Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианство


Recommended Posts

Здравейте!

Имам въпрос към всеки, който желае да отговори как е взел решение да стане вегетарианец, а все още не е направил това тук. Наистина ми е интересно и благодаря предварително на отзивчивите!

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 883
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравей,Латина!Аз не мога да кажа,че съм на 100% вегетарианка,защото от време на време ми се преяжда месо,но бих споделила опита си. ;)

Започнах с това дишане,дадено от Учителя по идея на един човек,който май не е писал отдавна тук :rolleyes: Та,така...започнах в средата на март,тази година и след време започна да ми става лошо от месото....бях изненадана,защото не мога да кажа,че не обичам месо...много,при това мазничко :unsure: И така...започна от само себе си...все още съм изненадана от себе си....Сега,обаче,от както е станало студено,започна луд глад за месо...не знам,може би това е някакъв процес,който винаги се появява вероятно.....докато свикна....ям само риба,защото я обожавам,е и яйца също...знам,че някои не хапват нищо от животински произход,ама като се замисля...по-евтино ми е да нахраня семейството си с кебапчета,отколкото със здравословна храна...за съжаление :thumb down:

Линк към коментар
Share on other sites

От шест месеца съм вегетарианец.

Преди дена на решението ми да не консумирам месо изкарах летен грип, който продължи три дни, в които имах силни болки в корема. На четвъртият ден почуствал се по-добре изядох пилешка пържола, от която симптомите на болестта се възвърнаха. В този ден взех решение да стана вегетарианец. В момента на решението почувствах благодарност и любов струяща от животинския свят.

Вкъщи имам заек порода “Лъвска глава” – много обичливо и добро животинче. Въпреки, че се намирах на около 500 км. от дома го усетех сякаш е до мен. Мекото му и добродушно излъчване нахлу в душата ми.

Аз бях един от тях – животните.

От момента, в който човек спира да се храни с месо влиза (приемат го) в животинския свят.

От момента, в който човек спира да се храни и с растителни продукти влиза (приемат го) в отвъдния свят.

Ние сме това, с което се храним.

Когато пристъпваме в духовния свят – храниме се с дух.

Когато пристъпваме във физическия свят – храниме се с материя и дух.

Колкото повече материята и духа, които стават част от нас са по-малко кармично обвързани, толкова по-малко кармично обвързани ставаме и ние, а от там и по-близки сме с духовния свят. Животните са носители на повече карма от растенията.

Като “млад” вегетарианец искам да споделя промените в усещанията, които са новост за мен.

В първите няколко седмици се изгладнява доста по-бързо. Когато се храниш, те обзема страх, че ще останеш гладен, който те кара да се тъпчиш неоснователно.

Сега ценя и боготворя всяко зърно грах, леща, боб, ориз и т.н. Те са свещенни.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не съм имала подобни усещания,но пък се чувствам много по-добре от преди.....Някак си съм по-жизнена.Ама,ако спрем да ядем и растителни продукти,какво ще правим :hmmmmm: Но пък,наистина човек усеща природата по друг начин

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро постих за няколко дни и всъщност при мене се получи обратното. Огладнявах по-рядко и имах нужда от по-малко храна. Чувствах се по-бодра и работоспособна, уморявах се по-бавно. Това е добре дошло за моя диабет, макар и в лека форма. Както ми е скапано напоследък, дали да не започна пак?

Понякога непоносимостта към някои продукти води до засилено чувство на глад при консумацията им. Нещо във връзка с алергични реакции, имуноглобулини и т.н. При мене определено се получава успокояване, когато не консумирам месо. А наслаждението и благодарността, които изпитвам при хранене с проста постна храна, са наистина големи. Сякаш всичко е много по-вкусно от обикновено. Усещам, че храня не само тялото, но и душата си.

Макар да не съм вегетарианка, имам някаква опитност за връзка с животинския свят. Все пак обичам животните, грижила съм се и се грижа за някои от тях. Имах силна връзка, включително телепатична с двама от моите домашни любимци, които за съжаление вече не са живи. Моята котка Сиса и зайчето ми Прасчо. Мога да разкажа случки с тях, но са за друга тема.

Линк към коментар
Share on other sites

  От момента, в който човек спира да се храни и с растителни продукти влиза (приемат го) в отвъдния свят.

,

Когато се случи вече сме :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
:thumbsup2: Здравейте вегетарианци!Чета последните мнения и много ми харесват.Виктор, преживяванията ти са чудесни.Искам да споделя една друга моя опитност-след като станах вегетарианка терморегацията ми се подобри страхотно.Почти не изпитвам студ , а горещината въобще не ме притеснява.Това споделят и други мой приятели-вегетарианци.Това "откритие " направих на 2 година, след като престанах да ям месо.При вас как е?По някой път се притеснявам от реакцията си-вече не мога да вляза в магазин ,в който се продава сурово месо-от всякакъв тип.Миризмата , която усещам е толкова силна и нетърпима, че ми става лошо.Същото се получава и със силна миризма на скара.Страхувам се някой да не си помисли че преигравам, но е точно така.Слава богу че семейството ми ме разбира и подкрепя.Исакм да ви цитирам/по памет/ една мисъл на Бертолд Брехт-"човечеството няма да се оправи , докато човекът е направил от тялото си гробище за умрели животни".Мисля че е точен.Мир , любов,хармония и светли мигове на всички ви ! :hypocrite:
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте всички,

Отскоро открих този сайт/савсем случайно/ и съм направо възхитена. Всички не6та, които ме интересуват на едно място!

Конкретно за вегетарианството -и аз съм за с двете ръце. Не ям месо от 15 г / бях на 13 когато го отказах/, риба и яица също ям рядко. Никога не съм обичала особено месо, но като малка нямах голям избор.Беше голяма борба докато ме оставят да ям така. Мислеха , че са ме обсебили секти и т.н.

Сега се опитах да науча и детето си така, но с толкова месоядни наоколо.........

Надявам се, че когат порасне сама ще стигне до този начин на хранене.

Много се чудя и на хората, които отглеждат животни, хранят,ги, грижат се за тях и накрая ги убиват и изяждат-ужас!

Надявам се повече хора да достигнат до извода, че месото въобще не ни е необходимо , за да живеем добре! :v:

чао и поздрави на всички

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам въпрос към всеки, който желае да отговори как е взел решение да стане вегетарианец, а все още не е направил това тук. Наистина ми е интересно и благодаря предварително на отзивчивите!

:thumbsup:

Здравейте, приятели!

Е, наистина - спор няма - човек просто става по-щастлив и се чувства по-лек и по-чист, когато спре да яде месо - когато и в ума си спре да яде месо.

Аз също съм от скоро осъзналите тази истина и моето решение дойде чрез вас! Не помня как точно попаднах на Вашия сайт, но след около две седмици ежедневно многочасово посещение, решението дойде от самосебе си - нямах никаква нужда от месото и то дори ме отвращаваше. Изведнъж вече гледах на тялото си като на Божествен храм, който не е мой и аз нямам правото да го замърсявам, а точно обратното - поставена ми е задача да го пречиствам. Чувставх се гузна, че толкова много време съм пропиляла в отрови и в същото време усещах и още усещам благожентсво - не мога да го опиша просто. Усещам любовта, идваща от животните.

И така - Вие ми помогнахте да се осъзная и от края на Август аз вече не ям моите приятели животните! :feel happy:

Благодаря ВИ!

Линк към коментар
Share on other sites

:v:Здравей, братко Иване , ПРИИИДАВАМ СЕ ! :):1eye::thumbsup2:

Защо Христос и Апостолите са яли пасхалното агне в сряда вечерта , когато "Пасха " е била в .. съботата

Защо са яли "пасхалното агне " в ... горницата или ... " Горницата " ще е по- добре като изказ на дмумерното поле на комуникация ?????

Защо пак в ... "Горницата " Христос е ял печена риба и вощен мед или ...." печена риба" и ..."вещен мед".. ????

:v: Ни съ получава с размишлението :1eye: и отговорите :sleeping: мрачкаво ми е по темата....моля те подай светлинка или сподели когато можеш , а и къде се изгуби :( нали всичко е живо - здраво :thumbsup:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Гост_Орлин_*

Интересно е да се види как темата за яденето на пържоли или не е разгледана 18 000 пъти, а някои теми в езотерични науки или в осъзнато сънуване едва са поглеждани... Само правя статистика, не ми се сърдете. Учителят беше казал:" КОгато започна да ви говоря за окултните науки, започвате да заспивате, но когато ви разказвам как да готвите чушките и доматите, ви става много интересно и ясно всичко..." Но, аз съм последният който трябва да каже това защото все още съм месоядец, и само си мисля да ставам вегетарианец...! Господи прости душу мою грешную ... :) !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не съм вегетарианка,но имам няколко поста "зад гърба си" и ми се иска да споделя,че промяната,до която води неяденето на месо, е просто удивителна. Преди да започна да постя,не се бях замисляла какво ям и какво причинявам на тялото си-тъпчех се с шоколадови изделия,мазни храни,каквото падне.Общо взето,и в съзнанието ми се случваше същото-хаос и бъркотия.Постите ме научиха да мисля за тялото си,за духа си и за живота си по съвсем различен начин...

Сериозно се замислям дали да не се откажа от месото окончателно,и без това нямам никакво желание да хапвам "мръвка".

П.С.Поздравления за страхотния сайт:).Бог да ви закриля:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Хей, от нова година съм вегетарианец - :dancing yes: ! Пожелайте ми успех!!! Обичам ви!

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Поздрав с "Песента на Светлия Път "( Мога да постигна що желая, във живота всичко се постига)+ Пожелание за Постижение! :thumbsup2:

:v: МОЖЕШ ГО! АУМ И ний тебе те обичаме!

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Здравейте вегетарианци!Орлине, желая ти от цялото си сърце да си истински вегетарианец.Веднъж споделих , че това не е само неядене на месо , а цяла философия.Наблюдавай себе си и ще откриеш много неща.Никой ли не е подобрил терморегулацията си и усещането за студено и топло след като е станал вегетарианец.Много искам някой да сподели опита си .Мир ,любов и хармония на всички ви!
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички! От нова година и аз се опитвам да стана вегетарианец( засега успешно), ама засега е трудно, и то не заради мен самия, а заради хората около мен. Всички предполагам сте се срещали с подобно отношение на приятели и колеги- ти си луд, как може без месо, я се виж, 100 кила мъж да не яде месо и прочее такива интересни неща. Ама аз се чуствам от ден на ден по-добре, сутрин ставам по-свеж, наспивам се по-добре, изчезнаха повечето ми проблеми със стомаха, пълен съм с енергия, а и като играя тенис на маса забелязах подобрение на рефлекса ми. От което съм много доволен. Надявам се да продължа все така напред и помеждудругото едно голямо благодаря на всички тук за това, което споделят. Понякога това ми дава голяма доза увереност да продължавам напред :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, до голяма степен катализат за вегетарианството ми стана този сайт. И преди това имах убежданието, че това е правилото ми решение, но след всичко прочетено само затвърдих решените си и то стана единственото възможно. Това е от година и половин ваче. Месото не ми липсва. Просто от момента, в който реших - това престана да е храна за мен. Най-интересното беше, че по същото време това решение взе и майка ми - още същата седмица мисля, преди година и половина. И при това, изобщо не го бяхме обсъждали (живеем отделно). Освен това всички роднини посрещнаха решението ни с разбиране и уважение!

Много интересна ми се стори забележката за терморегулацията. Наистина в последната година съм преодоляла зиморничавостта ми, вече не ми е нито много топло, нито много студено, не съм и боледувала (изобщо). Не знам колко се дължи на хрането, колко на упражнения и доховни практики. Факт е обаче, че при по-строг пост усещането за топлина е почти едно и също, независимо от реалната температура навън.

Линк към коментар
Share on other sites

Защото организма изгаря отвътре - така или иначе метаболизма е едно изгаряне, но при пост то се извършва без внасяне отвън на нужните продукти. Така като се замисля звучи малко страшно, но е точно обратното понеже изгарят ненужните състави... до едно време...

Линк към коментар
Share on other sites

Абсолютно е така! Обаче трябва да се внимава да не се наруши равновесието в организма и да се засили прекомерно огнения елемент. Тогава изгарянето е прекалено голямо и човек буквално се топи...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_Ася_*

Здравейте,попаднах тук случайно,но ми се струва,че някой може да ми отговори на вълненията.Обичам страшно много животните и не искам да страдат,но безумно ми е вкусно месото като храна.Работата е там,че в съзнанието ми продуктите от месо са просто артикули от супермаркета и колкото и да си давам сметка как стоят нещата не успявам да се откажа от тях.От доста време се храня разделно и не ям много месо,но искам да спра окончателно,само че чуствам,че не мога да взема това решение все още.Нещо повече,не отричам,че месото ми е много вкусно и го ям с удоволствие.Как да си помогна?За няколко груби начина и отговора се сещам и сама.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Ася,

Бих ти препоръчал следният метод:

За период от един месец премини изцяло на вегетариански режим на хранене.

След това хапни концентрирасна порция месо - да кажем, 2-3 кюфтета или пържола - от това, което много ти харесва. След храненето наблюдавай вътрешното си състояние и забележи как ще се почувстваш. По възможност остани сама, за да можеш да извършиш наблюденията нормално. Ако сметнеш за подходящо записвай впечатленията си - както по време на финалната част на опита, така и преди това.

Този опит може да ти даде аргументи в полза на един или друг хранителен режим.

Желая ти успех! :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Иво pinned this topic
Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...