Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Синдромът балкански темерут и унизеността на българската жена


Guest azbuki

Recommended Posts

Какво искате от мен, просто ми се отвори възможност за да опитам късмета си в Германия, тук вратите така или иначе се оказаха затворени. Имам познати там, има кой да ми помогне с жилище и прочие. Останалото зависи от мен-език и работа. Така че трябва да съм луд, за да не използвам така създалата се възможност, поне мога да опитам. Не го правя от омраза към родината си. Аз отново ще се върна, оставам българин и никакъв друг. От друга страна не съм типичния българин, по натура съм по-северен тип човек и там ми приляга. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Какво искате от мен...

Mакс, темата тръгва със силна поляризация и голям заряд неясни емоции още от заглавието.

Съветвам те да си съхраниш енергията за добрите планове, които си направил.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Какво искате от мен...

Mакс, темата тръгва със силна поляризация и голям заряд неясни емоции още от заглавието.

Съветвам те да си съхраниш енергията за добрите планове, които си направил.

Успех!

Хорът на мълчащите жени... Емоциите са напълно ясни. И всеки си има право на тях. На който не му се говори, да си мълчи. Предлагам? Със сигурност има жени, които ИМАТ желание и нужда да четат това. Животът ни учи да гледаме не само в собствената си тенджера, а да ни вълнуват и по-широките измерения на нещата, и съдбите на хора, които вероятно не са наши. Много егоистично е да излезеш и да твърдиш, че това било "нечий друг проблем" и не си струвало да се обсъжда. Ето една жена, която не се интересува от съдбата на много други!

Късметче, надявам се изразената последно емоция е достатъчно директна и ясна?

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

по натура съм по-северен тип човек и там ми приляга. :rolleyes:

:D

Това не е вярно бе, не си. Но пък дано ти прилегне.

Малко по-източен си, не северен.

Северът, обаче, ще ти даде една част от външното спокойствие, което би те зарадвало, но сам ще видиш, че нещо ще му липсва. Но, в това отношение там вероятно е несравнимо по-добре от тук. Там атмосферата не е толкова наситена с повърхностно-животинския нагон за себеутвърждаване (щот ме няма там бе :lol: ), там е малко по-култивиран и лицеприятен (което обаче би могло да го направи и по-коварен).

Линк към коментар
Share on other sites

Впрочем темата е много поучителна, защото показва съществуващи поляризации - такива, каквито са. Без оглед на това дали поляризациите имат право на съществуване (безслислен въпрос за мен) - те са идеално средство за научаване на много неща. И за развитие.

Линк към коментар
Share on other sites

Май някой не е чел написаното. Единствената причина да говоря за това е, че в България за тези неща се мълчи - и жените също си мълчат. Иначе може да чепкаме проблемите на другите народи до съмване - и пак ще са чисти стереотипи (тъй като повечето от тези народи познаваш от това, което си чела, а не от това, което си живяла). Но обратно към "причината". В България много жени дори вярват, че всичко това е правилно, този патриархален порядък имам предвид. Майки възпитават в този дух дъщерите си. Жените нямат смелост да си заемат мястото, което им е отредено. Защото за да го заемат, трябва да пожелаят да бъдат личности. И без съпротива отвън, това е трудно. Темата за "мрънкането" също е безкрайна. Много баби ще ти викат да не мрънкаш, че няма да можеш да се сдобиеш с някое такова съкровище или ще си изпросиш някой бой. Някой на този форум беше казал, че точно жени са отговорни за това състояние на отношенията и за унижаването на жената още повече. Съгласна съм.

...

На мен тези източноевропейски модели са ми толкова изтъркани, чак скучни. Прозявам се като чуя за "компютърно грамотни жени", които се глезотели на ненам кой си, връщащ се от тежък работен ден - модел! Този модел ми е също толкова досаден, колкото и модела на перфектната домакиня и майка. Или модела на мързелуващият пред телевизора готованец и слугуващата му овиквана жена. Тези модели дотолкова са се срастнали с нас, че дори не забелязваме как ги намесваме във всяко обсъждане на някаква такава тематика. Друго не може да ни хрумне изобщо. Източноевропейски модели ги нарича впрочем съквартирантката ми, която е полякиня, зодия Овен и много динамична, независима и оправна жена, която в Полша никога не би могла да се реализира като жената, която е. И затова не е там. Затова и аз не съм в България - поне докато не се поразчистят моделите.

...

Да, за мълчането съм съгласна.

Също аз самата до преди година примерно не съм подозирала колко много малтретирани жени има и щях да се чудя или да споря, че това хич не е толкова разпространено у нас, а едва ли не само при някои семейства от малцинствата го има, защото не бях се сблъсквала с това нито лично, нито в най-близкото обкръжение. Но, в един момент започнах да ги виждам. Първо се ужасих. После претръпнах. Сега се чудя мога ли да помогна и ако да - как? Колебая се много - все пак, както казва azbuki, много жени не само, че не търсят помощ, но дори приемат това за нормално.

Иначе моделите - изтъркани или скучни - си ги има. И то навсякъде. Искам да кажа и в Германия, и в България. А, ти azbuki си силна жена, защо чакаш да се поразчистят моделите, ела, помогни да ги разчистим заедно ;) А е вярно и това, което казва jul - всеки "влиза" в такъв модел, какъвто сам си е избрал, независимо дали е в България или някъде другаде.

Линк към коментар
Share on other sites

А, ти azbuki си силна жена, защо чакаш да се поразчистят моделите, ела, помогни да ги разчистим заедно ;)

Има един важен въпрос. Дали си струва. На всяка почва не става да садиш каквото ти идва отвътре. Засега България ми се види ялова нива - за това, за което говоря. Но не ще да е толкова ялова, щом говоря все пак. Нъл тъй?

Иначе моделите, ако са си мои - няма проблем. Ама ако са на каките, лелките и бабите - ще имат да вземат. Като се посменят поколенията в България, вероятно ще има промяна, че "още ни тресе соца", както се изразява една моя приятелка.

Думата "досадни" за моделите ми хрумна като най-подходяща, защото действието, с което я асоциирам е нещо като пропъждане на мухи. Мухи навявани отвън и мухи бръмчащи в собствената глава. При всички случаи досада, която ми пречи да чуя аз коя съм, аз какво искам, аз накъде отивам. А не какво казват бабите от квартала.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Азбуки, много весела тема ти е хрумнала, макар че като те чета, виждам, че не ти е много до смях. :D

... Като се посменят поколенията в България, вероятно ще има промяна, че "още ни тресе соца", както се изразява една моя приятелка.

Мисля, че корените на това явление, за което говориш са много по-дълбоки от епохата на соца. През соца са минали и чехите, и руснаците, но там не съм забелязала този типаж, така характерен за нашата географска ширина. Появата му според мен е още от момента, когато анадолските орди, носещи ценностите на исляма, стъпват на балканите. Присадени на наша почва тези ценности малко са се изменили и се е получил интересния хибрид – балкански темерут. ;)

Трябва да отбележа, че все пак има известно облагородяване в сравнение с епохата описвана от Вазов например.

Мъжете пишещи тук не са от тази категория. Бай Ганьо в езотерични форуми не влиза. Неговите интереси са в областта на ракийката, политиката и далаверката най-много. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Азбуки, много весела тема ти е хрумнала, макар че като те чета, виждам, че не ти е много до смях. :D

... Като се посменят поколенията в България, вероятно ще има промяна, че "още ни тресе соца", както се изразява една моя приятелка.

Мисля, че корените на това явление, за което говориш са много по-дълбоки от епохата на соца. През соца са минали и чехите, и руснаците, но там не съм забелязала този типаж, така характерен за нашата географска ширина. Появата му според мен е още от момента, когато анадолските орди, носещи ценностите на исляма, стъпват на балканите. Присадени на наша почва тези ценности малко са се изменили и се е получил интересния хибрид – балкански темерут. ;)

Трябва да отбележа, че все пак има известно облагородяване в сравнение с епохата описвана от Вазов например.

Мъжете пишещи тук не са от тази категория. Бай Ганьо в езотерични форуми не влиза. Неговите интереси са в областта на ракийката, политиката и далаверката най-много. :D

Да, не е само соца, проблемът е многопластов. Но като говорех за соца имах по-скоро предвид тези "съдби на конвейер", които трябваше да бъдат следвани от всички - учиш, следваш, жениш се, раждаш деца и т.н., в които личният избор, забрави пък съвсем на жената беше "забранен" по някакъв обществен неписан закон. Иначе за влиянията на Анадола съм съгласна напълно.

За мъжете, които четат това: Преди време баща ми си беше купил една книжка със заглавие "Да си го кажем направо, мъжете са задници". Попитах го "Ти какво правиш да четеш такива неща?". И той се нахили в отговор и рече, че е винаги важно да се знае какво мисли противниковия лагер и че в предговора на книгата пише, че ако някой мъж чете този текст, то вероятността да е задник е много малка. И това го успокоявало някак си, че е "напред с материала". Впрочем, книгата е написана от двама мъже, пълна е с много ценни мисли и я препоръчвам на всеки. Баща ми беше много доволен.

Поздрави на всички, отлитам към Черноморието.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Да, Ани :thumbsup2:

А и да ви кажа момчета, ние си ви обичаме, та дори и малко понякога да ни изкарвате от релси ;) Мисля си, че винаги може да има промяна към добро, ако има желание и усилие от двете страни... Все пак нали се учим, израстваме?...

А темата наистина е сладурска и е добре да има чувство за хумор :P

Линк към коментар
Share on other sites

Има един виц, сигурно го знаете някои, ама ще го разкажа, че пасва на темата.

Един мъж ходел с една жена и се държал като перфектен "кавалер". Купувал й цветя, вечери на свещи, скъсвал се да отваря всички врати и т.н. Една вечер въздъхнал и казал: "Скъпа, кога ще се оженим, че да престана да се правя на това, което не съм?"

;)

В написаното от мен почти винаги има сатира, която не всеки разбира, свикнала съм.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

-Колко готини феминистки са нужни за да се смени изгоряла крушка?

- Това е подвеждащ въпрос - няма готини феминистки.

Задача на всяка феминистка е да докаже, че те, женорята, са най-важните на този свят. За целта се използват няколко, да ги наречем пропагандни трикове.

Първо се съобщава нещо очевидно, някаква истина, но само част от нея. Например: Да, ама жените раждат! Без жените сте за никъде!

Вярно е, раждат, ама преди това ги оплождат. И колкото сме за никъде без жени, толкова сме за никъде и без мъже.

После се вкарва в ход традиционния предразсъдък, че на мъжете им е слаб ангела: Да, ама жените са красиви!

Вярно е, но за част от тях, при това само до определена възраст. Тук се игнорира очевидния факт, че и между мъжете има красавци.

А сега чуйте това, то ми е любимото: Да, ама мъжете са мърльовци. Без жените гладни ще си умрете, в мизерия ще затънете, свине такива!

Вярно, че с тези дейности се занимават предимно жени, но го правят поради липса на други смислени занимания. А и това не означава, че след като мъжете не го правят, то непременно не могат да го правят. Те и жените не пръцкат шумно, но дали изобщо не пръцкат?

За да се преборим с феминистичната зараза на нас ни е нужно съвсем малко - плакат на красив, гол мъж, облечен с престилка (само с престилка). Навираме им го в носа и питаме: Такъв ли ме искаш?

А сега, за да им натриете окончателно носовете, ви предлагам и няколко прости рецепти за вкусни манджи. Нека видят, че нещата могат да стават бързо и лесно, без да е нужно да се вика и после да се оправдаваме с "главоболие". Ха да видим кой е шефа, а?

Стоянови рецепти за борба с феминистичните заблуди:

Всичко това, което ще прочете тук, се приготвя за около половин час. Тук не броим предварителното сваряване на картофите (в една от рецептите). Няма да има точни мерки, защото всичко се прави на око и на вкус. Езикът на рецептите е умишлено разговорно-диалектен, за да се предаде максимална близост до евентуалния читател, както и да се избегне елитарния изказ на майстор-готвача (като например онзи пръдльо, дето е 1,50... абе по БТВ дето готви).

Пица

БрАшнуту съ фърга в иднъ гулямъ купъ. Пляскъми вътри кисилу мляку, ама аку нямъ можи и вудъ. Взимами сода каустик... таковъ беее, бикарбонат (дет гу пийм за кисилини и махмурлук) и рътвами една дозъ. Посли бърками с вилицътъ (можи и с шпатулътъ). Кат замязъ на разтвор за шпакловкъ - тутову йе! Взимами празну шише от биръ, шпакловкътъ я млатвами в тъвътъ и разточвъми. Ей, дъ ни забраа - тъвътъ я мажим с оливу и посли поръсвами брАшну. Кат разточим шпакловкатъ е лесну - взимами сирини, къшкавал, салам, маслини, гъби (аку има де), чушки, думати, лютиницъ (ама думашна... ама можи и купешка). Мажим всичку тува връз шпакловкътъ, бийм идин шут на тъвът във фурната и чаками петнайс минути. Посли йе готову!

Салата (картофена)

Картофите се варят докът се нацвъкат. Посли им съ маща кафявуту, дет съ бели. Взима съ идин млат и съ млати, докът станът на нищу! Кат станът на нищу им съ рътва: май... мъюнезъ (цялуту чуду, или квот е останълу), лук (ама не цялата глъвъ), зеленийки и тревуляци (тва магданоз, тва чубрица, тва квот има) И посли съ гледа кво ощи има в хладилника. Аку има мляку - дубре. Мириши съ и аку нийе развалену - ръгва съ и то в бъркоча. Да йе около два пръста, да ни йе повичи, щот шъ стани на чорбъ. Пак дзяпами кво има в хладилникъ. Кво има тук, бе да му ... маматъ? Аааа! Сиринье! Можи! Ръгва съ и то! Посли бръквами в пакетъ със султа и взимами две големи щипки (между палицъ и пукъзалицъ). Кат ръгним и султа - гутоу! Посли саму бърками с вилицъта, ама можи и с отверткъ, и тва е!

Жина! Дай ся бира!

Омлет с картофи (май няма друго име)

Бръквами в турбътъ и вадим един гулям къртоф. Белим го внимателну, да остани повече от негу. Кат гу убелим гу режим на филии (да мяза на пържини къртофи, дет ги праат по кръчмити). Пържим гу с оливу. Кат ни хареса как изглежда - фъргами яйца (три броя) в тиганя. Ама първу сме ги разбили, та да стани нещу кат жълта помия. Те таз помия фъргами смелу и безотгуворну в тиганя. Палим цигара и кат я допушим - готову йе! Ръсим със соль, ама можи и с магданозец... Аку съ ви малки чиниити - сгъвъти кръглото от яйца и картофи в тиганя на две. То заприличва на полукръг. Тогава влиза в чинията. Ама аку ви е многу малка - сгъвати още веднъж.

Тва е! Посли пак!

Източник

..............................

Аз пък в Българийката именно на жените се радвам! Хем хубави, хем си знаят мястото! Има си някои биологично предопределени роли, оттам и социални роли. Това германките или американките освен по половите им органи по друго човек трудно би се досетил , че са жени... Ни походка, ни стил на обличане, ни маниер на женственост, ни женска мекота и сърдечност.Все бизнес дами с повече тестостерон от мъжете си. Ум да ти зайде...

Вярно, че в България все още се среща ориенталският модел семейство. А кой е казал, че този модел е лош, стига мъжът да обича половинката си и да има обич? Честно, става едно залитане към някаква грозна безогледна феминизация, която заедно с нужното изхвърляне на потисничеството изхвърля и самата женска натура!

Да, доста бай-ганьовщина има в Б-я и мъжете често са по-грубички. Но, каквито мъжете, такива и жените. Тези мъже жени ги раждат и възпитават! Според мен въпросът е не дали мъжете са груби, нито дали източния или западен семеен модел е по-добър (то западният въобще модел ли е?), но е в културата на нацията ни! Не само на мъжете, но точно толкова и на жените! Има много хляб в нас българите, но и здраво облагородяване ние нужно!

Линк към коментар
Share on other sites

7-ем месеца изтърпях ето точно такъв идиот ,темерут и маймуна ... ама аз съм още по-голяма щото го търпях.Както и да е ...

Те са ограничени мозъци ,комплексари и правят и невъзможното ,за да те накарат да повярваш ,че не той е виновен защото те е смачкал от бой вчера ,а ти видиш ли защото си имала дързоста да му кажеш ,че имаш нужда от повече време заедно ,защото си разбрала ,че се среща с една друга кифла :) .Ти си виновна разбираш ли защото не му слагаш масата ,защото не готвиш .Често отговарят с "Обещанието не е като даването" когато го попиташ какво стана с обещаното лично време .Ти нямаш право да излизаш с никой ,трябва да оставиш родителите си защото видиш ли те те настройват срещу него ,но той има право да си излиза с които си иска и ти отговаря с " Аз съм мъж .... Аз мога,ти не!"

И като си представя ,че има много такива мъже .... ми иде да се ..... в кофата за боклук

Линк към коментар
Share on other sites

Мда, определено виждаш точно и обективно. Обичам те, сестро! ;) Очаквам и азбуи да ми погали егото. То, милото, обича ... ;)

Линк към коментар
Share on other sites

7-ем месеца изтърпях ето точно такъв идиот ,темерут и маймуна ... ама аз съм още по-голяма щото го търпях.

Ами... точно казано. :)

Моите бяха 20 години, но не смятам него за темерут или идиот, нито себе си за такава. И двамата поотделно сме си нормални - просто не бяхме един за друг. Но пък всеки от нас се опитваше да промени другия така,че да стане подходящ за него. Аз дори живеех с фикс-идеята, че го спасявам от самота, че му давам топлина и любов като Герда дето стопила на Кай парченцето в окото...със сълзите си. Грешно съм интерпретирала приказката...

Силата на любовта - колко често (да не кажа винаги) я разбираме съвсем превратно. Значи силата на любовта ни ще ни помогне да "облагородим и усъвършенстваме" любимия , а защо не неговата сила на любовта да не "усъвършенства" нас - е може и с физическата, и с психическата сила да си въздействаме... Така започваме , така продължаваме... после се наричаме взимно темерути и идиоти.

Идиотизъм е това, което са ни набили в главиците...

Унизена е жената, която сама унизява себе си. Мъжът не може да го направи, ако ние самите не го направим преди него.

Защо мъжът се държи така - защото жената до него смята това за мъжественост. Ако ние, жените уважаваме и избираме мъжа до себе си по показател толерантност, разбиране, свобода - взаимна, а не мускулни групи, перчене, тропане по масата и т.п., темерутите няма да имат шанса да се репродуцират.... и ще започнат да следват идеята, която жените избират за "баща на детето и спътник в живота".

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Чета тази тема и се чудя.

Не знам какво ви става мили момичета Деяна и azbuki.Тоя лош адреналин дето го изръсвате ,се отработва по-добре по-друг начин.

Мъжете,та мъжете.Къде е проблема.Всеки мъж е наш( на някоя жена) син или любим.

И понеже сме в езотеричен форум,да кажа,че всяка от нас може да е била мъж някога.Да ги е надробил тоя мъж едни и сега просто да си сърба попарата като жена.

Или ще се отречем от разговорите си за прераждане ,карма и т.н и ще си повтаряме колко са лоши тъмните балкански субекти днес.

Нима в едни теми ще говорим едно,а в други каквото ни е накипяло в момента.Не разбирам.Разсъждения по принцип са си празна работа и губене на време.

Възмущението не ражда нищо.

Жена съм и съм майка.Родила съм син.И ако той не уважава жената до себе си,когато до него застане такава ,прекия виновник за това ще съм аз.Ама с това съвсем не ви казвам хвърляйте камъни по свекървите.Любимите си вие избирате.Няма смисъл да насочвате огън срещу всички,ако сте разочаровани от един.

А когато родите синове,запомнете урока и възпитайте добри мъже български.Защото колелото се върти и идва реда на всеки от нас да бъде първо в еднатаа после в другата роля.

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

Леле.Клаудия,чудя се откъде такива симпатии към бг мъжете :3d_035: Явно си една от малкото неразочаровани,за което благородно ти завиждам.те може да са наши скъпи синове,но за съпрузи НЕ стават.А за кавалери да не говорим.И как да успееш с възпитанието на един бъдещ достоен мъж и глава на семейство,човек уважаващ и закрилящ жената до себе си,като във възпитанието се намесва и един тъмен бг "мъжкар",а и една свекърва,която смята че мъжът винаги е прав,дори и пиян под масата....Общото увлича за съжаление и си мисля,че медиите имат огромна роля да мотивират обществото във всичките му проявления.Примери са нужни,модели на поведение.

Линк към коментар
Share on other sites

Писах по-горе за феминизъм, защото силно лъха от темата. От самото и заглавие и после се прокрадва честичко... А феминизмът е толкова проява на радикална крайност, колкото и мачовизмът :)

Къде ги видяхте тези унижени балкански жени освен в съзнанието си? Аз такова нещо не виждам. Както казва Донка по-горе, никой не може да те унизи, ако ти не го позволяваш. А го позволяваш, защото не си наясно със себе си.

Колкото има унижени жени, толкова има и унижени от женищата си мъже. Наистина има едно уродливо разминаване на природните роли. Мъжете по-слаби, а жените грозно мъжкаранстващи. За мъжката все по-разпространена слабост голяма роля играе сексуалното свръхраздухване, което директно влияе на мъжката воля/ психична сила. Но зад женската грозновата мъжкаранственост стои феминизмът. Имал е мястото си преди сто години. Има и сега в арабските страни например. Но не и тук или на запад. Започнал е като нужен противополюс на вековното мъжко потисничество над жената и е имал мястото си. Сега обаче се е превърнал в една много противна тенденция за женско огрубяване и загуба на женствеността в следването на типично мъжки модели от жените. Типичен пример са американките (е, не всички, разбира се, но като цялостна тенденция, да) - един нормален мъж от изтока или дори България просто се отвращава от тоталната им загуба на женственост поради криворазбрана еманципация. Същите са и канадките... Затова твърдя, че за жената например е много по-нормално да изпълнява по-голяма част от домакинските задължения, да се грижи за децата, готви и т.н. - защото самата и предполагаема по-висока женствена пасивност (в добрия и нормален естветсвен смисъл) би я карало да и харесва да бъде душата на дома. Мъжът на своя страна е естествено да работи извън дома повече и печели повече, да общува повече и се сблъсква с повече социални трудности. Това са дори биологично, биохимично и еволюционно нормални роли.

Темата още в заглавието си предлага едно приемане по презумпция, че в България (хайде за нас си само да говорим) жените са унижени, а мъжете са темерути. Или поне, че това е силно разпространено положение. Разбира се, някои жени веднага ще се съгласят с това становище. Защо? Защото или носят някакво нараняване от мъж и пречупват цялостната картина през частния си поглед или защото са женомъже, тоест феминистки. Последните може би могат да бъдат отделени в някакъв отделен вид човеци, защото определено нямат много обща с женствеността, въпреки етимологията на думата феминизъм...

Правено ли е социологично или психологично проучване за потвърждаване на така заявената без реално основание хипотеза? Моите наблюдения не потвърждават тези твърдения. разбира се, всичко е относително. Аз съм сигурен обаче, че българинът далеч по-рядко бие, тормози емоционално или потиска както и да е съпругите си. По-рядко например от западните нации, където зад икономическия просперитет стоят къде къде по-тежки от при нас социални и емоционални проблеми, при това масово разпространени. Не знам за западна Европа, но за щатите например, сто процента!

Как би трябвало да бъдат нещата въобще? Със запада само ли да се сравняваме и той ли е най-точният еталон за социалност?

Линк към коментар
Share on other sites

Ще ти отговоря princessa,но нека преди това попитам само за сведение, ти тая мрачна картина -"...тъмен бг "мъжкар",а и една свекърва,която смята че мъжът винаги е прав,дори и пиян под масата.." от опит ли ми я казваш или просто си наблюдавала и си разговаряла с други по темата?

Питам само да съм наясно с изходната ти позиция.Не са нужни подробности.

"Кучето от гледане не станало касапин"

Е ,на мен ми се случи да бъда и касапин в тоя живот.

Извинявай,думата е грозна,но пък погововорката е точна.

Предадоха ме.Беше гадно и грозно.Но разбрах,че и след предателството има живот.

Разбрах и почувствувах Любовта .Разбрах с всяка клетка на физическото си тяло ,че ако нямаш Любов в душата си нищо нямаш.

Това ,което написах е преживяно на клетъчно ниво.

И знаеш ли,откакто мисля по тоя начин ,в живота си срещам все готини хора и мъже и жени.

Линк към коментар
Share on other sites

Затова твърдя, че за жената например е много по-нормално да изпълнява по-голяма част от домакинските задължения, да се грижи за децата, готви и т.н. - защото самата и предполагаема по-висока женствена пасивност (в добрия и нормален естветсвен смисъл) би я карало да и харесва да бъде душата на дома. Мъжът на своя страна е естествено да работи извън дома повече и печели повече, да общува повече и се сблъсква с повече социални трудности. Това са дори биологично, биохимично и еволюционно нормални роли.

Съгласна съм,че е унизен този,който го позволява!Но не и с горния цитат или по-точно с уговорка за горния цитат :)И тя е,че макар да смятам,че до някъде трябва да има разделение на ролите в едно семейство на мъжки и женски,предпочитам да съм независима финансово,а не да слушам думи от рода на "Аз те храня","Ако не съм аз" и т.н.Все едно да гледаш деца,да переш ,готвиш,чистиш не е работа като неговата,че и по-тежка.И неблагодарна!Но за Бг мъжа/или за голяма част/ това си е направо лежане по гръб-щом си в къщи,значи не работиш!!!Балкански синдром...Да ме извиняват изключенията :P

За Клаудия:Да,мила,Клаудия,за съжаление е горчив опит-мой и в най-близкото ми обкръжение.Аз също постоянно си внушавам,че има мъже и мъже,и се надявам и аз да попадна на такъв,дето може да дарява любов и закрила,Любов с главно Л и на клетъчно ниво :3d_059:

Линк към коментар
Share on other sites

Споделям изказванията на Донка и Орлин особено това, че „това е силно разпространено положение. Разбира се, някои жени веднага ще се съгласят с това становище. Защо? Защото или носят някакво нараняване от мъж и пречупват цялостната картина през частния си поглед или защото са женомъже, тоест феминистки” и „Както казва Донка по-горе, никой не може да те унизи, ако ти не го позволяваш. А го позволяваш, защото не си наясно със себе си”.

Често в работата си се срещам с жени (и мъже), които по никакъв начин не могат да бъдат убедени първоначално в това, че сами са провокирали подобни връзки и отношения. В процесът на терапия, обаче – много скоро става ясно, че отношението им и моделът им произлизат – от една страна от първичната семейна среда и факторът баща (или майка), а от друга страна – именно от собствената им психо-емоционална незрялост и произтичащите от нея последствия.

Мъжете не правят изключение.

Както сподели и Klaudia – получава се нещо като „Каквото повикало, такова се обадило”. Нашата нагласа и отношение - определя и съответното съотношение към нас.

Човекът може да бъде жертва само първият път. Всяка следваща грешка – е негов собствен избор… дори и неосъзнат.

Линк към коментар
Share on other sites

За Клаудия:Да,мила,Клаудия,за съжаление е горчив опит-мой и в най-близкото ми обкръжение.Аз също постоянно си внушавам,че има мъже и мъже,и се надявам и аз да попадна на такъв,дето може да дарява любов и закрила,Любов с главно Л и на клетъчно ниво :3d_059:

Тогава се надявам да разбереш посланието ми .

Каквото мислим, това и става.А когато ти самата имаш Любов в себе си,задължително ще срещнеш,ще привлечеш Любов.

Лека .

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...