Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лични доказателства за скритото знание


марчела

Recommended Posts

:thumbsup2:

Добрия лекар, дори и да си няма грам представа от окултизъм, парапсихология..алтернативна медицина, може да открие, разработи и приложи в работата си същата тази интуитивност, която и алтернативния лечител влага...

Принципите на диагностика на което и да е (на болест, на проблем...на състояние, или на което и да е било нещо в природата), са едни и същи- основният инструмент си остава интуитивното възприятие, а гласът на интуицията "говори" със средствата и символите които владее- астрологът ще даде на интуицията си да ползва изразните средства на астрологията, хирургът- ще даде на интуицията си да ползва изразните средства на хирургията...колкото и скромни да ги смятат, и така нататък...

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Кристиян1 ,

Обсолютно и изцяло те поддържам. Точно така си е. Всичко останало е спекулация.

Във всяка една професия интуицията е "наследство" от сборната опитност от предишните прераждания.

Единствено Духовното ясновидство е качествено по-различно от интуицията. Защото се опепира с качествено нови сили .

:thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Иван,

Така е наистина, духовното ясновидство се нарича пророчество- днес такива пророци няма.

Разликата - тя е в това, че пророкът казва например "Ето, водата е достатъчно висока, скоро ще дойде и при вас...", след което грабва чука на времето, и удря с нея едни каменен блок в основата на язовира.... т.е. пророкът не само вижда, това което ще стане, той участва в този процес... защото неговото пророчество не се изгражда нито на менталността му, нито на свръхсетивността му- т.е. не е функция, действаща в диалектическата природа (диалектическа природа е цялото проявено битие, като включва и най-висшите духовни йерархии, изграждащи огледалната сфера. Защо е огледална- защото дори и едно духовно същество да ни се представи в светлина, то тази светрлина не е негова...то само я отразява, също както звездата прави това- всички субекти по право са черни и бродят в мрак, но всички се насищат различно със светлината, така че някои могат и да я отразяват...ето в това е заблудата), пророкът е инструмент, лишен напълно от Его, в ръцете на Гносиса (Христос), чрез който бива предадена информация, и чрез който се инициира реализирането на тази информация ....

Ето защо, библията не трябва да бъде разбирана по никакъв друг начин, освен в настояще време- сега

Останалото ясновидство, може да бъде частично, повече или по-малко по-разширено, и свързано с вибрационната енергия единствено и само на егрегора на човечеството, и сходните нему същества...И никога няма характер на пророчество - нещо, което 100% ще бъде, а винаги е с характера на най-вероятното, което може да се случи. Най-вероятното, което би се случило- това е сбор от нещата, които са сега- физически, емоционално, и ментално - ясновидеца успява да "види" бъдещето, вижсдайки настоящето на емоциите, или на мисловния заряд- там нещата вече "са станали", но тяхната реализация в триизмерното битие отнема време до физическа проява, и това е висша проява на милосърдие към нас (от Бог естествено), защото урока на триизмерното битие е неосъждането, и прошката.... чрез тези две неща се прекратява образуването на карма, а любовта- тя е нещо друго, когато спрем да образуваме карма прощавайки и неосъждайки, чрез любовта успяваме да постигнем пълно рециклиране - унищожаване на кармата, и така само можем да напуснем земята, като наш периодичен университет... Чисти, като и самата земя оставаме чиста след нас....

Прощавай за малкото разклонение, но мисля, че не съм се разлял чак толкова оф топик...

Приятна вечер на всички! :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:v: Здравейте , приятели!Здравей, Кристиан!

Като пишеш , че Пророкът е лишен от Его сигурен ли си в това си предположение ? :smarty:

:thumbsup2: Да бъде ВИДЕЛИНА!

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравей, Кристияне.

Докато четях отговорите на тази тема нещо ми изникна в мислите и реших да го споделя.

Христос е трябвало да премине 12 стъпки за три години- 12 трансформации. Кои са те?

За числото седем и защо е свещенно? Това, което ми хрумва в момента е следното:

Защото трансформацията, извършваща се на 7 години също има голямо значение. 7 са "смъртните" грехове (смъртни в действието си над духовното). Всеки грях бива (или има възможност да бъде) победен в рамките на една година- в рамките на 12-те стъпки, които споменаваш. Побеждаваш и всяка стъпка от победата "оключва" една по една седемте нива на функциониране на третото око. Сигурна съм, че има връзка и със седемте тела на човека, но в момента нищо нем и изниква в главата като аналогия.

Библията е наръчник само и единствено за теб- за човека, за личността. Учебник, който не винаги можем да дешифрираме. Но целта на гностицизма е именно това- да премахнеш Егото, да победиш седемте смъртни гряха.

Дъгата и седемте цвята на чакрите - само след отмиването, след страхотната буря-катарзис (или борбата, която сами сме поели по Пътя ни към Бог) можем да засияем във всичките седем цвята, които събрани в едно са равни само и единствено на Божественото (бялата светлина). Ние сме призмата през която Бог разпилява себе си, ние сме негови проводници. За да стигнем до Него трябва да започнем от обратно, от седемте цвята, от седемте смъртни грехове.

Водородът като първо елемент в Менделеевата таблица е "странен" елемент - "изолиран", недосегаем, но от него зависят дали ще бъдем киселина или основа. Дали с негова помощ ще се "родим от Дух и вода" или ще се утаим на дъното. Започвайки от последния ред на таблицата в края й (респективно в Божественото начало) стигаме задъхани и никога в същата консистенция(вид), в която сме тръгнали, ако успеем и да стигнем.

П.П. Е, това го написах за две минути без да се замислям- току-що ми хрумна. Понякога ми идват такива спонтанни мисли (в доста случаи, като този, съм далеч от идеята, която описвам- химията ми е "тера инкогнита", да не говорим за аналогиите, които съм направила в този отговор....), чета ги и мисля, че го е писал някой друг вместо мен- това е още едно доказателство скритото знание. Сега поне някои от нещата ми се изясниха, имам отговори на въпросите, които щях да задам в тази тема. Не е ли чудо? Благодаря на вашите отговори, които ме вдъхновиха и на Бог, че ми изпрати отговорите по този изключителен начин. Едва сега го осъзнавам и оценявам - понякога човек е толкова сляп :) Благодаря....

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Здравейте,

Аз не бих могъл да Ви дам знанията, или да посоча истината...защото истината започва с неопределимите неща, но щом търсите, не спирайте, и ще намерите много повече от това, което съм се опитал доколкото имам възможност да споделя така, както съм го приел.

Числото 7 наистина е свещено число- за 7 дни Бог е сътворил Битието, и 7 са дните, в които човек може да се роди изново- тук понятието трансформация не отговаря точно на процесите, защото няма преобразуване на едно нещо в друго, а има деново развитие на нещо от Нищото, което представлява Бог...

Сложно е да се обясни, и затова рядко се наемам да споделям пред публика мнениетго си, защото когато го правя, би трябвало да съм напълно сигурен, че няма да подведа никой, и трябва внимателно да подбера думите си.

:)

А за водорода- да, хелият е един от елементите на Божествената Алхимия- той е огнения есенциален елемент на Душата. Защото хелият е силно експлозивен, и когато взаимодейства с кислорода, е възможно да стане голяма експлозия...

Водорода и Кислорода от една стна взаимодействат така, взривоопасно...а от друга стра, като съединение, образуват най-обикновена вода....

И ако можете да си свържете тези особености с това, което споделя Йоан, че той като човек и пророк, може да кръщава с вода, а Онзи, Който иде след него ще кръщава с огън и дух...то добре ще направите, и ако опитате, ще придобиете според желанието и намерението си.

Успех от мен :)

Линк към коментар
Share on other sites

Числото 7 наистина е свещено число- за 7 дни Бог е сътворил Битието, и 7 са дните, в които човек може да се роди изново- тук понятието трансформация не отговаря точно на процесите, защото няма преобразуване на едно нещо в друго, а има деново развитие на нещо от Нищото, което представлява Бог...
Естествено много повече са проекциите на седмицата в действителността, но споменатите две не са ли една?!

Водорода и Кислорода от една стна взаимодействат така, взривоопасно...а от друга стра, като съединение, образуват най-обикновена вода....
Повечето от вас знаят, че определени материали и при много високи температури най-разпространеното огнегасящо средство се разлага, а резултатът е взривоопасен понеже водородът гори, а кислородът поддържа горенето. В този контекст и като си говорим за различните кръщавания изниква и трансформацията като възможност, ако не и като задължителност, ама е нужно и правилното смущение, което да превърне водата в огън. Може пък и ние да се опитаме да се подгреем до критичните температури, или структурно да променим изграждащите ни състави... И като се полеем с Н2О да стане на огън... :ph34r:
А за водорода- да, хелият е един от елементите на Божествената Алхимия
Но дори по отношение на естествознанието пак бихме могли да придобием познания за това. Хелият е краен елемент на термоядрения разпад и ни подхранва Света със сила за живот посредством най-големия ни ядрен реактор - Слънчо. Пък можем да вървим от химия към алхимия... Който има око да види...
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравей, Марчела,

Много ми харесва темата.

Няма друго лично доказателство освен това , което идва от сърцето , от Божествена енергия, която тече през енергийните ни центрове и се реализира преди всичко чрез сърцето. Най-важното доказателство идва с помощта на 6-тото чувство. Развивайки интуицията и 6-тото чувство, ние предаваме контрола над действителността , която създаваме, на Висшето Аз. Всяко преживяване от реалността ни дава огромни възможности за духовно развитие.

Смятам, че именно личните ни доказателства за скритото знание са първата и основна фаза на Познанието.За мен това са 6-тото чувство и интуицията. Всичко в духовната литература са неща ,които познаваме вече чрез Висшето Аз. Не се ли е случвало да четеш някаква езотерична литература и да усетиш, че тя е на твоята честота? Че си припомняш неща , които знаеш... Духовното познание , което предлагат книгите не е нищо отедлно от личното, то идва с нуждата да допълним или обясним личните си преживявания-тогава именно е най-ценно. Смятам, че при прекаляване с изучаването на езотерична литертаура има опасност да интелектуализираме Познанието, което може да блокира естествения процес на личното му преживяване.

Накратко, не смятам , че скритото знание е предимно интелектуален процес или че док-ва за него трябва да се търсят в книгите. То е заложено в същността ни. А не е отделно от нас или нещо към което трябва да се стремим.

Дано това отговаря на въпроса ти. Сърцето е доказателството, Вярата е Ключът към него, а тя изключва нуждата от всякакви док-ва!

:sorcerer:

Ели

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

А не трябва ли скритото знание да си остане завинаги скрито? Дори и доказателствата да са налице.

щом е знание то то има своето предназначение.Не дали, а кога, как, защо и от кого може да бъде открито?

Линк към коментар
Share on other sites

"Не хвърляйте бисерите се на свинете, защото те няма да ги познаят, ще ги стъпчат в калта, и ще се обърнат срещу вас. А ако ги познаят, ще ги използват за своите си тъмни цели" - отговорил Исус на учениците си, когато го попитали защо не трябва да откриват истината на всеки срещнат. В ръцете на неподготвения, истината е като кибрит в ръцете на деца, играещи си в купа сено. И аз съм за.

Редактирано от krasi 33
Линк към коментар
Share on other sites

Знанието понякога е опасна сила и не е за всеки. Затова аз съм за ТАЙНАТА.

Съгласна съм, че "ЗНАНИЕТО Е СИЛА". Скриването е следствие, а не причина. Скриването не може да бъде за винаги.

Тайната винаги е в ръцете на някого.Нека е при подходящия!

Линк към коментар
Share on other sites

Истината е най-много на една ръка разстояние. Пътя към нея е открит за всеки, който живее в хармония със вселената. "Искайте, и ще ви се даде, чукайте, и ще ви се отвори".

Линк към коментар
Share on other sites

Няма нужда с нищо да се парадира. Какво като знаеш? Единственото ценно нещо е да се научиш да обичаш.

Ако Господ е решил нещо някой да научи, то ще стане. Защото "няма нищо тайно, което да не стане явно".

Някои, които крият знание, трябва да се замислят какви са им мотивите. Дали не искат да манипулират и господстват над хората.

Другите, които неистово се стремят към знание са още по-опасни. Какви са им мотивите?

Единствено любовта, мира, радостта имат някава стойност.....

Линк към коментар
Share on other sites

Тайни винаги ще има.
"няма нищо тайно, което да не стане явно"

За някой може да изглежда като парадокс, но за мене и двете твърдения са верни и зад тях е скрит целия Закон за Еволюцията на съзнанието.

Линк към коментар
Share on other sites

:yinyang: Като говорим за наука и за скрито знание, нали и двете се базират на някакви доказателства - традиционно научни или интуитивни. Имам предвид не езотеричните книги, които всички ние сме прочели, а нашите вътрешни основания да вярвяме, че светът наистина е свят.

Искам да ви попитам кои са вашите лични доказателства, че духовните устреми не са просто защитна реакция на нашата психика. При мен винаги се редуват моментите на въодушевление с тези на отчаяние.

Доколкото този въпрос може да получи някакво обяснение, ще се радвам да го чуя тук от вас. Благодаря!

За доказване в тези неща едва ли би могло да става въпрос. Какви доказателства, освен едно - щом душата има устрем към духа... А защитна реакция не е устрема, а точно периодите на отчаяние и то не на душата ( психиката ), а на друго. Нормално е да се редуват такива периоди - като вдишване и издишване, няма как друго да бъде, защото сме ограничени още и нагълтването с цялата истина ще бъде пагубно. Затова има тайни, затова окултното знание идва на глътки при нас. За всичко е помислено и на всеки се дава толкова, колкото може да понесе в един или друг момент. Нито повече, нито по - малко.

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:

Тайни винаги ще има.
"няма нищо тайно, което да не стане явно"

За някой може да изглежда като парадокс, но за мене и двете твърдения са верни и зад тях е скрит целия Закон за Еволюцията на съзнанието.

:sleeping: туй за парадоксалното изглеждане си е предположение + може и да може да се намери някой във форума + така слепени :thumbsup2: принципно верни са и двете + продължавам да разсъждавам + Тайни винаги ще има за човеците на Земята + няма нищо тайно, което да не стане явно за разумните + готовите + будните + смелите :thumbsup: баш пък целия Закон да се скрие зад тях :dancing yes::rolleyes:

:sleeping: туй за Личните - Безличните Доказателства/ поТвърждения ме вълнуваше :hypocrite: верно че при личен опит има резултат / проба - грешка / относително доказателство :sleeping: може и без да "опитам" / търся Доказателства да приема на вяра + интуиция :hypocrite: тогаз веднага се появяват маркировъчните сигнали + знаци :thumb down: окото ни само да е чисто + светло + сияйно :feel happy:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:yinyang: Като говорим за наука и за скрито знание, нали и двете се базират на някакви доказателства - традиционно научни или интуитивни. Имам предвид не езотеричните книги, които всички ние сме прочели, а нашите вътрешни основания да вярвяме, че светът наистина е свят.

Искам да ви попитам кои са вашите лични доказателства, че духовните устреми не са просто защитна реакция на нашата психика. При мен винаги се редуват моментите на въодушевление с тези на отчаяние.

Доколкото този въпрос може да получи някакво обяснение, ще се радвам да го чуя тук от вас. Благодаря!

За доказване в тези неща едва ли би могло да става въпрос. Какви доказателства, освен едно - щом душата има устрем към духа... А защитна реакция не е устрема, а точно периодите на отчаяние и то не на душата ( психиката ), а на друго. Нормално е да се редуват такива периоди - като вдишване и издишване, няма как друго да бъде, защото сме ограничени още и нагълтването с цялата истина ще бъде пагубно. Затова има тайни, затова окултното знание идва на глътки при нас. За всичко е помислено и на всеки се дава толкова, колкото може да понесе в един или друг момент. Нито повече, нито по - малко.

Много добре си го обяснила, Силве! И аз мисля, че така стоят нещата!

Линк към коментар
Share on other sites

Моето доказателство

Пътувах между себе си и околния свят, в своето неразбиране, кръстосвах между два града, тичах – но не много, повече вървях. Забравях, че те има.

Заспивах и пак се събуждах. Отварях и затварях една и съща врата, връщах се постоянно. Забравях, че те има.

Ядях, за да забравя, дишах, колкото да не остана без дъх, говорех, не слушах, усмихвах се извинително, четях легнала, заспивах права. Забравях, че те има.

Разхождах новите си рокли, разсмивах се на сладоледените коктейли, не търсех и не исках. Забравях, че те има.

Вечер тялото заспиваше, вместо да се забавлява, че тиранина за малко не го управлява. Не знаех, че мога да съм му приятел. Забравях, че те има.

Залеза стандартно ме натъжаваше, изгрева проспивах. Забравях, че те има.

До вчера, когато на улицата се сблъсках с причината. Пристъпих тихо, но не успях да я подмина.

Да. Опитах се, но нямаше как! :3d_098:

Линк към коментар
Share on other sites

Някои, които крият знание, трябва да се замислят какви са им мотивите. Дали не искат да манипулират и господстват над хората.

Другите, които неистово се стремят към знание са още по-опасни. Какви са им мотивите?

Единствено любовта, мира, радостта имат някава стойност.....

:thumbsup:

Да, много точни въпроси :thumbsup1:

Когато има Любов, Мир, Радост и знанието започва да се разкрива :3d_117:

Линк към коментар
Share on other sites

Който има скрито знание(под това разбирам опит натрупан от минали животи),няма да го осъзнае ,докато не е готов за това,точно за да не го използва за манипулация и власт(както се писа по горе).То му се разкрива постепенно в различните периоди на неговия живот ,като през това време тече подготовката , за правилното възприемане и използване.Когато (и ако) се оформи подходящата благоприятна среда и контакти този човек може да се издигне много в духовно развитие.Тук много важна роля играе интуицията и правилното и използване ,защото тя е най- доброто проявление на скрито знание.Друго проявление е и т.н. от нас "природна интелигентност".

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...