Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианство


Recommended Posts

стругар

На тия хора не требва да им се помага с тирове храна а требва а със знания. Да бъдат научени да се изхранват сами и да не раждат деца, които не могат да отгледат сами.

Тук има нещо вярно.

Тука не говорим за "ближния" а за хора от другия край на Земята, които не познавам. Разбира се, че когато требва и с каквото можем ще помагаме, но да се отказваме от месото, за да им дадем житото със сигурност не е помощ а мазохизъм и глупава постъпка.

А ето тук не си прав. Ближен е всеки човек! Независимо дали живее от другата страна на Планетата. Всички хора са ближни, защото имат общ Баща. :thumbsup:

Това също е глупаво. В такива лозунги нема рационална мисъл.

Когато стигнеш нивото на тези учители, само тогава можеш да кажеш дали са прави или не. Защото те имат по-голяма видимост от твоята. Представи си, че от земята не виждаш по-далеч от 20 км наоколо, а като си в самолет виждаш всичко едновременно на стотици километри. Как при това положение си позволяваш да отречеш нещо, което не виждаш?

Исус е казал не само това, а също и да не става тялото ни гробница на мъртва плът, че само живата храна води към живот, докато мъртвата води само към смърт.Това изречение нема нищо общо с храната, била тя вегетарианска или животинска. Ти ако така тълкуваш Библията далеко нема да стигнеш...

Опитваш се да се отклониш от темата и ловко манипулираш с този израз...

Е, "духовни учители" има всекакви. "Моя" пък може да каже, че в близко бъдеще хората ще се откажат от зеленчуците, защото ще се появят много генно модифицирани, които ще са причина за нови болести...

Това вече е откровено глупаво.

Само че тук не става въпрос за моя или твоя, а за човешкия организъм като цяло.

Отново се опитваш да манипулираш и да изкривиш посоката на разговора, просто защото усещаш че губиш спора.

Когато е необходимо може да промени хода на събитията в желаната посока.

Защо си толкова сигурен. Може пък всички събития и техните ходове да са запланувани много преди техното започване и да не подлежат нито на божествена, нито на човешка намеса.

Какъв тогава е смисълът на нашия живот? Защо тогава да се раждаме ако предварително всичко е запланувано как да се случи?

Тука нещо си се объркал. Не говорим за сурови и сготвени, а за подправени и неподправени. Аз не познавам човек, който да яде салата без сол, оцет, зехтин или олио, в зависимост от салатата. Сигурно има и такива, но те са малки изключения. Важен е средностатистическият случай а не изключенията.

Още една фина манипулация и твой опит за бягство от конкретната тема. За разлика от теб познавам и то много хора, които не ядат салатата с подправки. Правиш се, че не разбираш, а е очевидно подправките се свързват с печеното, липсата на подправки с натуралното-суровото. Не ти беше удобен примера с този еквивалент, затова се опитваш да се измъкнеш...

Има доста народи, които и до днес ядат сурово месо.

Тук аз ще използвам твоя израз и ще кажа не става дума за изключения, а за мнозинството. Защо вече не се откажеш да упорстваш в тази тема?

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 883
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

А ето тук не си прав. Ближен е всеки човек! Независимо дали живее от другата страна на Планетата. Всички хора са ближни, защото имат общ Баща.

Не е така. Ти използва термина "ближен" като се позова на християнството, а в Библията ясно се вижда, че "ближен" ти е тоя човек, който е до теб, приятел, роднина или некой, който ти помага. Мога да приложа и цитати за потвърждение при необходимост.

Когато стигнеш нивото на тези учители, само тогава можеш да кажеш дали са прави или не. Защото те имат по-голяма видимост от твоята. Представи си, че от земята не виждаш по-далеч от 20 км наоколо, а като си в самолет виждаш всичко едновременно на стотици километри. Как при това положение си позволяваш да отречеш нещо, което не виждаш?
Аз като съм на Земята и имам по-добра видимост за земните проблеми, отколкото некой "възвисен", "от самолет", или "много духовен", който разбира от духовни неща а не от материални.

Опитваш се да се отклониш от темата и ловко манипулираш с този израз.

Напротив, ти се отклоняваш от темата като даваш цитат от Библията, в който изобщо не става въпрос за храна.

Това вече е откровено глупаво.
Кое точно е "глупаво"? Че е възможно да се появят болести, в следствие от генномодифицираните зеленчуци ли?

Отново се опитваш да манипулираш и да изкривиш посоката на разговора, просто защото усещаш че губиш спора.

А ти изобщо не знаеш какъв е спора. Тук не се коментира моето месоядство, нито твоето тревоядство. Изпозлване на думи като "аз" и "моят" са отклоняване от темата.

Какъв тогава е смисълът на нашия живот? Защо тогава да се раждаме ако предварително всичко е запланувано как да се случи?
След като се позоваваш на цитати от Библията и аз ще го направя:

"11. защото, докле не бяха се още родили и не бяха направили нищо добро или лошо (за да се знае, че Божието решение в избора зависи не от дела, а от Призоваващия),

12. беше й казано: "по-големият ще робува на по-малкия",

13. както е и писано: "Иакова възлюбих, а Исава намразих".

14. Какво, прочее, ще кажем? Нима неправда има у Бога? Съвсем не.

15. Защото Той казва на Моисея: "който е за помилуване, ще го помилувам, и който е за съжаляване, ще го съжаля".

16. И тъй, това зависи не от оногова, който желае, нито от оногова, който тича, а от Бога, Който милува.

17. Защото Писанието казва на фараона: "тъкмо за това те издигнах, за да покажа над тебе силата Си, и за да бъде името Ми проповядвано по цяла земя".

18. И тъй, когото иска, милува, а когото иска, ожесточава.

19. Но ще ми кажеш: а защо още обвинява? Кой се е възпротивил на волята Му?

20. Ами ти, човече, кой си, та спориш с Бога? Изделието нима ще каже на майстора си: защо си ме тъй направил?

21. Или грънчарят не е властен над глината, та от едно и също месиво да направи един съд за почетна употреба, а друг - за долна?"

Още една фина манипулация и опит за бягство от конкретната тема.

Какъв "опит за бягство" виде тука? Ставаше въпрос именно за подправки а не за термична обработка.

За разлика от теб познавам и то много хора, които не ядат салатата с подправки.

Ами ти нали не си "средностатистическа извадка" по отношение на храненето? Вероятно и познатите ти, които ядат салата без сол също не са средностатистически хора. А моите познати са точно такива, затова и аз имам по-добри наблюдения над мнозинството. А хората като цяло не ядат зеленчуци без подправки, както не ядат и месо без подправки. В това отношение месото и зеленчуците са равни, затова изречението "И до ден днешен, и най-пристрастения месоядец се опитва да избегне вроденото му отвращение към месото, чрез едно много просто действие- подправките..." "се отнася и за зеленчуците.", както бех написал и по-рано, но ти се правиш на ударен и изкривяваш нещата.

Правиш се, че не разбираш, а е очевидно подправките се свързват с печеното, липсата на подправки с натуралното-суровото.
Никаква липса на подправки нема в салатите от сурови краставици, домати, марула, зеле и др. зеленчуци. Ако твоя тесен кръг вегетарианци хрупа моркови като зайци, това не се отнася за хората като цяло.

Тук аз ще използвам твоя израз и ще кажа не става дума за изключения, а за мнозинството.

Ами ти каза "Когато хапнеш с удоволствие сурово месо като хищните животни, тогава ще призня човешкия род за месоядец.", демек "аз да хапна", аз мога да хапна, защо да не хапна суши например, което е приготвено със сурово месо. Не може да кажеш "когато хапнеш..." и после да кажеш "това е изключение". След като подтикваш към изключения с въпроса си, защо очакваш да направя обобщение за мнозинството от хора на Земята?

Защо вече не се откажеш да упорстваш в тази тема?

А защо ти не се откажеш да упорстваш в тая тема?

Редактирано от стругар
Линк към коментар
Share on other sites

Аз като съм на Земята и имам по-добра видимост за земните проблеми, отколкото некой "възвисен", "от самолет", или "много духовен", който разбира от духовни неща а не от материални.

Тук вярваме че това не е така.

Ценим мъдростта и науката и знаем че има гениални учители на човечеството от които се учим.

След като тези неща не те интересуват, за какво можем да говорим по нататък?

А защо ти не се откажеш да упорстваш в тая тема?

Повечето от нас тук са яли и вегетарианска, и месна храна.

Тествали сме върху себе си продължително време и сме се убедили как ни влияе и едното, и другото.

Ти изглежда нямаш практически опит по въпроса. Компетентността ти е недостатъчна.

Линк към коментар
Share on other sites

Тук вярваме че това не е така.

Ценим мъдростта и науката и знаем че има гениални учители на човечеството от които се учим.

Може да има гениални, може да има луди, всекакви може да има. Тия глупости за "некакви учители казали така" не минават, защото учители има с лопата да ги ринеш... Това, че некой си казал да си продам къщата и да дам парите на бедните, изобщо по никакъв начин не означава, че това е най-правилното действие, което мога да направя. То е правилно от гледна точка на дадения "учител" и неговите теории, идеологии и учения, които не е задължително да са непременно верни.

След като тези неща не те интересуват, за какво можем да говорим по нататък?
Нема "тези неща", какви са тези неща? Празните лозунги, които подхвърляте на неподходящи места говорят само лошо за вас.

Повечето от нас тук са яли и вегетарианска, и месна храна.

Тествали сме върху себе си продължително време и сме се убедили как ни влияе и едното, и другото.

Ти изглежда нямаш практически опит по въпроса. Компетентността ти е недостатъчна.

Това нема нищо общо. Защо ми е да съм вегетарианец, за да знам, че вегетарианството като масово явление в дългосрочен план е теоретично невъзможно? Вегетарианството след еволюционна промяна на човешкия вид - Да, но вегетарианството като рязка промяна в отделния човешки живот - Не!

Линк към коментар
Share on other sites

Стругар, какво означава името ти? С какво е свързано?

"Стругар" означава човек, който работи на струг. А с какво е свързано? С нищо. Като се регистрирам некъде винаги избирам дума, която да е свързана с хората от простолюдието. Некои се възхищават от "учители", пророци, мислители... а аз се възхищавам от масите, от хората, очукани от живото.

Линк към коментар
Share on other sites

Уважаеми стругар,

като ти се яде месо, ЯЖ И СИ ТРАЙ! Никой няма да ти ипотекира левия крак. Прережи си сам гърлото - нали си уверен в себе си, в собствения си избор и свобода? С този хъс нямаш нужда от чужда (форумска) помощ. Внимавай, все пак, да не засегнеш покрай другото и свободата на околните. Вегетарианството, за твое сведение, има в основата си Любовта към Живота Въобще. Човек е човек заради Любовта си към Живота. И формалното спазване на вегетарианството нищо не означава. Хитлер е бил вегетарианец, между другото. Няма лошо да се запиташ, къде аджеба, си попаднал. Ако имаш съмнения в добронамереността на вегетарианците, защо не идеш на предстоящия Рилски събор? Изложи си гласно там либералните убеждения и виж какво ще стане.

Sincerely yours: каруцар.

И една усмивка за финал. Широка като Варненския залив!

Линк към коментар
Share on other sites

като ти се яде месо, ЯЖ И СИ ТРАЙ!

Какво общо има това, което пиша, с това, какво ми се яде и с това, дали да "си трая"?

Защо ти не си пасеш тревата и да си траеш?

нали си уверен в себе си, в собствения си избор и свобода?
Къде прочете такова нещо? Пишеш пълни глупости, точно преди малко написах, че ние хората немаме свобода.

Вегетарианството, за твое сведение, има в основата си Любовта към Живота Въобще. Човек е човек заради Любовта си към Живота.

Любовта към живота нема нищо общо с начина на хранене.

Ако имаш съмнения в добронамереността на вегетарианците, защо не идеш на предстоящия Рилски събор? Изложи си гласно там либералните убеждения и виж какво ще стане.

Изобщо не ме интересува добронамереността и злонамереността на когото и да било.

Линк към коментар
Share on other sites

"Пробвай с аспирин! Няма гаранция, но понякога помага. Юлската жега е опасно нещо!"

И после пак кажете, че вегетарианството се отразява ползотворно на човешката психика... :3d_065:

Стругар, я се прехвърли в темата за вкусни рецепти и дай там нещо вкусно и интересно.

Ааа аз от рецепти не разбирам, иначе ям предимно български манджи. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Сега, аорхама, по същата логика стругар може да те атакува защо късаш тревите и плодовете, те също са живот. То и месото и то е живот, но доста по-стъмнен, много по-уплътнена е светлината там и повече е май тъмнина.

Аз изчетох мненията на стругар и мисля, че той е високоинтелигентен и начетен човек, с много и разнообразни знания, който не оспорва никого конкретно и лично, а показва само един не по-различен, а противоположен мироглед. В случая, във форум с вегетарианци, това, ако не друго, поне е полезно да се осмисли. И мисля, че не трябва да се приема неговото становище на нож и като провокация, а де се чуе човека. Само, че, стругар, повечето от вегетарианците тук са минали и по пътя на всеядството, т.е. консумирали са и месо и наистина са стигнали до консумация на растителна храна не само от приумица, ей така да бъдат по-различни, не само, защото някой си не знам си кой си учител бил учил така, а като вътрешна убеденост, че това е пътя на човека. И да, вярно е, че е най-добре постепенно, но някои споделят тук, че може и изведнъж да се откажат от месото. И не виждам никой да убеждава някой до момента на твоето включване, толкова фанатично, че не трябва да се консумира месо. Просто твоят избор е такъв (поне този, който показваш зад този ник ;) ) - да се храниш и с месо, а нашият е да не се. Е, не виждам смисъл да се убеждаваме до безкрайност кое е по-полезно и кое по-вредно и кое е по-присъщо на човека в миналото и напред, и кое ще му осигури по-вероятното оцеляване, както и кое е по-голям мит. Като живеем в една и съща реалност, сигурна съм, ама абсолютно сигурна, че ти като един трезв ум виждащ и силните и слабите страни и на двете позиции.

Линк към коментар
Share on other sites

Е, айде сега. не разбераш от рецепти. Там може и да опишеш само манджите.Снощи ти бях приготвила и музика, като си казахте "наздраве" ама стана късно и се отказах. Днес съм само на сладолед и фъстъци и ще ти отложа концерта. Е , виждаш ли - чешити всекакви, та и аз съм такава.Един ден ям, на другия - не. В един ден манджи, на другия ден - вода. После само мляко и т.н. Нямам строг план ама организма ми така си иска.

Та викам те в другата тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Сега, аорхама, по същата логика стругар може да те атакува защо късаш тревите и плодовете, те също са живот. То и месото и то е живот, но доста по-стъмнен, много по-уплътнена е светлината там и повече е май тъмнина.

Аз изчетох мненията на стругар и мисля, че той е високоинтелигентен и начетен човек, с много и разнообразни знания, който не оспорва никого конкретно и лично, а показва само един не по-различен, а противоположен мироглед. В случая, във форум с вегетарианци, това, ако не друго, поне е полезно да се осмисли. И мисля, че не трябва да се приема неговото становище на нож и като провокация, а де се чуе човека. Само, че, стругар, повечето от вегетарианците тук са минали и по пътя на всеядството, т.е. консумирали са и месо и наистина са стигнали до консумация на растителна храна не само от приумица, ей така да бъдат по-различни, не само, защото някой си не знам си кой си учител бил учил така, а като вътрешна убеденост, че това е пътя на човека. И да, вярно е, че е най-добре постепенно, но някои споделят тук, че може и изведнъж да се откажат от месото. И не виждам никой да убеждава някой до момента на твоето включване, толкова фанатично, че не трябва да се консумира месо. Просто твоят избор е такъв (поне този, който показваш зад този ник ;) ) - да се храниш и с месо, а нашият е да не се. Е, не виждам смисъл да се убеждаваме до безкрайност кое е по-полезно и кое по-вредно и кое е по-присъщо на човека в миналото и напред, и кое ще му осигури по-вероятното оцеляване, както и кое е по-голям мит. Като живеем в една и съща реалност, сигурна съм, ама абсолютно сигурна, че ти като един трезв ум виждащ и силните и слабите страни и на двете позиции.

Ми да ме атакува, като иска. Вегетарианство: мое решение - моя отговорност! Един милион аргументи да изложа относно собсвената си мотивация, пак няма да убедя инакомислещите. Въпросът е в безсмисленото оспорване на чуждия избор. ТОЛЕРАНТНОСТ! Още повече, след толкова от горепостнатите добронамерени отговори. Стругар, Човекът "НЕ"! Ако пита, нека пита с търпимост спрямо избора на другите. Приме или не, то си е от него. Но толкова много шум за нищо, май идва в повече. Лично мое становище. Пък и намирам тона му за обиден и неуважителен спрямо хора с убеждения. Никой не "дърпан" да се присъединява насила тук, нито пък е гонен. Ерго, къде сме?

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Подозирам, не, сигурна съм, че този тон е умишлено такъв. Човекът зад този ник е с висок и фин интелект, с много знания, стоицист, доста печен при това, но е лош актьор. Стругар, ти не се храниш с месо, нали?

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Само, че, стругар, повечето от вегетарианците тук са минали и по пътя на всеядството, т.е. консумирали са и месо и наистина са стигнали до консумация на растителна храна не само от приумица, ей така да бъдат по-различни, не само, защото някой си не знам си кой си учител бил учил така, а като вътрешна убеденост, че това е пътя на човека.

Те могат да кажат само, че това е техния личен път, но да говорят от името на Господ и от името на природата е смешно и необосновано.

И да, вярно е, че е най-добре постепенно, но някои споделят тук, че може и изведнъж да се откажат от месото.
Аз имах предвид не един човек постепенно да стане вегетарианец, а самото човечесто ако некога стане изцяло растителноядно, това ще стане постепенно по нормалния път на еволюцията и ще отнеме доста дълъг период от време. Мен не ме интересува отделната личност, който иска нека пие само вода и се моли, аз говоря за вегетарианството като явление и има ли то почва у нас и по света, но вие винаги обръщате разговора към себе си.

Е, не виждам смисъл да се убеждаваме до безкрайност кое е по-полезно и кое по-вредно и кое е по-присъщо на човека в миналото и напред, и кое ще му осигури по-вероятното оцеляване, както и кое е по-голям мит.

Ами точно в тия неща се крие доказателството за несъстоятелността на агресивните вегетариански теории, които противоречат на природните закони.

Ако некой е решил, че като не яде (или като яде) месо се чувства по-добре, никой не го спира... Това си е личен избор на всеки - кога, какво и колко ще яде. Но това не пречи да се обсъждат над-личностни и общочовешки въпроси свързани с яденето или неяденето на даден хранителен продукт.

Ми да ме атакува, като иска. Вегетарианство: мое решение - моя отговорност! Един милион аргументи да изложа относно собсвената си мотивация, пак няма да убедя инакомислещите. Въпросът е в безсмисленото оспорване на чуждия избор.

Твоя избор и твоята личност грам не ме вълнуват. Ако искаш изобщо не яж нищо, нема да ме трогнеш, нема да тръгна да ти обяснявам как неяденето на нищо ще вредно за теб. Но ако започнеш да пишеш, че човечеството требва да спре да се храни и да казваш колко вредно е яденето - чак тогава може и да се намеся в разговора.

Пък и намирам тона му за обиден и неуважителен спрямо хора с убеждения. Никой не "дърпан" да се присъединява насила тук, нито пък е гонен.

Моя тон си е напълно нормален (за разлика от твоя), това че ти намираш некои истини за "обидни" не е мой проблем. Сърди се на майката природа за това.

Линк към коментар
Share on other sites

И ми се струва, че двустранното обяснение се състоя. С това се изчерпва конфронтацията.Преди нея и след нея остава правото на личен избор.

Редактирано от dina_qneva
Линк към коментар
Share on other sites

Подозирам, не, сигурна съм, че този тон е умишлено такъв. Човекът зад този ник е с висок и фин интелект, с много знания, стоицист, доста печен при това, но е лош актьор. Стругар, ти не се храниш с месо, нали?

Хаха разкрит съм :whistling:

Не бе Силве, защо реши така? Ти по тоя начин обиждаш месоядните, все едно човек требва да е обезателно вегетарианец, за да има много знания и "фин интелект"?

Линк към коментар
Share on other sites

Моя тон си е напълно нормален (за разлика от твоя), това че ти намираш некои истини за "обидни" не е мой проблем. Сърди се на майката природа за това.

Що бе, стругар? Какво не му харесваш на Варненския залив?

Линк към коментар
Share on other sites

Е, айде сега. не разбераш от рецепти. Там може и да опишеш само манджите.Снощи ти бях приготвила и музика, като си казахте "наздраве" ама стана късно и се отказах. Днес съм само на сладолед и фъстъци и ще ти отложа концерта. Е , виждаш ли - чешити всекакви, та и аз съм такава.Един ден ям, на другия - не. В един ден манджи, на другия ден - вода. После само мляко и т.н. Нямам строг план ама организма ми така си иска.

Та викам те в другата тема.

Аз ке дойда ама не знам къде е :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

... да говорят от името на Господ и от името на природата е смешно и необосновано.

май се опитваш да правиш същото:

... знам, че вегетарианството като масово явление в дългосрочен план е теоретично невъзможно... вегетарианството като рязка промяна в отделния човешки живот - Не!

Може да има промяна в човешкия живот.

Ще имаш скоро възможността да се убедиш в това :)

Линк към коментар
Share on other sites

По първата ти забележка и аз съм на твоето мнение, на мен също ми изглежда смешно да се говори от името Господне и даже не ми е само смешно. Това е личен избор именно, личен, на всеки човек.

По втория пункт, да, човечеството вече е тръгнало по този път, само че човечетата са още малко, но все повече ще стават в бъдеще вегетарианците и то смислените такива, надявам се, не като изяждат месоядните.

И по третото вмятане нямам несъгласие - и тук си мисля, че няма разлика, съдейки от реакциите на хората, когато бъдат притиснати, месоядни или не, хората реагират по човешки и напълно по природните закони, по причина, че са просто хора. И това не трябва да се забравя нито от едните, нито от другите. Вероятно имаш предвид плакатното афиширане на вегетарианството. Ако е така, мисля като теб.

Не консумираш месо - не защото проявявам дискриминация към месоядните хора, опазил ме Бог от това, а защото ти прочетох внимателно днес всички мнения, беше мой пропуск. И си направих своите изводи, това е.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Аз като го правя, не говоря от името на природата, а говори самата природа, чрез законите си и фактите, които прилагам. Нещо което не може да се каже за голема част от вегетарианците, пишещи тука.

Промяна в човешкия живот може и да може да има, но "вегетарианството като рязка промяна в отделния човешки живот" е нещо неправилно по принцип.

По втория пункт, да, човечеството вече е тръгнало по този път, само че човечетата са още малко, но все повече ще стават в бъдеще вегетарианците и то смислените такива, надявам се, не като изяждат месоядните.

Да но за да стане човечеството изцяло вегетарианско, броят на вегетарианците към днешна дата не е от съществено значение. От значение е какви ще са пропорциите между месна и растителна храна на човешката трапеза през следващите 10, 20, 100 хилядолетия...

Не консумираш месо - не защото проявявам дискриминация към месоядните хора, опазил ме Бог от това, а защото ти прочетох внимателно днес всички мнения, беше мой пропуск. И си направих своите изводи, това е.

Ами не знам кое точно в моите коментари те е накарало да мислиш така, но наистина ям месо и то почти във всеко едно хранене. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Стругар: Да но за да стане човечеството изцяло вегетарианско, броят на вегетарианците към днешна дата не е от съществено значение. От значение е какви ще са пропорциите между месна и растителна храна на човешката трапеза през следващите 10, 20, 100 хилядолетия...

Уважаеми стругар,

в динамичния и несигурен свят, в който живеем, доста трудно е за мнозина (е, не всички, може би) да предвидят какво има да се случи след седмица или пък утре, а ти се тровиш с някакви си там 10, 20, 100 хилядолетия...При тези ти възможности в стратегическото планиране, защо си губиш времето по разни форуми, а не се пробваш в Департамента за Глобални Стратегии на Федералния Резерв или МВФ? Ще те изслушат с голямо внимание. Не губи ценно време. Животът е обидно кратък.

Линк към коментар
Share on other sites

Стругар: Да но за да стане човечеството изцяло вегетарианско, броят на вегетарианците към днешна дата не е от съществено значение. От значение е какви ще са пропорциите между месна и растителна храна на човешката трапеза през следващите 10, 20, 100 хилядолетия...

Уважаеми стругар,

в динамичния и несигурен свят, в който живеем, доста трудно е за мнозина (е, не всички, може би) да предвидят какво има да се случи след седмица или пък утре, а ти се тровиш с някакви си там 10, 20, 100 хилядолетия...При тези ти възможности в стратегическото планиране, защо си губиш времето по разни форуми, а не се пробваш в Департамента за Глобални Стратегии на Федералния Резерв или МВФ? Ще те изслушат с голямо внимание. Не губи ценно време. Животът е обидно кратък.

Аз не предвиждам абсолютно нищо. Само казвам, че ако човечеството некога стане напълно вегетарианско, това ще се случи единствено по пътя на еволюцията, бавно и постепенно, според законите на природата. А не съм сигурен кога (и дали) това ще се случи, затова казвам "след 10, 20, 100 хилядолетия", което би требвало да си разбрала, че означава "неопределено голем период от време"

Линк към коментар
Share on other sites

  • Иво pinned this topic
Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...