Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Полицаи и данъчни затварят Старата хижа на Рила


Recommended Posts

Не знам доколко това е тревожно също... Защо тази хижа се асоциира отново с Бялото братство? Последователите на Бялото братство нямат нищо общо с нея, те си спят на палатки, има си сковани тоалетни, за тях е без значение дали тази хижа е там, дали работи или не. Хижата събира 100 човека, от които половината са обикновени туристи, какво остава? Само около 50 пребиваващи там са последователи на Братството, които предпочитат удобствата на стаите, вместо палатките и студа навън...и имат алтернатива в случй че хижата не работи има палатков лагер рядом... Тоалетните на хижата са под всякаква критика и това продължава с години. Според мен не е нормално в 21 век в ЕС да си плащаш престой в хижата, а да получаваш такива тоалетни. Или тази хижа ще се подобри в условията, които предлага, или да не съществува. С трици маймуни не може да се ловят. Съжалявам за контриращото мнение отново, но това е моята гледна точка.

Линк към коментар
Share on other sites

Това не е само със Стара хижа , същото ще се случва и с хижа Мусала, хижаря е предупреден.

Вече няма да има хижи ,а хотели с всички удобства, това е ясно от доста време.На Мусала е вече факт (вече писах в друга тема).Нищо не може да се направи , а и това не е срещу Братството , тя и хижарката го каза , големи интереси към местата с достъп на много хора.

Честито на претенциозните!!

Линк към коментар
Share on other sites

Именно това исках да кажа. "Не е срещу Братството". Къде какво се стори на Рила, все се лепва етикет "Срещу Братството" и започваме да плачем. Като че ли Рила е собственост на Братството, като че ли хижата е собственост на Братството... Моля ви недейте да звучите като евтините медийни сензации! Ако сте екозащитници, не се скривайте под шапката на Братството и не товарете Братството за извличане на сила или дивиденти, не е коректно.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Не знам доколко това е тревожно също... Защо тази хижа се асоциира отново с Бялото братство? Последователите на Бялото братство нямат нищо общо с нея, те си спят на палатки, има си сковани тоалетни, за тях е без значение дали тази хижа е там, дали работи или не. Хижата събира 100 човека, от които половината са обикновени туристи, какво остава? Само около 50 пребиваващи там са последователи на Братството, които предпочитат удобствата на стаите, вместо палатките и студа навън...и имат алтернатива в случй че хижата не работи има палатков лагер рядом... Тоалетните на хижата са под всякаква критика и това продължава с години. Според мен не е нормално в 21 век в ЕС да си плащаш престой в хижата, а да получаваш такива тоалетни. Или тази хижа ще се подобри в условията, които предлага, или да не съществува. С трици маймуни не може да се ловят. Съжалявам за контриращото мнение отново, но това е моята гледна точка.

Абсолютно поддържам това мнение на Максим! Ще добавя още, че лично аз не съм влизала вътре, но само гледката отвън ми действаше подтискащо! По разкази на "потърпевши" - одеялата не са сменяни и прани откакто са купени, а спалното бельо имах възможност да виждам проснато пред хижата и цветът му беше няколко нюанса по-тъмен от белия, така че не знам за какво извозване на прането в Самоков споменава хижарката!? Възможно е да е въпрос на интереси, но пък и положението, такова каквото е в момента, явно също обслужва нечии други, макар и по-дребни интереси. И също мисля, че актът на затваряне не е насочен срещу Бялото братство.

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам доколко това е тревожно също... Защо тази хижа се асоциира отново с Бялото братство? Последователите на Бялото братство нямат нищо общо с нея, те си спят на палатки, има си сковани тоалетни, за тях е без значение дали тази хижа е там, дали работи или не. Хижата събира 100 човека, от които половината са обикновени туристи, какво остава? Само около 50 пребиваващи там са последователи на Братството, които предпочитат удобствата на стаите, вместо палатките и студа навън...и имат алтернатива в случй че хижата не работи има палатков лагер рядом... Тоалетните на хижата са под всякаква критика и това продължава с години. Според мен не е нормално в 21 век в ЕС да си плащаш престой в хижата, а да получаваш такива тоалетни. Или тази хижа ще се подобри в условията, които предлага, или да не съществува. С трици маймуни не може да се ловят. Съжалявам за контриращото мнение отново, но това е моята гледна точка.

Абсолютно поддържам това мнение на Максим! Ще добавя още, че лично аз не съм влизала вътре, но само гледката отвън ми действаше подтискащо! По разкази на "потърпевши" - одеялата не са сменяни и прани откакто са купени, а спалното бельо имах възможност да виждам проснато пред хижата и цветът му беше няколко нюанса по-тъмен от белия, така че не знам за какво извозване на прането в Самоков споменава хижарката!? Възможно е да е въпрос на интереси, но пък и положението, такова каквото е в момента, явно също обслужва нечии други, макар и по-дребни интереси. И също мисля, че актът на затваряне не е насочен срещу Бялото братство.

Не знам..може и да сте прави..лично аз обаче няма да се чуствам добре..да знам че в хижата е пълно с купонджии, които са дошли точно тук да си правят веселото за сметка на нашята философия и живот...защо да идват тук..като може да са на новата хижа да речем...някак си няма да ми е комфортно да се напиват и други неща...а ние да сме наоколо..все пак си има места за всичко това..

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм, че хижарите са добри хора, които са съдействали на Братството и им съчувствам, че затварят бизнеса им. Например те можеха изобщо да не разрешат на хора от лагера да ползват тоалетните (колкото и да са отблъскващи и мръсни). И аз самият два пъти съм отсядал в хижата. Но сме вече 21 век и в Европа и стандартите трябва да се променят към по-високи. Ако е приготвяна храна с вода от езерото някога, то това е недопустимо и хижата наистина трябва ако не да се затвори, то да спре да предлага храна или чай, приготвяни с езерна вода.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, xermes! Разбирам болката и притесненията ти, но си мисля, че ако това се случи, значи имаме нужда да преодолеем и тези изпитания - светът не е само бял, нито само черен. Срещаме противоречията и агресията на тъмните сили в живота навсякъде. Е, вярно, хубаво би било поне там, при Седемте Рилски езера, да ни е спокойно и чисто, да цари мир и любов, спокойствие и разбирателство, но пък може би трябва да си ги "заслужим"... Идеалният вариант е хижата да бъде под управелнието на Братството, но до колко този вариант е практически реален...!?

Ами, ако някои от т.нар. "купонджии" се "заразят" от нас - ние нали вярваме в силата на светлината!? Значи,ако нашата вяра е по-силна от тяхното безхаберие и замъглено съзнание, бихме привлекли нови привърженици... Както се казва: "всяко зло, за добро". Дай Боже!

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

"Знай, че кой каквото и да ти говори става въпрос за пари!"

:angry:

Линк към коментар
Share on other sites

Тази година бях за 7 дни в старата хижа и видях каква мизерия цари там.

10 лв. за нар аз наричам това безочие.

Доволна съм, че я затварят то бива, то може, ама докога?!?

Линк към коментар
Share on other sites

V4era se vyrnah ot Musala. Vqrvaite mi, pla4e6e mi se!Nqkakva navalica ot hora priijda6e ot 9 sutrinta i kato na6estvenici "napadaha "vyrha, ostavqjki sled sebe si bokluci,krqsyci i razhvyrleni hartiiki kyde li ne, sled kato sa se oblek4ili v blizkite hrasti,poradi obstoqtelstvoto,4e kym toaletnata ne moje6e 4ovek da dobliji ,za6toto otdavna pytekata be6e "oseqna" s "mini". Prirodata, kolkoto i da e krasiva, pla4e ot BEZHABERIETO na bezotgovornite hora,koito idvat i si otivat bez da usetqt veli4ieto na prirodata - edinstveo podtikvani ot Olimpijski napyni da se pohvalqt na poznati,4e sa POKORILI MUsala.

Tuk mi idva i misylta, koqto iskam da spodelq s vas - ne e li stranno,4e nai visokata to4ka v Bylgariq,a i na Balkanskiq poluostrov se nari4a Muasala - planinata na Alaah... Ne ni stiga 5 vekovnoto robstvo, mi kato demokliev me4 e nadvisnalo tova ime nad nas!?

Kolkoto do hijite - ne znam koi kontrolora tezi mesta, no za 15 lv na ve4er, 4ovek o4akva mnogo pove4e ot legla,koito sa pylni s paqci ili bylhi i miri6at na prah. Nqkoi znae li ot koga ne se predlaga po hijite bezplaten 4ai, a i za tova trqbva da pla6tame 2.50?

Gnusno i podlo e 6epa hora da ti kradat ejegodno malkoto krasivo ne6to, koeto e ostanalo i da go prevry6tat v pari...

Администраторска бележка: Моля пишете на кирилица! Мнението е транслирано.

В4ера се върнах от Мусала. Вярвайте ми, пла4е6е ми се!Някаква навалица от хора приижда6е от 9 сутринта и като на6ественици "нападаха "върха, оставййки след себе си боклуци, крясъци и разхвърлени хартийки къде ли не, след като са се облек4или в близките храсти, поради обстоятелството, 4е към тоалетната не можеше 4овек да доближи, за6тото отдавна пътеката беше "осеяна" с "мини". Природата, колкото и да е красива, пла4е от БЕЗХАБЕРИЕТО на безотговорните хора, които идват и си отиват без да усетят вели4ието на природата - единствено подтиквани от Олимпийски напъни да се похвалqт на познати, 4е са ПОКОРИЛИ Мусала.

Тук ми идва и мисълта, която искам да споделя с сас - не е ли странно, 4е най-високата то4ка в България, а и на Балканския полуостров се нари4а Муасала - планината на Алаах... Не ни стига 5 вековното робство, ми като демоклиев ме4 е надвиснало това име над нас!?

Колкото до хижите - не знам кой контролора тези места, но за 15 лв на ве4ер, 4овек о4аква много пове4е от легла, които са пълни с паяци или бълхи и мири6ат на прах. Някой знае ли от кога не се предлага по хижите безплатен 4ай, а и за това трqбва да пла6таме 2.50?

Гнусно и подло е 6епа хора да ти крадат ежегодно малкото красиво не6то, което е останало и да го превръ6тат в пари...

Линк към коментар
Share on other sites

АМИ ЗАТОВА СТАВА ВЪПРОС...ДНЕС СИ ПРЕМЪЛЧАВАМЕ ЗА ЕДНО..УТРЕ ЗА ДРУГО..И КАК ДА ОПАЗИМ БИЛО ПРИРОДА..БИЛО ПО-СВЕТИ МЕСТА..КАТО ФИЛОСОВСТВАМЕ ЛИ..ТОВА Е МНОГО УДОБНО..НО ЛОЗЕТО ИСКА МОТИКА..А НЕ МОЛИТВА....ТАКА ЧЕ НЕ ВСЕКИ ДА СЕ ПРАВИ НА МНОГО УМЕН И КОЙ КАКВО Е ПРОЧЕЛ..АМИ ДА ЗАПРЕТНЕМ РЪКАВИ И ДА СЕ ЗАЕМАМЕ..КАКТО КАЗВА УЧИТЕЛЯ..В КНИГА НА ЖИВИТЕ:"АКО ИЗМЕСТИШ НЯКОГО, ЩЕ ПОСТРАДАШ.ДЕТО Е ЩАСТИЕТО НА ЕДНОГО, ТАМ Е НЕЩАСТИЕТО НА ДРУГИГО.ТАКЪВ Е ЗАКОНЪТ.ДАДЕНО ТИ Е МЯСТО, ПАЗИ ГО!"ТАКА И НА НАС--ДАДЕНО НИ Е МЯСТО..А НИ Е ФИЛОСОСТВАМЕ..А НЕ ГО ПАЗИМ..КУПОН ЛИ..!!Я МАРШ...КУПОН..НА ТОВА МЯСТО....ААА !!!!КУПОН НА РИЛА..АААААЯ ДА СЕ МАХАТ ВСИЧКИ "КУПОНЖИИ"...МАЛКО ЛИ СА МЕСТАТ И БАРОВЕТЕ И ЗАВЕДЕНИЯТА И ДРУГИТЕ МЕСТА В БЪЛГАРИЯ..ЧЕ КУПОН НА РИЛА ЩЕ МИ ПРАВЯТ...И ТО ПОД НОСА НИ..В ХИЖАТА..ОЩЕ МАЛКО ДА НИ СЕ КАЩАТ НА ГЛАВАТА..А НИЕ ДА ПЛЯСКАМЕ С РЪЦЕ И ДА СЕ ОБИЧКАМЕ КАТО ПЧЕЛИЧКИТЕ И ЦВЕТЧЕТАТА..АА....Я ДА СЕ ВЗЕМЕМ В РЪЦЕ..?КОЙ Е ЗА БОРБАТА..И КОЙ Е ЗА СВАЛЯНЕТО НА ГАЩИТЕ А..?И ПАК ЩЕ ЦИТИРАМ УЧИТЕЛЯ ОТ СЪЩАТА КНИГА:КОЛКОТО ПО-ДОБЪР СТАВА ЧОВЕК ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ БОРБАТА НАРАСТВА.ДОШЛО Е ВРЕМЕ ДА СЕ ХВАНЕМ ГУША ЗА ГУША

Администраторска бележка: Моля не пишете с главни букви. Счита се за крещене!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...