Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Ради

Star Wars и Силата...

Recommended Posts

От Рамаяна: Джей Шри Рам! Хар Хар Махадев! Шри Махешвара ки: Джей! Рамешвара ом Намаха! Шив Махадев Ишвара ОМ! :dancing yes:

Гледах Рамаяна преди около две години. Доста серии - всяка по 30 минути, продукция на Боливуд, Индия. Много семпло технически направени, но с такъв дух, с такъв мощен заряд. Просто участваш в тях. А каква проникновеност и дълбична има в тях - каякви висши космически и морални ценности се разкриват в тях. Силат ана думата - на дадената дума, на словото! Уважението пред висшето, преклонението пред бащата и Учителят. Общественият ред. Духовният стремеж... Има толкова много история с давност хилядолетия, ако не и повече години. За Боговете от Небето(Анунаки) и за тези от под земята (агарта). За техниката и ядрените оръжия, за антигравитационните съоръжения и летателни апарати... издадени са на дискове на хинди с английси събтайтълс. Велики са. Също и Махабахрата - но от успях да гледам само няколко серии ... Велики принципи има заложени в тези произведения - от световно значение и интернационална ценност!

:)

Сподели това мнение

Чувал съм да казват, че Великите и сложни неща се състоят от верига дребни нещица ...като филмите в Боливуд и Холивуд кадър по кадър , с;ена по сцена.

Нека да работим тогава ден за ден , бавно , прецизно, без грешки , постепенно, постъпателно, настойчиво, упорито и да не търсим славата и величието и ....Силата ще ни намери като станем вече готови да я посрещнем...не по-рано.

Сподели това мнение

Силни овации и за двама ви.

Оринави, така е.

Търпението и постоянството могат да изковат дори смирението. :)

Сподели това мнение

:) Само при истински смирения "идва" силата , но смирение което е всъщност Виждане и Разбиране извън ума.

:feel happy: Любов + Светлина :feel happy:

Сподели това мнение

но смирение което е всъщност Виждане и Разбиране извън ума.

Благос т, блогодаря за пояснението !!!

Много важно беше. Защото виждам има умишлен уклон да се тълкува християнското смирението пред Бога и дарбите Му и законите Му, като светско малодушие.

Освен да бъде смирен пред Бога, един християнин трябва и да бъде БУДЕН. За да може да посрещне с отворени очи и заблудите и проявленията на Силата .

Сподели това мнение

виждам има умишлен уклон да се тълкува християнското смирението пред Бога и дарбите Му и законите Му, като светско малодушие

:lol:

да, много така го тълкуват, а не е

Браво за точното попадение.

Смирение от страх си е малодушие.

Сподели това мнение

Guest Христо

Преди години, по BTV излъчваха детски филм, в който добрите герои бяха обикновени младежи, които се преобразяваха в рейнджъри. Не съм сигурен за заглавието, но се съдържаше думата "рейнджъри" в него. Има различни детски филми с подобни персонажи. Противникът им беше един алчен магнат, който се преобразяваше в злодей и попадаше във виртуален свят, където управляваше армия от чудовища. Той пращаше тези уроди в нашия свят, стремейки се да причини една или друга вреда, но рейнджърите го спираха (ако не ме лъже паметта, те си имаха и учител, но може и да се заблуждавам). Въпросният злодей преди да се трансформира в образ от друг свят, винаги изричаше думите :"Сили на мрака, дайте ми власт ! Върнете ме във виртуалния свят !" Явно е имало някакви сили над него.:D Запомняща се реплика. Предполагам, че децата са се кефили на добрите, НО млатещи злото рейнджъри (понеже в темата е станало дума, че децата повече симпатизират на лошите герои, щото раздават тупалки). Явно и на добрите се кефят, но ако са агресивни добри. Тъкмо си мислех, че няма запомняща се реплика на добрите в тоя филм и се сетих за тази :"В рейнджър превърни ме ! Рейнджър съм сега !" Реплика ползвана от младежите, които се превръщаха на бойци на доброто. Но репликата на лошавия повече ми се е набила в съзнанието.:D Чувал съм за едно детенце, което с рейнджърската реплика се е перчело на баща си, а той с лекота го е свалял на земята.:D Явно детето е симпатизирало на добрите и току виж е виждало в баща си лош герой.:D Ами да - конкуренция е за любовта на майката, командва го, наказва го ако не слуша (предполагам), кара го да си ляга рано (може би).:D

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this