Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Винаги има Надежда


Иво

Recommended Posts

  • Отговори 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

За тялото не винаги има надежда, а и не трябва да се вкопчваме в него, удължавайки агонията, защото то е смъртно и рано или късно трябва да се разделим с него, когато му дойде времето. За душата обаче винаги има надежда, защото Божията милост е безкрайна и няма грях, който да е по - голям от нея. Надежда няма само за безверника, но не защото няма по принцип, а защото той сам, доброволно се е лишиш от нея. Тъжно и скръбно е битието на хора, които са загубили трите основи на живота - любовта, вярата и надеждата.

Линк към коментар
Share on other sites

" В гръцката митология, кутията на Пандора е голяма кутия пренасяна от Пандора, в която се намират всички злини на човечеството – нещастия, мъки, болести, но също така и надежда.

Според легендата, Зевс бил ядосан на Прометей за това, че е дал огъня на хората и решил да им отмъсти на цялото човечество. Хефест създал от пръст и вода жена. Афродита й дала неземна красота, а Хера — ум, хитрост и красноречие. И другите богове също я надарили. Оттук и идва нейното име — Пандора — „надарена с всичко“.

Зевс дал Пандора за жена на титана Епиметей. На сватбата им й подарил затворена кутия, в която били заключени всички хорски пороци, беди, нещастия и болести. Когато любопитната Пандора я отворила, всички заключени нещастия, от които страда сега човечеството, се разнесли по Земята. Само надеждата останала на дъното на кутията… защото така пожелал Зевс.

Оттук идва и значението на израза „кутията на Пандора“ – източник на беди."

Линк към коментар
Share on other sites

Сигурно сте чували бъларската народна песен:

Тази хубава, мелодия де да беше с друг текст.

П.П. А правили ли сте опити да го смените?

Редактирано от braman
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Надеждата крепи човека, казва народа!Надеждите умират последни!Най- успелите хора не са най- академично умните с висок коефициент IQ. Някак чудно изглежда, но успеваемите в живота са тези индивиди, които не губят вяра, винаги са мотивирани дълбоко, умеят да се изправят с непоправима надежда след ударите на съдбата.Не е ли това дълбоко упование в Бога!?  

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

:) И ти си права princessa.

Но силен не е равно на бездушен.За примирен .... е според ситуацията.

И всичко е в рамките на проблема който е довел до търсенето на надежда, това не изключва любовта по никакъв начин.

Човек може да е силен , любящ и примирен и нито едно да не е в противоречие с другото, но да изключва надеждата.

Примера, който дадох е личен, съвсем не много сложен, но достатъчен, за да поработя над себе си.

Защо изключвам надеждата?Защото не съм опирала до нея.

Казват имаш необратим процес, това и това ще се случва, бавно в продължение на години , това е резултата , това е което можем направим.

Ами на мен пък не ми харесва.

Вариянт: да заживееш с надежда, че може пък да стане чудо.И хоп процеса да спре или нещо някой, някъде да измисли.

Вариянт:Да проучиш всичко в основи, реално да прецениш какво можеш и какво не можеш, да минимализираш негативните мисли.Да направиш всичко по силите си, да се усмихнеш и да кажеш"Каквото и да става аз го приемам"

И накрая да вярваш много силно в способностите си и това което правиш.

Според мен това е сила с липсваща надежда.

Може и да греша, но това е моя опит и вече имам един положителен резултат.

Вероятно друг има резултат от надеждата , вероятно на някой не му се е налагало да има резултати :) и това е идеално.

Желая спорен ден!

Когато писах преди време в тази тема, този пост(под номер 60 и преди него под номер58), бях толкова убедена в това което пиша, че се учудих от това че останах неразбрана (или такова впечатление ми е останало, което е без значение). Затова приех вариянта, че вероятно си е моя предубеденост.

:) Днес намерих по- сигурен отговор, вероятно "случайно", сетих се за темата тук и реших да споделя. Защото аз продължавам да подържам мнението, че надеждата е сред последните неща, които биха помогнали на човека. Но не за всеки важи разбира се, по редица причини.

Та ето какво прочетох днес в "Двама господари" - П.Дънов- 1.10. 1939

"Дълговечният живот зависи от любовта. Най- късият живот зависи от надеждата. Като изгубиш любовта влезеш във вярата. Като изгубиш вярата, слизаш до надеждата. Като слезеш до надеждата, то е най- ниското.Всички същества, и най- малките, започнаха с надеждата, качиха се във вярата и дойдоха до любовта."

:)

В тоз ред на мисли, думи като " Надеждата крепи човека" е болна мисъл. Това значи, че този човек, ако е останал на това ниво или няма сила да премина към вярата или не е готов.

"Надеждите умират последни"- защото всеки човек изгубвайки любовта, не успял да изгради вярата си отива на последния вагон на влага - надеждата.

Да, други тръгват от там, но да се живее с надежди не е най- добрия вариант.

Това е старт или финал. Кой как ще го ползва е личен избор.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...