Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианство


Recommended Posts

Ама вие освен, че не ядете месо и не пушите ли? Сигурно и не пиете? И по жени/мъже не ходите? И карти не играете. Нямате никакви пороци. Боже. Сега почват да ми се изясняват някои неща, които досега не можех да разбера защо са така, вашият форум определено си е уникален по свой си начин

хе хе, това беше яко! :)

Ми то май освен месото всичко друго правим. Пушенето пасивно, да са живи и здрави пушачите и ние покрай тях! :) Алкохол - ми то прекаления светец и Богу не бил драг, казват - понякога и от алкохол има нужда с мярка - понякога де. По другия пол - ами ходим, но малко по-моногамно :)

Въобще, растат ни крилца, но не бързаме прекалено ! :):):)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 883
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@somespirit : eй bro

:) хубаво говориш не си първия и последния ... това му казвам, разораване , торене на почвата...

никой няма да те трие , от delete полза няма, който е трил си е взел поука вече

от каде си сигурен че това го е казал Учителя ? та и който и да е учител...

пробвал ли си първо върху себе си своите методи та после чуждите ?

имаш ли положителни или отрицателни резултати?

ако е така, казвай , ние не сме никакви фанатици

аз съм първия който ще си поръча едно печено прасенце ей тука да ми го докарат. и с кеф ще му дам първия урок .. по жертва и ядене...

убеди ме със собствения си живот че

ако го изям прасчето няма да ме накаже Природата после

че собственото ми тяло няма да ме накаже!

а как наказва само Тя... и ти знаеш .. няма човек който да не знае !

аз след 7 години без месо съм ял свинско , пилешко и риба и бях на носилка после

а сега ако направим опит и те накарам на сила да ядеш каквото аз ям .. ще се откажеш съвсем да живееш

еми вече ми е изтрит един пост, където се говореше за кокошките, курника и изудкудякването и където критикувах учението на Учителя ВИ.

за другото което си писал, ще кажа само че въпросът не е в това че Природата после ще те накаже или пък твоето тяло, въпросът е че ги лишаваме от живота им, като колим животните и после ги ядем.

А пък учението на Учителя наистина му е диктувано мисловно от астралните разуми, което си е истина, наистина си е така.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами тя и Латинка спореше в този форум с вегетарианците и то доста разпалено, че даже някои нейни постове бяха изтрити...

От няколко месеца обаче се обърнаха нещата...

Като видя месо ми се повдига и ми се доплаква.

Не налагам на другите какво да ядат, нито им се подигравам на избора.

Благодарна съм, че се чувствам физически и психически несравнимо по-добре отпреди!

За хора с по-добра чувствителност не е проблем да разбират мислите и чувствата на животните и растенията. Примерът с животните за клане не е смешен, а много показателен за тези, които са в състояние да разбират.

Ако някои контактьори четат в по-ниските нива на астрала, все едно гледат тавана на стаята си, то Беинса Дуно съвсем не е от тях. Къде е тавана, къде е видимото небе, къде е Небето...

Та, приятелю, мисля, че се произнасяш за неща и хора, които съвсем не разбираш.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато яде овца, вълкът се радва, че има какво да си хапне. Но същевременно той се готви да нападне друга овца. Това показва, че той не мисли. Вълкът има ум, но не мисли. Обаче истинският човек не постъпва така. Съзнанието на много хора не се различава от това на вълка. Някой минава за религиозен или духовен, но без колебание взима ножа и отива в курника да заколи една кокошка. След това жената изчиства кокошката и я сготвя добре. Като се нахранят, и двамата благодарят на Бога, че промислил за тях. На другия ден ще заколят агне, ще одерат кожата му и ще го опекат. Ако вълкът си позволи да нападне една овца и да я изяде, считат, че това е престъпление. Тогава всеки има право да го убие. Защо човек има право да коли кокошки, агнета и да ги яде, а вълкът няма право? Ще кажете, че вълкът постъпва по-жестоко с тях. Не е така. От гледище на Божественото съзнание, на висшия морал, и в двата случая престъплението е еднакво. Затова казваме, че бъдещето на вълците не е добро. Те ще бъдат изтребени от лицето на земята. Всички месоядни животни ще бъдат унищожени, няма да станат наследници на земята.

Законът е един и същ и за месоядните животни, както и за хората, които постъпват като тях. Първо ще изчезнат кръвожадните животни, а след тях лошите хора. Ще кажете, че това трябва да се докаже. Времето ще го докаже. Не всяко нещо, което се доказва, е вярно. Има неща, които не могат да се доказват, но времето ги хроникира. Който доживее това време, ще бъде свидетел на думите ми. Преди години присъствах като слушател на едно углавно дело. Обвиняемият имаше 20 души свидетели, а пострадалият – само един. Като наблюдавах свидетелите на обвиняемия, видях, че всичките приличаха на него. Единственият свидетел на противната страна, добър и честен човек, приличаше на пострадалия. Казах на приятеля си, който беше с мене, че правото е на страната на този, който има само един свидетел. И наистина, когато започна разпита на 20-те свидетели, те изпаднаха в противоречие. Даваха показания ту като очевидци, ту като такива, които чули само за престъплението, като забравяха какво са казали първия път. Лъжата им се хвана и в края на краищата съдията даде право на онзи, който имаше един свидетел, а обвиняемия осъди. Значи не всякога многото свидетели изнасят истината. И сто души свидетели да имате на ваша страна, ако не говорят истината, те не могат да изнесат правото. Може да имате един свидетел, но да говори истината. Тя не се нуждае от много доказателства. Човек трябва да работи върху себе си, да развива ума и сърцето си, да мисли и чувства правилно. Така той ще различава правото от кривото, доброто от злото, истината от лъжата. Като срещне човек, който не постъпва правилно, ще му каже истината, ще му помогне да види погрешките си. Кажете ли, че го обичате и не можете да му изнесете погрешките, вие сте на крив път. Според мене човек най-лесно говори истината на онзи, когото обича. Майката наказва детето си, посочва погрешките му, защото го обича. Наказание, наложено от Любов, е на място.

Трите книги

Живи и здрави бъдете. Мравите пчеличките пеперудките комарчетата мушиците ... не ги тъпчете а им благодарете за благото което ни носят !

:)

Редактирано от BlueHawaii
Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро чух едно простичко сравнение, обясняващо вътрешната необходимост от вегетарианско хранене:

Когато на човек му стане твърде топло, хвърля от гърба си дрехата, не може да я търпи. Но ако на някой не му е топло, и да хвърли дрехата, по-топло няма да му стане,а само ще зъзне.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Има ли от пищешите в портала, които дълги години са били вегетарианци, но в един момент са се завърнали към месоядството и ако - да, защо?

Линк към коментар
Share on other sites

Да. Аз.

Миналата седмица имах няколко дни, през които ядях веднъж на ден... сандвич с кюфте на скара.

Не знам защо. Просто 3-4 дни ядох това. Не чувствам никакво угризение на съвестта. Аз не се определям като вегетарианка. Аз просто не ям месо. Но ядох кюфтета. Е... пак съм си същата - рога и копита не са ми излезли.

Линк към коментар
Share on other sites

Явно се бърка вегетарианството с Пост.

При хранителното вегетарианство става въпрос за несъобразяване с Духовните закони, а за обикновенна диета.

При постенето е мнооого различно.

Неяденето на месо при Пост, означава изчистване на собственната аура /астрално тяло, разбирай астралните канали като проводници на Кундалини за астралното тяло/ от части на чужди астрални тела с цел приемане на Светия Дух / течния огън/. Месото съдържа астралните тела или зародишите на такива от телата на животните. А те запушват пренасящите пътища на Божественния огън.

При вътрешен обет за Пост, нарушаването му може да се прояви различно. Чувал съм за някакви 3 дни, 8 дни, 40 дни. Зависи от вътрешното Духче /Монадата/ какво ще реши. Колкото и да е странно Вътрешния Дух има Разум и "чува" дадения обет за Пост. Започва да върши някаква там работа невидима, която се прекъсва от нарушения Пост.

Чувал съм също така, че Вътрешното Духче /Монадата/ може и да разреши на някой вече да не пости, при много силни биотокове, които могат да "отнесат" различната земна материя по пътя на движението си. Поста не е цел , а средство. Вегетарианството също, макар и много по-различно средство, но си е само средство.

Ама то Божа работа.

Всеки знае себе си най-добре.

Обещанията са лични. Последиците също са лични.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Иво pinned this topic
Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...