Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хеликоптер по време на Паневритмия на 19.08.2009 г.


Recommended Posts

Дианче, говоренето на български език наистина не винаги е достатъчна причина, за да се разбираме! :)

В потвърждение на казаното от Иво, само ще допълня, че интересът на медиите към ББ и Паневритмията предполага предварително по-задълбочено запознаване с принципите и действието на тази т.нар. "динамична медитация", освен ако единственото, което се търси, е сензация. Но, както вече писах - станалото няма връщане назад. Присъединявам се към и-мейлите до Дарик и се надявам,че няма да се повтори!

П.С. Прочетох постовете, които са се появили междувременно и също намирам за разумно предложението на Диана - представител на ББ да проведе разговор с някой от ръководството на Дарик. Но предполагам официалното писмо на ББ до Дарик, за което Иво е споменал, ще има подобен резултат.

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

бре хора поне на мен не се сърдете и аз там с жената бях на сълзата от там пневмария миналата седмица на живо гледах ама честно една снимка не съм ВИ направил знам че е непочтено но иначе палатки и хора наред снимах дори руснаци приятели с тях станах

Линк към коментар
Share on other sites

Оправдания и замазване на гафа си!...Дори нямаме силата доблестно да си признаем грешката...ама климатичните условия не били добри, ама имало ниски облаци, ама планината създавала илюзията за повече шум, а той видите ли бил в норма...Като има ниски облаци няма да пращате хеликоптер!

Линк към коментар
Share on other sites

"Велико нещо е да искаш прошка от онези, които си обиждал, но по-велико е да простиш на онези, които са те обиждали и причинявали пакости. Това е качество на великия човек. То не се постига изведнъж. Много трябва да работи човек върху себе си, за да го придобие. Направете опит, да работите поне една година върху това качество, да видите какво ще постигнете."

Великите хора

Това към мен ли е насочено? Аз не съм се включвал в горещите дебати в темата за хеликоптера изобщо, само казах че не беше приятно и толкова, на мен не ми пречи и не го смятам за непоправима грешка, просто те се измъкнаха от ситуацията с това писмо по-малко достойно, отколкото можеха да го направят. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз искам да изразя радостта си от развитието на проблема с Дарик! В писмото също, освен в статиите, които прочетох преди това, се усеща желанието им за позитивни резултати от сътрудничество и контакт с ББ, също и респекта към Паневритмията и духовното учение като цяло. Мисля, че сме длъжни да оценим тази тяхна стъпка, както и въобще проявения добронамерен интерес и да си стиснем ръцете! Мисля, че мисията на Учението е да обедини, колкото е възможно повече хора около благородни каузи, да ги зареди с повече позитивизъм и вяра в собствените си сили за постигане на мечтаните от всички ни светли дни и в този смисъл - изразявам удовлетворението си от извинителното писмо и вярвам,че за в бъдеще контактите на ББ с медиите ще се радват на разбирателство и взаимно уважение.

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

Следя темата още от пускането й.

Не съм бил горе на езерата ... телом.

Не знам дали някой ще прочете мнението ми и дали ще се замисли върху това което ще кажа? Но да опитам.

До тук четях само оплаквания колко ви пречил хеликоптера, вертолета или .. великоптера /измислена думичка от мене, съчетание от двете предишни/ . Сайта е за съзнателен духовен живот. Един не видях да коментира случката точно от гледна точка на съзнателния духовен живот. Ако обачем съм пропуснал все пак такова мнение ... пардон.

Но....

На мене ми се е случвало може би, предполагам

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , може би се включвам малко късно, но все пак искам да споделя и моите преживявания относно паневритмията на 19-ти. Според мен само, който е бил там и е играл в този ден паневритмия може да дава оценка за това до колко хеликоптера е попречил на хармонията. Лично за мен хармонията за целия ден не беше нарушена. Това беше един чудесен и хармоничен ден. :angel:

В моментите когато хеликоптера беше на метри от главите ни колкото и да се опитвах да "чувам" музиката в главата си, от шума не можех да чувам дори и собствените си мисли. Концентрацията ми със сигурност беше нарушена.(знам ли явно не съм достатъчно духовно "извисена" :huh: )Но като цяло паневритмията и денят за мен бяха много хармонични и изпълнени със празнична благост! Предполагам , че наистина това беше нещо като урок за всички нас да не позволяваме на странични неща да нарушават хармонията на празника като цяло, но това е урок и за още нещо(поне според мен). А именно каква да бъде реакцията ни след това за да не се повтарят тези изпълнения. Не става въпрос да се нахвърлим на дарик, а точно както постъпихме - спокойно и с търпение да се обясни на тези журналисти какво е за нас паневритмията. От там нататък е въпрос на лично съзнание дали те ще се съобразят с това. :rolleyes::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

току що изгледах филма Намиране,който Диана Илиева ни е поставила в тая тема на 25.08.2009 г

Благодаря ти Диана за този хубав филм и на създателите му също благодаря.

Аз няма да коментирам темата.След тоя филм имам една нова мечта и ви я споделям сега.Очевидно имало е смисъл от всичко случило се ,за да научим някакъв урок .Всеки решава различни задачи и има свои уроци.

Мечтая си догодина във всички кътчета на България да се играе Паневритмия всеки ден от Първа пролет до есенното равноденствие и винаги на изгрев.Тогава ще сме изпълнили завета на Учителя.

Да, Паневримия се играе на всички континенти и това доказва колко е жизнена и нужна на хората независимо от пол,възраст и цвят на кожата.

Пожелавам си в родината ни да се възроди този танц.Тогава и съборите на Рила няма да са сензация,заради която журналистите правят гафове от незнание.

Преживях много приятни мигове с гледането на този филм.Подарете си и вие това време.Направен е с Любов.

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

току що изгледах филма Намиране,който Диана Илиева ни е поставила в тая тема на 25.08.2009 г

Благодаря ти Диана за този хубав филм и на създателите му също благодаря.

Аз няма да коментирам темата.След тоя филм имам една нова мечта и ви я споделям сега.Очевидно имало е смисъл от всичко случило се ,за да научим някакъв урок .Всеки решава различни задачи и има свои уроци.

Мечтая си догодина във всички кътчета на България да се играе Паневритмия всеки ден от Първа пролет до есенното равноденствие и винаги на изгрев.Тогава ще сме изпълнили завета на Учителя.

Да, Паневримия се играе на всички континенти и това доказва колко е жизнена и нужна на хората независимо от пол,възраст и цвят на кожата.

Пожелавам си в родината ни да се възроди този танц.Тогава и съборите на Рила няма да са сензация,заради която журналистите правят гафове от незнание.

Преживях много приятни мигове с гледането на този филм.Подарете си и вие това време.Направен е с Любов.

http://vbox7.com/play:b37e056c

http://vbox7.com/play:6400542d

Линк към коментар
Share on other sites

Klaudia! :thumbsup2: Очевидно ни сближава не само личното ни познанство и общото ни местожителство...

И аз си мислех за същото днес, когато за пръв път отворих форума и темата след едноседмично отсъствие - част от което прекарах на езерата.

Присъединаявам се към тези, които приемат случилото се като много важен урок и послание. Не съм съгласна, че ние - танцуващите Паневритмия (и съвсем не само на Рила и езерата и съвсем не само по време на събора) сме просто едно от многото духовни формирования, което трябва да се остави на спокойствие да изпълнява практиките си, които членовете (как пък се преброихме не знам) очаквали с трепет цяла година. За някои може и наистина да е така. За други, обаче Паневритмията е начин на живот през цялата година и без да се качват на езерата. Ще бъде кощунство да твърдя, че моите приятели, с които играем в Хасково изживяват Паневритмията "по-нискокачествено" от тези, които играят на езерата по време на събора. Днес в кръга ни влезнаха майка и дъщеря - играеха за пръв път. Майката от младини в сърцето, ума и живота си носи Учителя и учението, и детето си, вече на 20 г. беше захранила с Любовта. Неописуемо беше усещането на трепетите на Христина - момичето, което за пръв път в живота си танцуваше до мен. Когато на Запознаването се погледнахме в очите за пръв път, останах поразена от бистротата и дълбочната на щастието, които ме заляха буквално като вълна. И какво като беше на полянката на Кенана, а не беше на Езерото на чистотата - чистотата в душата на това дете беше толкова, колкото чистотата на всички, които танцувахме горе взети заедно...

Иде нова епоха - Рила и езерата ще се "отворят" навсякъде по планетата и не само по време на събора. Все повече хора ще се включват в кръга, а той ще бъде вече не само материален, а виртуален. Ще чуваме космическата паневритмия - не само музикантите.

Сега знам, че скептиците клатят глава - идеализъм и розови очила.

Случката с хеликоптера виждам от друг ъгъл - ние, които сега сме в "кръга" по цялата планета, готови ли сме да излезем на светло, да предадем Паневритмията на всеки и на всички? Или ще мрънкаме и ще искаме да ни оставят на мира да си "провеждаме духовните практики"? Ясно е, че добрите намерения на хората от хеликоптера не са били обмислени и причината е в недостатъчното познаване на ситуациите и обстановката - това за мен е недвусмислен знак, че оттук насетне ние самите трябва да участваме вече в популяризирането. Ние да водим, а не да осъждаме пост фактум кой какво как е направил. Вместо сега да пишем мейли с протести, които вече все едно нищо не могат да върнат назад, нека пишем мейли с предложения как къде и какво могат да дойдат и да заснемат журналистите, с кого да се свържат, кой да им помогне, насочи, обясни, предложи най-добрите варианти.

Сега е моментът да се потрудим и заедно да изготвим и защо не да издадем брошури, в които разказваме за танца, за учението и Учителя на разбираем език - за най-обикновените хора, които попадат случайно и дори едва горе научават, че съществува нещо такова като Паневритмия.. . В друга тема предложих преди да замина да изготвим брошури с мисли на Учителя за планината и на други теми, които да разпространяваме в електронен и хартиен вид. Но не да казваме - сега някой отгоре да се заеме, а всеки от нас да седне и предложи на някого нещо от себе си.

От своя страна "вдигам ръка" да осигуря мястото за събиране на тези материали в нашия форум.

Можете да давате вашите конкретни предложения за това какво да включим в нет-брошурите за тези, които никога не са чували нищо за Учителя, Учението и Паневритмията в теми с примерни заглавие:

Учителя за Паневритмията

Учителя за планината

и за каквото още смятате за необходимо :)

Линк към коментар
Share on other sites

Колко много ми липсваха точно тези думи!

Благодаря ти мила, Донче :3d_045:

Линк към коментар
Share on other sites

Донка ,предлагам ,всичко ,което някой вече е направил и публикувал в нета и е свързано с добро популяризиране на Учението да се извежда тук във форума ,като към всеки подфорум се направи една тема с материали.Например този филм "Намиране " , да се сложи в темата за Паневритмия в случая.

Форумът е голям.Има много интересни материали.В Портала също,но понякога добри неща,като тоя филм могат да минат незабелязани от участниците.Аз днес доста случайно попаднах и много се зарадвах,защото преди това бях гледала прекрасните снимки от събора,в dnevnik и се смутих от коментарите ,които бяха направени.

Големият проблем е ,че хората наистина не знаят за какво става дума.Идвам от това и затова го твърдя толкова категорично.На мен ,точно Паневритмия ,ми провокира интереса да се заровя и да искам още да науча и приложа.Мисля,че Учителя съвсем точно е знаел,че има нужда от мост към другия бряг и е дал Паневритмия ,освен като ритуал и свещенодействие за учениците си и като точно такъв мост за незнаещите,но търсещи души.

П.С.Не успях добре да формулирам предложението си затова добавям,че не предлагам форума да дублира материали ,които в Портала са много добре представени и лесно се намират.Говоря само за материали,които ги няма в Портала,някой участник от форума е попаднал и ни ги е предложил в мнението си.Модераторите могат да преценят познавайки добре всички теми кои материали да се публикуват в такива специализирани теми,за които писах по-горе.

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

След отговора на екипа на ДАРИК основните изводи са следните:

-има сформирана ''група за натиск''към Братството,която може да отстоява своите права коректно и в рамките на закона ,когато е необходимо;

-получихме извинение от екипа на ДАРИК,което е акт на коректност от тяхна страна;

-извинението на екипа на ДАРИК се базира на липсата на видимост за снимащите от хеликоптера журналисти ,но ,според мен,видимост имаше/Ако не вярвате-вижте снимките./;

-не сме единни ,когато трябва да защитаваме своите права и търсим ''абстрактни''и необосновани логически оправдания за нашето бездействие;

-отново имаше опит да се изказват/пишат/ мнения по принцип,без авторите да имат опит дори в игрането на Паневритмия;

-отново изходната позиция на някои автори на мнения бяха ''идеалните нива'' на духовно развитие ,на които и те ,и аз ,искаме да бъдем ,но не сме.

Благодаря на тези ,които се включиха в кампанията.

Линк към коментар
Share on other sites

След отговора на екипа на ДАРИК основните изводи са следните:

-има сформирана ''група за натиск''към Братството,която може да отстоява своите права коректно и в рамките на закона ,когато е необходимо;

-получихме извинение от екипа на ДАРИК,което е акт на коректност от тяхна страна;

-извинението на екипа на ДАРИК се базира на липсата на видимост за снимащите от хеликоптера журналисти ,но ,според мен,видимост имаше/Ако не вярвате-вижте снимките./;

-не сме единни ,когато трябва да защитаваме своите права и търсим ''абстрактни''и необосновани логически оправдания за нашето бездействие;

-отново имаше опит да се изказват/пишат/ мнения по принцип,без авторите да имат опит дори в игрането на Паневритмия;

-отново изходната позиция на някои автори на мнения бяха ''идеалните нива'' на духовно развитие ,на които и те ,и аз ,искаме да бъдем ,но не сме.

Благодаря на тези ,които се включиха в кампанията.

Като жив участник и потърпевш не мога да се въздържа да се включа макар и накрая, защото напълно споделям този заключителенн постинг на solej :feel happy: .

Чудна е красотата на рилските езера, а утрото на 19.08. е много специално. Прелестта и магията на "Бъбрека" се подсилват неимоверно от празничното настроение и атмосфера. Оформиха се 3 кръга и създалата се между всички връзка и обща енергия е нещо, което трудно може да се опише с думи. Човек сякаш се издига в едно ново измерение на любов и красота.

Много голяма роля тук играе и музиката, магията на човешкия глас и на цигулката. Прелитането с хеликоптер ниско над свиреща цигулка няма как да не се приеме като грубо. Паневритмията далеч не е само гимнастически упражнения на музикален фон, за това и не се прекъсва със забележки и разговори, излизане или включване в процеса на играта, не се пресича центъра и т.н. Дори и само един от участниците да изпадне в по-голям дискомфорт, това би могло да "счупи" общата хармония. Всъщност в зависимост от индивидуалната острота на слуха, от месторазположението в някой от трите кръга може да се отчетат известни вариации и разлики в усещането на нарушена хармония за "нашия" случай от 19.08..Посрещнах новината за извинението на Дарик с много голямо вътрешно удовлетворение. По принцип не бива да сме егоисти и вярвам, че е хубаво все повече хора да се докоснат до природните красоти или да усетят излъчваната от белите кръгове хармония и любов. Стига при този досег да не се накърнява чистотата на планината, хармонията на Паневритмията. Ето защо особено приветствам и идеята за тази "група за натиск" :thumbsup: , за която пише solej.

Взимам си бележка и по повод частта за нуждата хората да си защитават по-активно правата, защото човек е отговорен не само за действията си, но и в не по-малка степен за бездействието си в определени моменти. Не зависимо дали го осъзнаваме, ние сме отговорни и за нашите мисли. :hmmmmm:

п.п. Макар че е малко извън темата, чувствам се провокирана да споделя още нещо. Накъсването на един класически концерт от ръкопляскания преди края на произведението, освен че се приема за невъзпитано е много по-слаб комплимент за творбата и изпълнението, отколкото ако мълчаливо и тихо се прехласнеш и "потънеш" в музиката. Както и телефонен звън и разговори и коментари на висок глас по време на театрални и оперни постановки или концерти също са неуместни. Тъжно е, колко хора в България не се съобразяват с това и най-вече, когато родители дават лош пример на децата си.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...