Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианство


Recommended Posts

Любовта на човека към животните :

http://video.google.com/videoplay?docid=-6...mp;q=earthlings

п.п "който е разумен нека сметне числото на звяра , защото е число на човек".

Редактирано от Sarkis_999
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 883
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aз гледах филмчето.Верно не е много приятно но не мисля да ставам вегетарианец,защото както казва Исус не ви осквернява това ,което влиза в устата , а това ,което излиза от нея.Той казва още блажен лъва изяден от човек ,защото лъва става човек, горко човека изяден от лъв ,защото става лъв. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Верно не е много приятно но не мисля да ставам вегетарианец,защото както казва Исус не ви осквернява това ,което влиза в устата , а това ,което излиза от нея.Той казва още блажен лъва изяден от човек ,защото лъва става човек, горко човека изяден от лъв ,защото става лъв. :thumbsup:

Това е любимият цитат на месоядците, който изтъкват в своя защита. Всеки го тълкува както му е изгодно. Според мен смисълът тук е съвсем друг.

Линк към коментар
Share on other sites

Верно не е много приятно но не мисля да ставам вегетарианец,защото както казва Исус не ви осквернява това ,което влиза в устата , а това ,което излиза от нея.Той казва още блажен лъва изяден от човек ,защото лъва става човек, горко човека изяден от лъв ,защото става лъв. :thumbsup:

Това е любимият цитат на месоядците, който изтъкват в своя защита. Всеки го тълкува както му е изгодно. Според мен смисълът тук е съвсем друг.

Самият Исус е нахранил тълпата с хляб и риба. Никъде в библията не се казва да не се яде месо. Напротив казва се , не яжте сурово месо , а го приготвяйте на огън . Казва се още да не се пие кръвта на животното. :thumbsup:

п.п А за насилието което цари на земята Исус казва: много от вас си мислят ,че съм дошъл за добро на земята , но аз дойдох да дам на света меч.Аз запалих огън и го поддържам.

Линк към коментар
Share on other sites

В така нареченият Рай на хората , на птиците и на всички земни зверове е казано какво да ядат , а именно - трева и плодовете от дърветата. НО след това нещата се променят не само човек яде месо , но и зверовете , а дори и някои птици. Вегетарианците се опитват да достигнат този първоначален ред ,който е съществувал и в това няма нищо лошо. НО също така е вярно и цитираното по -горе.

п.п аз не защитавам нито вегетариянците нито месоядците , а съм обективен .Когато човек е в хармония със себе си и със околната среда той облагородява и дава живот . Дори и убитото животно ,което е запазило в себе си ужаса от убиването ,когато попадне на добра почва то не вреди . Така както и най святото , ако попадне на лоша почва до изгнива.

Ти Исус го изкара хищен насилник направо :D

НЕ СЪМ КАЗАЛ ТОВА!!!

п.п виж евангелие на тома, там исус казва много неща ,които ги няма в библията

Редактирано от Sarkis_999
Линк към коментар
Share on other sites

Ти не си вегетарианец, нали?

Ако прочетеш два поста по - нагоре ще видиш че съм отговорил на този въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

Точно това исках да ти кажа.

Ако беше вегетарианец, нямаше да пишеш така или да търсиш доказателства за невегетарианството си при Исус.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Точно това исках да ти кажа.

Ако беше вегетарианец, нямаше да пишеш така или да търсиш доказателства за невегатарианството си при Исус.

Пак казвам, аз съм обективен . Не защитавам никой .Всеки рашава какво да прави и не го съдя . Просто си казвам мнението и вярвам във това което казвам. Който има уши нека слуша.
Линк към коментар
Share on other sites

На мен ми хрумват пък други асоциации и то с ника ти.

Саркис би трябвало да идва от "сарк" (старогр.), което значи плът, оттам и два и думата "саркофаг" или 'ядящ плътта'.

Аз съм вегетарианка, не убеждавам никого да не яде месо, но въпреки това не мога, а и не трябва да съм обективна.

Когато се убива, за да се яде, обективността ми отлита много бързо.

Линк към коментар
Share on other sites

На мен ми хрумват пък други асоциации и то с ника ти.

Саркис би трябвало да идва от "сарк" (старогр.), което значи плът, оттам и два и думата "саркофаг" или 'ядящ плътта'.

Аз съм вегетарианка, не убеждавам никого да не яде месо, но въпреки това не мога, а и не трябва да съм обективна.

Когато се убива, за да се яде, обективността ми отлита много бързо.

Името е древно персийско от VI век . Използва се от арменците. Аз съм на половина арменец. Но в именника на арменските имена не се споменава превода на името. Но на арменски думата "САР" - означава две неща планина и лед.В зависимост дали ще е с меко "р" или с твърдо. А "СЕР "- значи любов.

на руски името би звучало като - сергей

на бълг.- стефан

на испански - серхио

на итал. - серджо

на фр. - серш

на гр. - сакис

и прочие.

Аз съм вегетарианка, не убеждавам никого да не яде месо, но въпреки това не мога, а и не трябва да съм обективна.

Когато се убива, за да се яде, обективността ми отлита много бързо.

Но скъпа моя , нима ти не убиваш . Нима вегетарианците не убиват за да се хранят. Нима растеният не са убивани за да се нахрани някой с тях. Каква е разликата между растения и животни .Няма разлика. Всички сме едно и също,но в различни форми. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Арменският и гръцкият езици са твърде близки, а първият съдържа и много заемки от древнопесрийският, където "сар" става "тар".

И т.н.

Растенията и животните, и минералите принадлежат на различни еволюционни класове и изобщо не са еднакви.

Линк към коментар
Share on other sites

Да!

Саркис, въпроса за вегетарианството и библията е обсъждан поне няколко пъти в тази тема. Прочети предните страници. Също и доста други въпроси и мнения близки до твоя мироглед. Нека не се повтаряме.

Линк към коментар
Share on other sites

Арменският и гръцкият езици са твърде близки, а първият съдържа и много заемки от древнопесрийският, където "сар" става "тар".

И т.н.

Растенията и животните, и минералите принадлежат на различни еволюционни класове и изобщо не са еднакви.

Грешиш!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Саркис! Страшно много уважавам арменците - силен и душевно богат народ. Твоето име означава плътност. От сарк - плът и се превежда на български като Камен. На гръцки е Петрос. А Стефан няма нищо общо - Стефанус означава Венец.

Разбира се че си прав, изборът си е твой, вегетарианец или не, важно е какво излиза, а не какво влиза, но интерпретациите ти относно това са буквални и леко неуместни, защото нали се сещаш буквално погледнато какво излиза...

А растенията са под закрилата на Ангелската йерархия, плодовете са децата на ангелите в преносен смисъл и са определени за храна на хората именно от нашите най-близко стоящи по-големи братя. Хранейки се с плодове, човек благодари на ангелчетата и се доближава до тях, защото плодовете освен многото полезни вещества, които съдържат, внасят в организма и ред високи вибрации. И това не е убийство, а вид благодарност. Това е смисълът на вегетарианството. А погледнато от горе на долу, ние като убиваме по-ниско стоящите в йерархичната верига от нас животни за храна, ангелите ако започнат и те се хранят с човеци, какви ангели са, от кои са по-точно.

Още веднъж най-сърдечен поздрав, храни се с каквото ти душа сака, но бъди и по-снизходителен към немесоядците.

Всичко добро!

Линк към коментар
Share on other sites

Никъде в библията не се казва да не се яде месо.

Охо, казва се и още как! Само че текстовете, в които е казано са старателно премахнати от Библията, защото на някои "християни" така е било угодно-да си похапват мръвка на корем. Но такива текстове се пазят:) В Есейсткото Евангелие от св. ап. Йоан (Арамейски ръкопис, съхраняващ се във Ватиканската библиотека):

И отговори им Исус: Защото ви казвам, този който убива, убива себе си и който яде плътта на убити животни, яде от тялото на смъртта. И тяхната смърт ще стане негова смърт. Защото смъртта е заплатата на греха.

Не убивай, нито яж плътта на своята невинна жертва, ако не искате да станете роби на Сатаната. Защото това е пътят на страданията и той води към смърт. Подчинете се следователно на реченото от Бога:

"Ето дадох ви всяка трева що дава семе, което е под лицето на всичката земя и всяко дърво, което има в себе си плод на дърво, което дава семе, те ще ви бъдат за ядене... Но плът и кръв, която живее, никога не трябва да ядете." и продължи Иисус:

"Бог заповяда на вашите прадеди: Не убивай! Но корави бяха сърцата им и те убиваха. Тогава Моисей пожела поне да не убиват хора и им позволи да убиват животни. Но сърцата на вашите прадеди закоравяха още повече и те убиваха, без разлика дали са хора или животни. Но казвам ви, не убивайте нито хора, нито животни, нито храната, която влиза в устата ви. Защото ако ядете жива храна, тя ще ви оживи, но ако убивате храната си, мъртвата храна също ще ви убие. Защото живот идва само от живот, а от смъртта идва винаги смърт. Защото всичко, което убива храната ви, убива също и телата ви. А всичко, което убива телата ви, убива и душата ви. Телата стават това, което е храната ви, както и духът става това, което са мислите ви".

Линк към коментар
Share on other sites

Никъде в библията не се казва да не се яде месо.

Охо, казва се и още как! Само че текстовете, в които е казано са старателно премахнати от Библията, защото на някои "християни" така е било угодно-да си похапват мръвка на корем. Но такива текстове се пазят :) В Есейсткото Евангелие от св. ап. Йоан (Арамейски ръкопис, съхраняващ се във Ватиканската библиотека):

И отговори им Исус: Защото ви казвам, този който убива, убива себе си и който яде плътта на убити животни, яде от тялото на смъртта. И тяхната смърт ще стане негова смърт. Защото смъртта е заплатата на греха.

Не убивай, нито яж плътта на своята невинна жертва, ако не искате да станете роби на Сатаната. Защото това е пътят на страданията и той води към смърт. Подчинете се следователно на реченото от Бога:

"Ето дадох ви всяка трева що дава семе, което е под лицето на всичката земя и всяко дърво, което има в себе си плод на дърво, което дава семе, те ще ви бъдат за ядене... Но плът и кръв, която живее, никога не трябва да ядете." и продължи Иисус:

"Бог заповяда на вашите прадеди: Не убивай! Но корави бяха сърцата им и те убиваха. Тогава Моисей пожела поне да не убиват хора и им позволи да убиват животни. Но сърцата на вашите прадеди закоравяха още повече и те убиваха, без разлика дали са хора или животни. Но казвам ви, не убивайте нито хора, нито животни, нито храната, която влиза в устата ви. Защото ако ядете жива храна, тя ще ви оживи, но ако убивате храната си, мъртвата храна също ще ви убие. Защото живот идва само от живот, а от смъртта идва винаги смърт. Защото всичко, което убива храната ви, убива също и телата ви. А всичко, което убива телата ви, убива и душата ви. Телата стават това, което е храната ви, както и духът става това, което са мислите ви".

Бог е определил на зверовете също да ядат растения . Но ядат ли ги те сега.Ако трябваше сам да убивам животно и да се храня с него никога нямаше да ям от това месо.Само че е по - лесно когато някой друг го е убил и обработил след това.

п.п Разбира се тук стигаме и до един друг проблем - "контролиране на съзнанието".Липсващите евангелия ,които не фигурират в библията , за да може така наречената библия да служи на определени цели ,е само част от контрола на съзнанието ,което се прави над хората.Ако тази част я имаше в библията може би сега щяхме да ядем само трева. Но...има и нещо друго което ми направи впечатление:

Телата стават това ,което е храната ви,/както и духът става ,това което мислите

Кое е по важно тялото и душата или ДУХЪТ.

Да не забравяме че исус е съживявал мъртвата плът . Защо и човек който има положителни мисли да не я съживи в себе си.

Нека не забравяме че вегетариянството не е само простото неядене на месо.То е в същността си философия , просветление. Но първо човек получава просветлението , а после става вегетариянец. Но нима не е възможно и другото , човек да е просветен и пак да си яде месо(разбира се ако има ,кой да му го приготви).

Здравей, Саркис! Страшно много уважавам арменците - силен и душевно богат народ. Твоето име означава плътност. От сарк - плът и се превежда на български като Камен. На гръцки е Петрос. А Стефан няма нищо общо - Стефанус означава Венец.

Разбира се че си прав, изборът си е твой, вегетарианец или не, важно е какво излиза, а не какво влиза, но интерпретациите ти относно това са буквални и леко неуместни, защото нали се сещаш буквално погледнато какво излиза...

А растенията са под закрилата на Ангелската йерархия, плодовете са децата на ангелите в преносен смисъл и са определени за храна на хората именно от нашите най-близко стоящи по-големи братя. Хранейки се с плодове, човек благодари на ангелчетата и се доближава до тях, защото плодовете освен многото полезни вещества, които съдържат, внасят в организма и ред високи вибрации. И това не е убийство, а вид благодарност. Това е смисълът на вегетарианството. А погледнато от горе на долу, ние като убиваме по-ниско стоящите в йерархичната верига от нас животни за храна, ангелите ако започнат и те се хранят с човеци, какви ангели са, от кои са по-точно.

Още веднъж най-сърдечен поздрав, храни се с каквото ти душа сака, но бъди и по-снизходителен към немесоядците.

Всичко добро!

Сарк - плът , а какво е ИС - ? САР - означава планина . НО да не спорим на тази тема . Защото какъв смисъл . Дали е плът или планина няма значение. Това е просто име . Разбира се това са значенията на само 4 от буквите , а името не свършва там. Така както Стефанус означава венец , а не да се вади само Стеф от името и да се правят интерпретации. Пак ви казвам това е персийско име от 6 век и не се казва превода му на бълг. Всякакви други неща са да търсиш под вола теле.НО щом искате търсете. УСПЕХ. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Нека не забравяме че вегетариянството не е само простото неядене на месо.То е в същността си философия , просветление. Но първо човек получава просветлението , а после става вегетариянец. .

Всеки има различен мотив за вегетарианството. Не бих казал, че милионите вегетарианци по Земята са просветлени.

Вегетарианството, като принцип на чистотата и ненасилието, е по-скоро условие за проява и развитие на духовността в човека.

Линк към коментар
Share on other sites

Нека не забравяме че вегетариянството не е само простото неядене на месо.То е в същността си философия , просветление. Но първо човек получава просветлението , а после става вегетариянец. .

Всеки има различен мотив за вегетарианството. Не бих казал, че милионите вегетарианци по Земята са просветлени.

Вегетарианството, като принцип на чистотата и ненасилието, е по-скоро условие за проява и развитие на духовността в човека.

НО аз мога да съм не насилник и чист и да вървя по пътя на духовното , без яденето на месо да ми пречи. Месото не ме прави звяр и не помрачава мислите ми.Условията за проявата на духовното у човека са нещо субективно . То е като почвата и климата. Всяко растение обича определена почва и само там може да се развива.Простото неядене на месо не е условие за проява на духовенство у някого.То е следствие от духовенството.Защото ние всички се раждаме и ядем това което ядат другите и след това в нас става нещо и започваме да гледме по друг начин и това води вече до неяденето при някои хора. Неяденето на месо е хубаво нещо , защото не се убиват животни , но нищо повече.То е акт на милосърдие , а милосърдието е акт на духовното у човека.НО причината може да я има и без да се проявява следствието.

Линк към коментар
Share on other sites

Sarkis_999 , отношението ти по темата ми е много познато.:)

Ще ти кажа само едно ,а ти не го оспорвай , не заемай отново критикантска позиция , а помисли.

Ти вече Знаеш че вегетарянството е правилната ти посока ,усещаш го ,но не си го осмислил и не искаш да го признаеш.

В стремежа си да не се променяш отказваш да отречеш досегашното си виждане.

В споровете тук се опитваш да убедиш преди всичко себе си ,но повярвай ми безуспешно.

Не днес не и утре ,може би догодина ,но в подсъзнанието си ти си вече вегетарянец,факта че пишеш тук означава ,че ти си тръгнал ,на там и го усещаш.

Но всичко в теб отричащо промяната , така наречения ни обективен ум те кара да спориш със себе си.

Изчакай и не мисли по темата ,то само ще дойде и ми се струва че дори се сещаш как.

Линк към коментар
Share on other sites

Неяденето на месо не е само проява на милосърдие. Месото въздейства най-вече върху емоционалното тяло. А на сегашния етап на развитие на човечеството развитието на емоционалното тяло е първостепенен проблем по пътя на духовното развитие. Библията съвсем не може (и не е предвидено) да даде отговори на всички въпроси, дори и ако включим апокрифните евангелия. Има и кармични причини за сегашното отношение между човешкото и животинското царство, но това не оправдава поведението на хората. Еволюцията на животните е насочена към индивидуализация. По-развитите са в процес на доизграждане на емоционалните си тела, но това става на долните подпланове на емоционалния план. При хората индивидуализацията вече е постигната. По време на човешката еволюция освен всичко друго се извършва пречистване на емоционалното тяло под контрола на ума. Това трябва да ви подскаже една от разликите между хищничеството при животните и яденето на месо при човека. Човекът вече притежава самосъзнание и ментално тяло. Механизмите подпомагаща еволюцията на животните са други. Част от тях включват болката и страданията. Все пак трябва да се има предвид, че поради отсъствието на ментално тяло при животните, последните не ги чувстват по начина по който правят това хората. Разбира се това, което казах не оправдава злоупотребата с животинското царство от страна на човешкото. Човека трябва да се превърне в посредник между Божественото и трите дочовешки царства.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Много по-важно е дали един човек е добър, независимо дали е вегетарианец или невегетарианец. Неяденето или яденето на месо не е морално-етична категория.

За онези обаче, които тръгват или са тръгнали по пътя на себепознанието и духовността, вегетарианството е едно от първите стъпала, обикновено външно условие, с което се започва. Много време след това, идва осмислянето и обясненията - защо не трябва да ядем месо, не защото ядем мъртва плът, а поради други, окултни закони.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2:

Тук и аз съм определено на това мнение, просто вегетарианството е една от най-лесните стъпки, ако седнем да я обсъждаме надълго и нашироко, това може да е полезно за някои съвсем на прага на пътя, но по-нататък идват много по-важни и интересни неща. Оценката ни в света за някой като

човек не може да е на първо място дали е вегетарианец или не; но ако тръгналият по пътя на духовното все още се колебае: дали да яде месо или не, то колко ли повече колебания го очакват по-нататък, където става въпрос за много по-фини и нееднозначни проблеми?! :unsure:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

  • Иво pinned this topic
Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...