Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианство


Recommended Posts

Досега в темата за вегетарианството не видях разгледан аспекта:

"подобното се стреми към подобното"

Т.е. ако човек яде месо, се обвързва с отрицателните явления-болести, нещастия, кръв, престъпност

и обратно

ако не яде месо, положителните сили му помагат.

Всеки има право на избор на бъдещето си.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 883
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Досега в темата за вегетарианството не видях разгледан аспекта:

"подобното се стреми към подобното"

Т.е. ако човек яде месо, се обвързва с отрицателните явления-болести, нещастия, кръв, престъпност

и обратно

ако не яде месо, положителните сили му помагат.

Всеки има право на избор на бъдещето си.

След поста на Християн /Оня пост/ вегетарианството придоби онтологично и трансцедентално звучене - от хранителен навик в духовна позиция и поведение, от физическо пречистване на телесната ни система в духовен Път. Сега вече ще се открият десетки нови ракурса на тази всеобемна тема. Включително и поставената от Вас.

Линк към коментар
Share on other sites

Животните не са престъпници, хулигани, и "отрицателни гелои"- всички те са положителни герои в природата, а геройството им е в това, да оцеляват и да се адаптират. Не месото внася отрицателни качества в човека, а човек внася тези неща в месната си храна, проявявайки жестокостта си, причинявайки болка и отнемайки живот- всичко което човек представлява си е негово дело, нито животнтитге, нито растенията могат да направят човека по-добър или по-лош, хиляди престъпници може да рупат салата по цял ден, но те няма да им "заличат" същността, която са си изградили. Съзнанието на човека е това, което може да приеме промяната, но само ако човек го употреби в съотвената посока, защото съзнанието също се храни, при това много по-често и с много повече, отколкото физически можем да си гопредставим. Днешните хора са с наднормено тегло по отношение на съзнанията си, и не физическото хранене с месна или зеленчукова храна ги прави вегетарианци или месоядни...

Линк към коментар
Share on other sites

Ще си позволя да добавя нещо тривиално

- минералите имат само физическо тяло

- растенията - физическо + етерно/жизнено/ тяло

- животните -физическо+етерно+астрално

- човек - физическо+етерно+астрално+ментално в развитие тяло.

Когато се храним с минерална и растителна храна, не влияем на астралното си тяло/тялото на желанията/. Ако ядем животински продукти привнасяме и астрална животинска субстанция в своето астрално тяло с всички последствия. Ако животинската храна е от убити животни, освен всичко останало, целият техен страх и ужас от убийството им се изсипва буквално в астралното ни тяло. Последствията са ясни - да ги оставим на въображението си...

Линк към коментар
Share on other sites

Ако животинската храна е от убити животни, освен всичко останало, целият техен страх и ужас от убийството им се изсипва буквално в астралното ни тяло. Последствията са ясни - да ги оставим на въображението си

Дано по-вече хора се осъзнаят с какво се забъркват, когато ядат месо. Струва ми се, че бумът на отрицателните явления е и за това- за осъзнаване

Линк към коментар
Share on other sites

Плодове да ядеш, ама без да нанасяш щети. Кои плодове могат да се консумират без да се нарушават принципине за ненасилие в Битието?

Всички плодове може да ядеш, но да им посадиш семката в земята, тогава техните духове ще ти помагат. Така те не умират, а им продължаваш живота.

Защо са създадени плодовете, ако не за човека?

Като междинна степен, дали не е добре за известно време човек да премине на аромати /когато е в природна среда/, преди да опита само от светлина?

Здравейте!

:rolleyes:

Нека се замислим какво се случва с ябълката например, след като падне от клончето на дървото и преди да отиде семето и само в земята.

Разбира се рязкостта е земетръсна и затова и по-подходящо да се ползваме от стъпаловидната форма на пътуване, независимо от посоката, била тя приближаваща или отдалечаваща от Бога.

Всичко е правилно, защото е според нивото на съзнание. Човек не може да надскочи своето предопределено, в общи линии, плавно издигане.

Линк към коментар
Share on other sites

Тук може да прочетете за слънчевата диета, прилагана от индиеца Манек, който от осем години се храни със слънчева енергия

http://www.dar-center.com/article/?article=18

Бих искала да споделя, че това лято, когато бях на седемте рилски езера, може би поради чистия въздух и силното слънце, въпреки дългите преходи, които правихме не чувствах голяма необходимост от хранене.

Линк към коментар
Share on other sites

Д-р Михаел Вернер, швейцарец, от 2001 година не употребява никаква храна и вода- диетата му е само слънчева светлина. Написал е статия "Да живееш в светлина", но не знам къде е публикувана- информацията по отношение на енергийното хранене със светлина която помествам тук ми попадна днес от една книга, която явно за първи път чета въпреки че я имам от доста време, поне от половин година че и повече- "Нова полезна книга за духа и тялото"- автор Ирина- не знам поради какви мотиви съм си купил три нейни книги, и две от тях явносъм прочел, но днес наченах и третата..в една от книгите й се описва метода, който е ползвал индиеца Манек, но в тази се описват иоще няколко случая, като този с д-р Венер, който е бил подлаган на 10-дневен тест при непрекъснато осветление, датчици,следящи за евентуална скрита някъде храна и т.н.

Тереза фон Конерсройт родена в Германия през 1889г., започва да се храни изцяло със слънчева светлина на 30-годишна възраст. Заминава си през 1962г.

През 1947 година е признат за светец Николаус фон Фюле, който е живял от 1417 до 1487 година, като са запазени и записани много свидетелства за постът му, който продължил цели 20 години, и се състоял в приемане на въздух и светлина, плюс малко вода.

Австралийка на име Елън Джазмухин Грив води курсове по енергийно хранене и прехода към космическо хранене (със светлина) и през тези курсове са преминали хиляди хора- така пише в книгата, но информацията може да се провери както чрез стандартни методи, така и чрез нестандартни такива- просто хората които са преминали на такъв тип хранене могат да се свързват с всеки който ги търси съзнатено и може да поддържа относително постоянен по интензитет, честота и посока мисловен поток, съдържащ отправетото желание за свързване с някой, който се храни само със светлина. Методите как да се постигне това са прости- състоянието на медитация, или, предпочитаното лично от мен понятие-съзерцание, са напълно достатъчни, за да се отправи такова питане и да се осъществи свързване.

От няколко източника знам, че по време на хранене със светлина, постоянния енергиен поток се възприема от хранещият се като "дар", "подарък", като "милост", или както е описано в стария завет- като "манна небесна", защото точно това е манната небесна- енергийна светинна диета, която е позната още от най-дълбока древност и е практикувана през цялото съществуване на човечеството, но поради явни причини, засягащи икономически интереси на производителите на храни, "мълчанието" и пълната липса на информация е струвало доста средства, но вече има виртуално пространство, което се е утвърдило като част от човешкото съзнание, така че хич не е виртуално вече, и който търси, намира...не само във виртуалнотопространство, но принципите натърсене по "окултните сървъри" са съвсем същите каквито са и на търсачките при виртуално търсене на данни. Това мога да споделя, с методика не разполагам- всеки човек я притежава в себе си, въпрос е на разпознаване, разучаване, и прилагане.

Всъщност, единствената алтернатива за опазване на планетата, всъщност за оцеляване на самата планета с всичкия живот на нея би бил възможен в триизмерния ни свят само ако човечеството премине на енергийно хранене. Растенията са изчерпани като ресурс още през 50-те години на ХХ век, така че всеки метод е приложим в съответно време, има стари методи които и днес са си актуални,но има и такива, които са изчерпани и се въвеждат нови.

Знам със сигуност, че енергийното хранене освен по този, на пръв поглед "шоков скок" към светлинно хранене не би бил за всички хора ефективен- все пак има хора с множество заболявания, които също биха могли да се освободят от тях, но знаем, че в случая не е възможен рязък скок, а е нужна стълба, за осъществяване на преход. Такава стълба са минералите.

С приготвянето на енергийни напитки, тинктури, и настойки от минерали, може да се внася достатъчно количество космическа енергия- слънчева и много по-фина и с доста по-мощен радиационен потенциал галактическа светлинна енергия, която засега е просто съставна част от слънчевата. А изучаване она минералите, кристалите и работата с тях е възможно за всеки, дори и за децата на 6-7 години. Растителната храна е необходима според личнимои "изчисления" само до 14-та годинана човека, като между 7-14 години храненето може да е смесено- плодово-светлинна диета, но с много мощна добавка- мед и пчелни продукти, допълвително обогатени със слънчева енергия. Медът е пряко физическо доказателство за превръщането на слънчевата светлина в чисто материана енергийна "маса" с определен химичен състав, който може да поеме определено количество енергия, без да променя структурата си, но при пренасищане струкктурата се променя така или иначе...

Така че, който желае, да се научи да ползва чиста минерална вода и кристали, да опита да си приготви различни видове "енергийни кристални коктейли" и да събира опит.

Със сигурност мнозина ще преминат директно към светлинно хранене, но те няма да са нито повечето от земното население, нито половината, нито дори и четвътината- достатъчно е само 1/10 от човешкото население да премине към този тип хранене, за да може то да стане потребност на всички останали, макар и преминаващи към този вид хранене постепенно, чрез стъпаловиден преход, койтотепърва ще се развива и разработва. Технологиите на бъдещето са тези- шепа планински кристал, чиста вода, слънчево време, и час-два свободно време...плюс някои екстри като чист спирт- той е засега най-добрия консервант, който може да съхрани енергийните качества продължтелно време, или пък замразяването на слънчево заредената вода чрез кристална индукция до момента преди да бъде консумирана...все пак не всичкидни са слънчеви, така че "зимнина" тук е уместна тема...но лично аз имам все още много малък опит в тази насока. ДВе супени лъжици слънчева тинктура индуцирана чрез аметист- масата на кристала спрямо масата на течмността са в съотношение 1 към 10 за основния работен разтвор, в който се употребява спиртът за консервация, и впоследствие 1 към 100 за разтвора който е за непосредствена употреба. Та, 2 супени лъжици заместват при мен един нощен сън- опитвал съм по време на дежурства нвяколко пъти и всички са били с един и същи резултат, но явно има нещо за доизпипване...което засега ми убягва...

Всъщност, основния орган който поема/усвоява слънчевата светлина и я "вкарва" в организма е епифизната жлеза. Ефектът от активното й функциониране се състои в много съществени п ромени в нейните размери и морфология, което обаче не мога да коментирам. Това е "устата" която приема светлината и я привежда в състояние, в което тя може да се усвои от организма. И понеже дишането е единствения процес който хем не е подчинен пряко на волята ни и желанието ни да дишаме или да не дишаве, все пак е по възможностите на волята да моделира дишането така, че всяко вдишване и издишване на практика да се равнява на една "хапка светлина", усвоена от организма, така че тези които имат опит с дишането и прани-енергиите, сигурно ще се досетят за доста неща, които могат да приложат в случай, че слънчевата диета им допада.

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

:rolleyes:

Колкото за опита и при мен не е голям. Просто усещане, изпробване, намиране, убеждение във верността му. Рядко го правя, но е въпрос на незначителна практика за да го усвоя напълно и в това съм сигурен. Даже веднъж до като гладувах напълнях.

Пак ще напомня, че за това хранене са необходими условия. В големия град такива отсъстват. Самата вибрация е... , но поне не пречи да бъде опитано и да намерим в себе си подтвърждението.

Според мен космическата енергия може да бъде усвоявана през всеки един отвор/врата на човешкото тяло, та дори и със самата кожар. Всеки един енергиен център е приемник. Храненето с космическа енергия е на по-високо стъпало от храненето със светлинна такава. Човек може да се храни дори с полъха на вятъра и с всичко съществуващо. На изток се нарича Прана.

Слънчева енергия съм приемал с всеки един от оснонвните енергийни ценрове - седемте очи. Слънчева енергия може да се приема и с очите на твърдото тяло. Даже може да не се вдишва въздух през устата или през носа. Не само без храна и вода може човек, а дори и без въздух. Приемането на слънчева или космическа енергия през който и да било енергиен център замества дишането, храненето и пиенето на вода.

Какво му е нужно на човек? На човек му е необходимо само да умее да изпитва Любов към Цялото и всичко друго е второстепенно.

:sorcerer:

Всеки има опит с Любовта. Влюбения не се храни, няма нужда да спи, дори не мисли. Влюбения има огромно количество енергия, той лети, не стъпва по земята. Всичко друго за него е без значение.

Какво му е нужно на човек? Нищо повече от Любов, а Любовта - Любов произвежда. Нея да пием, нея да ядем и с нея да дишаме.

"Всяко дихание да слави Бога."

Какво е нужно на човек?

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От както писах в темата,че спирам месото и вече почти 5 месеца не консумирам.Хапвала съм около 5 пъти риба.Но ми се случи и на мен.Вчера отварям хладилника и ми замирисва на мърша...поглеждам и вътре има салам,които е купен преди два дни.Повиках човека който го е купил да види дали не е нещо развален и от какво може да мирише така в хладилника.Той каза че е абсурд да е развален,погледна го,подуши........на него просто му миришело на салам,сирене....на хладилник :) Останах изумена.А иначе понякога ми се прияжда месо,но то е защото много обичам сандвичи и хамбургери...Забелязах,че след като спрях месото започнах да се храня по-разнообразно - повече плодове,млечни продукти и т.н.След случaя с хладилника обаче мисля да продължа с вегетарианството :)

Редактирано от Impulsa
Линк към коментар
Share on other sites

Животните не са престъпници, хулигани,

Те нямат мисловно тяло и затова са под влияние на човешката мисъл за убийство и насилие. Когато хората спрат да ядат месо, и животните ще се хранят с друг вид храна, получена без убийства и без болка.

В този ред на мисли започвам по-друг начин да гледам и на дрехите с нарисувани кости и черепи по тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Те нямат мисловно тяло и затова са под влияние на човешката мисъл за убийство и насилие. Когато хората спрат да ядат месо, и животните ще се хранят с друг вид храна, получена без убийства и без болка.

Цвети, ако те разбирам, по тая логика е нямало хищници преди появата на човека... Интересно...

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Нямах предвид кой кога е възникнал исторически.

Исках да кажа, че вярвам, че в бъдеще хората ще се променят към добро и ще имат хармонични отношения с животните, т.е. хищничеството ще изчезне

Линк към коментар
Share on other sites

Просто вегетарианците са все още нисък процент от световното население. И онези от тях, които са такива по недуховни или псевдодуховни съображения, едва ли ще станат по-хрисими, ако проядат месо, по-скоро обратното. Не може да се обещае, че и месоядците ще станат всичките хрисими, ако станат вегетарианци, но все пак има такива случаи, знам ги от личен опит и наблюдения. Ако човек е на границата между смирението и агресията, вегетарианството има малката, но в случая достатъчна сила да премести везните към първото. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Е, и аз си мислех, че ролята му е много по-голяма, отколкото считам сега. Но все пак са доста случаите, когато наистина то помага; но разбира се, това се случва, само ако човек и без това си има съответната насока. Вегетарианството е като патерица: не може да определи накъде ще тръгнеш, но ако тръгнеш към пречистване, безусловно помага. И това при мен не е само прочетена теория или произволно мнение, а е резултат от наблюдения върху много хора.

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Чудесно е, че можете да смятате и да мислите, приятели за вегетарианството ! Някои човеци подценяват + някои надценяват нравствената му роля в разни аспекти + в дългосрочен план печелят винаги надценяващите + обобщаващи предположения + наблюдения + заключения ... винаги субективни сме :thumbsup2: та и аз да споделя + от позицията на родените вегетарианци знам, че просто месо не изпитвам нужда / потребност да ям + това си е благословение / постижение ...свобода / независимост / непривързаност / една потребност по - малко :yinyang: иначе кой каквото иска да си хапва + важното е да му е сладко :dancing yes: не случайно пее народът ...зеленчуци, който не яде - той голям не ще да порасте :thumbsup:

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

То някои хомеопати твърдят, че в повечето шоколади има и боя, произведена от тъмни хлебарки, макар че не го пише в състава... :3d_146:

Ами тогава да минаваме само на бял шоколад :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

не съм вегетарянец но не съм и насилник - свинско не консумирам но обичам пилешко и риба, понякога и телешко - дано не разочаровам болшинството тук

Линк към коментар
Share on other sites

Замислям се за нещо.

Колко вегетарианци са вегетарианци по отношение на храната и канибали по отношение на духа

Манталитета е основен. Ако вегетарианството е следствие от него, то си е по убеждение и е истинско. Най-важно е вегетарианството по душа и по етични причини.

Линк към коментар
Share on other sites

Не че подценявам влиянието на храната,върху нашето психо-физиологическо състояние, но във връзка с текущата тема се сещам за една мисъл, доколкото си спомням е от Христос и я пиша по памет :"Не това, което влиза в човека, го осквернява, а това, което излиза от него".

Линк към коментар
Share on other sites

  • Иво pinned this topic
Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...