Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианство


Recommended Posts

Не че подценявам влиянието на храната,върху нашето психо-физиологическо състояние, но във връзка с текущата тема се сещам за една мисъл, доколкото си спомням е от Христос и я пиша по памет :"Не това, което влиза в човека, го осквернява, а това, което излиза от него".

:rolleyes:

Може и така да се каже, въпреки че това, което четем днес в Библията е доста добре нагодено. Преводачи и тълкователи има много, а и църквата добре си е натакмила работата, за да и е спокоен живота.

Не е въпрос да убедя този или онзи в това да не яде месце. Въпросът е в това, човек да се запознае със закона на причината и следствието, преди да го е "заболяла главата", но на които както му е писано.

Вече дори науката дава отговор на въпросите относно храненето и е от ясно по-ясно коя храна как влияе на човека.

Наистина, това което влиза в устата на човек не го скверни, но и не съвсем, защото това, което влиза влияе на това, което излиза. Също да не забравяме, че когато се храним с животни участваме индиректно в убуйството и нарушаваме шестата Божия заповед -

"Не убивай", която е писано специално заради ширещото се насилие.

Животните имат изградено астрално тяло. Сами знаете растенията до кое ниво са.

Иначе църквата добре се е нагодила, като хитро е изкривила писанията, където и е било угодно, а неудобните като цяло такива въобще не ги е допуснала в канона, чрез така известните си сбирки/събори през вековето.

Цлялата църква в този си вид е изградена заради, алчност и жажда за власт. Система, машина за пари и за влияние. Изчезнали са вече сбирките на истински любящите Бога Хора - сама по себе си такава сбирка прави църквата, истинската, а не изкривената.

Може да се твърди, че един такъв форум, като този в които участваме ние, е възможност за проява на истинска църква.

А иначе какво било написано в Библията изначало всеки може да разбере и сам при това, но трябва да чете от единственото място, където закона никoй не може да преиначи или да внесе поправка, да добави или да отнеме нещо - това е сърцето. Там и Лукавия няма достъп, а най-вече той не смее да се приближава, та да не би да се поправи.

Кокто писах някъде по-горе в темата, хтанянето е добре да бъде възможно по-енергийно, ако може да е директно от източника на енергия, ако ли не поне да бъде с това, в което енергията има най-високо ниво на съдържание.

Ако внимателно се наблюдава хранителната пирамида, това не би могло да ни убегне.

Енергията е видима. Учените одавна достигнаха до кирлияновта фотография и не само, което доказва думите ми. Сами вижте, ама за виждане е нужно пост, молитва, бдение. Може също да видиш, ако ти е дошло времето, ако си работил добре преди, сега ще се наслаждаваш на плодовете от труда си.

Хранете се с каквото намерите за добре, но помнете закона за причината и следствието.

Поздрави!

:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 883
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Не убивай", която е писано специално заради ширещото се насилие.

Животните имат изградено астрално тяло. Сами знаете растенията до кое ниво са.

един такъв форум, като този в които участваме ние, е възможност за проява на истинска църква. :feel happy:

А иначе какво било написано в Библията изначало всеки може да разбере и сам при това, но трябва да чете от единственото място, където закона никoй не може да преиначи или да внесе поправка, да добави или да отнеме нещо - това е сърцето. Там и Лукавия няма достъп, а най-вече той не смее да се приближава, та да не би да се поправи.

...

Сами вижте, ама за виждане е нужно пост, молитва, бдение. Може също да видиш, ако ти е дошло времето, ако си работил добре преди, сега ще се наслаждаваш на плодовете от труда си.

Хранете се с каквото намерите за добре, но помнете закона за причината и следствието.

:thumbsup2::feel happy:

icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

"Нищо не може да облагодетелства човешкото здраве

и да повиши шансовете за оцеляване на живота на Земята,

както еволюирането до вегетариански начин на хранене"

Алберт Айнщайн ^_^

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes: развеселихте ме с въпросчето колко ли вегетарианци по отношение на храната са и канибали по отношение на духа :dancing yes: що за патомисъл / приумица хехе + всичките събратя вегетарианци са чудесни във всяко едно отношение + еволюцията си е процес продължителен + не го мислете духа + канибалчетата да му мислят + знаем, че в Живота Духът създава + Душата съгражда + Умът нарежда + Сърцето изтърсва + малко инфо по темата

Вегетарианство и Библия

:dancing yes: Сезонът на дюлите е сега + много обичам дюли + плодът с най много кондензирана слънчева енергия :thumbsup:

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes: развеселихте ме с въпросчето колко ли вегетарианци по отношение на храната са и канибали по отношение на духа :dancing yes: що за патомисъл / приумица хехе + всичките събратя вегетарианци са чудесни във всяко едно отношение + еволюцията си е процес продължителен + не го мислете духа + канибалчетата да му мислят + знаем, че в Живота Духът създава + Душата съгражда + Умът нарежда + Сърцето изтърсва + малко инфо по темата

Вегетарианство и Библия

:dancing yes: Сезонът на дюлите е сега + много обичам дюли + плодът с най много кондензирана слънчева енергия :thumbsup:

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост

Ахх, Благост! Това вече си е егоизъм - "... много обичам..."!

Ах тиии!

Еми, фърли малко и насам (на хасан)!

:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes::feel happy::dancing yes:

Ахх, Благост! Това вече си е егоизъм - "... много обичам..."!

Ах тиии!Еми, фърли малко и насам (на хасан)!

:sleeping: щом си рекъл може и да е егоизъмче + под формата на СПОДЕЛЯНЕ с елемент на популяризиране / реклама на ДЮЛЯта :dancing yes: плодът с действително най - много слънчева енергия в себе си :thumbsup2:

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

По темата за вегатарианството и отношението на хората към животните:

Земляни - филм за неуважението на хората към животните

Линк към коментар
Share on other sites

Не че подценявам влиянието на храната,върху нашето психо-физиологическо състояние, но във връзка с текущата тема се сещам за една мисъл, доколкото си спомням е от Христос и я пиша по памет :"Не това, което влиза в човека, го осквернява, а това, което излиза от него".

Доколкото помня тези думи се отнасят до храненето с немити ръце. Измиването е имало ритуален характер и се е приемало от фарисеите като символ на чистата съвест. Т.е. с думите си христос казва, че колкото и да си мием ръцете, ако сърцето ни не е чисто, външното ритуали няма да ни изчистят. Тези думи на практика нямат нищо общо с вегетарианството.

Линк към коментар
Share on other sites

Внимателно изгледах видеото, което Иво е предоставил. Подобни филми има много - снимани преди, снимани сега, ще се снимат и занапред... Аз не вярвам човечеството да се промени - никога. Само отделни човеци, единствено умните хора.

Но, във филма беше казано следното, което изключително ме докосна: "Животните са нашите другари-затворници на величието и мъките на земята." Май ми стана много тъжно...

Линк към коментар
Share on other sites

От ден на ден месото все повече е от нещата, към който не ме влече - при това не си поставям за цел да ставам вегетарианка или нещо подбно...просто отвътре така ми идва...

Идват ми и разни случки като например онзи ден без да искам видях как мой близък отне живота на заек,(по-точно заека лежеше мъртъв на цимента,целия в кръв - и това всъщност видях, но и това ми дойде твърде разстърсващо) - същия заек който е израснал пред очите му,а донякъде и пред моите, който е хранил ден след ден,и който вече е във фризера му, а след известно време ще е и на трапезата му...Сега пък ми дойде импулс да си пусна и този филм за Земляните,който гледам и не знам дали ще мога да догледам...

Нямам просто какво да кажа........

Линк към коментар
Share on other sites

Филмът наистина е страшен и разтърсващ.

Моля се да спре кръвопролитието и насилието над нашите малки братя животните.

Бог да благослови всички които се откажат да участват в убийствата на живи същества.

Линк към коментар
Share on other sites

Бог да благослови всички които се откажат да участват в убийствата на живи същества.

Ще ги благослови... Това е 100%

Поздрави

Прочетох 2 отзива за филма и нямам желание да го гледам...

Имам представа какво ще видя...

Но нека го гледат повече "нормални" хора... Това си пожелавам...

Линк към коментар
Share on other sites

Да се поставя вегетарианството пред любовта, е все едно до се поставя каруцата пред коня. Тези, които са вегетарианци само по здравословни причини или ядат месо, не би следвало да получават здравна помощ, защото ще продължат да убиват животни. По-добре да отстранят причината за болестта си/месоядството/, а не следствието от месоядството-/болестта/

Линк към коментар
Share on other sites

Валентин да ме извини, но никой няма да благослови вегетарианците, щото не ядат месо и не убиват.

Нито пък те ще бъдат пожалени от нещо. Това е заблуда.

Има едно нещо, което съм разбрала и то няма да се промени. Вегетарианци и невегетарианци говорят на различни езици, т.е. диалогът е невъзможен. Тотално невъзможен и затова, тази тема - за вегетарианството Е за вегетарианците, даже и тези, които само по идея са такива...

Най-глупавото нещо е да убеждаваш месоядец да не яде месо или убиец да не убива - той е щастлив или с това си изкарва хляба. Наскоро имах подобен разговор с един случаен мъж в случаен град; та човекът убивал/колел магарета и ме убеждаваше какви прекрасни кюфтета стават от тях...

Е, какво се случва, питам аз...

И отговор не чакам.

А ние поетизираме делфините и всичко, що е живо.

За съжаление, делфините - сме ние хората.

Линк към коментар
Share on other sites

но никой няма да благослови вегетарианците, щото не ядат месо и не убиват.
Даже те самите се благославят с това, че са направили своя избор да застанат на страната на Любовта и Ко. Защото нейната компания не е за пренебрегване.

Нито пък те ще бъдат пожалени от нещо. Това е заблуда.

Не само че ще бъдат спасени, но са и спасявани и сега , и преди, стига да ги има-вегетарианците. Това лично съм го преживяла.

но никой няма да благослови вегетарианците, щото не ядат месо и не убиват.
Даже те самите се благославят с това, че са направили своя избор да застанат на страната на Любовта и Ко. Защото нейната компания не е за пренебрегване.

Нито пък те ще бъдат пожалени от нещо. Това е заблуда.

Не само че ще бъдат спасени, но са и спасявани и сега , и преди, стига да ги има-вегетарианците. Това лично съм го преживяла.

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes: външните ритуали са винаги етап от промяната / пътя на израстването в служенето + вегетарианството е абсолютно препоръчително / желателно / задължително + то си се "случва " на определен етап от пътя...може да не е в тоз земен живот за някои :dancing yes: Учителя е казал кои са трите професии абсолютно забранени за ученика ( забраната не важи за еретика + старозаветния + новозаветния + праведния ) :hypocrite: не съм вегетарианец поради щото да ме награждават или наказват + благословение имаааа и то е толкова осезаемо / реално :thumbsup: разумният вегетарианец просто спира да обяснява произволно + ентусиазирано на незрящите/ месоядците около него че има Слънце/ вегетарианство :sleeping: званите + готовите усещат топлината / примера и реагират + от сериозен личен опит го знам + отлично се работи / живее с месоядци / латентни вегетарианци има пре пре достатъчно :lol:

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

но никой няма да благослови вегетарианците, щото не ядат месо и не убиват.
Даже те самите се благославят с това, че са направили своя избор да застанат на страната на Любовта и Ко. Защото нейната компания не е за пренебрегване.

Нито пък те ще бъдат пожалени от нещо. Това е заблуда.

Не само че ще бъдат спасени, но са и спасявани и сега , и преди, стига да ги има-вегетарианците. Това лично съм го преживяла.

и ме убеждаваше какви прекрасни кюфтета стават от тях...

Е, какво се случва, питам аз...

Може би е живял дълго и щастливо и съвсем не е боледувал?

Това, което се случва, той си го е избрал сам благодарение на свободната си воля

Линк към коментар
Share on other sites

:v: добър постинг + благодаря за разумността в реакцията на предположението " никой няма да..."

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се за дублирането, но интернетът ту спираше, ту тръгваше и не стана ясно двойното постване.

Това, което лично ми се случи, е следното:

Преди 10 години в неделя сутринта тръгнахме да се прибираме към София, защото започна да вали сняг-датата беше 01.ноември. По това време обикновено няма много силни снеговалежи, но този път не беше така. Когато стигнахме до Ботевград, снегът беше станал толкова силен, че се поколебахме дали не е по-разумно да прекараме нощта там, дори отидохме до центъра на града, но после решихме да се прибираме. Когато се върнахме на магистралата, тя беше задръстена с коли, които се придвижваха съвсем слабо, скоро след това и зад нас застанаха други коли и вече не можехме да се върнем. Стъмняваше се и снегът се усилваше, а ние съвсем леко се придвижвахме. По едно време двете десни ленти на платното за София спряха да се движат, защото слоят сняг беше станал доста дебел. Ние имахме късмет, че бяхме след голям автобус и не бяхме напълно спрели. Шофьорът на автобуса явно беше печен и зави в насрещното платно, което беше почти празно -нямаше насрещно движение. И други коли преминаха в насрещното платно, и там се оформиха две ленти за София, и една лента, идваща от София. Всички коли в платното за София бяха напълно спрели. Ние обаче се придвижвахме, макар и съвсем бавно след автобуса в средната лента на насрещното движение. По едно време и дясната лента спря и колите буксуваха. Малко преди последния тунел-големия на Витиня, видяхме, че един ТИР беше запречил движението за към София, защото беше застанал напреко на платното.

Как можа нашия стар Москвич да премине прохода Витиня, а до него новите Мерцедеси буксуваха?

Задръстването е било два дена, от тунела Витиня, до Ботевград.

Линк към коментар
Share on other sites

Това може да има нещо общо и с вегетарианството, но е доста абстрактен въпрос в тази тема на форума...

Както може да има общо с каквото друго се сетиш... Не разбирам въпроса и отношението му във конкретния форум...

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Говорила съм с богослови, свещеници, пастори - отговорът е винаги един и същ: Животните нямат душа.

Да, и аз наскоро попаднах на подобен случай. В една църква се правеше водосвет за здраве и покрай молитвите и благословиите беше осветена и жива кокошка за курбан. Положих вътрешно усилие да остана до края на наблюдаването на ритуала. После питах една от ревностните християнки и ми каза същото: животните нямали душа и следователно може да бъдат използвани за храна. :3d_132::3d_157:

Естествено, в случая специално с християнството, във формата, в която преобладава днес, свещениците ще защитават липсата на душа у животните, тъй като ако кажат, че я има, следват доста неудобни за тях въпроси - няма ли начин и тази душа, ограничена в тялото на животното, да се спаси (възвиси, еволюира), а не само човешката; какво става с месоядството и жертвените агнета и т.н. :3d_146:

Да, изглежда нещо подобно е темата за вегетарианството за каноничното православие в БГ.

Животните са наши по-малки братчета

:3d_137:

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

Жертвоприношението на животни или птици е преди всичко езически ритуал. Езичество и християнство са обвързани в желязна схватка.

Слава Богу, че има езотерични учения, които знаят, че всяко нещо, всяка твар (условно жива или нежива), дори и камъкът, имат ДУША (естествено на различно ниво на еволюция) и тази душа, (която има много имена), е прекрасна.

И затова аз не се храня с животински души. Оставям ги на богословите и на свещениците - да ви е сладка тази горчива храна!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Иво pinned this topic
Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...