Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро-тренировки


Recommended Posts

Отскоро изпитвам необяснима хладина към един човек. Като се замисля и преди нещо ме държеше по-настрана, но сега чувството е отчетливо и силно и въпреки това неясно в причината си. Отношенията не са интимни, но се налагаше да общуваме.

Реших да хвърля карти за това с въпроса защо се чувствам така. Мисля, че те са буквални.

6 жезли, Паж мечове, Маг

 

Този човек не е искрен. Незнам кое точно не изказва в цялост или докрай, но определено тук има нещо мъгливо (паж меча с 6 жезли), което може и да е знак за манипулация и заблуда. От друга страна човекът владее словото до съвършенство, което е така, и това го виждам в 6 жезли с мага. Майстор е на говоренето, владее аудиторията, но и тук като че ли това е маска, по паж меча с мага.

Освен това тук има и голяма доза амбиция за публичност (отново по 6 жезли и мага)

Вие какво виждате в тези карти?

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Маги  :) !

Аз също смятам, че проблемът е в комуникацията ( 6 жезли ). Човекът не е искрен, нещо прикрива, опитва се да манипулира ( Паж меча и Магът ).

Отношенията ви, делови ли са? Струва ми се, че има прикрита борба за надмощие от негова страна ( 6 жезли с Паж меча ).

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Попитах, дали една среща ще се осъществи в зададения срок - Кралица пентакли, Смъртта, 8 меча

 

Както често се получава, ние питаме едно, но Таро набляга на друго  :) . 

Стабилността на Кралица пентакли е нарушена. Промяната на статуквото по Смъртта е неизбежна и въпреки това невъзможна на този етап ( 8 меча ). Тук ми се струва, че инертността на кралицата може да бъде преодоляна само със стимул отвън. Очаквам скоро да се появи и Кулата  :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей :)

Аз мисля по тези карти, че Смъртта отделя Кралицата от необходимото преминаване през 8 мечове. Отказва да се оттласне сама, знаейки какъв ще е пътят й... По-скоро е възможно да се появи Страшният съд, отколкото Кулата, та дори и Обесеният. Така предполагам. И не знам в крайна сметка кое би могло да е решаващ фактор - действия от други хора или крайно и решително деяние като това на Крал мечове.

Линк към коментар
Share on other sites

Попитах, дали една среща ще се осъществи в зададения срок - Кралица пентакли, Смъртта, 8 меча

 

Както често се получава, ние питаме едно, но Таро набляга на друго  :) . 

Стабилността на Кралица пентакли е нарушена. Промяната на статуквото по Смъртта е неизбежна и въпреки това невъзможна на този етап ( 8 меча ). Тук ми се струва, че инертността на кралицата може да бъде преодоляна само със стимул отвън. Очаквам скоро да се появи и Кулата  :) .

Здравей и от мен :)

Става въпрос за делова среща, предполагам. Картите ти за мен показват силното ти желание за промяна и ново начало - по Кралица пентакли и Смъртта. Убедена си, че това е най-доброто, което трябва да се случи, но те е страх да приключиш с нещо от миналото и да се обърнеш изцяло към новото (Смъртта и 8 мечове), а има и някакви ограничения, които стоят пред теб. В този смисъл стабилността на Кралица пентакли наистина е нарушена, подкопана е нейната вяра (Кралица пентакли, 8 мечове) Промяната не мисля, че е невъзможна, понеже това са карти на състоянието и в този смисъл дават съвет.

Освен това мисля, че Кралица пентакли с 8 мечове дават много силно емоционално преживяване на нещата, стабилната увереност и действеност се срещат с ограниченията.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Хвърлих карти с въпроса ще намерят ли българските власти родителите на детето от циганския катун.

При месенето на картите изпадна Кулата.

А изтеглих 3 чаши, 2 меча, 4 чаши

 

По тези карти дали изобщо ще бъдат търсени родителите, не съм сигурна. Дори няма идея за това. Чашите размиват нещата, а 2 мечове е задънената улица, в която се намира ситуацията. Кулата също дава този отговор. 

 

 

Теглих карти и за това какво ще се случи с момиченцето до един месец в България.

2 пентакли, 6 меча обърната, 7 чаши

 

Детето ще бъде подхвърляно от институция на институция, ще се скача от един вариант на друг по 2 пенктакли, отношение на безразличие, на неангажираност. По обърнатата 6 мечове се вижда, че предстоят трудни времена за детето, почти никакви действия, отлагане, някой ще си крие главата в пясъка, но в същото време то ще бъде използвано за различни от неговото добро, цели, (например печелене на обществени дивиденти на негов гръб) създавайки илюзията за действие и давайки нереални надежди.

Но може и да греша. Вие какво мислите?

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Рицар пентакли, 5 пентакли, Кулата

на въпрос ще се подобри ли положението в бежанските центрове в България?

 

Според мен, съпътстващата липса на нормални условия за живот ще продължи да процъфтява и да се задълбочава дори. Рицар пентакли и 5 пентакли - земята, която не предлага нищо, само път към невъзможното, изтръгването и на последната останала почва. Точно по тези причини ще има изменение на ситуацията, но не мисля, че ще доведе до положителни за хората, настанени там, резултати.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето едни карти без въпрос, от време на време си позволявам да сверявам и така:

4 мечове, Смъртта, 9 чаши

Комбинацията не е кой знае какво, но за мен е интересна от гледна точка на Смъртта на втора позиция. 

Идва момент, когато представите на ограничение трябва да отмрат и да отстъпят място на ново съдържание. Дори и 9 чаши доста често да е хлъзгава или не особено съдържателна, все пак съм на мнение, че има и положителни качества. Така че бих тълкувала тези карти като един вид процес на освобождаване. Също и като от празнота към напълване.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Картите са на въпрос – ще се осъществи ли нещо? Срокът е съвсем кратък, ако това има значение.

Крал меч, 2 жезли, Любовниците

По крал меч има взето решение, човекът, от когото зависи това има намерение да действа, но верятно нещо непредвидено се случва и колебанието идва. Градацията от 2 жезли в Любовниците ми се струва, че определя и градацията в промяната на ситуацията и настрониениято – от делнично-тривиално към по-задълбочено осмисляне.  Сякаш имаме потапяне в съмненията дали това, което искаме да направим е правилното и си струва. Действеността на краля се размива и замира.

В крайна сметка, смятам че това, за  което се пита няма да се осъществи. 

Линк към коментар
Share on other sites

Картите са на въпрос – ще се осъществи ли нещо? Срокът е съвсем кратък, ако това има значение.

Крал меч, 2 жезли, Любовниците

По крал меч има взето решение, човекът, от когото зависи това има намерение да действа, но верятно нещо непредвидено се случва и колебанието идва. Градацията от 2 жезли в Любовниците ми се струва, че определя и градацията в промяната на ситуацията и настрониениято – от делнично-тривиално към по-задълбочено осмисляне.  Сякаш имаме потапяне в съмненията дали това, което искаме да направим е правилното и си струва. Действеността на краля се размива и замира.

В крайна сметка, смятам че това, за  което се пита няма да се осъществи. 

 

Комбинацията от карти описва конкретното, моментното състояние на колебание относно целта. Решителността за действие, наистина е намаляла, но не толкова дали нещо е правилно или не е, а поради липса на детайли от картината - това се отчита по 2 жезли с Влюбените.

Намирам процеса за нормално отдръпване назад, за крачка назад, за да се направят после две напред. Процесът носи точното име, а то е осмисляне. Субектът има нужда да бъде убеден сам за себе си, че само със стихията на мечовете, нещо е възможно.

 

Няма причина да не стане. Извън поставения срок, обаче.

Линк към коментар
Share on other sites

Умереността, Смъртта, Кралица чаши

 

Каква е причината за кончината на определен човек, който вярвам, сте обсъждали тук (но не като карти), известна личност, жена. Засега без име, за да не се вмъкват клишета. Който има предположение, нека споделя, добре дошъл е.

 

Дано само картите нe са проективни  :D

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, момичета.

За тези, които ще четат тази тема след време (както аз сега чета постове от 2008 г), следва да се направи разяснение. Една подредба (Висшата жрица) извади на повърхността проблем, който се оказа, че имам от доста време. Проблемът е някакъв емоционален, свързан с изолация.

Макар и аз да си харесвам периода, дори държа на него (не се шегувам!), картите дават индикация за нещо, което следва да е прекратено.

Затова се обърнах към Таро за съвет:

Какво да направя, за да изляза от периода на застой, отразен в подредба Висшата Жрица?

Отговор: Отшелникът – 3 мечове – Паж на пентаклите

Еее, не знаете колко се смях като видях на първа позиция Отшелникът.

Това, което виждам аз е преход от Отшелник към Паж пентакли. Този паж със съвсем същия успех би могъл да е Глупакът т. е ново начало. Въпреки наличието на мечове, съвет за поведението си не виждам. Затова зададох отново въпрос:

Какво мога АЗ да направя, за да намеря изход от ситуацията?

Рицар на мечовете – Слънцето – 5 чаши

Този рицар (макар и от боя мечове) винаги ми е бил един безпомощен истерик, доказват го и 5 чаши на трета позиция. Това Слънце не ми е много ясно.

Реших да видя картата, която противостои, отдолу на колодата – Крал Пентакли (пфуу, срещу тоя има да рита Рицар на мечовете :). Май нещо ми се губи ясното послание на картата.

Аз нищо не разбрах.

Какво да питам Таро? Опитът ми с картите (макар и не кой знае какъв), показва, че ако искат да ми кажат нещо го правят дори да не е точно формулиран въпросът.

Но пък упражнението беше забавно :) :) :)

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мога АЗ да направя, за да намеря изход от ситуацията?

Рицар на мечовете – Слънцето – 5 чаши

Този рицар (макар и от боя мечове) винаги ми е бил един безпомощен истерик, доказват го и 5 чаши на трета позиция. Това Слънце не ми е много ясно.

Реших да видя картата, която противостои, отдолу на колодата – Крал Пентакли (пфуу, срещу тоя има да рита Рицар на мечовете :). Май нещо ми се губи ясното послание на картата.

Аз нищо не разбрах.

Какво да питам Таро? Опитът ми с картите (макар и не кой знае какъв), показва, че ако искат да ми кажат нещо го правят дори да не е точно формулиран въпросът.

Но пък упражнението беше забавно :) :) :)

Разбрах кой е този Крал пентакли - ааз :). Той е интегрирана част от мен. От личността или от същността ми?(но това е друга тема и по-добре да не се отплесваме)

Той е тази чест от мен, която смята, че си е самодостатъчна и не проявява никакво желание за толерантност и адаптивност към околните. Всякакви спонтанни импулси за сближаване, макар и мимолетни (по Рицар Мечове), не могат да получат възможност за изява по Слънцето и биват бързо бързо удавени в 5 чаши (емоционално отдръпване).Но пък се проявява само в романтичните отношения или (за да сме точни) в липсата на такива:)

„И ето къде се крие ключът за бараката :)“. Тази Кралица чаши, която ме преследва напоследък придобива смисъл. И всички останали подредби си дойдоха на мястото.

Та сега отново на въпроса: „Какво мога АЗ да направя, за да намеря изход от ситуацията?":

Такъв слаби и мимолетни вътрешни импулси(Рицар Мечове) не са достатъчни…

 

А иначе, много ясно, че мога. Стига да искам ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Ганима!

Вероятно се забавляваш, докато пишеш, но най-важното тук е Таро, нали знаеш. А то в твоите карти и разсъждения липсва. Мисля дори, че бъркаш този Таро форум с някой друг. Лично аз искам да чета тук смислени разсъждения и карти, а не празни приказки за лични емоции. 

Добре е, ако искаш да продължиш с Таро, да се върнеш в темата за Малките аркани и, като начало, внимателно да прочетеш значенията на картите. 

Линк към коментар
Share on other sites

Моля, не бъркайте форум Таро за изповедалня или за лични Таро дневници. Тук се обсъждат карти.

Съобразявайте се с правилата на форума.

Вярно, че се поувлякох.

Извинявай!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Усетих, че нещо се случи днес, но се усъмних да е земетресение, понеже беше сравнително слабо.

Въпросът е зададен дали се е случило, а го качвам тук само за сверяване на часовниците. Немах време да дочаквам сеизмолозите с техните данни.

2 меча, 10 жезли, 5 пентакли

 

Чудя се между това 10 жезли или 5 пентакли, или двете накуп да отчитат освобождаването на тектонична енергия.

 

Или пък структурата е vice versa, освобождава се (2пентакли) натрупаната енергия (10 жезли и 5 пентакли; 5 пентакли - вибрациите достигат до земната повърхност). Тъй като 10 жезли и 5 пентакли са непреходни.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мислех си за определени карти, дали да ги публикувам тук и дали да мисля по тях и изпробвам анализ. Ако някой иска - да заповяда.

 

Колесницата обърната, Крал чаши обърнат, Ас чаши обърнат

 

Според мен Ас чаши е моторът, който задвижва енергията и влива живот у забравения и еднороден свят на обърнатия крал. Докато Колесницата обърната е самата посока и вложеният потенциал, замисъл, знам ли :D

Линк към коментар
Share on other sites

Мислех си за определени карти, дали да ги публикувам тук и дали да мисля по тях и изпробвам анализ. Ако някой иска - да заповяда.

 

Колесницата обърната, Крал чаши обърнат, Ас чаши обърнат

 

Според мен Ас чаши е моторът, който задвижва енергията и влива живот у забравения и еднороден свят на обърнатия крал. Докато Колесницата обърната е самата посока и вложеният потенциал, замисъл, знам ли :D

Здравей!

Не си споменала, за какво си питала, но ще се пробвам..

Първото, което ми хрумна по тази комбинация е потъване, пропадане. Сещам се за мита за Фаетон, синът на Хелиос, който се разбил с бащината си колесница.

Здравият разум и контрола, отстъпват място на преливащи емоции. Загуба на цел, посока. Това е за сега.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, имах въпрос "каква е настоящата работа на х", -

5 чаши, Умереността, 3 жезли.

 

Като че ли тук играе централна роля напрежението в опитите за постигане на баланс, у Умереността. Търсенето на един вид справедливост.

Търсена е компенсация, наблягам на този термин, както и на факта, че тази работа е разбирана като временна.

А може ли 3 жезли да изравни везните на 5 чаши и Умереността? По-скоро не. Не работата е в самия бекграунд, това е субективната гледна точка, която според мен има за фокус миналото.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Извинявам се за дързостта си, но ще пиша по физически въпрос, т.е. здравен. Конкретиката на нещата ще остане настрана. 

Та, въпросът ми бе как ще продължи да се развива състоянието на някого, - 3 пентакли, Рицар мечове, 10 пентакли.

 

3 пентакли е нещото, което вече е било в организма, което е било хронично за този човек. То е намерило отвод чрез поразяващата сила на Рицар мечове, което съответно и естествено довежда нещата до 10 пентакли, която тук аз уподобявам на "изхабяване на материята". Процесите са ускорени, а съответно времето, - намалено. Точката на натрупване е достигнала своя връх. Наблюдава се трансформиране.

Жизненият цикъл е основният концепт в тази тройка карти.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! 

 

Зададох следния въпрос на таро: Как ще мине срещата между Х и У:

 

Паднаха се: Асо жезли - 5 жезли - Рицар мечове.

 

 

На пръв поглед според мен страните имат голямо желание да се видят по асо жезли, което е порив, желание, инстинкт. Но като че ли ще има някакъв сблъсък на характери или идеи по пет жезли, която карта свързвам с битка за намощие. Като че тази среща ще се състои, за да се "премерят" характерите. От друга страна, единия от двамата (те са мъж и жена) ще бъде твърде прям и директен, по рицар мечове - истината ще излезе на яве. От друга страна тази среща ще се състои по- скоро отколкото страните очакват, защото рицар мечове е бърза карта, нетърпелива. 

 

От друга страна комбинацията може да значи шанс (Асо жезли) да с прекратят безмислените битки (петица жезли) за надмощие на характерите  между двамата, който обаче ще бъде провален от имулсивно дейстстващия рицар мечове

 

Ще се радвам ако и вие коментирате,  а после ще дам обратна връзка. :)

Редактирано от k_kiara3
Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Асо жезли - 5 жезли - Рицар мечове

 

С малко думи могат да се кажат много неща, това ми хрумва на мен :) Минало е известно време от последната среща на въпросните. Но нещата на ментално ниво са пределно ясни (Рицар мечове), и не виждам изненади, които да се появят. Може да се появи някоя и друга остроумица, игра на търпение.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте! 

 

Зададох следния въпрос на таро: Как ще мине срещата между Х и У:

 

Паднаха се: Асо жезли - 5 жезли - Рицар мечове.

 

 

 

 

Здравейте! :)

 

Помислих, че е добре да дам обратна връзка на тази коминация. Ето я и нея: среща изобщо не е имало.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...