Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианство


Recommended Posts

Здравейте, на всички ,

Чувала съм, че единствено в месото има четири незаменими аминокиселини, от които разбира се се изграждат днк веригите в нашите нови клетки.По пътя на логиката само мога да си представя какво може да стане,тъй като нито съм лекар , нито просветен в тези тайни човек.Била съм 2 години вегитарианка, но се отказах.Идваше ми от вътре, нито съм следвала нечий пример, нито съм следвала някаква религия.Не срещтнах нито трудности в отказването на месото, нито при започването :feel happy: ,наистина е неприятно да ядеш месо в началото.!Някак това не беше, каквото търсех.Съгласна съм това ,че човек става по- спокоен,но не и за това ,че подтиска агресията.По склонна съм да кажа, че прояснява мисълта и сякаш в екстремни ситуации ни дава минутка бонус ,за да помислим.Като на забавен каданс.Според мен , човек е агресивен в повечето случаи, когато не намира адекватено решение в ситуацията.

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 883
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Знаеш ли, отношението на любителите на месо към нашата критика е като на пушачите...пак към нашата критика.

Напротив, нищо общо немат двата вида критика. Цигарите са вредни и това го знаят всички пушачи, докато месото е нещо нормално и полезно за всички хищници, включително и за човека. Ние ядем месо от милиони години и нашият организъм е пригоден да яде месо. Ненормално и неестествено е да се отказваме от месото, освен всичко друго, това може да доведе до унищожение на човечеството.

Така че, тая критика се приема напълно несериозно от всички месоядни хора и буди само смях. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

докато месото е нещо нормално и полезно за всички хищници, включително и за човека. Ние ядем месо от милиони години и нашият организъм е пригоден да яде месо. Ненормално и неестествено е да се отказваме от месото, освен всичко друго, това може да доведе до унищожение на човечеството.

Това не е вярно. Това са пълни глупости! Само ирония и смях предизвиква в мен това изказване, а да не забравя, и съчувствие. За мен беше ненормално и неестествено да ям месо. И малките ми племенници го избягват спонтанно, но ги карат да ядат и колкото и да не ми се иска-ще ги приучат да свикнат с месото. Миризмата на готвещо се месо е ужасна. Това е точно толкова неестествено, колкото пиенето на алкохол, който поначало има лош неприятен вкус. Е, за онези които имат извратен вкус, сигурно и алкохола и месото са вкусни по своему. На един хармонизиран и изчистен човек биха допаднали само храни и питиета със сладък приятен вкус като например вегетарианската храна и плодовите сокове. Точно както е с децата, нали те не пият алкохол, и биха се погнусили ако им дадат, но умират за плодови сокове. Защото това е естественото, чистото, другото стават изкривени и неестествени привички. Няма да говоря за етичните и морални мотиви, за които вече е писано достатъчно.

Линк към коментар
Share on other sites

За мен беше ненормално и неестествено да ям месо.

Не искам да съм груб, а знам, че тука сте все "фини" натури, ама след като за милиарди човеци милион години нещо е нормално и естествено, а за теб е точно обратното, значи ненормалността е лично в теб и твоя организъм. Ненормално е когато кравата или козата яде месо, защото тия животински видове никога не са яли, но за човека е напълно естествено да яде месо, и неестествено да не яде.

И малките ми племенници го избягват спонтанно, но ги карат да ядат и колкото и да не ми се иска-ще ги приучат да свикнат с месото.
Малките деца спонтанно избягват да ядат всека една храна, когато некой ги кара да го правят. Моя племенник "спонтанно" избягва супата например, независимо какво има в нея. И е напълно нормално малките деца да не ядат много месо а предимно млечни храни, защото така е устроен човешкият организъм.

Миризмата на готвещо се месо е ужасна.

Ужасна е за теб, това не означава, че е ужасна по принцип. За повечето хора миризмата на пържено месо е неустоима, както и кебапчета на скара... който каже, че кебапчетата миришат лошо е нередовен и нещо му има.

Това е точно толкова неестествено, колкото пиенето на алкохол, който поначало има лош неприятен вкус.
Генетично човек е устроен да яде месо и да пие алкохол. Това е в резултат от милионите години, в които сме яли месо и сме пили алкохол... Но при всеки народ е различно, некои немат алкохолен ген и алкохола им действа като отрова, други могат по цел ден да ядат мазно месо и никога да не страдат от сърдечно-съдови болести. Това е благодарение на еволюцията.

На един хармонизиран и изчистен човек биха допаднали само храни и питиета със сладък приятен вкус като например вегетарианската храна и плодовите сокове. Точно както е с децата, нали те не пият алкохол, и биха се погнусили ако им дадат, но умират за плодови сокове. Защото това е естественото, чистото, другото стават изкривени и неестествени привички.

Децата не са "хората" в "чист и неопетнен" вид, децата са само етап в развитието на човека. Децата не са такива каквито са, заради това, че "все още" организма и характера им не са "изкривени". Просто природата и еволюцията си казва думата в различните етапи на развитие от човешкия живот.

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes: кой както иска така да го разбира вегетариянството и месоядството.

Аз мога да кажа нещо простичко по повод последното изречение на "стругар":"Просто природата и еволюцията си казва думата в различните етапи на развитие от човешкия живот."

Та в този етап на развитие ,когато месото което се търгува е доста престояла мърша,каймите са смесица от лой,подправки и ципи,малотрайните колбаси пък са коктейл от пера хрущали и соя,май е по добре да сме вегетарянци ,а?

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Има достатъчно оцелели от човешкия род, които не ядат месо, та не се бойте. Това, че месото съдържало единствено някакви четири от незаменимите аминокиселини, просто не е вярно - всички незаменими аминокиселини могат да се набавят и от растителна храна, още по-лесно ако се приемат млечни продукти и понякога яйца.

Има един подход да се разбира кое е правилно и кое - не. Опитът на човечеството говори сам за себе си. Правилно ли е да се прави безразборен секс? Някои ще кажат - ура, ние сме свободни, телата са си наши, това са естествени неща. Други ще се замислят, че в резултат на подобно отношение и поведение има смъртоносни болести на чисто физически план, на по-фините нива да не задълбочаваме. Доказано от опита - факти, факти, факти! Правилно ли е да се яде месо? Ами да - вкусно е, свикнали сме, телата ни се справят. От друга страна - птичият грип, лудата крава, какви ли не други болести... не ги знам всичките, подаграта, мигрената... Опитът показва, навежда ни на мисълта - рисковано е да се яде месо, организмът се товари, всъщност според съвременната наука месото изобщо не е полезно. Това е вреден навик, оставен ни от предците, с който постепенно трябва да се справим.

Сега ще прозвуча на някои смахнато религиозно, но нека да е така. Съдейки по последствията, благословено ли е да се яде месо? По-скоро тегне проклятие за това. Същото за безразборния секс с незачитане на другия, също за убийствата, за кражбите... Тези проклятия носят не само индивидуална, но и карма на по-високи нива. Содом, Гомор...

Пък ще питаме стругарчето на стари години как е със ставите...

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

Та в този етап на развитие ,когато месото което се търгува е доста престояла мърша,каймите са смесица от лой,подправки и ципи,малотрайните колбаси пък са коктейл от пера хрущали и соя,май е по добре да сме вегетарянци ,а?

Ниското качество на продаваното месо и месни изделия не е оправдание за неяденето на месо. По същата логика требва да се откажем да пием вода и да дишаме въздух, защото са мръсни, отровни и некачествени...

Има достатъчно оцелели от човешкия род, които не ядат месо, та не се бойте.

Но представи си какво ще стане, ако всичките 6 милиарда човека станат вегетарианци и това продължи достатъчно дълго, за да отпадне вроденото ни качество да употребяваме месо. А месото в един вегетариански свят ще бъде заменено от специални заместители на месо, които и в момента вегетарианците ядат. А сега си представи, какво ще се случи когато дойде следващият катаклизъм на Земята, каквито периодично е имало в историята (ледников период, масови миграции и обезлюдяване, изчезване на животински видове, удари от големи метеорити, унищожаване на съществуващата цивилизация...). При такъв катаклизъм не всички животински видове ще оцелеят, некои тревопасните ще се хранят с трева, хищниците с месо, а човека нема да е нито тревопасно, нито месоядно и в крайна сметка ще изчезне като вид. При едни екстремални условия, когато сегашната ни цивилизация бъде унищожена и настане хаос, нема да има специални ресторанти и магазини за вегетарианци, в които разглезените нежни стомаси да се захранват. Ще има сурови условия с шума от дърветата, трева и диви животни. А отвикналия да яде месо човешки род просто ще изчезне. Природата си знае работата и всеко неестествено и неприродно действие би довело до гибел.

Има един подход да се разбира кое е правилно и кое - не. Опитът на човечеството говори сам за себе си. Правилно ли е да се прави безразборен секс? Някои ще кажат - ура, ние сме свободни, телата са си наши, това са естествени неща. Други ще се замислят, че в резултат на подобно отношение и поведение има смъртоносни болести на чисто физически план, на по-фините нива да не задълбочаваме. Доказано от опита - факти, факти, факти! Правилно ли е да се яде месо? Ами да - вкусно е, свикнали сме, телата ни се справят. От друга страна - птичият грип, лудата крава, какви ли не други болести... не ги знам всичките, подаграта, мигрената...
Човешкият организъм много добре знае какво е правилно, затова сме оцелели милиони години. Както има болести по месото, така има и болести по водата, особено в некои тропически страни. Това какво требва да означава, че е неправилно да пием вода ли?

Сега ще прозвуча на някои смахнато религиозно, но нека да е така. Съдейки по последствията, благословено ли е да се яде месо? По-скоро тегне проклятие за това.

Какво проклятие може да тегне, след като самият Исус е хранил хората с месо. Не проклятие - благословия! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Не съм месояден, не съм и вегетарианец...по отношение на храната- капризен съм колкото мечка преди зимен сън...

За насекомите обаче никой нищо не пише...А е толкова вкусно меню от най-обикновени градски хлебарки- от онези, по-едрите и по-тъмните- пане, с малко накълцана рукула и лимонче...

Линк към коментар
Share on other sites

Ниското качество на продаваното месо и месни изделия не е оправдание за неяденето на месо. По същата логика требва да се откажем да пием вода и да дишаме въздух, защото са мръсни, отровни и некачествени...
А кой ги направи такива а???????? въздухът и водата. А ако не знаеш чиче месодобивните предприятия са един от потребителите на най голямо количество питейна вода (казвам ти го като специалист - технолог съм по продуктите на месната и рибната промишлености), която след употребата се замърсява катастрофално не само с лоша миризма и цвят, а и с негативна енергия, и ако цвета и миризмата хорана могат да я махнат ("пречистят"), то негативнното натрупване на енергиите се разпростира по цялата Земя и чистенето повярвай ми никак не е лесна работа. Ама ........ бе каквото ядеш такъв ставаш.

Но представи си какво ще стане, ако всичките 6 милиарда човека станат вегетарианци и това продължи достатъчно дълго, за да отпадне вроденото ни качество да употребяваме месо.

Ааааа, извинявай вуйчо, ама тук бъркаш много - не е вродено, а придобито. И това преди 1000 - 2000 години е имало своя смисъл, но сега вече е отживяло и ако иска някой да живее в новите светове трябва да се откаже от старото и да живее по нов начин. Казал е Христос - записали са го хората, щото са разбрали че е важно: Ако не се откажете от майка си и баща си (разбирай от старите си навици) не можете влезе в царството Божие (цитирам по памет). А който не може..... ще тегли докато му дойде акъла в главата.

А месото в един вегетариански свят ще бъде заменено от специални заместители на месо, които и в момента вегетарианците ядат.
Грешиш - не ги ядат защото нямат нужда от заместители на месо. За подобни хора месото не е храна и затова няма нужда да се замества с "нещо".

А сега си представи, какво ще се случи когато дойде следващият катаклизъм на Земята, каквито периодично е имало в историята (ледников период, масови миграции и обезлюдяване, изчезване на животински видове, удари от големи метеорити, унищожаване на съществуващата цивилизация...). При такъв катаклизъм не всички животински видове ще оцелеят, некои тревопасните ще се хранят с трева, хищниците с месо, а човека нема да е нито тревопасно, нито месоядно и в крайна сметка ще изчезне като вид. При едни екстремални условия, когато сегашната ни цивилизация бъде унищожена и настане хаос, нема да има специални ресторанти и магазини за вегетарианци, в които разглезените нежни стомаси да се захранват. Ще има сурови условия с шума от дърветата, трева и диви животни. А отвикналия да яде месо човешки род просто ще изчезне.

Бе вуйче ти не си ли чувал, че ако стане всичко това (а то верно ще стане може да не е така както го казваш) тогава нема да има хишници (за сажаление на теб и некой други хорица) и лъвовете ще пасат ТРЕВА. Я се замисли ти тогава кво ше праиш.

Природата си знае работата и всеко неестествено и неприродно действие би довело до гибел.
Еееее ма колко си прав тука. А и то вече идва тая гибел, щото Господ търпи търпи ама то.....толкоз антиприродни простотии се насъбраха, а вервай ми еденето на месо е на прво место.(да ме прости Бог че се опитвам да говоря вместо него)

Правилно ли е да се яде месо? Ами да - вкусно е, свикнали сме, телата ни се справят.

Ами да - робуваш на вкусът и не се сещаш да се замислиш, че единствено за това продължаваш да мъчиш тялото си с мърша. Че се справя - справя се кво ще прави, ама за всичко си има цена, която рано или късно се плаща със сигурност.

Човешкият организъм много добре знае какво е правилно, затова сме оцелели милиони години.
Ха, оцелял си ти. То това твоето ако е живот.....!!!

Твоят организъм е оцелял въпреки това каквото си му направил ти, но това не значи, че си постъпил и постъпваш правилно. За пример приказката: "до 40 години мъчим тялото си, след 40-те то почва да ни мъчи".

Както има болести по месото, така има и болести по водата, особено в некои тропически страни. Това какво требва да означава, че е неправилно да пием вода ли?

Има болести по всичко и някои по посветени и просветлени хора, даже знаят защо са тези болести. Има болести и по плодовете и по зеленчуците, но Учителя ни е казал и ни е научил, да избираме и да ядем най чистата и най прясна храна, която носи живот. Защото животът носи Живот, а смъртта носи смърт. Избери сам.

Какво проклятие може да тегне, след като самият Исус е хранил хората с месо. Не проклятие - благословия!

Хеее, !!! извинявай ама това е най голямого богохулство което съм чувал до сега!!!!!!!! :rolleyes: Господи прости им. Те не знаят какво правят.

Линк към коментар
Share on other sites

Генетично човек е устроен да яде месо и да пие алкохол. Това е в резултат от милионите години, в които сме яли месо и сме пили алкохол...

Е тва е връо!!! :3d_104:

Линк към коментар
Share on other sites

Знаех си аз, че ще се разхвърчат перушини... ;)

В условията на оцеляване е оправдано да се яде каквото и да е, но в днешно време сме далеч от подобна ситуация. Мен като ме погледнеш, доста съм прекалила с оцеляването...

Споделете ми за нещо от сорта на "лудо житно зърно" / луда крава /, "доматен грип" / птичи грип /, "ябълков шап" / шап по свинете/... От растенията няма такава опасност, както от животинската храна. Времената се менят - нека да живеем според съвременните разбирания относно това, кое е полезно и кое - вредно. То и хилядолетният човешки опит говори красноречиво. Има например болест скорбут, от липса на витамини поради лишаване от растителна храна, но не зная за болест, причинена от липса конкретно на месни продукти. Без месо наистина може да се живее, и то добре, но без растителна храна - не! Небалансираното вегетарианство също е вредно, няма спор. А, що се отнася до заместителите на месото - те наистина не са такива за хората, които чистосърдечно са скъсали с месоядството и не търсят в соевия продукт подобие на мръвка. По-скоро тези заместители се появиха от нуждата на бедния редови българин, поради невъзможност да си позволи месо или по здравословни съображения.

Много здраве желая на всички! :dancing yes::thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup1: Да latin - че. Yesss. :thumbsup:

Добре казано. :dancing yes: Съгласен напълно. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

За насекомите обаче никой нищо не пише...А е толкова вкусно меню от най-обикновени градски хлебарки- от онези, по-едрите и по-тъмните- пане, с малко накълцана рукула и лимонче...

Кристиян-е извинявай, за хлебарките ми е ясно, ама какво е това рукула?

Линк към коментар
Share on other sites

А кой ги направи такива а???????? въздухът и водата. А ако не знаеш чиче месодобивните предприятия са един от потребителите на най голямо количество питейна вода (казвам ти го като специалист - технолог съм по продуктите на месната и рибната промишлености), която след употребата се замърсява катастрофално не само с лоша миризма и цвят, а и с негативна енергия

Това са глупости, София месарниците ли я отровиха или "Кремиковци"? Това вашето на нищо не прилича, толкова сте заблудени, чак си измисляте некакви глупости за енергии и др. щуротии които сте чели некъде без да сте сигурни имали ги или ги нема.

Ааааа, извинявай вуйчо, ама тук бъркаш много - не е вродено, а придобито.
Придобито е преди неколко милиона години, сега вече е вродено.

И това преди 1000 - 2000 години е имало своя смисъл, но сега вече е отживяло и ако иска някой да живее в новите светове трябва да се откаже от старото и да живее по нов начин.

Къде ги виде тия "нови светове"? В какъв нов свят мислиш, че ще живееш? Светът е същия, хората са същите, само че в тоя твой "нов свят" тебе специално с това мислене и поведение, околните ще те гледат малко по-странно.

Казал е Христос - записали са го хората, щото са разбрали че е важно: Ако не се откажете от майка си и баща си (разбирай от старите си навици) не можете влезе в царството Божие
И по какъв начин свързваш тоя цитат с яденето на месо? Аз пък мога да кажа, че Исус е говорил за яденето на растения. Как ще ме убедиш че не съм прав а ти си прав?

Грешиш - не ги ядат защото нямат нужда от заместители на месо. За подобни хора месото не е храна и затова няма нужда да се замества с "нещо".

А как може да се живее пълноценно без задължителните за организма хранителни вщества? Айде иди в гората и живей без месо да те видим колко ще изкараш и на какво ще приличаш после.

Бе вуйче ти не си ли чувал, че ако стане всичко това (а то верно ще стане може да не е така както го казваш) тогава нема да има хишници
И защо да нема хищници? От началото на света та чак до сега е имало безброй катастрофи и катаклизми на тая планета и винаги хищниците са оцелявали, защо мислиш, че следващия път нема да оцелеят? Това е наивно и глупаво от твоя страна.

(за сажаление на теб и некой други хорица)

Точно па на мене ми е баш през ............. какво ще има и дали ще го има. Но ако се водим по акъло на такива като тебе - хората със сигурност нема да ги има.

Модер. забележка : Не се допускат нецензурни изрази!

и лъвовете ще пасат ТРЕВА.
Да сигурно ще пасат трева, от въднъж ще станат вегетарианци... ако ще си говорим простотии требваше да напишеш отгоре - "простотии", за да не се занимавам дори да чета. Едно животно може да стане вегетарианец но постепенно и за период от милиони години. Първо ще започне да яде и трева, и месо, и с течение на времето поради специфичните условия на околната среда ще премине към трева. По същия начин става и обратно - от тревопасно към месоядно.

Еееее ма колко си прав тука. А и то вече идва тая гибел, щото Господ търпи търпи ама то.....толкоз антиприродни простотии се насъбраха, а вервай ми еденето на месо е на прво место.

Ако е на първо место защо Исус е хранил хората с месо а не с трева или шума, или плодове, или шишарки?

Ха, оцелял си ти. То това твоето ако е живот.....!!!
Ами със сигурност "това моето" е по-добро от това твоето. Съдейки по глупостите, които пишеш, явно не си цъфнал нема и да вържеш скоро...

Твоят организъм е оцелял въпреки това каквото си му направил ти, но това не значи, че си постъпил и постъпваш правилно.

Милиони години ядем месо и както виждаш живеем по-дълго от "братовчедите" ни маймуни, които са вегетарианци. Според мен сме и на по-високо интелектуално ниво от горилите, орангутаните и др. Маймуноподобно щеше да е и човешкото ниво на развитие ако не бехме станали месоядни ловци.

Има болести по всичко и някои по посветени и просветлени хора, даже знаят защо са тези болести. Има болести и по плодовете и по зеленчуците, но Учителя ни е казал и ни е научил, да избираме и да ядем най чистата и най прясна храна, която носи живот.
Ами по същия начин требва да ядем и най-прясното и чисто месо.

Хеее, !!! извинявай ама това е най голямого богохулство което съм чувал до сега!!!!!!!! :rolleyes: Господи прости им. Те не знаят какво правят.

Какво богохулство сънуваш бе, това го има написано в библията. Исус е нахранил цела сурия народ с риба, а на един рибар напълнил мрежата с риба... Ако вегетарианството беше толкова важно той щеше да ги нахрани с вегетарианска храна а мрежата да напълни с водорасли например. :whistling:

Е тва е връо!!! :3d_104:

Ами връо е, колкото и да се млатиш по главата, истината си е истина.

Споделете ми за нещо от сорта на "лудо житно зърно" / луда крава /, "доматен грип" / птичи грип /, "ябълков шап" / шап по свинете/... От растенията няма такава опасност, както от животинската храна.

Да бе, айде кажи ми колко човека годишно се натравят с гъби и колко с "птичи грип", "луда крава" или "шап"? Ти да си чула некой в България да е умрел от птичи грип и луда крава? Това, че медиите създават изкуствени сензации и раздухват дадена тема, каква връзка има с реалните "жертви" от тия заболявания? Айде да не подхващаме темата с радиоактивните фъстъци, токсичните гъби (дори ядливите такива), микотоксините в зеленчуците, пестицидите, нитратите, генно модифицираните... Кажи-речи половината плодове и зеленчуци, които се предлагат на нашия пазар, както и на европейския са отровни и бавно но сигурно убиват човека.

Има например болест скорбут, от липса на витамини поради лишаване от растителна храна, но не зная за болест, причинена от липса конкретно на месни продукти.
Вегетарианството е особено вредно за децата и бременните жени. Това си е геноцид. Много болести може да има в следствие от неяденето на месо, необходимите белтъчини, мазнини, минерали и др. съставки не може да се набавят пълноценно от растенията. На тая планета има различни климатични пояси, на които растат коренно различни плодове и зеленчуци. Как може ескимосите на северния полюс да не ядат месо? А чукчите? Ами ако утре падне метеорит и унищожи цивилизацията ни, от къде ще си набавяш банани да речем, от боровата горичка ли? На тая планета винаги ще се яде месо просто защото вегетарианството е неприложимо дори на теория.

Без месо наистина може да се живее, и то добре, но без растителна храна - не!

Аз знам за народи, които не ядат растителна храна или народи, които до скоро не са яли такава, но можеш ли ти да ми посочиш народ, който да е изцяло вегетариански?

Небалансираното вегетарианство също е вредно, няма спор.

Точно за това ти говорех по-нагоре. Балансирано вегетарианство е невъзможно, неестествено и просто нема бъдеще в дългосрочен план. За да си набавиш желязо например ти по цел ден требва да се тъпчеш с зеленчуци. Това, което го има в 50 грама месо го има в десетки килограми зеленчуци. Ние имаме нужда от точно определени съставки, милионогодишния ни начин на живот е създал точно определени нужди у нашия организъм, които нема как да се променят за неколко години.

Редактирано от Ради
Линк към коментар
Share on other sites

"Вегетарианството е особено вредно за децата и бременните жени. Това си е геноцид." (Стругар)

Ето това вече е остаряло схващане. Попитай бременни жени; ще разбереш, че те, в по-голямата си част по време на бремеността си, престават да се хранят с месо и това става от самосебе си; изведнъж проявяват непоносимост към него (месото).

Не разбирам защо си нахъсан и какви криви вселени изправяш - на твоите тези, има още по 200 контратези и така до безкрайност.

Досада.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето това вече е остаряло схващане. Попитай бременни жени; ще разбереш, че те, в по-голямата си част по време на бремеността си, престават да се хранят с месо и това става от самосебе си; изведнъж проявяват непоносимост към него (месото).

Самият факт, че по тоя въпрос има много противоречиви мнения е показателен, за вредността от вегетарианството.

Не разбирам защо си нахъсан и какви криви вселени изправяш - на твоите тези, има още по 200 контратези и така до безкрайност.

Досада.

Защо да съм нахъсан, аз мога да кажа, че ти си нахъсана. А от тия 200 контратези не съм видел нито една съществена и непротиворечива. Само празни приказки за нови светове и лъвове, които пасат трева...

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам какво е показателно, в живота всичко има две страни, дори и повече, противоречиви мнения колкото искаш.

Мен лично, едностранчивостта ме отблъсква.

Ако искаш виждай разумни обяснения за каквото там трябва - сам казваш, че не виждаш. Толкова значи. А и защо пък трябва да бъдеш разубеждаван - някой да те е спрял да ядеш месо? Яж си на воля, както и аз няма да си ям, щото не ми се яде месо.

Тази тема тук е лошо място за развиване на невегетариански теории, просто защото по-голям процент от хората, са вегетарианци.

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво нещо е времето - срещу него нямаме никакъв шанс и рано или късно ще ни принуди да се променим. А който иска да си остане същия, нека не се опитваме да му отнемаме илюзиите. Някой ден сам ще го направи. Важното е, че вегетарианците стават все повече и броят им ще продължава да нараства, защото хората вътрешно започват да изпитват необходимост от по-чиста храна в резултат от проясняването на съзнанията си. Разбира се нужно е време и известни усилия. Тези които вече са преодоляли влечението към месото са най-мощното средство срещу употребата му чрез личния си пример. Около хората отказали се съзнателно от нещо изживяло времето си и по-точно казано, около хората утвърждаващи нещо от по-висок порядък, се сформира център на сила, който оказва мощно влияние върху съвкупното съзнание на цялото човечество. Такъв център привлича все по-голяма част от хората, като последните изпитват все по-малко съпротивление при опита си да се откажат от вредните си навици и да подобрят живота си. Веднъж задействан процеса трудно може да бъде спрян. Разбира се има сили, които концентрират усилията си върху противоположния център, но те са лишени от енергията на висшите светове и поради това са обречени на неуспех. Хармонията между човешкото и животинското царство ще бъде възстановена и това ще направят хората, защото те са тези притежаващи самосъзнание и носещи чуство за отговорност. Човечеството е мост между висшите светове и трите по-ниски царства на природата, или поне би трябвало да бъде - от нас зависи.

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, много ми хареса последния ти постинг! Напълно съм солидарна с него! :)

Честно казано, вегетарианството няма нужда от защита. Предимствата му са явни, стига човек да иска да ги види. Някой- като не иска- не може да му се покажат, защото не иска да гледа. Както казва Станимир- с времето може и да разбере. .

Само че като всички човешки дейности вегетарианството има и слаби страни. За тях трябва да се мисли и действа. За повечето от тях тук е говорено. Важен е балансът. Вегетарианците трябва да внимават с набавянето на белтъчини, наистина. И да не прекаляват нито със суровоядство, нито с липсата на сурови храни. И най- добре- някак да се доберат до "вътрешния си глас", а да не летят по разнообразни книжки и рецепти. Но нещата, за съжаление, са взаимно свързани... Добирането до "втрешния глас" определено може да се спъне от неправилното хранене...

Редактирано от Багира
Линк към коментар
Share on other sites

Тук можете да гледате,най-тежкия филм за отношението на хората към животните,И огромно доказателство в полза на вегетарианството.

ЗЕМЛЯНИ

Този филм не е за хора със слаби сърца ,забранен за бременни и деца.!!!!!!!!!!!!!!!!!

Филма се гледа онлайн.

Аз бях потресен.

Редактирано от kompi
Линк към коментар
Share on other sites

вегетарианството няма нужда от защита.

Да, перифразирано по известната крилатка "Истината сама се защитава."

Рано или късно този, който не иска да я види, ще му се наложи.

Ако днес хората се спъват с капаци на очите, защото така им е удобно, харесва им, вкусно им е да се хранят с месо, утре животът сам ще им наложи да проумеят защо е вредно, понякога се стига до тази истина доста болезнено.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, перифразирано по известната крилатка "Истината сама се защитава."

Рано или късно този, който не иска да я види, ще му се наложи.

Ако днес хората се спъват с капаци на очите, защото така им е удобно, харесва им, вкусно им е да се хранят с месо, утре животът сам ще им наложи да проумеят защо е вредно, понякога се стига до тази истина доста болезнено.

А защо да не стане обратното? Аз познавам бивши вегетарианци, на които им се наложи пак да станат месоядни. Вегетарианството нема никакво бъдеще, то дори и теоретично е невъзможно да се наложи изцяло. Вегетарианството е като живот в инкубатор...

Линк към коментар
Share on other sites

Хей, стругар, ти май правиш някакви преноси от друго място, които нямат никаква връзка с вегетарианството или с яденето на месо. Или връзката им е чисто символична и асоциативна. Като ти се яде месо и ядеш, за какво се биеш в гърдите, че го правиш. Било вредно, ми добре. Значи, аз по-рано ще умра от теб. Светът няма да се свърши.

Отношението към личния избор и свободата са едни много важни неща и толерантността трябва да е водеща, не менторството и размахването на показалци. Няма значение кой какъв е, въпросът е да е добър човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, за мен също нема значение кой какво яде. Немам нищо против вегетарианството, който иска нека кара и само на пост и молитви, но не харесвам агресивното поведение на вегетарианците, които "размахват показалци" и се изказват така категорично, некои говорят и от името на Господ дори... Аз ям месо но не се бия в гърдите, точно вегетарианците са тия, които го правят, но ти явно си пристрастна и виждаш друго...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Иво pinned this topic
Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...