Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пророчества и очаквания за 2012г.


Павел_

Recommended Posts

  • Отговори 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

От 5-6 години насам и на мене начина на мислене се промени, ценностите, общо взето, всичко в което съм била възпитавана като малка, лека полека се срути. Чувствувам се свободна от остарели предразсъдъци, норми и модели, не разсъждавам в черно-бяло. Усещам ведрост и увереност като мисля за бъдещето. Освен това от миналата година насам от време на време сънувам много специфични сънища. Има едни признаци изброени в сайта на Индигота, повечето се случват и с мене.

Отплеснахме се от темата май, за 2012 има друга тема. ;)

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Ами как точно сте убедени, че тези промени не са дължат на най-естествения ход на живота ви? Че аз се променям всеки месец с нещо и така и остарявам де.. ама не ми е хрумвало да го отдавам на някакви специфични глобални процеси.

Човек се променя постоянно.

А дали сте забелязали хората, наоколо ви, да се претърпяват масово /по-масово от преди 2-3 години да речем/ положителни промени- да са станали по-добри, по-толерантни, по-социално ангажирани, по-спокойни и ведри, по-решителни, по-жертвоготовни и т.н. Аз не съм забелязала такова нещо.

Стигам до извода, че или аз не претърпявам точно тоя вид промяна, която се изисква за да се премине усешно този преход или вие всички бъркате нормалните промени у вас с промени, свързани с прехода.

"Енергията в самия въздух я сещам по-различна, по-спокойна, умиротворяваща." Ей това лично аз хич не го сензорирам.. :(

Вярно е за друга тема този разговор...

Редактирано от query
Линк към коментар
Share on other sites

Защо, мисля, че е в пряка връзка с темата. :)

И при мен ги има тия признаци, Теодора, които ги има в сайта на индиго. Вече и да искам не мога да мисля негативно, да се закача за някой негатив и да го претакам в главата си :( така както преди...сякаш самата атмосфера, самия въздух в пространството някакси не го позволява.

А дали това е естественото развитие или е от външните промени, ами и двете. :)

Но и аз в последните години се чувствам по-независима от външните обстоятелства, като че ли в по-голяма степен те зависят от мен, отколкото аз от тях :) и на мен ми е свободно и леко като си мисля за това :) и за бъдещето, да.

А най-хубавото е, че вибрацията на земята постоянно се повишава, и ние балансираме в съответствие с нея и няма да се върнем на старата ниска вибрация.

Линк към коментар
Share on other sites

... А дали това е естественото развитие или е от външните промени, ами и двете. :)...

...А най-хубавото е, че вибрацията на земята постоянно се повишава, и ние балансираме в съответствие с нея и няма да се върнем на старата ниска вибрация.

:feel happy:

Ascension_2012_357782725.jpg

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Вие сте мечтатели. Подготвяте се за нещо, а не го знаете как изглежда то. Самонавивате се, ама не знаете дали вие ще сте там , където бихте искали. Какво би станало с вас ако се окажете не там, където мечтаете?

Линк към коментар
Share on other sites

Знаете ли, аз отначало смятах тази кампания за 2012 г. за съвсем излишна и дори вредна. Обаче тя явно носи полза - просто така хората имат нещо като краен срок и се опитват и стараят да се променят към по-добро. А това е чудесно :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Вие сте мечтатели. Подготвяте се за нещо, а не го знаете как изглежда то.

В тази посока бях чел един пример на Буда: "Ако някой младеж ви каже че възнамерява да се ожени за най-красивото момиче в Индия, но не знае в коя част на Индия е, от каква каста е, висока или мисля е, не знае с какъв цвят на кожата е и т.н., ще приемете ли това сериозно?".

Според мен сигурна е само личностната промяна на всеки търсещ или очакващ нещо важно, макар да назовава обекта на своето търсене като "най-красивото момиче", "нов свят с нови хора" и т.н., все неща вън от него. Само че "Царството Божие вътре във вас е" и вътре в нас промените са важни, не местата и времената, макар да има взаимодействие между външно и вътрешно. Левски е изказал това с "Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме".

Линк към коментар
Share on other sites

:) Хубав пример с Буда, и аз се сещам за един: Сидхарта отива към реката с една празна кутия от цигари и казва: "Ако тази кутия тръгне срещу течението, ще успея." Пуска кутията в реката и тя тръгва срещу течението...

You may say I"m a dreamer, but I"m not the only one /Джон Ленън/

Да, Диан, промяната е лична. :) Не гледаме отвън, гледаме отвътре, променяйки с е б е с и променяме света.

Бъди промяната, която искаш да видиш в света /Ганди/

Диди, радвам се да те видя.

:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

:Сидхарта отива към реката с една празна кутия от цигари

Това е добър пример за влиянието на външната среда: каквото ни е пред очите, това е и в ума ни, включително и като се включи на духовни теми. Все пак добре е че Буда не е пробвал с празна бутилка водка дали средния път ще му свърши работа. :)

Както и да е, честит празник на всички жени!

Линк към коментар
Share on other sites

:Сидхарта отива към реката с една празна кутия от цигари

Това е добър пример за влиянието на външната среда: каквото ни е пред очите, това е и в ума ни, включително и като се включи на духовни теми. Все пак добре е че Буда не е пробвал с празна бутилка водка дали средния път ще му свърши работа. :)

Както и да е, честит празник на всички жени!

Мерси, Диан! Честит и на теб! (Всички сме жени. Единствен Кришна е нашият Мъж!)

:P

шегичка...

Линк към коментар
Share on other sites

Напротив, каквото ни е в ума, това ни е и пред очите.

:)

Дали са цигари или водка, или смъртоносна отрова /щото има и такива примери/, не е от значение, неслучайно Буда са го наричали "победителят на течението".

Ама..."кво да ти обесняям като немаа ма разбереш"... :unsure:

Линк към коментар
Share on other sites

Мечтите изграждат бъдещето. Само че тука не става дума само за мечти, а и за вселенски процеси.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Сидхарта отива към реката с една празна кутия от цигари и казва: "Ако тази кутия тръгне срещу течението, ще успея." Пуска кутията в реката и тя тръгва срещу течението...

Заинтересуван от видяното, Иван Бодхидхарма взел друга празна кутия и казал

- Ако тази кутия заплува по течението, ще стана свободен

Кутията заплувала по течението.

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/hkilkPgAIwc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

СВЕТЪТ СЕ НАМИРА ПРЕД ПРАГА НА ЕДНА ПРОМЯНА, КОЯТО ЩЕ СТАНЕ ВНЕЗАПНО.

Хората една вечер ще заспят на другата сутрин, като се събудят, ще разберат, че не са такива, каквито са били.

Ще разберат, че всичко, което ги е мъчило, е изчезнало, страданията са изчезнали.

Това ще бъде царството на човешкия ум.

Когато човешкия ум започне да работи, слуги и господари ще изчезнат, управници и управлявани ще изчезнат - и хората ще бъдат свободни и всеки ще знае своето място и функция; всеки ще бъде господар на себе си и ще управлява себе си.

Днешният социален хаос е резултат на човешките чувства, при което всеки иска да подчини и да управлява другите.

Спасението на човечеството е в човешкия ум - великото Божествено Начало в човека, което може да го направи свободен и щастлив.

‎"Вие копнеете за мир, а воювате със себе си. Търсите свобода, а вече сте свободни. Търсите Любов, а сте самата Любов. Страхувате се да отворите сърцата си, а сърцата ви са винаги отворени. Страхувате се от Смъртта, а сте вечен Живот.Когато спрете войната отвътре, вие сте мирът отвън. Когато напълно се отворите за страха си, ще видите, че страхът е просто енергия. Когато срещнете Смъртта напълно, ще видите, че сте Живота. Когато застанете голи пред себе си, тогава сте свободни да сте Себе си. Погледнете дълбоко в сърцата си и ще видите, че сте Любов. Простете на себе си толкова пълно, че самото ви присъствие да прощава. Живейте този миг толкова пълно, че да сте самата Свобода. Обичайте себе си толкова дълбоко, че когато видите друг, да виждате Бога. Аз имам само Сега и Сега е винаги Тук. Мирът е жив във вас. Вие сте върховна Тишина. Тази Тишина е Мирът на Земята. Това е Краят и Началото. Мир."

От ФБ

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Мария-София, прекрасно!

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Четейки развитието на темата и мислейки си за това, колко лакомо, в същото време глупаво постъпваме.

Самонадеяно подхождаме към знанието, което си мислим, че имаме и начините за реализиране на целите си, които мислим, че сме си поставили правилно.

Дойде ми наум съвсем простичка, но многопластова притча.

Моллата, един проповедник, искал да занесе орехи на жена си, защото тя му обещала да сготви Фезенян, ястие с орехи. Предвкусвайки насладата от своето любима ястие, моллата бръкнал надълбоко в делвата с орехии сграбчил толкова орехи, колкото могъл да стигне с ръка. Когато опитал да извади ръката си от делвата, не успял. Колкото да дърпал и въртял ръката си в делвата, тя не я пускала. Викал , стенал и ругал, което всъщност един молла не би трябвало да прави. Но нищо не помагало. Даже когато жена му хванала делвата и я дръпнала с все сила и това не помогнало. Ръката останала заклещена в гърлото на делвата. След много напразни усилия повикали съседите на помощ. Всички следели, изпълнени с интерес, представлението, което им се предлагало. Един от съседите се заинтересувал от проблема и попитал моллата как се е случило това нещастие. С плачевен глас и отчаяни стенания моллата разказал за злополуката. Съседът казал:

- Ще ти помогна, ако правиш точно това, което ти казвам.

- Обещавам, да направя всичко стига само да ме освободиш от тази ужасна делва.

- Тогава пъхни ръката си обратно в делвата!

Това учудило моллата . Защо трябва да си пъха ръката, когато иска да я извади от там?Но сторил това, което му било казано. Съседът продължил: - Отвори ръката и пусни орехите , които стискаш.

Това дръзко предложение разстроило моллата. Той все пак искал да извади орехите за своето любимо ястие. , а сега просто трябвало да ги пусне. Неохотно изпълнил съвета на своя помагач, който казал :

- Свий ръката си и бавно я издърпай от делвата!

Моллата сторил това, което му било казано и виж ти извадил ръката си от делвата. Но не бил напълно доволен.- Сега ръката ми е отвън, но къде ми останаха орехите? - Тогава съседът взел делвата, наклонил я, и изсипал толкова орехи, колкото били нужни на моллата. С ококорени очи и зяпнала уста моллата възкликнал :

- Е да не би ти да си вълшебник!?

Всички сме вълшебници. И всички можем хем да си освободим ръцете, хем да имаме орехи, за да заситим глада си. Въпросът е в това какви подходи ще изберем.

Така някои сега си мислят за ястието с орехи, други вече са бръкнали в делвата, трети са на фазата на безизходицата и не проумяват, къде е изхода, други са в процес на изпълнение на препоръките, а четвърти и пети се изумяват на простичките указания водещи да изхода от положението. Така виждам аз нещата.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Четейки развитието на темата и мислейки си за това, колко лакомо, в същото време глупаво постъпваме.

Самонадеяно подхождаме към знанието, което си мислим, че имаме и начините за реализиране на целите си, които мислим, че сме си поставили правилно.

Би ли пояснила коя тема визираш - 2012 или "Да направим всичко свободно и безплатно" или и двете? И кого имаш предвид в "ние" - себе си и още кого?

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

:) Визирам темата в която съм писала.

"НИЕ" сме аз и хората върху които имам някакви наблюдения, естествено, че не включвам африканския народ например, за тях не знам нищо. :)

Притчата е многопластова и може да се използва в най- различни ситуации.

Аз видях връзка с тази тема, но това съм аз.

Вероятно е, всеки да открие себе си в някоя част. Много възможно е и да не хареса това което ще види, въпрос на гледна точка. А ето, че ти си я свързала и с друга тема, нормално е, притчите не са конкретно определени за нещо си, всеки ги вижда по различен начин. В това се състои тяхната мъдрост.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Всички сме вълшебници. И всички можем хем да си освободим ръцете, хем да имаме орехи, за да заситим глада си. Въпросът е в това какви подходи ще изберем.

Така някои сега си мислят за ястието с орехи, други вече са бръкнали в делвата, трети са на фазата на безизходицата и не проумяват, къде е изхода, други са в процес на изпълнение на препоръките, а четвърти и пети се изумяват на простичките указания водещи да изхода от положението. Така виждам аз нещата.

Аз се намирам там, в болднатото. :) Много сложна тая притча, верно. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Всички теми са свързани с Еволюцията на Душите ни и напредването по Пътя към Отец.

Така някои сега си мислят за ястието с орехи, други вече са бръкнали в делвата, трети са на фазата на безизходицата и не проумяват, къде е изхода, други са в процес на изпълнение на препоръките, а четвърти и пети се изумяват на простичките указания водещи да изхода от положението.

Диди го е казала прекрасно.Това са стъпала по Пътя. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...