или ще я игнорирате. И така ето картите:

1. V - The Herophant

2. XVII The Star - пресича С и първата

3. I The Magician - Отгоре

4. XVIII The Moon - Отдолу

5. 3 Чаши - вдясно

6. Кралица мечове - вляво

7. 4 Чаши

8. 10 Монети

9. 5 Чаши

10 . 4 Меча

Сега започвам мойто си тълкуване, да видим какво ще излезе. А и също така имам въпрос, картите след хвърляне, трябва ли пак да се подреждат в колдата като последователност или може да си ги оставим както дойде и следващия път само разбъркваме и хвърляме ? Вие как процедирате в това отношение.

Моята версия е че има силно желание за осъщестяването на целтта, а под влиянието на звездата има и надежда, осветен път за постигането й. Появата на 3 чаши като 5-та карта, мисля че ще има успех. 6-тата е кралица мечове - тълкувам я, че ще трябва сам да се справям със стеклите се събития. 4-те чаши ми подсказват, че може да не съм много удовлетворен от възможностите, възможни разочарования или изпускане на шансове. 10-те монети - подкрепят предишната, като неудовлетвореност. 5 Чаши, ги тълкувам така: страх и интровертност от обстоятелствата около мен, възможно отдръпване поради някакви причини. 4-ка мечове според мен е вияе като отдръпване от прекалено много проблеми. :3d_016:

А имам и друг въпрос, кога картите се тълкуват с положителните аспекти и кога с отрицателните, или зависят като комбинации (тая материя се оказа доста сложна) :)

Редактирано от Etien
Линк към коментар
Share on other sites

1. V - The Herophant

2. XVII The Star - пресича С и първата

3. I The Magician - Отгоре

4. XVIII The Moon - Отдолу

5. 3 Чаши - вдясно

6. Кралица мечове - вляво

7. 4 Чаши

8. 10 Монети

9. 5 Чаши

10 . 4 Меча

Сега започвам мойто си тълкуване, да видим какво ще излезе. А и също така имам въпрос, картите след хвърляне, трябва ли пак да се подреждат в колдата като последователност или може да си ги оставим както дойде и следващия път само разбъркваме и хвърляме ? Вие как процедирате в това отношение.

Etien, добре е да предложиш свое тълкуване - поне според мен, има негласно споразумение в този форум, което се и спазва, че всеки като предлага карти за анализ, дава и своето тълкуване, освен, че очаква помощ и от другите.

След като си начинаещ, защо си гледаш с Келтски кръст? Много по-лесно ще ти е с 3 карти. А и виждам, че не си задал срок на въпроса си.

От тези карти, които си предложил, виждам, че самият ти не си достатъчно мотивиран да предприемеш подобно пътуване и работа в чужбина. Как ги тълкуваш ти, това е по-важно.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Етиен според мен няма да започнеш работа в чужбина ,поне не тази която ти искаш и за която сега си питал\а .4 меча е отговора ,а това значи застой,почивка и в тази карта няма развитие.Свързвам 4 меча с Кралица Мечове .7-та и 9-та карта са важни като комбинация-4 чаши и 5 чаши и тук се съгласявам с Мона и това,което тя споделя в мнението си именно заради тези две карти !

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Ще намали ли алкохола този човек ? - Асо Пентакли,обърнат Жрец и обърната Колесница

Зависим ли е от алкохола - Императрица,Обесен,Паж чаши

На първия въпрос според мен асото тук едва ли е силно желание ,защото той няма такова определено.На него му харесва така и въобще даже не му пука!Обърнат Жрец ми говори за липса на подкрепа и помощ.Може би се нуждае от такава ! А обърната Колесница за нея вече не знам какво да мисля !

Дали е зависим ? Да ,според мен отговора е "Да"

Как мислите вие ?

Линк към коментар
Share on other sites

Ще намали ли алкохола този човек ? - Асо Пентакли,обърнат Жрец и обърната Колесница

Зависим ли е от алкохола - Императрица,Обесен,Паж чаши

На първия въпрос според мен асото тук едва ли е силно желание ,защото той няма такова определено.На него му харесва така и въобще даже не му пука!Обърнат Жрец ми говори за липса на подкрепа и помощ.Може би се нуждае от такава ! А обърната Колесница за нея вече не знам какво да мисля !

Дали е зависим ? Да ,според мен отговора е "Да"

Как мислите вие ?

За първата комбинация, ще отговоря с едно изречение: не, няма да намали алкохола - папата е преобърнат, т.е. светът е преобърнат, ценностите са преобърнати ...

За втората комбинация: Обесеният и паж чаши е класика в жанра на зависимостите, по същия начин както децата не се разделят с любимите си играчки ...

:-(

Линк към коментар
Share on other sites

Според вас кои са картите ,които показват бременност или комбинации от карти ?Ако имате примери ... дайте ги !

За мен това са 7 пентакли ; Императрица;Паж Жезли,Асо Жезли;Асо Чаши дори мисля,че бих включила и Слънцето ,както и 10 пентакли !

Разрових се по други форуми и видях един интересен пример по темата - Императрица,Слънце и Кула ,а друга жена споделя ,че и се е паднала обърната Императрица ,когато все още не е знаела ,че е бременна!Малко по-късно разбира :)

Жена пита каква е причината да й закъснява цикъла - 10 пентакли,Асо чаши обърнато и 7 пентакли .От една страна съм склонна да мисля за бременност заради 10 пентакли и 7 пентакли ,но Асо чаш обърнато по-скоро ми говори за стрес и напрежение и това да е причината!

Вие как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Според вас кои са картите ,които показват бременност или комбинации от карти ?Ако имате примери ... дайте ги !

За мен това са 7 пентакли ; Императрица;Паж Жезли,Асо Жезли;Асо Чаши дори мисля,че бих включила и Слънцето ,както и 10 пентакли !

Разрових се по други форуми и видях един интересен пример по темата - Императрица,Слънце и Кула ,а друга жена споделя ,че и се е паднала обърната Императрица ,когато все още не е знаела ,че е бременна!Малко по-късно разбира :)

Жена пита каква е причината да й закъснява цикъла - 10 пентакли,Асо чаши обърнато и 7 пентакли .От една страна съм склонна да мисля за бременност заради 10 пентакли и 7 пентакли ,но Асо чаш обърнато по-скоро ми говори за стрес и напрежение и това да е причината!

Вие как мислите?

Асо чаши обърнато асоцирам с"изсипване на течност" след известен застой от 7 пентакли (може да е и 1 седмица, но това вече е стъкмистика). А 10 пентакли я разбирам като моментът на преход от един цикъл в друг.

Линк към коментар
Share on other sites

Асо чаши обърнато асоцирам с"изсипване на течност" след известен застой от 7 пентакли (може да е и 1 седмица, но това вече е стъкмистика). А 10 пентакли я разбирам като моментът на преход от един цикъл в друг.

Да shopkata права си в тълкуването !Благодаря за мнението ти

Линк към коментар
Share on other sites

5 меча,Крал Жезли обърнат и Крал Пентакли

Крал Пентакли,Император обърнат и 6 жезли обърнат

Въпросите са свързани с потенциала на връзката и до къде може да стигне ,да се задълбочи !

Мен лично ме притеснява обърнатия Крал Жезли ,тъй като той за мен е най-сериозен по отношение на връзки.Виждам промяна в този човек от Крал Жезли обърнат към Крал Пентакли.Сякаш самия той е променил вижданията си за връзката.

При втората комбинация отново виждам Крал Пентакли ,а 6 жезли обърната изобщо не ми харесва .Ако беше в права позиция щях да си кажа ,че всичко е наред .Свързвам обърнатия Крал Жезли с обърната 6 жезли.Нещата явно са други вече,гледната точка е сменена,връзката се приема по друг начин.Мисля,че има потенциал заради 6 жезли нищо ,че е обърната .Въпросът е какво пречи на 6-цата да е права и дали това не е обърнатия Император и за какво говори той тук ?

Много ще съм признателна на онези които споделят мнението си за тези две комбинации .

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна, мисля, че си на прав път. Моето мнение за комбинациите донякъде е подобно.

Да, връзката очевидно не се развива в много приятна посока - Кралят жезли, който е много действен, креативен и наистина отворен за връзка се превръща в Крал пентакли - резервиран, затворен, изключително труден за понасяне. Той смислово си кореспондира с Императора - той гледа доста прагматично на живота, стремейки се да изхвърли от него излишните емоции и "лигавщини". Обърната, картата усилва негативното си значение.

И двамата - Кралят пентакли и Императорът - доста дълго време ме преследваха и то не случайно. Човекът, за когото се отнасяха просто изцеди всичко от мен и сякаш това му носеше удоволствие.

За мен Кралят пентакли и Императорът са доста свързани, никак не са благоприятни, що се отнася до любовта, просто около тях егото играе главната роля.

5 мечове ми говори, че ти си безсилна пред тази трансформация, която се случва с партньора. 6 жезли обърната пък ми говори за неоправдани очаквания към момента, отлагане някакво във времето.

Линк към коментар
Share on other sites

5 меча,Крал Жезли обърнат и Крал Пентакли

Крал Пентакли,Император обърнат и 6 жезли обърнат

Въпросите са свързани с потенциала на връзката и до къде може да стигне ,да се задълбочи !

Мен лично ме притеснява обърнатия Крал Жезли ,тъй като той за мен е най-сериозен по отношение на връзки.Виждам промяна в този човек от Крал Жезли обърнат към Крал Пентакли.Сякаш самия той е променил вижданията си за връзката.

При втората комбинация отново виждам Крал Пентакли ,а 6 жезли обърната изобщо не ми харесва .Ако беше в права позиция щях да си кажа ,че всичко е наред .Свързвам обърнатия Крал Жезли с обърната 6 жезли.Нещата явно са други вече,гледната точка е сменена,връзката се приема по друг начин.Мисля,че има потенциал заради 6 жезли нищо ,че е обърната .Въпросът е какво пречи на 6-цата да е права и дали това не е обърнатия Император и за какво говори той тук ?

Много ще съм признателна на онези които споделят мнението си за тези две комбинации .

Връзката няма потенциал-два остри камъка брашно не мелят!

Линк към коментар
Share on other sites

Ако нямате против и аз се включвам в това тълкуване. Категоричен отговор не виждам по-скоро имам усещането за трансформация на този младеж и стремеж към абсолютен контрол върху емоциите. Той е преживял нещо наистина трагично (емоционално) което го ограничава и не му позволява да се отпусне и съответно пълноценно да участва в изграждане на връзката. Резултата е обърканост и отлагане, т.е. няма активност от негова страна.

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна , и аз да изкажа мнението си , мисля че връзката има потенциал , но към момента липсва воля и стабилност.Дори бих казала по въпроси с уважението като че ли има разминаване.

Линк към коментар
Share on other sites

Помислих добре върху тези комбинации.Никои не може да ме убеди ,че тази връзка няма потенциал,напротив има.Брашното се мели много добре поне на този етап и сега нещата са добре.Не знам вие дали забелязахте ,но има доста мъжки карти ,т.е. Крале и Император и то обърнат.Картите искат да обърна внимание на нещо друго.Проблем в самите ни отношения и между нас няма ,а проблема идва от миналото и продължава в настоящето ,страничен фактор ,които не е пряко свързан с отношенията ни,а по-скоро с него и неговия живот.Смятам,че ако тези бариери той успее да прескочи и Краля Жезли ще се изправи и 6 жезли също!

Въпреки,че 6 жезли е обърната за мен тази карта е знак ,че връзката има потенциал !

Момчето изобщо няма проблеми в отношенията си с мен,нито с уважението,нито с активността ,нито с изразяването на емоциите си.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,опитвах се да разгадая съня си.Направих подредба Сънища.Разбърквайки картите изпадна 6Ж,а след това и 7П-мечтата ми ще се осъществи,но изискава още време трябва да потърпя,трябваше да спра може би и да не нареждам ,но продължих

1+2-Разновидност на съня-психологичен,пророчески,духовен и др.-Висшата жрица+7Ж-интуицията ми подсказва да се боря напук на всичко(незнайно защо се обърках и изтеглих допълнителна карта към Висшата жрица-8П,явно иска да ми каже да съм все така упорита в начинанието си и ще има начало на нещо хубаво)

3+4-Същноста на съня и посланието му-2П+7Ч-преход към самозаблуда-ТУК МНОГО НЕ МИ Е ЯСНО

5+6-Съвет как да използвам това послание-Обесеният+Асо чаши-да търся решение или нов начин на мислене,свързано с емоциите и чувствата

7-Свързваща карта-Сила-не бива да се отчайвам и отказвам,имам силата да издържа в трудни моменти и да се радвам след това на постигнатото,но ще ми трябва търпение

Цялата подредба според мен съвпада с изпадналите 6Ж и 7П

Линк към коментар
Share on other sites

9 Пентакли обърната,Жрец обърнат и Справедливост

Тези карти засягат отношения между мъж и жена .Имат брак и деца ! За мен тази комбинация от карти е изключително тежка за отношения и дори тъжна ! Заради Жрецът обърнат заедно със Справедливостта си мисля,че може да се стигне до развод .Те са в доста тежък период от много отдавна!

Поставям тези карти тук ,защото на фона на тях онези други комбинации ,които сме обсъждали за отношения някак бледнеят.Не всички ,но повечето!

Замислих се колко глупави неща ме вълнуват ,а хората страдат и имат истински проблеми!

Бих искала да попитам дали и вие виждате развод ?Другото ми е ясно

Линк към коментар
Share on other sites

Това, което аз бих казала за тези отношения: Страшно тежки карти. Попаднали са в ситуация, на която нямат властта да въздействат - можем да кажем съдба, карма. Мисля, че нещо пречи на връзката им, блокира комуникацията им. Нямат синхрон, нямат истинска близост, гледат в тотално различни посоки. Връзката им привидно изглежда стабилна, а всъщност е дълбоко разклатена - за това ми говори обърнатият Жрец. Би могло да се стигне до развод - това заради Справедливостта - и то развод, който дълго ще се проточва във времето.

Линк към коментар
Share on other sites

9 Пентакли обърната,Жрец обърнат и Справедливост

Има мисли за развод, но развод няма да има. Справедливостта не е достатъчна сама по себе си. Липсват още карти, които да затвърдят една подобна констатация. Това е просто семейна криза, а не всяка семейна криза или хроничен проблем водят до развод ...

Линк към коментар
Share on other sites

baby777 благодаря ти че се включваш ! Абсолютно си права и аз си мислих ,че кармата,съдбата има по-силно влияние заради 9 пентакли и Справедливост.Имат и проблем с комуникацията ,така е и трудно общуват .

При брак се пада Жрец ,а тук е обърнат което показва кризата в която се намира брака им.Някои автори тълкуват Справедливостта като раздяла или развод ,та за това тълкувах тези карти така.

Искам да ти кажа,че тълкуваш картите много точно!Поздрав за това :)

Линк към коментар
Share on other sites

Светът+Висшия Жрец+Рицар чаши обърната

Подобен на въпроса н Деяна за семейство с дете. Права ли съм като мисля ,че светът и Жрецът предопределят сигурен и дълговременен съюз ,но без особенни емоции (обърнатият рицар)? или Светът+Жреца имат съвем друго значение?

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...