Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианство


Recommended Posts

безмислието на тези убийства

Да :(

Учителя: всяко нещо което има смисъл е от Бога, а всичко което е безмислено е от дявола.
Така е.

Разумният човек ще спре жестоката касапница с отказ от месоядството.

Невежеството по този въпрос да отстъпи място на знанието и да съкрати пътя до спасението.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 883
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Сърдечен поздрав към стругар!

Симпатията ми нарасна заради склонността да подлага всичко на съмнение, да търси доводи. Начетен е и доста продуктивен. Направо си е един от нашата група търсещи. Много ми напомня самата мене преди време, която защитавах месоядството в тази тема. Който търси, ще намери истината!

Желая здраве на всички!

Да съгласен съм с тебе latina. Щом се дърли с нас и се опитва да носи вода от девет дерета за абсурдни неща, аз също мисля, че този човек търси истината. Неговата Душа търси истината, дори все още той самия да не разбира това.

И когато драги стругар се отъждествяваш с животните, моля те не говори в множествено число. Аз в никакъв случай не съм животно. Има още от животинското в мен, но това е целта на въплъщението в трета плътност - душата да подчини животинското у човека и да го облагороди. И ти не си животно, и доказателство ще намериш във всеки учебник по биология за 9-10ти клас, като сравниш анатомията и физиологията на тревопасните животни и месоядните, ще видиш, че те коренно се различават, а човешкото устройство - макар да е по-близо до това на тревопасните - е трети вид (различно и по вътрешни органи и хромозоми и най важно според мен, че нивото на главата, не е на нивото на задника). Но ако продължаваш да настояваш да живееш с тази стара и без основи философия, може и да се превърнеш в такова, по смисъла на внушението. Известно е, че ако някой здрав човек си внуши, че е болен и не успее никой да го разубеди, в края на краищатат той се разболява. Има много примери и с обратното - болен човек отписан от всякъде, си внуши, че ще оздравее - оздравява. С това описание на ненужните смърти на животни, се опитвам да провокирам милосърдие и състрадателност - твоето и на останали хора консумиращи месо от заклани, убити животни. Според нашият любим Учител Милосърдието и Състрадателността дават Живот на душата, а жестокоста я убива. И аз съм съгласен изцяло с него защото съм видял много примери за това.

Линк към коментар
Share on other sites

"Ама ние не сме мечки а маймуни."(Стругар)

След като така смяташ, че сме маймуни, тогава, какво излиза, то би трябва и ние да сме вегетарианци като маймуните! Не мислиш ли? :3d_165::3d_037:

Редактирано от Roemy
Линк към коментар
Share on other sites

Сърдечен поздрав към стругар!

Симпатията ми нарасна заради склонността да подлага всичко на съмнение, да търси доводи. Начетен е и доста продуктивен. Направо си е един от нашата група търсещи. Много ми напомня самата мене преди време, която защитавах месоядството в тази тема. Който търси, ще намери истината!

Желая здраве на всички!

Благодаря за думите :)

Щом се дърли с нас и се опитва да носи вода от девет дерета за абсурдни неща, аз също мисля, че този човек търси истината.

Дай пример за "носене на вода от девет дерета"? Лесно е да се пускат празни фрази, но ако требва да се каже нещо конкретно май не е толкова лесно, а?

Неговата Душа търси истината, дори все още той самия да не разбира това.
Аз не търся истината, истината търси мен, за да я кажа... :whistling:

И когато драги стругар се отъждествяваш с животните, моля те не говори в множествено число. Аз в никакъв случай не съм животно.

Ако не си животно, значи не си и човек. Защото човекът е животно, това е сигурно. А ти си човек (следователно и животно) защото мислиш и разсъждаваш примитивно по човешки, влагайки чисто човешко-животински емоции.

като сравниш анатомията и физиологията на тревопасните животни и месоядните, ще видиш, че те коренно се различават, а човешкото устройство - макар да е по-близо до това на тревопасните - е трети вид (различно и по вътрешни органи и хромозоми и най важно според мен, че нивото на главата, не е на нивото на задника).
Откровени глупости са това. Ако ние не сме животни, значи и другите човекоподобни маймуни не са животни, защото с тех сме почти еднакви.

С това описание на ненужните смърти на животни, се опитвам да провокирам милосърдие и състрадателност

Какво общо има тука "състрадателността"? Ти никога нема да погледнеш на нещата от надчовешка и надживотинска гледна точка, следователно и ще си останеш с твоята животинска "истина". И после пак ми обяснявай, че не си животно. Не разбра ли, че всички човешки емоции и чувства, независимо дали т. нар. "положителни" или т. нар. "отрицателни", както и всички морални доктрини и ценностни системи са животински и съществуват само в нашите човешки примитивни мозъци и в нашето човешко примитивно общество?

След като така смяташ, че сме маймуни, тогава, какво излиза, то би трябва и ние да сме вегетарианци като маймуните! Не мислиш ли?

Не мисля, защото най-близките ни човекоподобни маймуни (шимпанзетата) са всеядни като нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Темата е за "Вегетарианството".

Ако стругар държи на месоядството, това си е негово право, но да отвори тема "месоядството" и да пише там за това.

От даста време е меко казано неприятен с желанието си да ни убеди, че ние вегетарианците сме по-сбъркани от него. Лично уважавам неговите "човешки" потребности от месо, но не в тази тема.

Дори и да е прав, нека си пусне тема за месоядството и там да си се самоубеждава да 1001 и обратно.

Не сериозно е да се правиш на Господ стругар.

Аз не търся истината, истината търси мен, за да я кажа... :whistling:
Защото Господ вече си е казал мнението по въпроса за храната.в книга Битие

[1:29] И рече Бог: ето, давам ви всякаква трева, що дава семе, каквато има по цялата земя, и всякакво дърво, чийто плод е дървесен и дава семе - това ще ви бъде за храна;

Такъв като тебе е неубеждаем, ти не търсиш нито истината, нито истината те търси тебе. На трънка ябълки не растат. Задръж си трънките / опсс.. месото/и си ги дъвчи по темата която евентуално ще пуснеш за месоядството.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

От два месеца не ям месо и се чувствам по-добре. Скоро не ме е боляла глава, кожата ми се изчисти, спя по-добре. Разбрах от опит вече тези, които казват, че хранещите се с месо хора миришат... То и при животните е така - хищниците имат остра миризма.

Линк към коментар
Share on other sites

От два месеца не ям месо и се чувствам по-добре. Скоро не ме е боляла глава, кожата ми се изчисти, спя по-добре. Разбрах от опит вече тези, които казват, че хранещите се с месо хора миришат... То и при животните е така - хищниците имат остра миризма.

Добре дошла на борда! :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

От два месеца не ям месо и се чувствам по-добре. Скоро не ме е боляла глава, кожата ми се изчисти, спя по-добре.

Радвам се за теб :thumbsup2:

:3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

И все пак вегетарианското хранене е най-правилното за човека. И ето, който го прилага, се убеждава сам във въздействията му на много нива. Радвам се за теб, Латина!

Линк към коментар
Share on other sites

3:35' post='41840']

От два месеца не ям месо и се чувствам по-добре. Скоро не ме е боляла глава, кожата ми се изчисти, спя по-добре. Разбрах от опит вече тези, които казват, че хранещите се с месо хора миришат... То и при животните е така - хищниците имат остра миризма.

lаtina, поздравления за избора на нов начин на живот. :sorcerer::thumbsup: Бъди смела и за напред. :whistling::hypocrite:

"Бъдете крепки и дръзновени." ВТОР.31;6.

"Нито да се страхувате; бъдете крепки и мъжествени; така ще преуспеете."И.НАВ.10;25.

"Аз ще бъда с тебе на едно."ИЗХ.3;12.

"Няма да те оставя, нито да те напусна."И.НАВ.1;5.

"Не бой се, нито се страхувай."ВТОР.31;8.

"Вас друго искушение освен человеческо не ви е постигнало; верен е обаче, Бог, който с изкушението на едно ще даде средство, така щото да можете да претърпявате." КОР.10;13.

"И утвърден ще бъдеш и няма да се боиш."ИОВ.11;15.

"Стойте прочее постоянни в свободата."ГАЛ.5;1.

"Бъдете като мъже."ЦАР.4;9.

"Чрез Бога ще направим юначество."ПС.60;12.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да задам следния въпрос.

Какво мислите за хората, които са вегетарианци, а професията им или работата им ги задължава да се занимават точно с обратното - от месарския бизнес до продуктите за лов? Това е.

Линк към коментар
Share on other sites

В съвременното общество никой не работи дълго едно и също нещо. Говоря вече за дългогодишни вегетарианци, на които им се налага да се занимават изобщо с този бизнес и както споменах, не визирам само месарския бранш, а изобщо.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Само те самите могат да ти дадат този отговор, останалото са само наши предположения. Ти си написала обаче "на които им се налага" и това може би е отговора. В днешно време когато ти остават 10-тина години примерно до пенсия, а си добър точно и единствено само в този бизнес е малко трудно, скъпо и несигурно да се преквалифицираш. Друго, с което биха могли да се занимават ;)/но от това надали ще реализират някакви доходи/ е да почнат да пропагандират колко е вредно наистина месото, като го подкрепят със съответните аргументи, които те имат с изобилие, но при такива занимания да пострадат е голяма вероятността.

Линк към коментар
Share on other sites

Те може да са станали вегетарианци точно защото много добре знаят :rolleyes: какво се съдържа в месните продукти.

:thumbsup2::thumbsup: Познавам хора, които не са вегетарианци, но не ядат например пилешко месо, защото са работили в съвременна фабрика - машина за печелене на пари чрез смразяващи технологии за отглеждане и клане на птици...

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Понякога вегетарианството е просто проява на егоизъм и грижа за себе си, без на човек да му пука за другите живи същества: "Вегетарианец съм, защото така е най-добре /полезно/ за мене! Пък онези глупаци да ядат каквото си щат и толкова по-добре, ако мога да спечеля от глупостта им."

Един човек, вегетарианец и по душа, просто няма да издържи да работи нещо, за което говори Мона.

Преди /много/ години ме сгледваха за един симпатичен човек, който обаче беше ловец. Макар да ядях месо, не можех да си представя да живея с човек, който убива животни и това му харесва.

Имах си едно желание, да ходя с компания за риба. На няколко пъти влизах в рибарски магазин да огледам въдиците и примамките, но така и не си купих. Дълбоко в себе си изпитвах жал и срам от себе си. Не е задължително край езерото да се лови риба. Още по-добре е да се движи човек, да сменя пейзажа - в повечето случаи си струва.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Иво pinned this topic
Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...