Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианство


Recommended Posts

  • Отговори 883
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Но по тази логика ядем растителните души.

И аз съм на мнение, че няма да ям никого, но горното мнение... не разбирам...

По тази логика спестих дълги обяснения и ги синтезирах в словосъчетанието различно ниво на еволюция.

И аз не разбирам много неща, но това специално го разбирам.

Линк към коментар
Share on other sites

А може ли да обясниш на неразбиращите?

Аз лично съм тук, за да се уча.

...........

И по темата...

Без да претендирам че съм запозната и разбирам вегетарианството - смятам, че абсолютното вегетарианство е грешка. Лишаването от животински продукти/произвидни на мляко и яйца/.

Интуитивно усещам, че всеки дар на природата е полезен, без да се налага да ям нечия душа - това са - плодовете, рожби на храсти и дървета, които ако не бъдат откъснати, загниват, или се превръщат в храна на животните. Зеленчуците - само плодовете, които не нараняват растението майка при откъсване. Житните зърна, узрелите, и всички зърнести.

Не ям никакви кълнове, защото още не са готови да бъдат дадени.

Обичам вкуса на месото, особено пиле и риба, но не бих ги опитала дори. Ползвам заместители. Това са продукти на растителна основа от плодове и зеленчуци, с добавка на ароматизатори, също на растителна основа.

Наскоро опитвах кюфтета за скара, приготвени от спанак, но вида им, вкуса им и дори дима им на скарата не се различаваха по нищо от вкуса на истинската кайма, чийто вкус познавам от по - ранен период.

Яйцата консумирам все още, но мисля ще спра. Те носят живот.

В същото време не свързвам избора си само с духовни причини. Разделното хранене, умното хранене е полезно и дарява енергия и младост.

Природата се е погрижила да сме сити.

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

Хубави усещания/размишления по темата infinity1305. :) Много дори.

Само да добавя, че доколкото знам, повечето яйца са неоплодени птичи яйцеклетки (поне кокошите). Преди си мислех че би се излюпило пиле, ако яйцето се мъти, но явно не е така. Може би се дължи на генната селекция на топчно този вид птици - знам ли... :sleeping:

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Любо, и аз не знам... затова и не мога да реша. Да си призная, моя консултант по хранене ме съветва да не ги изоставям. Знам само че са много необходими...

С удоволствие бих научила повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз лично употребявам много мляко и млечни продукти. Яйца също, въпреки че според някои източници оказват негативно въздействие върху психическата енергия. Но така или иначе основния проблем, който съществува при месната храна - тежките астрални изпарения - при млякото и яйцата отсъстват.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес мой приятел будист ми разказа интересна история...

"Веднъж Калу Ринпоче го поканили група вегетарианци, на обяд, те си поръчали чай, а той стек. Изумени попитали как е възможно. А той отговорил:

- За приготвянето на вашия чай са убити толкова много същества, че все едно не пиете чай, а кръвта им.

Докато сме живи, ще сме причина за страдания. Но не е необходимо да драматизираме твърде много, защото това ще ни блокира."

В будизма няма понятие душа.Не е добре да се убиват същества, които могат да усещат. Животни, растения...

Яйцата не са чувстващи същества.

Линк към коментар
Share on other sites

В будизма няма понятие душа.Не е добре да се убиват същества, които могат да усещат. Животни, растения...

Като, че ли се пренася спор от друг портал....

В будизма има понятие за душа и който знае санскрит (въпреки, че първите текстове са писани на пали), добре го разбира.

И темата е за вегетарианството, в случая понятието душа е предикатно.

Линк към коментар
Share on other sites

В будизма няма понятие душа.Не е добре да се убиват същества, които могат да усещат. Животни, растения...

Като, че ли се пренася спор от друг портал....

В будизма има понятие за душа и който знае санскрит (въпреки, че първите текстове са писани на пали), добре го разбира.

И темата е за вегетарианството, в случая понятието душа е предикатно.

Аз знам санскрит./до колкото може да се каже че този език може да се знае... с учене в университет/

И говоря за будизъм, не за хиндуизъм и други/шинтоизъм, кришнари и т.н./

В будизма няма понятие душа. Ако се твърди че има, моля да ми се каже къде. :)

...

А и не виждам как моята случка и превеждане пример на една странична/полезна/ гледна точка може да отклони от темата, повече, от твоето изявление. Може да не ми отговаряш тук, а в темата за душата.

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

В будизма няма понятие душа. Ако се твърди че има, моля да ми се каже къде. :)

Тогава сме две , които знаем и говорим санскрит. Достатъчно се учи и в университет, но си зависи и от университета.

Така, всезнайно е за непреводимостта на много санскритски понятия - пример; "моха", което значи и невежество и глупост, но и разсъдък(???)според някои индолози; благодарение на този корен идва и думата "Мохини", която се обяснява като проявление на "мияата" на Вишну, призвана да лиши демоните от безсмъртие...etc..... etc

Т.е. определения като "в този език няма това или онова", особено що се касае за санскрит са несъществени и подлежат на дълбоко съмнение и интерпретация, най-вече заради превода, който е изял главите не само на санскритолозите, но и на старобългарските писатели и преписвачи (виж преводите на кирилометодиевите текстове от 13 век, особено на глаголически паметници - пр. Хлудов паримейник); както всички езици, така и санскрит претърпяват исторически промени, както и самият будизъм - за едни религия, за втори религиозна философия, а за други - просто философия.

Така, вегетарианството е философия на живота, естетика на ежедневието и първа спирка към поетизация на личността. За едни това е лесна задача - за други - дамоклев меч, а за трети начин на комуникация.

Вегетарианството няма нужда от адвокатстване, животът е негов свидетел.

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво това, Мона, но... какво общо има това с будизма? :)

...

Цитирах думи на будист. Посочих неговата гледна точка там. Имах за цел да подчертая общото между будизма и онова, за което си говорехме до момента.

Не разликите.

Линк към коментар
Share on other sites

"Веднъж Калу Ринпоче го поканили група вегетарианци, на обяд, те си поръчали чай, а той стек. Изумени попитали как е възможно. А той отговорил:

- За приготвянето на вашия чай са убити толкова много същества, че все едно не пиете чай, а кръвта им.

Докато сме живи, ще сме причина за страдания. Но не е необходимо да драматизираме твърде много, защото това ще ни блокира."

:sorcerer: Красива история!

Драматизираме много често за какво ли не.

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво или лошо, не знам какво и май не ме интересува.

Гледам котката си, т.е. котките и какво - ела, Лиза да те изям, някак не става, не мога и тук лингвистичния спор, както и напразно философския претърпяват драстичен неуспех - не мога да изям онова, което обичам, дори и онова което мразя (например червеи). Вегетарианството е усещане за света, какво толкова? И най-вече личен опит.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, че е така. За това не споря.

Споделям гледна точка за вегетарианството, с пояснения че не съм запозната достатъчно с него. ;)

Без желание да влизам и в спор за душата в будизма в тази тема. :D

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

Хубави усещания/размишления по темата infinity1305. :) Много дори.

Само да добавя, че доколкото знам, повечето яйца са неоплодени птичи яйцеклетки (поне кокошите). Преди си мислех че би се излюпило пиле, ако яйцето се мъти, но явно не е така. Може би се дължи на генната селекция на топчно този вид птици - знам ли... :sleeping:

:feel happy:

Да, яйцата, които купуваме от магазините обикнвено са неоплодени по простата причина, че се добиват във ферми за кокошки-носачки, където няма кой да ги оплоди :rolleyes:

Свекърва ми си гледа кокошки на вилата, естествено в компанията на петел и пак не всички са оплодени. Обаче когато ям оплодено яйце, направо ми "мирише" на пиле. И откакто започнах без да искам да ги разпознавам така, започнах да ограничавам употребата им също.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

Хубави усещания/размишления по темата infinity1305. :) Много дори.

Само да добавя, че доколкото знам, повечето яйца са неоплодени птичи яйцеклетки (поне кокошите). Преди си мислех че би се излюпило пиле, ако яйцето се мъти, но явно не е така. Може би се дължи на генната селекция на топчно този вид птици - знам ли... :sleeping:

:feel happy:

Да, яйцата, които купуваме от магазините обикнвено са неоплодени по простата причина, че се добиват във ферми за кокошки-носачки, където няма кой да ги оплоди :rolleyes:

Свекърва ми си гледа кокошки на вилата, естествено в компанията на петел и пак не всички са оплодени. Обаче когато ям оплодено яйце, направо ми "мирише" на пиле. И откакто започнах без да искам да ги разпознавам така, започнах да ограничавам употребата им също.

Точно така е, оплодените яйца миришат на мърша :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

- Waterfall Relaxation

...вегетарианството е философия на живота, естетика на ежедневието...

...няма нужда от адвокатстване, животът е негов свидетел.

Мона :3d_043:

Чувствам думите ти много близки :) ~ като юрист и вегетарианец от 16-на години...

* тъй като яйцата не ме "вълнуват" - не мога да споделя относно тях...

Линк към коментар
Share on other sites

Да си призная, моя консултант по хранене ме съветва да не ги изоставям. Знам само че са много необходими...

С удоволствие бих научила повече.

Никак не са необходими. Консултанти всякакви...Мнозина лекари и за месото ще ти кажат, че е "много необходимо". Без значение оплодени или неоплодени, яйцата са си животинска плът, а не растителна. Затова не са за храна. Не ям яйца от 6 години. И нищо ми няма. Само дори ако подуша яйца в баницата се отдалечавам достатъчно надалеч от масата :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Да си призная, моя консултант по хранене ме съветва да не ги изоставям. Знам само че са много необходими...

С удоволствие бих научила повече.

Никак не са необходими. Консултанти всякакви...Мнозина лекари и за месото ще ти кажат, че е "много необходимо". Без значение оплодени или неоплодени, яйцата са си животинска плът, а не растителна. Затова не са за храна. Не ям яйца от 6 години. И нищо ми няма. Само дори ако подуша яйца в баницата се отдалечавам достатъчно надалеч от масата :thumbsup1:

Ами аз точно за това се интересувам... Нужни са ми при приготвяне на сладкиши например. Не ги ям пържени, варени :mellow:

Правилно, консултанти всякакви. И тук се консултирам с вас...

Линк към коментар
Share on other sites

Ами аз точно за това се интересувам... при приготвяне на сладкиши например.

* десерт с къпини:

868.jpg

Продукти:

за 4 порции

500 г йогурт

2-3 с л мед

300 г къпини

220 г сос от къпини

Приготвяне:

Разбийте йогурта с меда. Разделете плодовете в 4 купички, посипете ги със сос и ги залейте с йогурта. Сложете отгоре останалите плодове и сос.

* десерт с банани и киви:

6286.jpg

Продукти:

30 г желатин

100 мл вода

5 кивита

200 г кисело мляко

100 г захар

2 банана

щипка лимонена киселина

10 гроздови зърна

Начин на приготвяне:

Залейте желатина с водата, оставете го 30 мин., после го загрейте на водна баня, докато се разтвори.

Обелете 4 кивита, настържете ги и ги пасирайте на пюре.

Подсладете киселото мляко със захарта, добавете пюрето от киви, лимонената киселина и разтворения желатин.

Разбъркайте сместа добре.

Обелените банани нарежете на колелца, наредете ги в разглобяема-тортена форма и ги залейте с млечната смес.

Вдигнете тортата в хладилника за 2 часа.

При поднасянето я украсете с резенчета от останалото киви и гроздето, разрязано на половинки.

* ябълки с мед:

6289.jpg

Продукти:

4 броя ябълки

80 г стафиди

100 г мед

100 г орехови ядки, ситно натрошени

50 г масло

лимонова кора, мента за украса

Начин на приготвяне:

Измитите и почистени ябълки се поставят в намазана с масло огнеупорна тавичка, отворите се пълнят със стафидите, смесени с лимоновата кора, орехите и меда, добавя се по парченце масло и се пече в слаба фурна.

Ябълките се поднасят топли, украсени със стръкче мента.

Спирам, защото в момента съм един гладен Телец :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами аз точно за това се интересувам... Нужни са ми при приготвяне на сладкиши например. Не ги ям пържени, варени :mellow:

Правилно, консултанти всякакви. И тук се консултирам с вас...

И сладкишите стават без яйца. Наскоро майка прави сладкиш с ябълки, без яйца стана идеален. Не става толкова пухкав както ако е с яйца, но това е единствената разлика.

А ровейки из книжките с вегетариански рецепти ми попадна една, която пробвах тези дни:

Соево мляко и соеви фрикадели:

2 чаши соя се накисват за 20 часа във вода, след което се кипват и оставят да поврят след кипването още 5 минути. Всяка чаша соя се смесва с още 3 чаши вода и се смилат с миксер (направих го с ножовете на миксера). Слага се мъничко сол и няколко ванилии, може и малко банан на каша. Всичко се смесва и после се прецежда през тензух. Така се получава прекрасно здравословно соево мляко. Може да се пие студено или топло подсладено.

Сухата соева смес, останала след прецеждането се използва за приготвяне на фрикадели или кюфтета. Смесва се с накиснат хляб, подправки, сол и може малко лук (макар че той е раджас и трябва да се избягва). Оформят се фрикадели или кюфтета, които се пекат или пържат, най-добре оваляни в сусам. За пръв път правя тази рецепта и стана много вкусно, много по-приятно отколкото ако се правят със соев гранулат от магазина.

Линк към коментар
Share on other sites

Ох, не я яжте много тази соя, че все по-големи количества от нея се произвеждат от генномодифицирани растения/насаждения, включително и в България, макар че за това не се шуми много. :thumb down: Аз преди често си купувах тофу, а сега вече избягвам :unsure: , макар че много ми харесва :(

Иначе един сладкиш, който е много близък до традиционните е т.нар. фъч:

1 кофичка кис.мляко

1/2 чаена чаша олио/зехтин

2 чаени чаши брашно (може и типово)

1 (аз слагам само 1/2) чаена чаша кафява захар

какао или канела или ванилия

1 не много пълна супена лъжица хл. сода (слага се в млякото)

Всичко това се разбърква хубаво - става една много гъста каша и се пече в умерена фурна.

Същото може да се използва и за пай с ябълки/банани например: на дъното на тавичката се карамелизира 1-2 лъжици от кафявата захар, после се поставя пласт настъргани ябълки/нарязани на кръгчета банани и отгоре се залива с тестото (с ябълките вместо какао слагам канела, а с бананите - ванилия - става мноооого вкусно)!

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Аз яйцата не съм ги изоставила ,нито млякото ,купувам яйца само от магазина и знам ,че нито са нечия плът нито каквото и да било живо нещо,както и млякото.

много неприятно ми стана ,когато преди години (когато още не бях запозната с тази философия ,нито си помислях дори за вегетариянство) бях на гости на наша позната (тя тъкмо започваше запознаването си с разните философии).

Та беше по велигден тя имаше 2 малки деца ние отидохме с боядисани яйца и козунаци ,изумлението ми беше огромно ,когато тя ги взе и демонстративно ги изхвърли ,като обясни на малките си деца че това били неродени пиленца,а това било убийство.

Нека не бъдем така крайни в незнанието си.Дори и да са домашни кокошки ,то си има периоди на оплождане.А за магазинските яйца изобщо да не говорим.Ако се замислим малко и направим съпоставка с човешките яйцеклетки ,може би ще се добие по ясна представа за какво става въпрос.

Същата тази жена обясни на децата си преди Коледа ,че Дядо Коледа не съществува и че това е една голяма лъжа ,а те бяха още съвсем малки.Бази Боже от толкова хуманност и праведност.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Иво pinned this topic
Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...