Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Star Wars и Силата...


Ради

Recommended Posts

  • Отговори 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

От Рамаяна: Джей Шри Рам! Хар Хар Махадев! Шри Махешвара ки: Джей! Рамешвара ом Намаха! Шив Махадев Ишвара ОМ! :dancing yes:

Гледах Рамаяна преди около две години. Доста серии - всяка по 30 минути, продукция на Боливуд, Индия. Много семпло технически направени, но с такъв дух, с такъв мощен заряд. Просто участваш в тях. А каква проникновеност и дълбична има в тях - каякви висши космически и морални ценности се разкриват в тях. Силат ана думата - на дадената дума, на словото! Уважението пред висшето, преклонението пред бащата и Учителят. Общественият ред. Духовният стремеж... Има толкова много история с давност хилядолетия, ако не и повече години. За Боговете от Небето(Анунаки) и за тези от под земята (агарта). За техниката и ядрените оръжия, за антигравитационните съоръжения и летателни апарати... издадени са на дискове на хинди с английси събтайтълс. Велики са. Също и Махабахрата - но от успях да гледам само няколко серии ... Велики принципи има заложени в тези произведения - от световно значение и интернационална ценност!

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Чувал съм да казват, че Великите и сложни неща се състоят от верига дребни нещица ...като филмите в Боливуд и Холивуд кадър по кадър , с;ена по сцена.

Нека да работим тогава ден за ден , бавно , прецизно, без грешки , постепенно, постъпателно, настойчиво, упорито и да не търсим славата и величието и ....Силата ще ни намери като станем вече готови да я посрещнем...не по-рано.

Линк към коментар
Share on other sites

Силни овации и за двама ви.

Оринави, така е.

Търпението и постоянството могат да изковат дори смирението. :)

Линк към коментар
Share on other sites

:) Само при истински смирения "идва" силата , но смирение което е всъщност Виждане и Разбиране извън ума.

:feel happy: Любов + Светлина :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

но смирение което е всъщност Виждане и Разбиране извън ума.

Благос т, блогодаря за пояснението !!!

Много важно беше. Защото виждам има умишлен уклон да се тълкува християнското смирението пред Бога и дарбите Му и законите Му, като светско малодушие.

Освен да бъде смирен пред Бога, един християнин трябва и да бъде БУДЕН. За да може да посрещне с отворени очи и заблудите и проявленията на Силата .

Линк към коментар
Share on other sites

виждам има умишлен уклон да се тълкува християнското смирението пред Бога и дарбите Му и законите Му, като светско малодушие

:lol:

да, много така го тълкуват, а не е

Браво за точното попадение.

Смирение от страх си е малодушие.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 years later...
Guest Христо

Преди години, по BTV излъчваха детски филм, в който добрите герои бяха обикновени младежи, които се преобразяваха в рейнджъри. Не съм сигурен за заглавието, но се съдържаше думата "рейнджъри" в него. Има различни детски филми с подобни персонажи. Противникът им беше един алчен магнат, който се преобразяваше в злодей и попадаше във виртуален свят, където управляваше армия от чудовища. Той пращаше тези уроди в нашия свят, стремейки се да причини една или друга вреда, но рейнджърите го спираха (ако не ме лъже паметта, те си имаха и учител, но може и да се заблуждавам). Въпросният злодей преди да се трансформира в образ от друг свят, винаги изричаше думите :"Сили на мрака, дайте ми власт ! Върнете ме във виртуалния свят !" Явно е имало някакви сили над него.:D Запомняща се реплика. Предполагам, че децата са се кефили на добрите, НО млатещи злото рейнджъри (понеже в темата е станало дума, че децата повече симпатизират на лошите герои, щото раздават тупалки). Явно и на добрите се кефят, но ако са агресивни добри. Тъкмо си мислех, че няма запомняща се реплика на добрите в тоя филм и се сетих за тази :"В рейнджър превърни ме ! Рейнджър съм сега !" Реплика ползвана от младежите, които се превръщаха на бойци на доброто. Но репликата на лошавия повече ми се е набила в съзнанието.:D Чувал съм за едно детенце, което с рейнджърската реплика се е перчело на баща си, а той с лекота го е свалял на земята.:D Явно детето е симпатизирало на добрите и току виж е виждало в баща си лош герой.:D Ами да - конкуренция е за любовта на майката, командва го, наказва го ако не слуша (предполагам), кара го да си ляга рано (може би).:D

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...