Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки - предсказалки


Hierokles

Recommended Posts

Сега се обръщам към вас с голяма молба от общошуменско значение. Както без да искам и нарочно се изтървах, аз съм местната шуменска фея на дъждовете - когато искам вали, когато не искам, не вали. Дотук добре.

Проблемът е, че с годинките все повече забравям. Забравям за коя дата съм казала нещо и също така забравям какво съм казала.

Воденето на тефтер не е сигурно, защото забравям да пиша в него, а после забравям и да чета какво съм написала, ако изобщо съм написала...

Хора, кажете нещо за склероза, че ту се давим във вода, ту се пукаме от суша!!!

:3d_133::3d_161::3d_036::3d_013::3d_060:

ПП. Подсказка от кухнята на феите метеороложки. Що все се объркват тез` прогнози!

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Сега се обръщам към вас с голяма молба от общошуменско значение. Както без да искам и нарочно се изтървах, аз съм местната шуменска фея на дъждовете - когато искам вали, когато не искам, не вали. Дотук добре.

Проблемът е, че с годинките все повече забравям. Забравям за коя дата съм казала нещо и също така забравям какво съм казала.

Воденето на тефтер не е сигурно, защото забравям да пиша в него, а после забравям и да чета какво съм написала, ако изобщо съм написала...

Хора, кажете нещо за склероза, че ту се давим във вода, ту се пукаме от суша!!!

:3d_133::3d_161::3d_036::3d_013::3d_060:

ПП. Подсказка от кухнята на феите метеороложки. Що все се объркват тез` прогнози!

За АкЪлЯ - ГиНкОбИлОбА :3d_039: За датата :hmmmmm: май беше 30-ти ма и аз не съм сигурна :D , но най- важното което исках да ти кажа тогава къде на шега къде на майтап ( ако си спомняш, казах нещо от сорта на това, че не е необходимо да се потапя цял град заради един шоколад) е че човек обърнал се към Бога както ти в случая трябва да е много буден и отговорен дори и когато се шегува. Дори тогава мисълта му трябва да е обърната към Бога, за да знае и да има мярката. Работата с мисълта никак не е маловажна, но напротив, особено за вярващ и знаещ човек. Знае се, че на който много е дадено от него много и ще се изисква...Това е хубав практически урок за всички нас според мен така, че без самообвинение, покаяние и молитва отправена към Бога и вярвам, че въпросът ще се разреши. Хубава вечер! :3d_046:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Тъкмо бях в безгрижно и нехайно настроение и виж сега какво стана.

Защо ми припомняш, че съм пораснала и съм голяма? :3d_015:

Ами защото си мъдро дете :). Нали знаеш, истинските мъдреци често са като децата :3d_064:

Линк към коментар
Share on other sites

Фют,

От твойте думи в душата ми е рана.

Шегата истината не отменя.

Когато другаде потоп настана,

Във Шумен слънце ни огря.

И ето,

Дъждецът тук едва-едва препръска,

от две-три облачета на небето,

Косите си аз исках да намокря,

Но не успях, уви, тъй кратко бе то!

Чуй ме,

Награди шоколад не търся,

тъй самоотвержено работих!

А ето на, какво ме сполетя,

за друга фея го отнесох!

Линк към коментар
Share on other sites

:blink: Латинчице моля те напиши ми на лс ако искаш какво става защото аз телевизия гледам от дъжд на вятър както се казва а и прогнозите за времето също. Добре че е майка да ги следи тези неща. Снощи дори си помислих, че се шегуваш и че едва ли при вас вали, но тук тези дни много валя наистина. Въпреки всичко не се шегувам, за по - предния си пост, то е урок първо за мен и след това споделям мнението си. Знаеш, че Бог няма да допусне повече от допустимото, но ни и изпитва, за да провери наученото и да ни даде урок. Знаеш кои най- много ги рЪкОпЛяСкАт нали? Затова казвай за какво да се молим и ще се помолим :thumbsup: и поука ще си вземем. Ставам за сега, че имам малко работа, после ще погледна дали си ми отговорила. :angel:
Линк към коментар
Share on other sites

Аз наистина се шегувам.

В шегата обаче има и малка доза истина, защото ако не трябва да вали, просто не вали.

Иначе обожавам дъжда, пороя, вятъра, бурята, светкавиците и гръмотевиците.

Но-о-о, ако съм простряла пране навън да съхне...

Аз казвам на приятелите си, че искам хубаво да се навали, а те: Не, та не!

Ама тия дни не ме интересува, не успях да се намокря дори, искам да вали!

И тревичките, и дърветата, и птичките искат да вали!

Обичам те!

:feel happy:

Мен здравата ме рЪкОпЛяСкАт, затова съм сигурна, че ме обичат особено много.

Обаче от толкова уроци наведнъж май не схващам ни един.

Явно искат да взема две-три години наведнъж и набързо да се дипломирам.

Да се помолим дъждът да е с мярка.

Дъждът е благодат!

Не си носете чадъри!

:angel:

ПП. Прогнозата и аз не я знам... Каква да бъде?!

:hmmmmm:

ПП. Погледнах. Хм... Не го дават да вали. Ще видим тази работа!

:dancing yes:

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

:)))) Ами аз се шегувам често с мои близки и познати :). Казвам им - "Той Господ ако вземе да ви слуша всичките какво ще стане!?! Като вали защо вали, като не вали що пък сега не вали, като духа пак зле... Абе кво искате беее на гредините ви да полива на ливадките да ви суши сенцето аааааааааа ахам." Я и представи, че ти сега се молиш да вали, а друг със същото усилие да пече.... :)))). Друг е въпроса когато хората колективно се молят за някакъв проблем, независимо какъв като например суша или наводнение и т.н... или пък ако се молиш сама, но твоята воля/намерение/желание е в унисон с Божията Воля, това е нещо съвсем различно. И отговора и липсата на отговор понякога е достатъчен отговор. Но нека да не забравяме, че и Бог не е тесногръд :hmmmmm: спомням си преди време, че в Портала имаше тема - " Има ли Господ чувство за хумор :) " та не е изключено и Той да реши да си направи малка шега с нас с поучителна цел и тогава може да стане интересно си мисля. Така, нека не забравяме, че Бог не е за подигравка и че нещата са много тънки, и лесно можем да прекрачим границата. Нека си пожелаем будност и стремеж към чистота в мисли, чувства и постъпки и каквото и да предприемаме независимо как то изглежда и би се изтълкувало външно, то да е право пред Божиите очи. Ами да се помолим и нека Бог вложи в сърцата ни разумна молитва :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

Въпросче към Феята на дъждовете:

Какво ще бъде времето на Мусала и Седемте рилски езера около Съборните дни?

Зададох подобен сутринта в една друга тема, ама нали съм със "специален" статут. :3d_167::3d_042:

Линк към коментар
Share on other sites

Майка ми в момента пътува от София към Езерата, но аз и колежките ми нямахме желание да тръгваме. Дори не съм проверил пси-информацията за Събора. Ще видя какво ще ми е настроението днес и ще реша кога и накъде да тръгна. С метереологична магия не съм се занимавал от дълги години. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Все пак мисля, че времето ще е супер, с много слънце и усмивки!

А вятърът и дъждът прочистват душата, измиват старите неща и поливат доброто и новото, което е покълнало в душата!

Как искам да съм с всички вас на Рила!

:angel:

Психотроник: "Зададох подобен /въпрос/ сутринта в една друга тема, ама нали съм със "специален" статут. "

Статутът ти е, че си наш човек! Много специален!

:feel happy:

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

НАПОМНЯНЕ

Съдбовният ден в който феята на дъждовете предрече :hmmmmm: изобилни дъждове над Шумен наближава. Моля гражданите и гостите на града да си закупят шнорхели, плавници, дъждобрани в краен случай само чадърчета ( но по 10-на/20 бройки). Да се запасят с достатъчно храна и вода за доста дни напред или да се евакуират към морето където ще ги чакат спасителни лодки които ще се опитат да ги придвижат до незасегнати от бурята девствени островчета докато всичко отшуми. Това в случай, че кравата Милка се е издънила (всъщност от достоверни източници знам, че тя вече го е направила т.е. издънила се е) с млякото понеже е пасла на полянки с нездравословна трева напоена от изобилни киселинни дъждове което пък е последствие от киселото настроение на същата тази фея. Преди време по някакъв повод, за който никой не се досеща в момента се е разкиселила, а и самата фея може би не подозира това, но ако усети тръпчивата жилка в шоколадчето причинено от недотам пресното млекце издоено от кравушка Милкушка... Майко мила... Но това също си има своята красота и положителна емоция щото нали си спомните Титаник и красивата любовна история ...
">
Линк към коментар
Share on other sites

Мила Фют, колежке, Шоколадена Фейо!

От древни времена се знаем, ти мярка нямаш! То и как да имаш?! Може ли човек да има мярка, щом става въпрос за шоколад?!

Абе, мила, верно, че ми обещахте шоколад, ако позная, но нека да е с мярка. Ми кръвната ми захар ще скочи твърде много, както си се подготвила за 30 август. Ами аз не съм предсказала потоп, само леко преваляване:

Например, какво ще е времето на 30 август в Шумен?

Аз казвам, че ще превали. /Не си вярвам, но нали все нещо трябва да кажа. Не държа да позная. Освен ако дотогава не се науча да предизвиквам дъжд./

От горния цитат си личи моята скромност. Ми все пак трябва да призная, че не винаги става както искам. Божа работа! Господ много ме обича, но не винаги изпълнява прищевките ми. Това го прави, за да ми припомни, че може и да съм глезена, ама не е много полезно.

В такъв случай какво правя?

Много просто. Прибягвам до средставата на поведенческата психотерапия и визуализацията.

Вземам си едно душче и си представям, че ме вали летен дъжд.

После, който има цветя и градинка на двора, полива и тях.

Може и с песен:

Силвия Кацарова и LZ - "Топъл дъжд"

:3d_060: Това не го правете, не си носете чадъри! Особено ако вали от душа!

:3d_025: Ето едно малко потопче, за който си мечтае! Съчетайте удоволствието с любим шоколад!

Споменувайте с добро Феята на Дъждовете и Шоколадената Фея!

:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Хе :P не се взимай толкова на сериозно де :D . Как да имам мярка след като става въпрос за майтап с добро чувство (т.е. шегичкаskype-06.gif) + шоколад и Сливия Кацарова !?!? :feel happy::) ))

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Ааааа никакво правене :3d_158::3d_059:

:hmmmmm: Да видим дали това твое желание/ намерение, за призоваване ще даде резултат.И никаква криворазбрана скромност. Всеки от нас трябва да е свободен, да изпита всичко бидейки буден и трезв за мотивите си и да не оставя никаква енергия в себе си в застой + неща неосъзнати и неовладяни. Едва ли има нещо от което не би могло да се изтръгне скритата светлина. Да не говорим за сексуалната енергия която е най- мощната слънчева енергия в човека. Иначе само ще се заблуждаваме, че сме ученици. Така смятам за себе си пък който както го разбира така. Значи ще чакамеее... Е, и търпението е важно :feel happy:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Чувам, че имало кастинг за феи :blink: Нещо повече за изпита? :blink:

И все пак, слух се носи тука,

че уязвим за шоколадов чар,

навсякъде усещал скука,

но не и в този будоар -

затуй щастливо се дотътрил сам

тъдява Чебурашка Сан.

:3d_163:

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

Получих сова, че чакате и скромната, срамежлива и забавна лоша фея :rolleyes:

И понеже виждам, че тук се влиза с песничка или стихче - викам си, я да кажа аз нещо за себе си, та да взема изпита ;)

Какво в туй мирно време прави

прочутият маркиз-герой,

нима от хорските забави

съвсем отказал се е той?

На тоз въпрос не можем ние

да отговорим отведнъж,

понеже много хитро крие

въздишките си този мъж!

:harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросче към Феята на дъждовете:

Какво ще бъде времето на Мусала и Седемте рилски езера около Съборните дни?

Ако е дъжд, ще е благодатен, ако е слънце, ще е благодатно.

Мисля, че времето ще е хубаво във всеки случай!

:angel:

Все пак мисля, че времето ще е супер, с много слънце и усмивки!

А вятърът и дъждът прочистват душата, измиват старите неща и поливат доброто и новото, което е покълнало в душата!

E, съборните дни отминаха. Как беше времето на Рила?

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...