Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Медиумите


Recommended Posts

Начинът, по който пиша е следният: сядам, за по - кратко или по - дълго се вглъбявам в себе си и... идва, каквото идва, като ясна, отчетлива мисъл. :)

И аз пиша по същия начин - сядам и веднага се вглъбявам в себе си... Пиша - мисълта идва ясна и бързо се лее... Когато свърша - благодаря на Бога, защото знам, че е от Него ("Всичко е от него, за Него и чрез Него". :) Затова не приемам никога Славата за себе си ; незабавно я отдавам на Бога! :) )...

И с всеки един от нас е така... Обаче - някой от нас е по-чист, по-напреднал, на по-високо духовно ниво; друг - сега се повдига до същото ниво...

Затова са само различията между нас; те не са съществени... Ние сме Едно и духовните постижения на един от нас - касаят (и се отнасят до) всички ни... Нека да търсим Разумността (във всичко) и да се учим от нея...

Наблюдавайте се , братя... И вие сте така; по същия начин пишете; разлика няма... :)

Само че - някои от нас -погрешно приемат Славата върху себе си, вместо да я отдадат на Бога - колкото и малка да им се струва тя...

Нуждаем се - всички до един - от поправяне... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че в темата се оформиха терминологични различия за значението на думата медиум.

В основното си значение медиум е човек, който контактува със заминали от този свят души. В общия случай, това става със спиритични методи. Мисля, че в темата се дадоха много примери за опасностите, които може да срещнат и практикуващите и доверяващите се на подобен род "медиуми".

В по-широк смисъл на думата, всеки човек е малко или много медиум т.е. пресечна точка между физическия и невидимия свят. И в подобна насока имаше цитат. В по-висш смисъл, всички големи творци, гении и т.н. правейки връзка с висшите сфери на Невидимото, стават проводници за велики идеи озарили човечеството. Аз обаче не бих нарекъл Айнщайн например медиум :)

Може да търсим и още по-широк смисъл на думата. В това отношение споделям мнението на Станимир за разграничаване между медиум и посредник - духовен Учител. Истинските посредници, Божествени Пратеници, в никакъв случай не бих нарекъл медиуми...

Искам само да ви напомня като администратор на този сайт, че във форумите, не е разрешено публикуване, цитирането и коментирането на никакви медиумични материали / диктовки. Това важи с пълна сила и за тези, които претендират:

- да са получени от най-висшите сфери (май няма такива, които да твърдят друго всъщност)

- че са единствен и най-правилен път за спасение и духовно пробуждане

- че осъвременяват, доразвиват и даже изправят идеите на дадено духовно учение и в частност това от Учителя

- че са единствени проводници на истината и единствени най-напреднали ученици

- че могат да се подписват от името на духовен учител или да говорят от негово име и да определят кое е право и кое не

вместо самите "проводници" да бъдат пример най-вече с живота си...

Моля уважавайте нашето решение и не ни принуждавайте да ви предупреждаваме на ЛС или да ви затваряме акаунтите.

С това, мисля, че темата е изчерпана. Ако сметнете, че искате да добавите нещо изключително важно, свържете се с Модератор.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...