Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро-тренировки


Recommended Posts

Оп, така.

Уест хам - Светът, 4 меча, Силата; Болтън - 3 жезли, 6 жезли, Папата (какво самочувствие, какво нещо).

Хайде, вие сте 3d_146.gif

Ех,че хубави карти! Лесни -като по учебник бих казала.Показват какво и снощните комбинации едно-Болтън печели. Няма да блеснат с особена игра ,стратегия или професионализъм(само боя жезли ) ,а със самочувствието ,че играят пред отбор,чийто звезден миг слава е отминал (светът на първа позиция) 4 меча и силата показват много сериозен спад ,необходимост от преосмисляне и поемане по нов курс.Но засега е стагнация там.Моята лекота по тези комбинации е,че с лекота ще спечели вторият отбор! :)

Ето и моите комбинации ,които говорят за същият развой кралица жезли ,паж мечове,8 чаши за уестхам и

жрица,справедливост,кула за Болтън

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, здравейте и честит национален празник!

Ще ви предложа за анализ и тълкуване две тройки от карти. Уточнявам, че става дума за двама различни човека за различни въпроси.

Картите са следните:

Крал жезли, 10 жезли, 9 чаши, за първият въпрос, и

Звездата, 6 меча, 5 пентакли, за вторият;

Картите могат да се тълкуват и като комбинации, нормално, но винаги във всяко гледане, се хващаме за една карта, от която правим изводи и за другите. За коя карта бихте се "хванали" вие, откъде тръгвате и кое ще вземете за оправна точка. Какво разбирате вие от тези карти, виждате ли в какво и къде е оснонвият проблем и дали изобщо има проблем. уточнявам само, че първият човек аз познавам, вторият не съм и виждала дори. Това е важна подробност. И двамата са мъже и имат различно по естество казуси да разрешават. Толкова жокери стигат smile.gif

Go girls smile.gif

Виждам ,че няма разяснние и не е късно да се включа с мнение.ПР и първите карти в първия момент си казах 10 жезли е основната , но след това сякаш краля и 10 се допълват и показват нещата цялостно. Тоест че човек /краля/ носи бреме , грижи , тревоги. П силна е жезли определено , тя е действието в случая.Виждам , че човека се старае да постигне щастие /9 чаши./ Вече според въпроса как е зададен може да се каже ако е във вид на питане дали ще постигне добръ резултат- то 9 чаши казва това и дава положителен отговор.

За вторите карти Звездата , /надеждите на човека отиват /6 мечове / и водят човека към страдание и неудовлетвореност. Тук действието е 6 мечове.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Възползвам се от присъствието на повече хора във форума ,за да споделя две комбинации на спортна тематика и да ги обсъдим (ако е необходимо).Как ще мине мача по волейбол България -Бразилия утре ,съответно за двете държави? Каква е вашата прогноза ... :)

Слънцето,Влюбените ,Крал Мечове -България

и за Бразилия 5 меча ,Справедливост ,10 жезли

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не бих си позволила да се впускам в сериозни интерпретации, все още, а и от волейбол не се интересувам и не разбирам, но все пак реших да се пробвам с това:

България. "Влюбените - Крал на мечовете" - струва ми се нещо като от нерешителна, лежерна, несинхронизирана игра до преминаване игра с ясна и точна стратегия. От отпуснатост към хъс. Заедно със Слънцето от разчитане на късмет към разчитане на себе си.

И все пак ми се струва, че бразилците ще спечелят, макар и трудно (10 жезли).

Ами, това е rolleyes.gif.

Линк към коментар
Share on other sites

sng, благодаря ти за отговора :)

Относно волейбола и аз не съм фен ,нито футболен ,но това е лесен начин да си "тренираш" с Тарото ...без значение за какво се отнася въпроса ,тази тема беше именно затова.

Така ,относно картите ,моето мнение за Слънцето на тази позиция е ,че то показва общото настроение на отбора,нагласата имайки предвид ,че предната им среща мина доста добре.Влюбените и Крал мечове според мен показва необходимостта от вземането на решение ,може би тактика някаква, а и като съпоставям с първите две карти за Бразилия - 5 меча ,Справедливост има нещо интересно тук.Тези 5 меча като първа карта ,някакви сметки нещо не по най-достойният начин .Може би се касае за някаква схема от самия турнир ,чух че тази година имат странен регламент и май не винаги е в интерес на отбора да победи(не съм сигурна напълно в това).Но Справедливост на тази позиция показва точно това ,което и Влюбените ,но от друга перспектива-вземане на решение -на курс на поведение .Въпросът е Крал мечове на трета позиция или Справедливост на втора ,а макар и седвана от 10 жезли е по-надеждната комбинация за победа.Според мен силата е в Крал Мечове ,но ще видим :)

Поствайте всякакви въпроси и на популярни теми ,това е лесен начин за упражнение ,а всички сме запознати със ситуациите за които се пита.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Гледах си на карти, имам три комбинации на сходни въпроси. Всеки въпрос е за различен човек обаче.

Коя от тия комбинации според вас е осъществима и коя не е? Проблемът е свързан с пари.

9 чаши, 6 чаши, Асо чаши

4 пентакли, 4 жезли, Отшелникът

Обесеният, Император, Асо чаши

Редактирано от Йордан Анов
Линк към коментар
Share on other sites

Гледах си на карти, имам три комбинации на сходни въпроси. Всеки въпрос е за различен човек обаче.

Коя от тия комбинации според вас е осъществима и коя не е? Проблемът е свързан с пари.

9 чаши, 6 чаши, Асо чаши

4 пентакли, 4 жезли, Отшелникът

Обесеният, Император, Асо чаши

Скоро не съм се смяла така :)

Като гледам последните три (но и не само) карти, няма шанс, ама не само в този живот, но и на онзи. Заподозрях, че никой няма да ти пише по картите, затова пиша аз. Жалко е, защото тези карти са показно, учебник по Таро.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Снощи в чата обсъждахме доста комбинации, но тук ще спомена само една - Ас пентакли, Слънцето, Смъртта.

Идеята е следната: всяка една комбинация в Таро е взаимозаменяема с друга. Всяка една ситуация може да бъде изказана и аргументирана с различни карти.

Та как вие бихте заменили горната тройка карти с друга тройка от карти.

Това изключително много обогатява познанието ни за картите.

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи в чата обсъждахме доста комбинации, но тук ще спомена само една - Ас пентакли, Слънцето, Смъртта.

Идеята е следната: всяка една комбинация в Таро е взаимозаменяема с друга. Всяка една ситуация може да бъде изказана и аргументирана с различни карти.

Та как вие бихте заменили горната тройка карти с друга тройка от карти.

Това изключително много обогатява познанието ни за картите.

Напомня ми една моя - 10 жезли, Светът, Слънцето. Не казвам, че са взаимозаменяеми, само че и при двете присъства мотивът за желанието и жертвата, за смъртта и цената на осъзнаването. За това как го мислиш, а как се получава.

За какво е тази комбинация?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Пускам комбинация, по която да разсъждавате и анализирате.

6 пентакли, Умереността, 10 меча

 

Въпросът е: какво поведение (и отношение ) трябва да демонстрира човек, така че да спечели шанса на своя страна? Т.е. как най-правилно би трябвало да постъпи?

Какъв е съветът на картите в тази ситуация?

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам комбинация, по която да разсъждавате и анализирате.

6 пентакли, Умереността, 10 меча

 

Въпросът е: какво поведение (и отношение ) трябва да демонстрира човек, така че да спечели шанса на своя страна? Т.е. как най-правилно би трябвало да постъпи?

Какъв е съветът на картите в тази ситуация?

Мисля си, че човекът трябва да действа решително, да поеме инициативата за дадено нещо ( по 10 меча ). Ако досега нещата са се получавали без много усилия, като "дар от съдбата" по 6 пентакли и Умереността, то сега въпросният човек трябва да се постарае, да даде всичко от себе си, да не е пасивен. Прилича ми на проблем, който е бил отлаган доста време и е дошъл момента, в който трябва да бъде разрешен. 

Линк към коментар
Share on other sites

6 пентакли, Умереността, 10 меча

 

Съгласна съм с Таня. Може би трябва да поеме инициатива и да пожертва усещането за сигурност. Да демонстрира готовност и индивидуализъм. Да се разруши кула от слонова кост. 

Линк към коментар
Share on other sites

6 пентакли, Умереността, 10 меча

 

Запазвайки присъствие на духа, спокойно, но категорично да сложи бърз край на небалансираната ситуация, в която се намира.

Линк към коментар
Share on other sites

Всички начинаещи се сблъскват с един основен проблем при работата с Таро - проекциите. Ние не сме направили изключение.

 

6 пентакли, Умереността, 10 меча - инициатива и действие от страна на питащия тук не е нужна, даже напротив. Това е моментът, в който трябва да спреш. Моментът да бъдеш търпелив, да наблюдаваш и да проявиш по-скоро пасивност, за да се съхраниш.

 

Успех на всички с Таро-тренировките. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Теглих карти на въпрос, дали България ще спечели предстоящия мач срещу Италия - Светът, 5 жезли, 7 чаши.

Според мен, отговорът е "не". Светът го тълкувам като силното желание това да се осъществи. Хъс и желание за победа няма да липсват по 5 жезли, но ми се струва, че всичко ще е някак некоординирано, ще се стреля на посоки. По 7 чаши смятам, че ще останем с излъгани надежди, тази карта загатва и за надценени възможности.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също изтеглих карти на въпроса Ще постигнат ли победа нашите футболисти в днешната квалификация с Италия?

9 пентакли, Слънцето, 8 чаши

 

Мисля, че те тръгват с надежди и оптимизъм и ще имат своя шанс (Слънцето), но ще го изпуснат, ще се предадат и разочароват (8 чаши). Т.е. няма да постигнат победа.

9 пентакли се затруднявам да тълкувам. Тук ми се струва като потвърждение на шанса заедно със Слънцето, но не съм сигурна.

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

Моите карти на същия въпрос: Глупака, Кралица пентакли, 4 пентакли

Отборът е нахъсан и си е повярвал, че сега е големият му шанс. Кокошките сънуват просо. Просто няма да стане, желанието понякога играе лоши шеги. Впрочем, това се вижда и в картите на останалите - Светът със 7 чаши, тук някой трябва да се свърже с Хюстън; 9 пентакли и Слънцето - ще ги огрее, ама като се върнат в България.

 

Отделно от това, позволих си да питам за един човек, който очаква чрез обещаната му работа да замине в чужбина, и е сигурен, но вече има едно отлагане. 

Ще замине ли за А. - Крал мечове, Ас чаши, 4 чаши. Аз мисля, че няма да го бъде това пътуване. Решението е било сигурно, но или някой ще се отметне, или нещо ще се обърка. Решителният замах, на който е способен Крал мечове, ще претърпи крах. 

И още едно въпросче, за по-сигурно: Ще замине ли на работа в чужбина (нарочно съм обобщила) - 6 пентакли, Кралица жезли, 9 пентакли.

По 6 жезли си мисля, че ще се появи предложение някъде другаде и този път той ще поеме инициативата. Обаче защо Кралица жезли...аз имам възможно обяснение, но ще се въздържа да коментирам. 

Линк към коментар
Share on other sites

"Ще спечели ли България в утрешния мач с Малта?" - 8 жезли, 3 пентакли, 4 пентакли

Мисля, че победата ни е гарантирана заради 4 пентакли. Смятам, че всичко ще се развие много бързо, вероятно още през първото полувреме ще отбележим гол ( 8 жезли ), а самата игра ще е координирана и на ниво по 3 пентакли.

Линк към коментар
Share on other sites

Поисках съвет от Таро, как да постъпя в конкретна ситуация - Силата, 7 чаши, Обесеният

 

И трите карти описват по-скоро състояние, не са карти на действието. Моментът не е подходящ за промени на външно ниво, за вземане на окончателни решения. Тук Силата я разбирам като сила на духа, нужен е компромис. Обесеният със 7 чаши - нужно е илюзиите да бъдат пожертвани, да се погледне от друг ъгъл на ситуацията. Необходимо е търпение, поне на този етап.

Линк към коментар
Share on other sites

"Х. ( жена, семейна ), ще си купи ли собствено жилище до 6 месеца?" - 5 жезли, Страшният съд, Крал меча

"Х. ще се премести ли да живее другаде до 6 месеца?" - Императрицата, Паж меча, Дяволът

 

Първоначално си помислих, че картите по първата комбинация са ясни и отговорът е положителен - заради Страшният съд с Крал меча. После се усъмних, защото липсват пентакли, а и основата по 5 жезли не е стабилна. Според мен, има борби за надмощие и неразбирателства в семейството ( 5 жезли ), които са се натрупали с времето и водят до Страшният съд с Крал меча. Назрял е моментът за промяна и за поемане на отговорност, но по скоро като окончателно решение, не като действие.

 

По втората комбинация - и двата големи аркана са непреходни, липсва действие. Копнежите за промяна на Императрицата ще си останат на ниво идеи. Тук водещи са страхът и несигурността ( Паж меча ), които са последвани от Дявола - чувство на неудовлетвореност и повтаряне на едни и същи грешки. Прилича ми на омагыосан кръг, от който трудно може да се излезе.

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам 2 комбинации за хора с психични проблеми. Нямам опит с такива процеси, но една карта ми направи впечатление, ще се опитам да направя обосновка защо това е така.

 

3 пентакли, 6 мечове, 8 жезли

2 мечове, Ас пентакли, 6 мечове

 

И в двете се появява 6 мечове, но не знам какви са им диагнозите и изобщо има ли такива, поне за първата. Накратко сега и за двете:

По първата - 3 пентакли я виждам като процес, съществувал още от детството, т.е. човекът така е роден. Отделно от това, свързвам 8 жезли с дефектните опити да се достигне ниво на зряло мислене в това съзнание. Има пулсации нагоре и надолу, но те си остават някъде зад стената на осъзнаването. Инфантилно съзнание, дефицити. Предполагам, че 8 жезли показва желания като на някое дете, няма надрастване. Сега, какво мисля за 6 мечове: представям си я като мост между съзнавано и несъзнавано (в темата за Дворцовите карти се намира обяснение за комбинации между Крале и Кралици, и Ас пентакли между тях като директна връзка между двете области). Някакъв директен път, който заличава Аз-а, той не се проявява. Сигурно става въпрос за синдроми, придобити по рождение. 

За втората. Тук мисля, че никога не е имало Аз-съзнание, но за разлика от първата, има и някакви симптоми на агресия (предполагам за това по Ас пентакли, заклещен между тези мечове). Тъй като личността е приклещена и има само подобие на его. 6 мечове на трета позиция тук може ли да значи опити да се изнесат навън процесите, даже да се проектират върху някого?

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ето и малко комбинации за тренировка:

 

Ще бъде ли взет изпит - 4 мечове, 9 чаши, Ас чаши, като човекът вече се е явил и имам резултат. Но той така или иначе е очевиден.

4 мечове указва липсата на достатъчно подготовка, освен това и дава продължение във времето - този изпит е поправка. 9 чаши са просто знак за прекомерните надежди и безоснователна вяра. Реалността в образа на 4 мечове и проекцията от 9 чаши.

 

Откраднати ли са пари по проект - Смъртта, 4 чаши, 9 пентакли.

Нещо, което е взето, вече го няма. По Смъртта съдя за големината на изчезналата сума, която също така е изчерпана докрай. И реакцията 4 чаши, която в случая мога да опиша като недоволството на жителите. 9 пентакли само удължава срока, в който решение няма да бъде намерено, а и виновникът ще си остане ненаказан. По 9 пентакли също мисля, че много късно се търси решение. Само да добавя, че картите не говорят конкретно за пари, а за обстоятелствата около тях.

 

Отговор без въпрос, както Таро е преценило - Умереността, Кралица жезли, Страшния съд.

Умереността дава отправна точка на действието, което има да се случва. Аз първо се замислих и реших, че точно тя е ключът за трите карти, и отговора. Но нещо ми убягва в нея. Като ги гледам, сетих се и за още нещо, за процеса известен под името енантиодромия. Връзка не знам дали има с настоящите карти, но имам и тези съмнения. В случая Умереността я възприемам като активна карта.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Отговор без въпрос, както Таро е преценило - Умереността, Кралица жезли, Страшния съд.

умереност = съобразителност

Каквото е заложено из начало на тази умереност то ще се види.

Кралицата,само засилва ,сбъдва реализирането към и до  Страшния съд.

Много ми прилича на:- ''каквото посял,това пожънал''-нека няма изненадани  обаче!

 

 

какво е енантиодромия-ще погледна след малко...

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...