Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианство


Recommended Posts

Привет от още един вегетарианец :)

Станал такъв преди 15 години, по собствена воля в резултат сформиране на светогледа и светоусещането.

Считам вегетарианството, в частност суровоядството B) за по-енергиен и целесъобразен начин на живот. Никой друг от семейството ми не е такъв; приятелите ми :feel happy: свикнаха с тази моя "особеност" /както я наричат/ и го приемат.

Изключила съм месо и всички "произведения" от него, риба, яйца, "пушени" сирена, кашкавали; оцветители, консерванти, въобще "неща" с етикетче :)

Колкото "по-проста" и в първоначален вид е храната, толкова по-добре. Най-добрият избор са плодовете, включваме и салатите с кълнове, семена и зелени подправки.

П.С. Не можах да разбера връзката между близнаците и вегетарианството /по-горе/ - само ще отбележа, че имам брат-близнак, но той не е вегетарианец. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 883
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

За близнаците беше някква хипотеза и не е толкова важно, но за простата храна е голяма истина... Допълнителен проблем от съвремието обаче е, че и простите храни не са съвсем екологични, както и че са обеднели откъм определени минерали... Затова едно време са се задоволявали напълно с доста еднообразна и главно отглеждана от самите тях храна, а сега е необходимо по-голямо разнообразие. Например, виждам, че следващите съвсем буквало повелята да не се ядат вносни плодове имат признаци на авитаминоза и недостиг на микроелементи и антиоксиданти, докато похапващите си напримерв грейпфрути са средно доста по-добре с идването на пролетта!

Също и по-цялостните добавки от рода на бирена мая, цветен прашец и водорасли могат да са полезни, но тук има и индивидуални особености, аз например не понасям водораслите

Линк към коментар
Share on other sites

" Постът е за болни, за грешни хора, а не за здрави и праведни."

" За сега най - добрата храна за човека са житото и плодовете."

" Едно трябва да знаете - всеки божествен плод има своето велико предназначение. Изобщо, продълговатите плодове представляват интелигентност, а валчестите, кръглите - живот и чувства.

Ябълката се е създала в астралния свят, а крушата и лимонът - в умствения.

Черешата представлява символ в природата. В нея се крие законът за свободата. Който иска да бъде весел, жизнерадостен, нека яде череши.

Като погледнете формата и цвета на домата, ще установите, че той е останал назад в развитието си. По - далеч от живота на стомаха той не е отишъл. Материалистите са подобни на доматите." :D

източник - П. Дънов " Книга за здравето "

Линк към коментар
Share on other sites

:) хармоничен ден на всички + мнооого обичам дюли + круши + ягоди + праскови + пъпеши + лешници + всичко останало от плодово и зеленчуково естество:feel happy: имаше обаче един весел момент - чета си аз беседите и там пише...за всяка изядена круша - посадено дръвче :lol: още размишлявам какво да правя + не съм спряла да си хапвам круши :1eye: обаче вече не толкова лакомо :sleeping: туй човешкото естество е :angel:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Кагато се храним осмислено, т.е. с Благодарност за храната, която е част от това, което поддържа живота в нас, ние вече сме посадили дървото.

Храненето може да се върши дори само с поглед, допир и мириз.

Цялата Земя е направена за да служи на Бога, цялата Вселена е направена, за да служи на Бога - За развитието и Познанието - за училище.

Затова е казано да не се прекъсва живота насилствено - това, което не си създал, нямаш право и да отнемеш. Казано е и с какво да се храни човека.

С плодове, с това което се ражда като плод на Любовта.

Можете сами да откриете плодовете на Любовта. Всяко растение ражда плодове. Въздухът който дишаме е плод. Топлината на Слънцето е плод.

Също са плодове и самите плодове, но те съдържат у себе си семе, което трябва да бъде посадено. Плодът е създаден за да израстне - Така е в природата.

Щом сме го откъснали и изяли сме длъжни да га посадим в нас самите.

Поздрави!

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

"Дон Домат" :)  :D

"Приключенията на Лукчо" от Джани Родари

Супер - като малък я прочетох поне 3 пъти - направо сякаш гледах филм и съпреживявах !

Господин тиквичка, който купува по една тухличка на всяка заплата и след дълги години си построява къщичка, в която може само да седи приведен, Сестри череши, фон Мандарина - все архетипни образи на различни обществени характери! Много готино...

Имаше и още една, май пак от Джани Родари - приказки по телефона - направо те пренася в един друг свят. Въобще приказките са колкото за деца, толкова и за възрастни! Децата ги възприемат буквално, а възрастните, които са запазили детското в себе си, ги възприемат същностно ... :sorcerer:

А, вегетарианството - въпрос на съзнание - аз бях 5 години - сега не съм. Пробвах в началото на тази година - не стана. Но - не се обвинявам. Знам, че когато трябва да стана - ще стана, по вътрешен повик! Вегетарианството е свързано с Чистотата - истотата на съзнанието и начина на живот. А чистотат е свързана с проявленията на Любовта! А Любовта се проявява в нашия живот чрез проявленията на психосексуалната ни енергия - либидо ... Като проследи човек импулса по тази верига в обратен ред и вижда каква е връзката между вегетарианството и практическото ни приложение и отншение на Любовта в животите ни !!!

Да бъде Божият мир в света!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Кагато се храним осмислено, т.е. с Благодарност за храната, която е част от това, което поддържа живота в нас, ние вече сме посадили дървото.

Храненето може да се върши дори само с поглед, допир и мириз.

Цялата Земя е направена за да служи на Бога, цялата Вселена е направена, за да служи на Бога - За развитието и Познанието - за училище.

Затова е казано да не се прекъсва живота насилствено - това, което не си създал, нямаш право и да отнемеш. Казано е и с какво да се храни човека.

С плодове, с това което се ражда като плод на Любовта.

Можете сами да откриете плодовете на Любовта. Всяко растение ражда плодове. Въздухът който дишаме е плод. Топлината на Слънцето е плод.

Също са плодове и самите плодове, но те съдържат у себе си семе, което трябва да бъде посадено. Плодът е създаден за да израстне - Така е в природата.

Щом сме го откъснали и изяли сме длъжни да га посадим в нас самите.

Много хубав и съдържателен пост, Николай. :):thumbsup:

Но все пак семенцата е най добре да се посадят в земята.

Така те ни връщат толкова защита и любов, неизмерима помощ ни оказват.

Учителят дава точни указания за това.

Вегетарианството е свързано с Чистотата
:):thumbsup2:

Желая ви най приятен и успешен ден, скъпи приятели.

icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

:) мисленото посаждане...специалисти сме...то е тънкия ми вариант, но си е все пак лека скатавка от действителността, която е...

:v:

Но все пак семенцата е най добре да се посадят в земята.

:) иначе обгрижваме дръвчета плодни според възможностите си + организираме другите да ги засаждат +обгрижват :smarty:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Здравейте!Във връзка с цитата ,поместен от Максим ,искам да споделя нещо.Мой познат беше познат и до известна степен приятел с един касапин. Този човек е бил такъв от близо 30 години.Той споделил ,че преди , някъде до 1960-1965 г. ,когато е колил живтните е било много по- лесно- имал чувството ,че те сами протягат шията си, сами се жертват .От тогава нещата се променили-вече го нямало това примирение, а този акт се извършвал насилствено.Човека бил обикновен човек , не просветлен , дори май и не вярващ .След като ми го каза това нещо , на мен ми направи впечатление , че почти всяка година около коледа има съобщение в пресата , че при клане на свине стават инциденти , при който дори загиват и хора.Преди няколко години прочетох за един случай ,когато ножа отхвръкнал от прасето и наранил смъртоносно колача.Та тука въпроса е и в саможертвата на животните-и в Учителя съм срещала , че има период от еволюцията в който месоядството е изиграло положителна роля , но той е приключил.Но е абсолютна истина ,че месоядството е само аспект от вегетарианството!Бъдете здрави, силни и светли! :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Здравейте!Във връзка с цитата ,поместен от Максим  ,

Цитата не е поместен от мен, а от Любо. :) Аз само го коментирах. Съгасен съм, че етапът на месоядство е временен и човечеството ще приключи с него рано или късно. Гуруджи преди няколко години е казал, че ще се появи смъртоносна болест, предавана от консумацията на месо, и затова хората ще бъдат принудени да минат на вегетарианска храна. Това вече се случва-"Луда крава", "птичи грип"(хората спряха да купуват въобще пилешко месо от страх) и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

:) аз почти спрях бирата :hypocrite: щото нали тука в един постинг пуснаха "мисълта" че има нещо от животинско естество...сега само дегустирам :lol: и още например уж "качественото" киселото мляко, което целокупният български народ яде...олеолеоле...някой знае ли как точно се произвежда :sleeping: а при "не добре обработеното" краве мляко :sleeping: туй не е да се плашим, а само за инфо + будност :v:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

и още например уж "качественото" киселото мляко, което целокупният български народ яде...олеолеоле...някой знае ли как точно се произвежда  :sleeping: а при "не добре обработеното" краве мляко :sleeping: туй не е да се плашим, а само за инфо + будност :v:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост  :feel happy:

Чувал съм, че във фирмите Старс къмпани и Роса има перфектна хигиена при преработката на мляко. Не пускат кого да е вътре поради необходимостта от спазване на всички изисквания. То си личи, че на "Роса" продуктите са качествени. Не правя реклама :lol: само споделям наблюдение.

Линк към коментар
Share on other sites

:D ааа, правиш реклама под формата на споделено субект наблюдение :lol: предлагам да се модерира :lol:

:D принципно против млякото и млечните съм :whistling:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Предимно козе млечни продукти ям, по възможност еко. :thumbsup: Козе-то е по-леко и от Учителя се препоръчва да се предпочита пред кравите. А в България може да се взима домашно, стига да имате доверие на стопаните че гледат добре животните. :wacko:

Линк към коментар
Share on other sites

:D принципно против млякото и млечните съм  :whistling:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост  :feel happy:

Да не си последовател на доктор Емилова? :lol:

Сериозно, и аз не съм им привърженик, но понякога консумирам и кисело мляко, и сирене и кашкавал. :)

Линк към коментар
Share on other sites

:) казват , че козата била животно, което като се разболее...ако сама не оздравее/оживее...умира, т.е. не задържа + не предава/разпространява болестите си :v: съответно козето мляко е препоръчително за жадните :lol::thumbsup:

:) не съм и последовател+не съм чела нищо+само съм чувала + следвам си вътрешното гласче...не ме е подвеждало и няма да ме подведе :king:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Да да. Без млечни продукти, без яйца, опитах ама ми е много. За такива неща вече трябва да имаш много по -голяма воля от колкото се изисква. В край на сметка главната цел е постигната, да не се изяждат животни, не че ще помогне това да не разрушим тая планета, но колкото повече се замислят по този въпрос, толкова по добре. Ние хората разрушаваме собствения си дом, нашата планета, не е нужно с нас д аповличаме всички организми! :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Имам един познат със ясновидски способности, който ми беше казал, че Коледа и Нова година са едни от най-мръсните празници в годината от духовна гледна точка, защото се колят и убиват много животни и техните души остават близо до земята изпълнени с гняв, страх. Аз също мисля, че не не необходимо такова нещо. Има невероятно вкусни вегетариански ястия.

Линк към коментар
Share on other sites

Една дребна подробност за пълнозърнестия хляб и то точно за Болярския пълнозърнест хляб на фирмата Нилана, в случай че някой го ползва.

По долната му кора много често има някакви частички с метален блясък, нещо като песъчинки. На мен специално не ми харесва идеята да си набавям металите по този начин :D:D , ако са метални, де.

Естествено, не се сдържах, и писах на фирмата, а те, естествено, се сдържаха, и не ми отговориха. :D Не съм и очаквал отговор, но поне да видят проблема.

А иначе пише, че имат какви ли не системи и за качеството, и за безопасността на храните.. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Естествено, не се сдържах, и писах на фирмата, а те, естествено, се сдържаха, и не ми отговориха.  Не съм и очаквал отговор, но  поне да видят проблема.

А иначе пише, че имат какви ли не системи и за качеството, и за безопасността на храните..

:feel happy: Здравей Азарино! Добре дошъл/а в портала. :feel happy:

Мисля,че трябва да се обърнеш към федерацията на потребителите. Тогава ще има по-добър ефект май? :) Чувала съм, че в диетичните хлябове слагат какви ли не глупости, например бои, за да изглеждат по-тъмни. :(

Линк към коментар
Share on other sites

www.bnap.org - сайта на Федерацията... биха могли да се занимават и с още по-полезни неща, като гледам, вървят малко по периферията на проблемите, ама какво да правиш, такива им с(а (малко схванати) схващанията...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Бина! Благодаря и добре заварили :D:D

Да, добра идея е за Федерацията на потребителите. :hmmmmm: Не съм се сетил, а и толкова много хора го ядат този хляб без да знаят..

За боядисаните хлябове не само съм чувал, но и съм ги виждал. Последно ми казаха, че и "отработено" кафе слагали за цвят..

Редактирано от Азарино
Линк към коментар
Share on other sites

Аз предпочитам хляб от цели зърна, но не от онзи с бонус цена за производителя, ами от този - тонус за потребителя. Предполагам, повечето разбраха... надявам се. ;):thumbsup:

Иначе по-добре да ядем бял хляб, отколкото боядисан. Когато пека хляб вкъщи, добавям трици в тестото, а ако имам - и пшенични зародиши.

Федерация на потребителите - добра идея, но отговорниците в нея понякога си затварят очите под натиска на продавачите. Един познат имаше една велика одисея с обувки преди време, та знам. Нищо не постигна. Ония с финансовите интереси не си поплюват...

Ама айде да сме оптимисти!!! <_<

Линк към коментар
Share on other sites

  • Иво pinned this topic
Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...