Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианство


Recommended Posts

  • Отговори 883
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Нема значение, ама ми се правиш на интересна, което не ми харесва. Ако немате какво да кажете за чий к** са тия оффф моффф показалци и др. безсмислени простотии? Това злобата е страшна работа бе, ама си я избивайте на друго место...

Линк към коментар
Share on other sites

Приятел, стругар, какво се опитваш да правиш ти. Да ни докажеш нещо ли искаш, да ни правиш месоядни ли, какво. Хапвай си месото там. Какво ти пука кой какво консумирал. Много се горещиш нещо. Мона не се прави на интересна, тя просто си е, друга не може да бъде и да иска.

Линк към коментар
Share on other sites

Като говорим за друго място, май твоето не е тук.

Рабира се, че не е тук. То се вижда по това кой как пише - един с "оффффффффф", друг говори вместо Господ, а аз говоря с факти и логика... А "тук" със сигурност не е свърталище на фактите и логиката.

Линк към коментар
Share on other sites

Може логиката да ти е добра, но истината ти е лоша. И това не го казвам аз, а Спиноза. Е, това изречение се отнася и за теб.

Междудругото и ти си леко злобен. Леко само. Има симпозиуми на лекари диетолози в защита на месоядството - иди да се изявяваш там.

Тук е царството на вегетарианците. :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Да ни докажеш нещо ли искаш

Не само че искам, но го и направих. 90% от нещата, които съм казал никой не може дори и да си помисли да оспори, камо ли да опровергае... И сега кой ви е крив, че света ви се руши и лъсват наивните ви щуротии? Ама така е, като не може с факти, може с офффффффффффф...

да ни правиш месоядни ли, какво.
Ако искаш живей на фотосинтеза, грам не ме вълнува твоята особа.

Хапвай си месото там.

Много се горещиш нещо.

Ами аз мога да кажа - хапвай си треволяците и не се горещи толкова много. През вашата призма аз се "горещя", а през моята (обективната) вие направо сте изпаднали в истерия. Това, че имате крив мироглед и не можете да гледате реално на нещата не е мой проблем, затова си запази констатациите за лична употреба.

Какво ти пука кой какво консумирал.
А на вас какво ви пука кой какво консумирал? Дори стигате до там, че изопачавате действията на Исус, само и само за да докажете, че месоядството е голем грях и да правите агитация на тревопасността...

Мона не се прави на интересна, тя просто си е

Напротив, прави се. "НЕма значение какво виждам аз." <-- това го доказва. Слагане на голема буква там къдетотребва да има малка (имайки предвид причините, поради които гоправи) е "правене на интересна". По-скучен и изтъркан до досада форумен прийом нема.

Може логиката да ти е добра, но истината ти е лоша. И това не го казвам аз, а Спиноза. Е, това изречение се отнася и за теб.

Това са само празни лозунги без никаква тежест. Истината (ми) е еднаква за всички, ако тя е "лоша" това не значи, че требва да я заместваме с лъжа.

Междудругото и ти си леко злобен. Леко само.
Така е, да. Но злобата е като заразна болест, към която аз немам имунитет а лесно се заразявам...

Има симпозиуми на лекари диетолози в защита на месоядството - иди да се изявяваш там.

Тук е царството на вегетарианците. :3d_146:

"Царство", което е заспало във "вечния сън" на илюзиите... Идва принцо да целуне спящата красавица и да събуди царството, а вие го гоните... :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Стругар, на мен ми стига да прочета само 1% от твоите писания и останалите 99% ги пропуснах, честно, така че не мога да ти бъда на нивото, не съм те чела, сори много.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Стругар,

Сравнителна анатомия предполагам знаеш какво е. Според нея, устройството на месоядните и на растителноядните биологични видове- бозайниците имам предвид, се различава. Човек към коя група принадлежи?

Освен това, доказан факт е, че човек е еволюирал не защото е бил ловец, а зощото е започнал да се занимава със земеделие и да отглежда растения- плодове, зеленчуци. Онези, които са разчитали на лона..днес са сензация за археолозите...

Мечката е много интересен биологичен вид- всеядна е, п редпочита обаче растителната храна. Ако там, където обитава има и месна такава- би се възползвала, за да си осигури зимен сън... Месоядните мечки най-често са стари, сакати, и неспосолни да си осигуряват прехрана по друг начин, освен чрез месоядство...

Здравата мечка има отлични инструменти, които може да се срещнат в земеделието- и докато тези инструменти са здрави при мечките- месната храна е нещо, от което нямат нужда за оцеляването си.

Човекът е много повече от мечката- защото умее да култивира средата.

За храносмилане, биахимия, ензимни процеси, и най-вече, за аминокиселини, няколко от които са обект на спекулация, че не се съдържали на друг омясто освен в месото, и човек нямало начин да си ги набави освен чрез месо- от 20 години фактите са съвсем различни...

Нямам нищо против месоядните хора, но по принцип отбягвам хора, к оито са предпочели гниенето пред растежа и съзряването...За самите животни, които си го отнасят, няам желание да пиша.

Дори бих поощрил месоядците- в крайна смветка, когато си угодят и натрупат според апетита си- ще заспят зимен сън...от който със сигурност няма да се събудят, и не че това ме радва- не, това е принцип на равновесието. Така че, не знам дали набиваш мръвка като за посвледно, или вече си заспал и бълнуваш- така или иначе, за плътта която си изял, си платил, но освен килограм месо, касовата бележка съдържа още много- дано да си жив и здрав, за да се издължиш...

Поради недоразумение като месоядството, само при човека е възникнала аномалията "лекар/пациент"...сравнителната анатомия е голяма работа...

Линк към коментар
Share on other sites

Според нея, устройството на месоядните и на растителноядните биологични видове- бозайниците имам предвид, се различава. Човек към коя група принадлежи?

Човеко е всеядно животно, затова требва да яде и растителна, и месна храна.

Освен това, доказан факт е, че човек е еволюирал не защото е бил ловец, а зощото е започнал да се занимава със земеделие и да отглежда растения- плодове, зеленчуци. Онези, които са разчитали на лона..днес са сензация за археолозите...
Разбира се, че е еволюирал защото е бил ловец. Ние сме били ловци милиони години и самоот неколко хиляди се занимаваме със земеделие. Паралелно с лова сме се занимавали и със събирачество на диви плодове, гъби и др. но месото винаги е заемало основна част от храната ни.

Мечката е много интересен биологичен вид- всеядна е, п редпочита обаче растителната храна. Ако там, където обитава има и месна такава- би се възползвала, за да си осигури зимен сън... Месоядните мечки най-често са стари, сакати, и неспосолни да си осигуряват прехрана по друг начин, освен чрез месоядство...

Зависи за коя мечка става въпрос. Има всеядни, има растителноядни, има и напълно месоядни (кафява, панда, бела и др.) А и все пак, човека не е мечка а маймуна.

За храносмилане, биахимия, ензимни процеси, и най-вече, за аминокиселини, няколко от които са обект на спекулация, че не се съдържали на друг омясто освен в месото, и човек нямало начин да си ги набави освен чрез месо- от 20 години фактите са съвсем различни...
Дори да си прав, това не променя нещата. Аз например, сега ако ида да живея в планината на вилата за дълъг период от време, мога ли да си набавям всичката необходима растителна храна, която требва да изяждам за да не се лишавам от никакви хранителни съставки, нужни на моя организъм, при условие, че там нема никакви специализирани магазини а само една мандра-магазин, където се продават само основните продукти (брашно, олио, оцет, фиде)? При условие, че се занимавам активно със спорт, който не е йога. Как човечеството ще стане вегетарианско и как ще си набавя нужните продукти в един по-див и неглобализиран свят? Как при една природна катастрофа или голем катаклизъм населението ще се изхранва ако се отучи да яде месо?

Нямам нищо против месоядните хора, но по принцип отбягвам хора, к оито са предпочели гниенето пред растежа и съзряването...

Нема никакво гниене при месоядството. Човек може да живее дълго и здравословно и без да се лишава от месо.

За самите животни, които си го отнасят, няам желание да пиша.
Ние виновни ли сме, че съдбата ни е такава - да изяждаме другите животни? Както и техната - да бъдат изяждани. Света е несправедлив, както за животните, така и за хората и ние не можем да го променим.

Дори бих поощрил месоядците- в крайна смветка, когато си угодят и натрупат според апетита си- ще заспят зимен сън...от който със сигурност няма да се събудят

Ама ние не сме мечки а маймуни.

Линк към коментар
Share on other sites

плодовете и зеленчуците... И те душа носят...

стругар, първо искам да ти се извиня ако нещо съм те обидил или наскърбил с малко по-резкия си тон, и се чувсвам малко гузен за нажежената дискусия която последва. Извинявай. Постъпих така защото ми се стори, че познаваш достатъчно добре и вредната и полезната страна на храненето с месо (а бъди сигурен, че вредната преобладава) и, че ти е нужно малко само за да прогледнеш, но въпреки това нямаш достатъчно смелост. А в такива моменти едно растърсване (дори плесница) помагат на човек да се събуди. Но сега разбирам, че не съм бил прав. Има още какво да научиш и да прочетеш. Не се сърди, но живееш с доста стари разбирания и ако постъпих така (извинявай още веднъж) то е за да се опитам да ти помогна. Но когато човек сам не иска да си помогне, никой не може да го стори вместо него. Но все пак един приятелски съвет. В интернет има много сайтове за вегетарианството и изтъкнати учени, хора на изкуството и политици дори, изказват своите схващания за вредността от консумацията на месо. Препоръчвам ти да ги прочетеш и това да е началото на образоването ти в тази област. Не искам да те засягам с нещо по този начин. Никой не се е родил научен. Аз също до преди осем години ядях какви ли не боклуци от месо, (просто защото това ми е професията), но се убедих че светът се променя и този начин на хранене няма бъдеще. Затова промених и моя живот в това отношение. Спора в този форум по тази тема - за или против храненето с месо е безмислен и само носи разочарования и негативизъм. Бих помогнал на всеки да прозре вредата от храненето с месо, но все пак поне малко и той трябва да поиска това. Господ ни е дал правото на избор. И сега решаваш ти за себе си. Няма какво да те интересуват другите. Утре е първият ден от останалата част от живота ти. Как ще я изживееш? Ти решаваш!

Линк към коментар
Share on other sites

Вегетарианството нема никакво бъдеще, то дори и теоретично е невъзможно да се наложи изцяло. Вегетарианството е като живот в инкубатор...

Напълно е възможно и ще се наложи, само че ще минат години. Месоядството е минал по-низш етап от развитието на човечеството. Последното ще бъде принудено на премине към пълно вегетарианство под натиска на няколко фактора:

1. Засилващият се продоволствен проблем, поради увеличаване числеността на населението на Земята. Сега не би имало толкова гладуващи в страните от "третия свят", ако тонове зърно не отиваха за угояване на животни! В бъдеще този натиск ще се засилва и в крайна сметка зърното вместо за изхранване на животни ще отива за хляб на хората.

2. Появяващите се все нови и нови смъртоносни болести, причинявани от ядене на месо-луда крава, птичи грип и т.н. Страхът на хората от тях, ще ги принуди да се откажат от месото.

3. Не един духовен учител е казвал, че в бъдеще ще има само вегетарианци.

Така че, ако сами не се откажат, поради посочените причини месоядците ще бъдат отучени от този си вреден навик. Природата няма да търпи насилие, Бог не търпи насилие под никаква форма, Той наблюдава и ако хората не се вразумят, сам ще им изпрати причина, да бъдат принудени да спрат с това безумие, и с изяждането на по-малките си братя.

Колкото до косопада, ясно е от колко години не ям месо, и косата си ми е на главата в целия си блясък. :sorcerer: така че неяденето на месо НЕ МОЖЕ ДА ВРЕДИ НА КОСАТА.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Ако гладът те принуди да дебнеш, да душиш, да слушаш, да нападнеш, и със зъби и ръце да си уловиш някое животно да ядене- това е съдба...всички останали варианти представляват единствено и само избор.

Човек е растителноядно животно. Устройството на храносмилателната му система, зъбите, основната обмяна на веществата, и много други, са както при всички растителноядни животни.

Ловът през всичкии онези милиони години като основен начин за набавяне на храна е ХИПОТЕЗА- недоказана. Както можем да установим от всички останали видове, консумацията на месо не е нито еволюционен стимул, нито води до по-голяма приспособимост.

А за спорта...думи нямам...Никое животно в природата не бяга за здраве!!! Спортът и месоядството са нищо повече отнедоразумения. Спортът доказано уврежда здравето- няма жив столетник-олимпиец...

Стругар, така или иначе, не представяш никакви доказателства, аз няма да си губя времето да доказвам вече доказани факти. Месоядството е съвсем същото каквото е холокоста, расизмът, ксенофобията...

Така че, ако искаш все пак да звучиш по-убедително, това не зависи от теб, а от аудиторията пред която ще се изправиш. Твоите доказателства са приемливи и очевидни само за феновете на клуб "Барбекю"...

А това за глобализацията е вероятно някой нов виц....Един факт- ако САЩ отделят само 35% от реколтата,която отива за производство на фуражи за животни- в Африка няма да има гладуващи...

А това, че към този момент ти не можеш да си представиш как би могъл да живееш в планината с някои основни продукти, това говори колко изолиран, беден и неинформиран живот живееш. Не е нужно да се напъваш да доказваш каквото и да било.

Познавам човек, който 14 години живее само на вода- украинец е, и е един от многото, които карат сдамо на слънчева светлина- при това, е станал медицински и научен феномен, защото е екстремно здрав...

Доколкото знам, има индиец на име Манек, който също е преминал на "фотосинтеза", и изучаван от НАСА...но на власт са "нацисти", и по същия начин отричат престъплението "месоядство", както навремвето отричаха холокоста, робството...у тях са парите, с които плащат на онези, които са си дали задника под наем и в това положение се занимават с "наука".

Не ми се ще да пълня форума със шокиращи факти- документи, снимки и прочие- това не е форум на "Грийнпийс"...

Земята може да изхранва съвсем спокойно около 35 милиарда население, без всякакъв недоимък, стига това недоразумение с животните да се разреши- но засега, на определена маса болни мозъци, или на определен брой червиви от пари .... подобно нещо не им ДОПАДА- в понятието няма нищо еволюционно, както няма нищо еволюционно в това дали ще си фен на сините, или на червените, защото естеството на заниманията на сините и червените не е еволюционно..но пък доходоносно...

Човек не може да порасне докато не престане да пълнее- да се разбира във всеки смисъл, включитебно и във буквалния....

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Скъпи приятели.......

Всеки минава, веки ще мине, всеки е минавал и всеки е минал, вече по пътя към Бога - това е най-отъпкания път, защото е единствения път.

Заветът се дава на тези които са предупределени да получат наследството.

А наследството е :3d_045: .

Ако проявя неразбиране към даден избор или даден човек, значи съм проявил неразбиране към пътя, към Бога.

Нека всеки да следва свободно момента си.

В момента на проявата всички сме равни, но в момента на проявление се различаваме времево и пространствено. Нищо повече. Това не ни прави различни. Всичко е привидно и илюзионно, ей така, на ужким, заради играта. Красиво е!

Аз във вас виждам различни цветя в едно и също поле. Всичките цветя ухаят.

Незнам каква вибрация се носи напоследък, но тя не е оправдателна за насилието и тъмнината в сред нас и всъщото време само с това тези могат да бъдат обяснени.

Трудно е, мъчно е, изпитателно е човек да се улови и да не се поддаде на внушените му по-ниско-стоящи вибрациони честоти!

Никой няма вина освен Бога, от който сме всички. Ние сме частици на Неговото тяло.

Аз съм Бог, ти си Бог, тя е Бог и той и то и всичко съществуващо е Бог.

Е, тогава призовавам към Божествено държание! Нека бъдем Божествени! :3d_052:

Всичко, цялото творение се върти покрай това - възможността да се наслади на собсвеното си съществуване, а най-висшата му форма е формата на Любовта.

Всичко се върти около тази най-висша и заветна цел - Любовта и от там се казва, че Бог е Любов, не че не е и всичко останало, но Любовта е най-висшата му форма. Любовта е връх.

Ние сме алпинистите. :3d_118:

По тази логика на защитаващите месоядството, значи е трябвало да бъдем изтребени от Ангелите, още преди време, те пък от Архангелите и така по стълбицата нагоре. И ако тази логика продължи в този ред се оказва, че най-Божествените са най-нисшите организми. тези дето не причиняват зло на никой, например цветята. :)

Православното християнство вярва, че Светия Дух е равна форма (лице) на Бога с другите Му две форми (лица) - Бог Отец и Синът. Отвъд тях е Бог и тази е троицата, която Го съставлява и представлява в проявеното Му състояние.

Светия Дух изгражда и е във всички форми на живот. Нараняването на която и да е форма е равно на нараняването на Светия Дух, а от там дирекно "удряме" по Бога.

Не че Той се трогва от това дали сме добри или не. Не. За това е сътворен Закон, който да привежда всичко, сперед времето и пространството, в право движение към върха, към Любовта.

Като погледна нагоре в редовете виждам, че отново съм писал повече от необходимото думи.

Какво е нужно?

Може би само това:

:3d_049:

Ама докато се науча добре да го правя...

:hypocrite:

Редактирано от niki0912
Линк към коментар
Share on other sites

Постъпих така защото ми се стори, че познаваш достатъчно добре и вредната и полезната страна на храненето с месо

Разбира се, че я познавам. Всеко нещо е вредно или полезно в зависимост от количеството, качеството, начина на живот, генетичната предразположеност, съчетаването с други продукти и т.н.

Има още какво да научиш и да прочетеш.
А понекога "научаването и четенето" не води до разбиране на истината а до заблуждение. Не требва само да се чете и да се говори а да се разбере, осмисли и докаже.

В интернет има много сайтове за вегетарианството и изтъкнати учени, хора на изкуството и политици дори, изказват своите схващания за вредността от консумацията на месо. Препоръчвам ти да ги прочетеш и това да е началото на образоването ти в тази област.

Както вероятно и има много, които доказват важното значение на месото, препоръчвам ти да ги прочетеш и това да е началото на образоването ти в тази област.

И сега решаваш ти за себе си. Няма какво да те интересуват другите.
Напротив, тука не говорим за мене и тебе, а за вегетарианството по принцип. Аз дали ям месо, спанак, шишарки или изобщо не ям е без значение, това не променя нищо относно вегетарианството като цяло.

Напълно е възможно и ще се наложи, само че ще минат години. Месоядството е минал по-низш етап от развитието на човечеството.

Може да се наложи, но ще минат стотици хиляди години по нормален еволюционен път, с постепенно намаляване на количеството месо в менюто ни и постепенно увеличаване на количеството растителна храна. Така постепенно и плавно ще се промени и нашият организъм, нашите нужди (но първо ще се промени нуждата от точно тия пропорции) от определени мазнини, минерали, витамини, аминокиселини и др. Това "налагане" на вегетарианството по никакъв начин не може да стане по изкуствен път, както некои хора тука (и не само тука) пропагандират. Както белата мечка не може да стане за 2 дена панда и да дъвче бамбук, така и пандата не може да стане бела мечка. Това се еволюционни процеси, които траят стотици хиляди, милиони, или стотици милиони години. Биологичния вид еволюира според нуждите му, а не според това, какви са моралните съображения на една малка група представители на тоя биологичен вид. Вие не можете и не искате да приемете, че човека е животно, а той е точно това. Ние сме част от тая природа и не живеем в лабораторни условия. Всекакви експерименти с връзката човек-природата само ще доведат до изчезване на човешкия род.

Последното ще бъде принудено на премине към пълно вегетарианство под натиска на няколко фактора:

1. Засилващият се продоволствен проблем, поради увеличаване числеността на населението на Земята. Сега не би имало толкова гладуващи в страните от "третия свят", ако тонове зърно не отиваха за угояване на животни! В бъдеще този натиск ще се засилва и в крайна сметка зърното вместо за изхранване на животни ще отива за хляб на хората.

Едва ли това може да е некакъв фактор, който да ни накара да не ядем месо. Ако в "третия свят" има толкова много хора и то гладуващи, то те техната популация ще бъде силно съкратена по естествени причини и нема нужда ние да поддържаме изкуствено техния брой като ги отрупваме с храна на готово. Ако климатичните условия там не са подходящи за да се самоизхранва това население, или самото то не е способно да го направи, тогава просто ще изчезнат или ще се приспособят към условията. По-силните оцеляват или се приспособяват, по-слабите изчезват, такива са законите в тоя свят. Дай сега да се откажа от кебапчетата на скара защото некакви си хора там на другия край на света живеят в полупустиня и се плодят като зайци...

2. Появяващите се все нови и нови смъртоносни болести, причинявани от ядене на месо-луда крава, птичи грип и т.н. Страхът на хората от тях, ще ги принуди да се откажат от месото.

Нема никакъв страх у хората а и тия болести са нещо нормално, винаги ги е имало, дори сега са в малки количества, поради високата хигиена в месната индустрия. В миналото какви епидемии е имало, ама никой не се отказа от месото...

3. Не един духовен учител е казвал, че в бъдеще ще има само вегетарианци.
Аз знам само, че Исус е хранил хората с риба и е напълнил мрежата на един рибар. Ако беше толкова важно от духовна гледна точка да сме вегетарианци, Исус щеше да ги храни с друго, а и той е казал: "Не това, що влиза в устата, осквернява човека, а онова, що излиза из устата, то осквернява човека."

Природата няма да търпи насилие, Бог не търпи насилие под никаква форма

Напротив, природата е насилие, а "Бог" не е оня "белобрад старец" за когото го мислите, той нема човешки чувства, емоции и разум. От както я има тая планета има и насилие, защо си мислите, че нашия живот е с нещо по-важен от милиардите животи на всички живи организми преди нас?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Темата е вегетарианство. Мненията за вегетарианството са два вида- първия вид са предположения, направени от хора, които нямат личен опит с вегетарианството- а те са също два вида- едните си консумират месо и животински продукти, а другите се считат за вегетарианци защото не консумират месо или определени видове месо, но нямат нищо против животинки продукти; и мнението на вегетарианци.

Така че, мнението на онези, които похапват месо, ще остане винаги само предположение, и ще бъде предубедено- в крайна сметка, опитът е този който превръща предположенията във факти. Мнението на онези, които не консумират месо или някои видове месо е мнение по време на опит, а мнението на вегетарианците за факти, по отношиение на самата тема.

Само преди няколкостотин години еволюиралите "ловци", които бяха убедени, че земята на която ловуват е плоска, и всеки който дръзнеше да заяви, че земята е кръгла..пък и се върти...се опари от еволюиралия ловец..дори лих казал, опече на "ловджийска скара"...

А за насекомите никой май само аз отварям въпрос.- Насекомите имат най-полезното и от растенията и от животните- при това, храната винаги е прясна, и е изключително богата на енергия.

Със сигурност би трябвало наопаковъчните етикети на месата, колбасите и т.н, да поместват снимки на човешки органи и кръвоносни съдове поразени от животинския холестерол..а и не само от него...

И накрая, ако древните ни прадеди бяха ловци, убийци на животни, със сигурност във всички древни учения и религии, щеше да е написано вместо "Дървото на Живота" "Пържолата на Живота", "плодовете на познанието" щяха да са "наденички на познанието"...

И до ден днешен, и най-пристрастения месоядец се опитва да избегне вроденото му отвращение към месото, чрез едно много просто дедйствие- подправките...

Ако мръвката не ухае на чубрица..може и да не е вкусна...от тук и древните шумери явно са стигнали до прозрението "искам чубрица, пък ако ще и върху свинско да е..", а ренесансоваото прасенце с лимонче в устата си остава енигма...

Линк към коментар
Share on other sites

стругар

Дай сега да се откажа от кебапчетата на скара защото некакви си хора там на другия край на света живеят в полупустиня и се плодят като зайци...
Трябва. Твоето е материалистичната нихилистична философия на консуматорското общество. Тя не води до нищо. Духовното съзнание няма да разсъждава по този начин. Като цитираш Исус, защо да не споменем какво е казал той по този въпрос и относно споделянето с ближния?... Какво казва и Беинса Дуно? Продай имота си и раздай парите на бедните и гладните. Това е бъдещата епоха на братство в шестата раса.

Нема никакъв страх у хората а и тия болести са нещо нормално, винаги ги е имало, дори сега са в малки количества, поради високата хигиена в месната индустрия. В миналото какви епидемии е имало, ама никой не се отказа от месото...Аз знам само, че Исус е хранил хората с риба и е напълнил мрежата на един рибар. Ако беше толкова важно от духовна гледна точка да сме вегетарианци, Исус щеше да ги храни с друго, а и той е казал: "Не това, що влиза в устата, осквернява човека, а онова, що излиза из устата, то осквернява човека."

Исус е казал не само това, а също и да не става тялото ни гробница на мъртва плът, че само живата храна води към живот, докато мъртвата води само към смърт. А моят духовен учител е казал, че в близко бъдеще хората ще се откажат от месото, защото от яденето на месо ще се появят смъртоносни болести. Яденето на месо е чуждо на моя организъм, не можеш да ме убедиш, че за мен естествената храна е месоядството. Не е въпрос на организмова еволюция, а по-скоро до еволюция на самосъзнанието. Мнението ми по този въпрос се покрива с това на Кристиян. Човекът отвсякъде е растителноядно същество. И винаги е бил такъв! Само съзнанието му не е било на необходимото ниво в миналото, та затова е ловувал, убивал и изяждал.

Напротив, природата е насилие, а "Бог" не е оня "белобрад старец" за когото го мислите, той нема човешки чувства, емоции и разум. От както я има тая планета има и насилие, защо си мислите, че нашия живот е с нещо по-важен от милиардите животи на всички живи организми преди нас?

Не мисля, че Бог е белобрад старец! Той не е личност, а е безкрайност. Това съзнание вечно присъства навсякъде и наблюдава всичко. Когато е необходимо може да промени хода на събитията в желаната посока. :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Ако гладът те принуди да дебнеш, да душиш, да слушаш, да нападнеш, и със зъби и ръце да си уловиш някое животно да ядене- това е съдба...всички останали варианти представляват единствено и само избор.

Напротив, всичко е съдба. Но ти не забелезваш по-фините и деликатни проявления на съдбата и забелезваш само брутално-явните.

Човек е растителноядно животно. Устройството на храносмилателната му система, зъбите, основната обмяна на веществата, и много други, са както при всички растителноядни животни.
Човекът е всеядно животно, самият факт, че яде месо и има кучешки зъби го доказва. Също така има народи, които се хранят изключително само с месо, но аз поне не знам за такива, които да се хранят само с растителна храна.

Ловът през всичкии онези милиони години като основен начин за набавяне на храна е ХИПОТЕЗА- недоказана.

Е как да не е доказана? Знае се много добре, благодарение на археологията, от кога хората са имали оръжия за ловуване и от кога са започнали да правят инструменти за обработка на земята. На рисунките в пещерите не са изобразени земедлския, а само ловни сцени.

А за спорта...думи нямам...Никое животно в природата не бяга за здраве!!! Спортът и месоядството са нищо повече от недоразумения. Спортът доказано уврежда здравето- няма жив столетник-олимпиец...
Спортът доказано подобрява здравето и имунната система на човека. За професионалния спорт не знам и не е важно, там има други фактори, които увреждат здравето.

Стругар, така или иначе, не представяш никакви доказателства, аз няма да си губя времето да доказвам вече доказани факти.

Както и ти не представяш никакви доказателства. Всичко което пишеш са много лесно оборими хипотези.

Месоядството е съвсем същото каквото е холокоста, расизмът, ксенофобията...
Расизма и ксенофобията са също толкова нормални човешки инстинкти, какъвто е и яденето на месо. Те са нормални, защото са заложени в нас от природата. Ненормални са ония неща, които са противоприродни и неестествени, каквито са вегетарианството, антирасизма и др. Те може да са нормални от духовна гледна точка, но ние сме хора от кръв и плът, ние сме животни и живеем в материален свят.

Твоите доказателства са приемливи и очевидни само за феновете на клуб "Барбекю"...

Ако за теб не са "очевидни" защо не ги опровергаеш? Или мислиш, че това което си написал е нещо като "опровержение"?

А това за глобализацията е вероятно някой нов виц....Един факт- ако САЩ отделят само 35% от реколтата,която отива за производство на фуражи за животни- в Африка няма да има гладуващи...
Не говорех в тоя смисъл за глобализацията, който е в главите на разни антиглобалисти, хипари, анархисти и др. асоциални индивиди. Под "глобализация" имах предвид обратното на изолзация. На село банани, авокадо и кокосови орехи нема, има само джанки, капини и шишарки. Нема и специализирани магазини и ресторанти за вегетарианци, има само мандри и селски кръчми. Ако Пирин планина се отцепи да речем, поради големо наводнение, всички вегетарианци там ще измрат, ако не веднага то през зимата със сигурност. Това е само един пример за несъстоятелността на вегетарианството в диви и неинкубаторни условия.

А това, че към този момент ти не можеш да си представиш как би могъл да живееш в планината с някои основни продукти, това говори колко изолиран, беден и неинформиран живот живееш. Не е нужно да се напъваш да доказваш каквото и да било.

А ти можеш ли да живееш пълноценен живот в планината с некои основни продукти? Можеш ли да отгледаш семейство, деца в същите тия условия? Тука не говорим дали един индиец може да живее само с медитация и фотосинтеза а за реалния битов живот.

Не ми се ще да пълня форума със шокиращи факти- документи, снимки и прочие
Нема и необходимост да го правиш. Отделните изолирани случаи не са важни, важен е средностатистическия пример. Това, че от 6 000 000 000 човека един може да живее на фотосинтеза нищо не доказва.

Само преди няколкостотин години еволюиралите "ловци", които бяха убедени, че земята на която ловуват е плоска, и всеки който дръзнеше да заяви, че земята е кръгла..пък и се върти...се опари от еволюиралия ловец..дори лих казал, опече на "ловджийска скара"...

Ловците едва ли са се занимавали с такива неща. По-скоро църквата ("духовна институция") е изгаряла на клада всеки, който каже, че Земята е кръгла или се върти около Слънцето.

И накрая, ако древните ни прадеди бяха ловци, убийци на животни, със сигурност във всички древни учения и религии, щеше да е написано вместо "Дървото на Живота" "Пържолата на Живота", "плодовете на познанието" щяха да са "наденички на познанието"...
Това нема никаква връзка. Аз мога да не ям плодове и пак да говоря за "дърво на живота", като некакъв символ.

И до ден днешен, и най-пристрастения месоядец се опитва да избегне вроденото му отвращение към месото, чрез едно много просто дедйствие- подправките...

Същото се отнася и за зеленчуците.

Линк към коментар
Share on other sites

И до ден днешен, и най-пристрастения месоядец се опитва да избегне вроденото му отвращение към месото, чрез едно много просто дедйствие- подправките...

Същото се отнася и за зеленчуците.

Не се отнася. Зеленчуците са вкусни и приятни и съвсем сурови-доматите какво ги правим? Стават за ядене сурови, както и пипера и краставиците и т.н., докато суровото месо не става. Теорията ти издиша отвсякъде. :whistling: Когато хапнеш с удоволствие сурово месо като хищните животни, тогава ще призня човешкия род за месоядец. :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Трябва. Твоето е материалистичната нихилистична философия на консуматорското общество.

Не, "моето" е несъпротивляване на природните закони. От природна гледна точка нема никаква логика големо количество хора да живеят в една неплодородна зема и да бъдат "захранвани" изкуствено с "тръбичка". На тия хора не требва да им се помага с тирове храна а требва а със знания. Да бъдат научени да се изхранват сами и да не раждат деца, които не могат да отгледат сами. Драстичното намаляване на техната популация е нещо напълно нормално, забавянето на тоя процес само би усложнил ситуацията.

Като цитираш Исус, защо да не споменем какво е казал той по този въпрос и относно споделянето с ближния?
Тука не говорим за "ближния" а за хора от другия край на Земята, които не познавам. Разбира се, че когато требва и с каквото можем ще помагаме, но да се отказваме от месото, за да им дадем житото със сигурност не е помощ а мазохизъм и глупава постъпка.

Продай имота си и раздай парите на бедните и гладните. Това е бъдещата епоха на братство в шестата раса.

Това също е глупаво. Защо ние всичките не си продадем имотите и не дадем парите на циганите например? С това само ще провалим както своя, така и техния живот. В такива лозунги нема рационална мисъл.

Исус е казал не само това, а също и да не става тялото ни гробница на мъртва плът, че само живата храна води към живот, докато мъртвата води само към смърт.
Това изречение нема нищо общо с храната, била тя вегетарианска или животинска. Ти ако така тълкуваш Библията далеко нема да стигнеш...

А моят духовен учител е казал, че в близко бъдеще хората ще се откажат от месото, защото от яденето на месо ще се появят смъртоносни болести.

Е, "духовни учители" има всекакви. "Моя" пък може да каже, че в близко бъдеще хората ще се откажат от зеленчуците, защото ще се появят много генно модифицирани, които ще са причина за нови болести...

Яденето на месо е чуждо на моя организъм
Само че тук не става въпрос за моя или твоя, а за човешкия организъм като цяло.

Когато е необходимо може да промени хода на събитията в желаната посока.

Защо си толкова сигурен. Може пък всички събития и техните ходове да са запланувани много преди техното започване и да не подлежат нито на божествена, нито на човешка намеса.

Не се отнася. Зеленчуците са вкусни и приятни и съвсем сурови-доматите какво ги правим? Стават за ядене сурови, както и пипера и краставиците и т.н.

Тука нещо си се объркал. Не говорим за сурови и сготвени, а за подправени и неподправени. Аз не познавам човек, който да яде салата без сол, оцет, зехтин или олио, в зависимост от салатата. Сигурно има и такива, но те са малки изключения. Важен е средностатистическият случай а не изключенията.

докато суровото месо не става. Теорията ти издиша отвсякъде. :whistling: Когато хапнеш с удоволствие сурово месо като хищните животни, тогава ще призня човешкия род за месоядец.

Има доста народи, които и до днес ядат сурово месо.

Редактирано от стругар
Линк към коментар
Share on other sites

  • Иво pinned this topic
Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...