Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Предсказателство, прорицателство, пророчество


Guest Albus

Recommended Posts

Неговата жрица се нарича Пития - от (питон - един от старите символи на Аполон). Делфийският оракул, и свързаният с него храм, играят и важна роля в т. нар. "Елевзински мистерии"

Да, това е версията на официалната наука. Пития идвало от Питон. Глаголът "пинтано" (питам, узнавам), на който основата за аорист е "пит-", ще им извади очите - НО! някои неща в науката са просто така. Хващаме се за най-сигурното от някаква си гледна точка, не виждаме очевидното. Ако някои старогръцки историци са писали същото това нещо (не помня вече), то те са били също толкова близо до Пития и до Елевзинските мистерии, колкото магарето до космоса. И въпреки това пишат, бришат, разтягат локуми.

Написаното от мен не се основава на никое прочетено знание. Предсказания неслучайно не се правят и не се дава на всеки да ги прави. Далеч не чак толкова много са индивидите, които имат необходимите за това (духовни) качества и вътрешна етика. Да не кажа единици. Затова и действително има Питии, но не са много. Така е било и така ще бъде. Поне докато съзнанието ни не порасне. А порасне ли достатъчно, може предсказанията да му станат безразлични, поради триизмерността на времето, която предпоставят и която всъщност е илюзорна, формална.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Всичко това си е моя интерпретация и може би не е много точна, но като цяло имах предвид, че човек, който казва на другите неща, за които не е сигурен, може да предизвика усложнения в развитието си.

Ако следвам потока на мисълта ти, нещата стават сигурни, тогава, когато се случат. Т.е. ако да кажеме реално сънуваш един и същи сън седмица поред ,и той когато започне да се изпълнява "в действителност", вече знаеш кой какво ще каже или направи, и изживяваш случващото се в различна емоционална натовареност, да кажеме в съня си в пълна "негативност", в резултат на приложена агресия върху самия теб, и обратно когато се случва в действителност, изживяваш известен емоционален непукизъм отделеност, но едновременно с това си учуден на процеса.. Какъв извод би си направил?

От моя гледна точка, първо имаме на лице независеща от нас предопределеност, и второ-богатството да изживяваш многократно случващото се, в различна емоционална натовареност. Възможно е това да бъде опит, който не присъства у читателите, но за мен това са факти от миналото. Случвало ми се е нееднократно.Въпросът за мен е: дори да има пълна предопределеност, може ли да я приемаш различно? Но реално имам и отговора. Така, че вепросът е:дали това от мен зависи?

Струва ми се , че разбирам това, което вие искате да ми кажете, но опитът ми предопределя мисленето. Така, че за себе си смятам, че разбирам какво е искал да каже и Учителя.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Всичко това си е моя интерпретация и може би не е много точна, но като цяло имах предвид, че човек, който казва на другите неща, за които не е сигурен, може да предизвика усложнения в развитието си.

Ако следвам потока на мисълта ти, нещата стават сигурни, тогава, когато се случат. Т.е. ако да кажеме реално сънуваш един и същи сън седмица поред ,и той когато започне да се изпълнява "в действителност", вече знаеш кой какво ще каже или направи, и изживяваш случващото се в различна емоционална натовареност, да кажеме в съня си в пълна "негативност", в резултат на приложена агресия върху самия теб, и обратно когато се случва в действителност, изживяваш известен емоционален непукизъм отделеност, но едновременно с това си учуден на процеса.. Какъв извод би си направил?

От моя гледна точка, първо имаме на лице независеща от нас предопределеност, и второ-богатството да изживяваш многократно случващото се, в различна емоционална натовареност. Възможно е това да бъде опит, който не присъства у читателите, но за мен това са факти от миналото. Случвало ми се е нееднократно.Въпросът за мен е: дори да има пълна предопределеност, може ли да я приемаш различно? Но реално имам и отговора. Така, че вепросът е:дали това от мен зависи?

Струва ми се , че разбирам това, което вие искате да ми кажете, но опитът ми предопределя мисленето. Така, че за себе си смятам, че разбирам какво е искал да каже и Учителя.

Всъщност имах предвид следното - предсказваш нещо, без да си сигурен напълно, че то ще се случи и то не се случва. Според текста, в който намерих тези цитати, това трябва да се отрази недобре на способността да се предсказва.

С две думи - има ясновидци, които могат да предсказват точно, в смисъл, че те могат да отделят реалността от това, което е нереално. Има и ясновидци, които могат наистина да виждат случки и образи, обаче например тези случки да не са реални - да бъдат вътрешния свят на хората, които ги питат, например. Така, един ясновидец може да види желанията на своя "клиент", а последният да бъде учуден от съвпадението и да обяви "дарбата" на ясновиждащият, но само специално трениран или много извисен човек може да отдели нереалното (в случая, желанията), от реалното (това, което реално ще стане), макар че може и двамата в действителност да виждат нещо и да не лъжат по този въпрос. И ако човек още не е достигнал степента, при която може да казва нещата със сигурност, по-добре е да не казва неща, в които е сигурен само донякъде и които "има усещането, че ще станат", защото според горния цитат, така няма да си помогне в развитието на способностите си, а само може да си попречи. С две думи, има един период, който евентуално може и да трае много дълго, при който е по-добре човек да си мълчи.

Линк към коментар
Share on other sites

С две думи, има един период, който евентуално може и да трае много дълго, при който е по-добре човек да си мълчи.

Не те карам да ми предсказваш нищо :D . Нито нещо съм ти предсказал :D .

Искаш ли да направя нещо за теб?

Линк към коментар
Share on other sites

Нека всеки от нас да изпробва в тази тема своята дарба в интуитивното предсказание. Предсказвайте за всичко – лични и социални житейски проблеми и взаимоотношения, политически събития... Съгласни ли сте?

Много интересна тема, но се чудя откъде е тая страст да се предсказва бъдещето?!

Не ни ли стига настоящето? Дори и то да се превръща в бъдеще, пак е настояще ...

Предсказване на бъдещето без познание няма, а и не мисля, че това същото познание е нужно на всеки. Много често хората отказват да знаят и не искат да узнават бъдещето си. Тук говоря от позицията си на човек, който се занимава с Таро, която система за мен, е безпогрешна предсказателна техника.

Но, предсказания за всички и всичко, звучи утопично, по-скоро това е игра за деца, които се чудят дали огънят пари.

Друго нещо е интуицията, която всеки притежава, но това е толкова субективно познание, колкото и всяко друго едно познание ...

Има много неща, предопределни от т. нар. съдба, но има и още толкова други, които са непредсказуеми и именно заради това съществува и надеждата, и човешката воля и усилие да промени битието си.

Мисля си, не всяко познание е полезно преди то да стане факт :) Нека има и учудване ...

Линк към коментар
Share on other sites

Цъ, цъ, цъ... приятелю Албус, ти да не помислиш, че нещо не те приемат тука - ами!

Те и на мен така реагираха при първото ми мнение :harhar: защото и аз влязох с провокациите.

Оттам - метнаха ме на кладата, защото казаха, че "по дрехите посрещали" ;)

После, видяха, че не съм лош - и даже за приятел ме приеха :3d_046:

И какво толкова й има на темата? Ако си свалим наочниците и бъдем честни - всеки можеше да пусне подобна тема, нали? Нужно ли е да виждаме във всеки новодошъл подривна дейност?

Даже не можа момчето от комоциото на посрещането да обясни какво имаше предвид :3d_001:

А можеше да е интересно и безобидно, и забавно...

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, простете невежеството ми в Астрологията и Таро, но предвид заниманията ми с други науки и броденето ми по други трънливи друмища - на тяхно място при мен зее ей-такава дупка.

Но, нима в групите по Таро и Астрология, вещите и знаещите в тях не правят предсказания?

Защо пък да не опитаме и тук - но, по пътя на интуитивното познание?

Нима има разлика? И нима едното е "добро и правилно", а другото - не?

Линк към коментар
Share on other sites

Даже не можа момчето от комоциото на посрещането да обясни какво имаше предвид :3d_001:

А можеше да е интересно и безобидно, и забавно...

Моето скромно мнение е че вашето посрещане е направо нежно така да се каже. Имало е къде по- хард ситуации :3d_146: Добре дошли :3d_052:Професорите От Хари Потър

Интересното в случая е че по един или друг начин присъствието ви доста отдавна е било предречено, но тези моменти са вплетени в хронологията на форума :). Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes: И защо така си помислихте, че не искаме да ви приемем лично вас и темата?

Напротив - с огромен интерес и отговорност подходи всеки от нас - и с уважение си изказа личното си мнение (аз дори първа се включих с

предсказание

- такова, каквото е моето лично усещане за бъдещето). Е, ако нашето отношение към предсказанията не ви допадна и не отговори на очакванията ви, това вече не е проблем на потребителите, които отговаряха.

Нали сме свободни хора - всеки сам решава дали да си играе и да съобщава на всеослушание играчките си или да се вслушва мълчаливо и да внимава в днес и сега....

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Просто вече не мога да се сдържам да не се изхваля!

Преди години за световното по футбол предрекох победа на България над Германия. Никой не повярва. Обаче познах и спечелих шоколад от бас с една братовчедка.

Ще взема списъците на тото 1 и макар нищо да не разбирам от футбол, току - виж съм познала. Тогава ще почерпя! След като се изхваля, де!

Аз обичам игре бе, хора! Тъй и не порастнах!

Ми дайте едно конкретно събитие, не чак толкова лично за някого и да предречем?

Например, какво ще е времето на 30 август в Шумен?

Аз казвам, че ще превали. /Не си вярвам, но нали все нещо трябва да кажа. Не държа да позная. Освен ако дотогава не се науча да предизвиквам дъжд./

Линк към коментар
Share on other sites

Ми дайте едно конкретно събитие, не чак толкова лично за някого и да предречем?

Например, какво ще е времето на 30 август в Шумен?

Аз казвам, че ще превали. /Не си вярвам, но нали все нещо трябва да кажа. Не държа да позная. Освен ако дотогава не се науча да предизвиквам дъжд./

:D Aко няма изгледи за дъжд, напомни на 29ти да ударим по едно рамо, например с една колективна молитва за дъжд.

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, страхотни сте! :D

Знам си аз, че съм си на мястото при вас :3d_163:

П.П. latina, още от утре започваме молебен за дъжд! Ти освобождавай място в килера за шоколади ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, простете невежеството ми в Астрологията и Таро, но предвид заниманията ми с други науки и броденето ми по други трънливи друмища - на тяхно място при мен зее ей-такава дупка.

Но, нима в групите по Таро и Астрология, вещите и знаещите в тях не правят предсказания?

Защо пък да не опитаме и тук - но, по пътя на интуитивното познание?

Нима има разлика? И нима едното е "добро и правилно", а другото - не?

E, LUCIUS, не хвърляй камъни в чуждите градини, де :D

Специално от мен трудно може да се измъкне някакво астрологично примерно предсказание (дори с хорарна астрология умишлено не се занимавам) - ако много настояват, давам потенциалните възможности, но не и конкретика. Имам си основания за това, мога на дълго и на широко да обяснявам ... а защо "момчето" Albus наистина ей така пусна темата и нищичко повече не обясни?

А вие двамата приятели занимавате ли се с предсказания (защото очевидно темата ви вълнува)? Какво ви привлече натам, разкажете нещо ...

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Диана, посочваш един много съществен момент :thumbsup: При правенето на предсказания, имаме право да предлагаме единствено вижданите от нас възможни вероятности и да съблюдаваме уважение към свободната воля на отсрещния, без да му влияем или налагаме виждане.

Разбирам те защо и ти постъпваш така, именно по тези причини - така е и най-чисто.

Правейки предсказания, не бива да подценяваме отсрещният и да му налагаме виждане.

Тъй като смятам, че всички тук сме разумни хора - вярвам, че каквото и да кажем в тази или друга тема, ще се приеме просто като вероятност и нищо повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Предсказване на бъдещето без познание няма, а и не мисля, че това същото познание е нужно на всеки. Много често хората отказват да знаят и не искат да узнават бъдещето си. Тук говоря от позицията си на човек, който се занимава с Таро, която система за мен, е безпогрешна предсказателна техника.

Би ли предаказала чрез Таро нещо за мен?

Има една заплетена нелогична ситуация, в която се намирам. На осми март почина вуйчо ми, а на другият ден случайно разбрах, че е починал дядо ми от страната на баща ми. С последните двама не съм се виждал и контактувал от около 6 години. Разбирайки за смъртта му, много ме заболя, че от никой не ми е било съобщено, въпреки, че когато тъкмо се бях научил да чета като малък, видях баба ми на некролог, и съм имал усещането , че и с дядо ще разбера "по втория начин".

Чудното е , че в момента имам едно неловко и нелогично усещане, което напълно възможно е да бъде породено от собсвената ми алчност и егоизъм, и това е, че дядо ми е преписал на мене къщата в която прекара последните си години. Аз съм далечен наследник, имам живи лели, баща ми, четири първи братовчеда, брат от към баща ми...

Март месец, обадих се да с желание да изкажа съболезнования, на първата ми братовчедка, на която единствено ми е известен номера на телефона, и тя просто не ми вдигна. Не съм нахален.

В неделя бях на гости на мое приятелско семейство, и те в момента влизат във владение на имот, който на момичето е оставен от бабата на покойната й майка, с която реално не е имала контакти , защото баща й преди двайсетина години се е оженил за втори път вероятно. Та те ми обясниха, как в съда се проверява дали починалото лице е осъществявало сделки с имоти. Под това се разбира и вписано завещание в регистъра, от нотариус, като последния не е длъжен в България да те издирва.

Т.е. другата седмица ще провера в съда дали има такова нещо, което реално ще даде отговора на въпроса ми, Интересно ми е Мона, какво ще кажат за това картите Таро, в сравнение с моето усещане, и реалната действителност.

Линк към коментар
Share on other sites

Цъ, цъ, цъ... приятелю Албус, ти да не помислиш, че нещо не те приемат тука - ами!

Те и на мен така реагираха при първото ми мнение :harhar: защото и аз влязох с провокациите.

Оттам - метнаха ме на кладата, защото казаха, че "по дрехите посрещали" ;)

После, видяха, че не съм лош - и даже за приятел ме приеха :3d_046:

Здравей, LUCIUS! :3d_011: Всъщност само аз те "метнах на кладата" , действайки първосигнално на базата на цитат+аватар+ник :3d_155: и си го отнесох съответно :3d_162: от другите пишещи тук. :3d_142: Но на Албус (Дъмбълдор) няма опасност да му се случи същото. Поне от това, което си спомням от книжката, той не буди неприятни асоциации. Дори обратното. :3d_059:

И какво толкова й има на темата? Ако си свалим наочниците и бъдем честни - всеки можеше да пусне подобна тема, нали? Нужно ли е да виждаме във всеки новодошъл подривна дейност?

Даже не можа момчето от комоциото на посрещането да обясни какво имаше предвид :3d_001:

А можеше да е интересно и безобидно, и забавно...

На темата й няма нищо - интересна е, но е много обща. Затова и разсъжденията по нея са общи както гледам. Повече се разисква върху смисъла на предсказанието :3d_075: , кой може да го прави и т.н., отколкото да се правят наистина някакви предсказания. Всъщност виждам, че Латина вече се е престрашила. Дъждът на 30-ти е безобидна работа. :3d_060: Но почти на всеки му се иска според мен да предрече нещо за бъдещето на света и страната ни. Това го усещам и без да имам някакви ясновидски способности. Но .... в Портала за политика и политически личности не се говори! :3d_158:

Ако не беше това ограничение :3d_156: , доста неща щях да "предвидя"... :3d_167::3d_160::3d_130::3d_099:

Но добре, че е ограничението в правилата. :3d_146:

:3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_075: Мнооого се е освежила темата :D

Латинче, и да не познаеш, имаш шоколадче от мен, само пиши къде да го пратя :) Или ако идваш в София ще почерпя.

:3d_073: Много ми се иска да ида на екскурзия в Гърция. Дали ще стане скоро?

Линк към коментар
Share on other sites

E заради един шоколад да се потапя цял град.... егати шоколада :D то верно по- добре е всички да я почерпим по един и да се оправи положението :)))).

Хамелеончеййййй като решиш да тръгнеш за Гърция ще стигнеш стига да го възнамериш магията ще се случи :))))

Линк към коментар
Share on other sites

А, така - вече има няколко желаещи с въпроси. :dancing yes:

Ами сега явно е ред на проф. Дъмбълдор и цялото училищно настоятелство да се включат в отговарянето. :P

А това, което е питал mecholari, е нещо по-различно:

Предсказване на бъдещето без познание няма, а и не мисля, че това същото познание е нужно на всеки. Много често хората отказват да знаят и не искат да узнават бъдещето си. Тук говоря от позицията си на човек, който се занимава с Таро, която система за мен, е безпогрешна предсказателна техника.

Би ли предаказала чрез Таро нещо за мен?

...

Чудното е , че в момента имам едно неловко и нелогично усещане, което напълно възможно е да бъде породено от собсвената ми алчност и егоизъм, и това е, че дядо ми е преписал на мене къщата в която прекара последните си години.

...

Т.е. другата седмица ще провера в съда дали има такова нещо, което реално ще даде отговора на въпроса ми, Интересно ми е Мона, какво ще кажат за това картите Таро, в сравнение с моето усещане, и реалната действителност.

Ти май просто искаш да изпиташ Мона, защото доколкото разбирам събитието (дали с пол. или отр. отговор) вече се е състояло и няма как (в случая по-скоро няма от кого) да бъде променено. Т.е тук не става въпрос за предсказване на бъдеще, а за откриване на определена информация, която вече е безспорен факт.

Съзнавам, че тук сега ще си навлека ред теоретични спорове относно относителността на времето ;) , но ще го преживея :D .

Включително ще ми бъде интерсно едно подобно обсъждане.

Защото за мен, ако някой е в състояние да черпи информация, при вече реализирани събития познаваемостта е почти 100% (казвам почти, защото и при такива случаи понякога е предопределено човекът да научи по-късно, или дори никога да не научи за това събитие, или да научи, но след като междувременно се случи нещо друго), а при предстоящи - този процент е много по-малък, а понякога дори не може да се получи никаква конкретна информация.

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, :smarty:

Създадох тази тема за практически окултни упражнения по интуитивно и ясновидско предсказване, споделяне и обсъждане на опит. Нямам намерение да коментираме необходимостта, смисъла и т.н. от предсказанията. Който има желание – да участва, който не – да чете и да се въздържа от писане на негативни мнения.

100% познаваемост не трябва да се търси – това са упражнения с окултна учебна цел, а не телевизионно шоу-състезание.

Напомням, да се прави разлика между използването на ясновидство и интуиция - като духовен метод за получаване на прозрение, и гадателството - като предметен тълкувателен метод за предположения, например с карти Таро.

Също така, да не забравяме, че всяко предсказание, като резултат трябва да има духовни плодове, а не да се превръща само в механично събиране на информация.

Станимир пръв схвана идеята ми, а Latina сподели случка и направи първото неангажиращо предсказание, за което ги поздравявам! :D:thumbsup:

Ваш - проф. Дъмбълдор

Редактирано от Albus
Линк към коментар
Share on other sites

Ти май просто искаш да изпиташ Мона, защото доколкото разбирам събитието (дали с пол. или отр. отговор) вече се е състояло и няма как (в случая по-скоро няма от кого) да бъде променено. Т.е тук не става въпрос за предсказване на бъдеще, а за откриване на определена информация, която вече е безспорен факт.

Ясното виждане за мен е откриване на истината зад привидностите.

Към картите Таро е необходим респект, доверие, като на верен помощник, на който можеш да разчиташ за отдаденост.И не изпитвам Мона, а й се доверявам.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Напомням, да се прави разлика между използването на ясновидство и интуиция - като духовен метод за получаване на прозрение, и гадателството - като предметен тълкувателен метод за предположения, например с карти Таро.

Ваш - проф. Дъмбълдор

Професоре, ама ти сега като не даваш да се ползват карти, боб и други "патерици".. аз не разбрах да си хвърлям ли махалото или не :blink:

Ами, телепатията :blink:

Чебурашка Сан :3d_161:

Линк към коментар
Share on other sites

малеееее вие сте насоскали бая предсказания.... ехеееее, ще ги пропусна и ще се хвана за Чиби. Чибучкейййй аз на кайве глеам на боб познаам сестрице. чек да ме не погнат пак, че един път като го рЕкНаХ и напрао ме потириха с тенджерата, тигана и тавата барабар :3d_108:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...