Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пророчества и очаквания за 2012г.


Павел_

Recommended Posts

С тази тема много лесно може да се спекулира, но истината според мене е, че единствено Човечеството е способно да унищожи планетата и себе си. Ако това стане еволюцията ни ще се забави изключително много. Ще бъдат нужни милиарди години преди планетата да бъде изградена на ново за да можем да продължим развитието си. По-малкото зло би било да се унищожи само цивилизацията ни, за да може да се започне "на чисто", както е станало с Атлантида - тогава забавянето би било далеч по-кратко. Само хората чрез действията си (тук включвам мислите и желанията), могат да създадат карма, която да доведе до тяхното унищожение. Доколкото съм чел някои мнения по темата, засега кармата на човечеството се отлага (с големи усилия от страна на надчовешките царства) по такъв начин във времето, че да бъде избегнат "взрив" на акумулираните отрицателни енергии, което би довело до унищожението ни.

Това което е от значение е, че съдбата на цивилизацията е в наши ръце - на всеки един от нас.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

В крайна сметка, вътрешното ни отношение е основното, независимо от предотврагимостта или непредотвратимостта и без оглед на мащаба на евентуалния световен катаклизъм!

Ако например, има опасност от пожар, всеки може да вземе мерки - гасене, викане на помощ, ограждане на околни пространства и т.н. - дали те ще са достатъчни или не, това е друг въпрос. Но много хора ми се струва, че не вземат никакви съществени мерки, а само се стряскат, рисуват апокалиптични картини, спрягат неизбежността на катастрофата във всички времена и числа...

Лично аз не мисля, че това е полезно. Нито пък е оптимален обратният случай, когато си затваряме очите за реалността на глобалната криза. В създалата се ситуация, нека всеки реши какво за него е най-важното и да си го следва. Някой, както имам такъв приятел, тръгна да подготвя катакомба, където да съхранява важни знания от цивилизацията. Но той не тръби наляво и надясно, че краят наближава, а просто си действа в неговата вила в тази посока. Други събират семена - както и Учителят е препоръчвал - и наистина това е нещо изключително полезно, независимо дали ще има масов катаклизъм или "само" генетично израждане и на хубавите все още растения. Трети пък действат в социален план с осъзнатост за тяхната евентуална - макар и вероятно недостатъчна - роля, във връзка с икономиката, политиката, екологията, медицината, образованието и т.н. Четвърти са решили, че каквото и да стане, тяхното собствено духовно развитие е на първо място и се занимават главно с него... Всичко това са конструктивни подходи според мене :feel happy::angel:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Да, много си прав :thumbsup: Каквото и да се случи през 2012г., дори и нищо да не се случи, всички ние е добре да даваме най-доброто от себе си - всеки ден.

На 20.12.2012 обаче наистина ще се наблюдава впечатлително астрономично явление, което ни дава сериозно основание да си мислим, че наистина ще има какво да ни се случи. До тогава остават 6 години без малко - какво можем да направим за толкова малко време? Лично на мен ми се въртят няколко неща в главата, но ми е интересно вие, хората в този форум, към какво сте се ориентирали?

Линк към коментар
Share on other sites

унищожението е за предпочитане пред това земята да стане адска планета

Сигурно има и много други алтернативи, по-приятни и по-разумни. Зависи от нас. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Няколко източника вече изказаха предположения,че след глобалната катастрофа ,свързана с промяната на посоката на Земята,ще се появи нова раса с висока степен на развитие,която ще донесе мир любов и хармония за целя този свят.Това подсказва че след огромния еволюционен скок младите души които не могат да овладеят бързите честоти излъчвани от Гея след събитието,ще напуснат земята,за да се насочат към други космически"детски градини",в които ще се чустват на място;докато дойде и тяхното време да възприемат подобен по мащаби духовен скок в времето.

А дали новата раса вече не е почнала да се създава - какво ще кажете да вържем темата с децата-индиго и кристакните деца, идващи след тях?

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип,всичко върви по план.Учените вече следят намаляването на магнитното поле на земята,което много се е засилило след 1987 год.Предстои обръщането на полюсите и това отдавна не е тайна.Интересен факт е Великата година (дълго е да пиша как е изчислена)но тя е 29,920 години в нея има 2 кризисни точки които са свързани с равноденствията.ако се изчисли потъването на Атлантида е станало преди 13000години в кризисната точка на цикъла ,когато съзнанието на човечеството е достигнало максимална будност.Днес сме достиганали надира,много тъмна точка и се намираме на мястото където будността започва да се възвръща.Има много доказателства за това включително и в нашето поведение,което никак не е трудно да се забележат.Хубавата новина е че когато започне цикъла и земното магнитно поле се разпадне в противоположната страна на цикъла от където започва най голямата тъмнина ,разпадането може да има невероятно позитивно значение.От там може да започне прехода към по високо ниво.Така че прехода от най голямата криза може да е време за най - големи възможности. :) за кого обаче ?И за това има теория на вероятностите.Споко има кой да се погрижи за нас. :)

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип,всичко върви по план. ... Така че прехода от най голямата криза може да е време за най - големи възможности. :) за кого обаче ?И за това има теория на вероятностите.Споко има кой да се погрижи за нас. :)

:hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип магнитните полюси май почти никога не са съвпадали с географските такива и непрекъсното "дрейфуват", ако мога така да се изразя, без особени последствия (особено сега с GPS :D ).

По-сериозен катаклизъм би бил, ако се промени еклиптиката на Земята - тогава и в чисто физичен план, а и в астрологичен, ще бъде такава грандиозна промяна, че направо не ми се мисли :unsure:. А по принцип в астрономичен аспект е възможно да се случи през 2012г., заради подредбата на съзвездията и звездните системи (и в частност нашата, Слънчевата) помежду си и спрямо галактическия център.

И пак ми се иска да ви върна на връзката: 2012 - катаклизъм - нова раса - индигови деца - кристални деца. Какво знаете, мислите, усещате?

Линк към коментар
Share on other sites

Няма връзка с 2012 г. Индиговите деца (поредната глупост) се раждат в началото на 70-те на 20 век. Оста на земята трябва да се изправи на 0', за да има промяна, което е невъзможно и би означавало Вечна Пролет или така нареченият Златен Век. Това е било някога - преди милиони години.. И няма как да стане за десетилетия. Поне ще 500 години няма да се случи нищо "интересно" на земята. Ще поживеем и ще видим.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Пускам нещо, което ми привлече вниманието, но ако модераторите сметнат, че не удачно за нашия форум, нека го изтрият, няма да се сърдя :)

2012 ПРЕДСКАЗАНИЕТО НА МАИТЕ

записано в 683г. Сл. Хр.

Опитах да дам линк, но не ми се получи :feel happy: -иначе е от друг форум-езотерика на Калдата.

Ред. от модератор: Цитатът е заменен с линк.

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Пускам нещо, което ми привлече вниманието, но ако модераторите сметнат, че не удачно за нашия форум, нека го изтрият, няма да се сърдя :)

2012 ПРЕДСКАЗАНИЕТО НА МАИТЕ

записано в 683г. Сл. Хр.

Опитах да дам линк, но не ми се получи :feel happy: -иначе е от друг форум-езотерика на Калдата.

Ред. от модератор: Цитатът е заменен с линк.

Привет!

Всеки може сам за себе си или пък за близките си да направи изчисление за това що за същност е, чрез този бутон-калкулатор (Dreamspell Calculator), намиращ се в горния десен ъгъл от следния линк:

Dreamspell Mayan Astrology Readings

След кликване върху "бутона" с "мишката" излиза "прозорче - страничка", та най-долу на нея се намира мястото за въвеждане на данните (месец, ден, година).

:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Аз нищо не разбрах от този ДриймСпел калкулатор, нито мога да го разбера как работи, какви отговори дава... :huh:

:)

Кое точно не разбра?

1. кликваш върху линка;

2. отваря ти се прозорец, на който в горния десен ъгъл има "бутон", под формата на правоъгълна синя рамка, вътре е бяло, със син надпис - надписът е Dreamspell Calculator;

3. кликваш с "мишката" върху този "бутон" и ти се отваря нов линк/"прозорец", в който е поместена информацията за настоящия ден, според календара на Маите.

Спускаш се надолу в тази информация, чрез "плъзгача" на "прозореца", или чрез колелцето на "мишока" и там долу ще откриеш със сигурност позиции за въвеждане на дати по избор. До тези позиции (мястото за вписването на месец, на ден и на година) има също правоъгълен "бутон", на който пише Reading.

4. Натискаш бутона Reading, след като си съумял да въведеш избраната от теб дата.

Излиза ти резултата.

Този резултат представлява пет цветни квадратчета от учението/митологията на Маите. Непосредствено под тях е името на тази комбинация от квадратчета, което име е подчертано с хоризонтална черта!

5. Копираш това име и го "пействаш" в Google.

Първата станица по подразбиране трябва да бъде линк с пълната информация за въпросната комбинация от квадратчета, изразяваща зададената от теб дата.

Четеш, ако знаеш ингилийски! Ако не знаеш или намираш некой абдал/будала/аркадаш да ти преведе, или само разгреждаш картинките.

Лично при мен нещата стигат до картинките, щото ингилийски не хортувам! :D

Наслука!

:1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз ЗНАМ КАКВО ще стане през 2012 тогава олиймписките игри който свършиха в Бейджин ще почнат през 2012 г в др държава но забравих коя.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

В началото на тази тема бях пуснала предсказанията на Е.Кейси за реформите в земния релеф в следствие на катаклизми.

По принцип не вярвам на такива информации, но следя с интерес реалните промени и тези които са преднаписани.

Та в този ред на мисли, тази сутрин слушах за поредните силни земетресения, които разтърсват Италия, и че между първото голямо и снощното е имало 700 малки, което по принцип е в реда на нещата при сеизмична дейност.Но силно впечатление ми направи новината, че се е появила голяма цепнатина, ако се не лъжа 30 м широка и 5м дълбока не разбрах колка дълга(може да бъркам параметрите).Това е станало ясно след като са се оттеглили придошлите води.

Което ме върна на описанието на Кейси за промяната на релефа.Дали пък Италия няма да стане остров съвсем скоро!?

:rolleyes: интересни неща се случват, а 2012г си е съвсем скоро.На мен лично ми е много интересно.

До колкото знам и в Северна Америка се е появила голяма цепнатина, а в Африка е факт от доста време и се следи скоростта на нейното разширяване.Ако не бъркам най- голямо е то в Кения.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Това, което се случва сега, това, което ще се случи и ще вземе връхната си точка може би през 2012 година или по рано по последни изчисления се нарича Апокалипсис.

Апокалипсис е от гръцки произход и означава Откровение, Apocalypse, Ἀποκάλυψις Apokálypsis; lifting of the veil or revelation.

В това има само положителни неща. Земята в момента преминава от трето и четвърто измерение в пето и шесто. Какво става и какво ще стане. Става това, че всеки е необходимо да се разкрие, да открие себе си, да повдигне завесата около себе си. Когато всичко е открито, няма да има страх, вина, срам, не ще има неполезни енергии, които да ни влияят. Защо е тази финансова криза мислите, а ? Защото всичко е забулено, скрито, потайно, всичко се върши скрито покрито. Е, свършва се вече тази епоха на контролиране на хората и държането им в страх и подчинение. И всички, Цялата Вселена разчитат на хората да се осъзнават бързо, да светят, да са ОТКРИТИ, да бъдат ОТКРОВЕНИ.

Което е нужно да направим е Revelation - означава разкриване, разбулване, откровение, АПОКАЛИПСИС.

И тъй като нещата са много сериозни ще сформираме курс на обучение.

Линк към коментар
Share on other sites

Обаче има един малък проблем...

Да, апокалипсисът, който е и лично второ пришествие, е хубаво нещо, когато си го постигнал вътрешно.

Но когато е трябвало да го постигнеш, а си избрал пътя на затъване в материята, но вселената и земята решават, че не могат повече да те чакат и на самите тях им е време да посрещнат една нова жизнена действителност... За която принципно е трябвало да им помогнат хората...

Та те ще си я посрещнат и който е готов за нея, също... Е, всъщност всички ще я посрещнат, но лицето и ще бъде страшно за онези, които нямат съответното състояние развито в себе си.

И... пепел на устата ми... ама...

Линк към коментар
Share on other sites

Надявам се няма да чакаш 2012 да видиш облаченца, оседлани от Човешкия син и т.н.

Лично второ пришествие е Апокалипсиса, когато си го постигнал и изживял, точно като Йоан на остров Патмос.

Земята исусовци няма да предложи. Инак да почваме да копаме...

Линк към коментар
Share on other sites

Надявам се няма да чакаш 2012 да видиш облаченца, оседлани от Човешкия син и т.н.

Лично второ пришествие е Апокалипсиса, когато си го постигнал и изживял, точно като Йоан на остров Патмос.

Земята исусовци няма да предложи. Инак да почваме да копаме...

:rolleyes:

То понякога и копане си требва... да се слезе у мазата, да се позачисти...

Второзаконие 6:21

тогаз да речеш на сина си: Раби бяхме на Фараона в Египет; и Господ ни изведе из Египет с крепка ръка;

Осия 11:1

Когато Израил бе младенец, тогаз го възлюбих,

И из Египет повиках сина си.

Матей 2:15

И бе там до смъртта Иродова, да се сбъде казаното от Господа чрез пророка, който казва: Из Египет извиках сина си.

Йоан 12:32

И когато бъда аз въздигнат от земята ще привлека всичките при себе си.

...

Матей 3:9

и не мислете да думате в себе си: Отца имаме Авраама; защото казвам ви, че Бог може от тези камене да въздигне чада Аврааму.

Лука 3:8

Сторете прочее плодове достойни на покаянието; и не начнувайте да думате в себе си: Отца имаме Авраама; защото казвам ви, че Бог може от тези камени да въздигне чада Аврааму.

Guided%20Chakra%20Meditation.png

POARTheChakraSystem400.jpg

Камъните, Земята, Египет са неща, които видно не бива да бъдат пренебрегвани. Земята трябва да бъде обработвана и посята, за да даде реколта и да се напълни житницата.

Египет може да разцъфти, като в "Първото време" ("Най-ранните оцелели версии, които естествено откриваме в Текстовете от Пирамидите, започват с навечерието на „Първото Време” – златния век, смятан от учените за митичен, за който се казва, че съществувал преди началото на историята , „преди да се появи гневът... преди съперничеството... преди хаоса”.

„Първото време” е наречено така, защото е началото на сегашната реалност, на сегашната инкарнация на Земята – първото цъкане на космическия часовник, отмерващ божествено породения цикъл на нашето съществуване.

Текстовете на египтяните са по-енигматични и неясни от обикновеното, когато се засегнат подобни сериозни теми. Въпреки това, сякаш през воал, човек може от време на време да зърне шеметните бездни на други потенциални „реалности”, намиращи се около нашата собствена – и всяка от тях е идея в ума на Бога, очакваща да се материализира в света на формите.

Научаваме, че преди първото цъкане на „Първото време” Атум, Богът преди всички богове, „Завършеният”, Бащата на Всичко, лежал неподвижен във водите на изначалния хаос – „безкрайността, пустотата, неопределеността и тъмнината”, наричан още от древните египтяни Нун.

Макар и инертен, Богът бил изпълнен с магия, заради силата да „създава свои собствени форми”, способен да осъзнава безкрайните възможности на сътворението и трансформацията. Сам, гол, потопен в тъмния океан, обгърнат от нищото, Той не бил мъртъв. Както отбелязват текстовете, Той „притежавал своите членове”, упражнявал пълен контрол над моща на собствената си воля, силата на интелекта си и мъдростта на безкрайните си съществувания.

В предопределения момент Той се размърдал и се понесъл нагоре през гъстите води на Нун, изпращайки пред себе си заклинанието за Творение, давайки форма и структура на призраците на собственото си въображение, карайки от нищото да се появи нещо.

източник: "В търсене на изгубената цивилизация; Огледало на небето" Греам Хенкок, Санта Файя; 105-106 стр.")!

А камъните могат да послужат за здрава основа, още повече ако се открие онзи камИк - краеъгления.

Линк към коментар
Share on other sites

Надявам се няма да чакаш 2012 да видиш облаченца, оседлани от Човешкия син и т.н.

Лично второ пришествие е Апокалипсиса, когато си го постигнал и изживял, точно като Йоан на остров Патмос.

Земята исусовци няма да предложи. Инак да почваме да копаме...

Естественно, но мисля , че ти е ясно това. Точно пък тебе най-малко имам желание да убеждавам в оседлани бели облачета. Както и ти мене. Другите - не знам за тях. Имаше там един недоизказан контекст, добре беше казано.

Иначе ако говорим почти сериозно - можеш да увеличиш посещаемоста на остров Патмос с мераклии през 2012 г.

Линк към коментар
Share on other sites

Цяла страница , с учудващо много текст е посветена на изследванията на НАСА по темата във в-к 168 часа от 10 - 16 04.09.

Заглавията;

-Жега и жажда - американската академия на науките предрича слънчев апокалипсис през 2012 г.

-Изследването е основателно.

-С широко затворени очи.

Основни проблеми според тях:

-стоп на електричеството

-стоп на водоснабдяване, транспорт и снабдяване с храна, лекарства

-гибелно влияние на бурите в/у здравето

Сондата на постоянна слънчева орбита, която сега предупреждава НАСА за изригвания 15 мин. предварително , е мн. стара и излиза от строя, а няма възможност да бъде подменена.

Това са осн. информации, другото са предположения за величината на бедствието.

И едно интересно сравнение - през 1859 г. е имало подобна случка ( ураганът Катрина), при която проблемът е бил само нефункционирането на телеграфа. Толкова сме били свързани с електричеството, от което сега зависи всичко.

Автогол ли сме си вкарали с "прогреса" ?

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

в-к Стандарт, брой 5274

Дните ни свършват на 21.12.2012 г.Галактически лъч слага края на светаИзвънземни подаряват календара на древните индианци

Апокалипсисът е тема на безброй литературни, кинематографични и телевизионни произведения, а така също и на астрологични прогнози. Разчепкването на бъдещи ужасяващи събития, които ще направят Земята на пух и прах, продължава с пълна пара. От известно време хорът на вещаещите катаклизми изпълнява доста зловеща песен - "Краят на света настъпва през 2012 г.". Поводът е календарът на маите, чийто последен ден е 21.12.2012 г.

В основата на календара на маите е митичната дата 13.08.3113 г. пр.Хр. Продължителността на неговата година е 365,2420 денонощия. Той е удивително точен - съвременни изчисления сочат, че годината на календара, който използваме, съдържа 365,2422 денонощия.

Маите смятат, че Вселената съществува в рамките на велики цикли, чието начало съвпада със сътворението на човека. Според тях първият трае 4008 години и

приключва със силно земетресение

Вторият продължава 4010 лета, в края му се развихря свръхмощен ураган. Финалът на третия (4081 г.) е причинен от огнен дъжд, излял се от кратерите на много вулкани. Невероятен потоп бележи края на четвъртия (5026 г.). Ние живеем в петия цикъл, който започва на 13.08.3113 г. пр.Хр. и завършва на 21.12.2012 г.

Надпис на каменни стълбове, дело на маите, съобщава, че човешката история се управлява от особен лъч, чийто източник е в ядрото на нашата галактика (Млечния път). Този лъч наподобява светлината на морски фар. Представете си как тя пълзи из необятната шир и от време на време в нея попада рибарска лодка.

В "онзи" надпис се казва, че Земята е огряна за пореден път от галактичния лъч на 13.08.3113 г. пр.Хр. Какво ще се случи на 21.12.2012 г., деня след приключването на петия цикъл? Пак ли ще се окажем в лъча?

Има тотален разнобой в мненията на учените, занимаващи се с тази загадка. Част от тях са убедени, че Слънчевата система ще загине поради катаклизъм в ядрото на Галактиката. Други вещаят, че

сблъсък с астероид или комета

ще причини гибелта на човечеството, ще отклони планетата ни от сегашната й орбита и ще я запрати в още по-затънтена провинция (Слънчевото семейство е разположено в периферията на Млечния път). Трети прогнозират внезапни силни земетресения, гигантски вълни цунами, изригвания на вулкани и др., причинени от неведоми процеси в земното ядро. Не са малко и специалистите, които са на мнение, че хомо сапиенс ще се самоунищожи - няма да успее да озапти глобалното затопляне. Астролози също предсказват катаклизъм на 21.12.2012 г. Според тях тази дата ще е

последният ден от лунния месец, смятан за сатанински

- няколко планетарни конфигурации, които ще се случат тогава, символизират разрухата.

Много интересно е мнението на руския космонавт Георгий Гречко. "Цивилизацията на маите е доста кървава, тези хора изтръгвали човешки сърца по време на жертвоприношения. Поразен съм от несъвместимостта между приписвания им висок интелект и дивите нрави и поради това не вярвам, че те са могли да създадат толкова точен календар. Предполагам, че календарът е дело на пришълци от Космоса. Вероятно ще ме сметнете за непоправим фантазьор, но мисля, че същите пришълци ще дойдат след 21.12.2012 г. - или за да ни дадат нов календар, или за да ни накажат по някакъв начин. Според маите живеем в петия велик цикъл, т.е. сме петата земна цивилизация. Извънземните са унищожили останалите четири заради лошото им поведение. Ние не сме по-добри от предшествениците си - създаваме и трупаме оръжия, съсипваме природата и т.н. "Зелените човечета" са ни създали, за да съхраняваме Земята както домашната прислужница пази къщата до завръщането на стопаните й от курорт. Ако продължаваме да се държим лошо, пришълците ще напишат и осъществят

сценария на поредната планетарна катастрофа

Това са думите на Г.Гречко.

На един от многото свои каменни стълбове с надписи маите обрисуват своя владетел: високо около 2,5 м същество с искрящо бяла кожа. И споменават, че именно това същество създало тяхната писменост и им подарило календара. Доста ясна и точна в астрономично отношение схема, изографисана на друг стълб, показва, че то е дошло от звездния куп Плеяди. Оказва се, че руският космонавт не фантазира. "По всяка вероятност маите смятат предстоящия шести велик цикъл за вакуум, за празнота. Тълкувателите на техните уникални постижения, сред които е и календарът, твърдят, че само от нас, земните жители, зависи как ще започнем да градим новата цивилизация. Този градеж вече е започнал. Човечеството и планетата ни претърпяват огромна промяна - качествен скок в съзнанието и възприемането на света", коментира проф. Дарил О'Конър, ръководител на екипа за изследване на нестандартни физични проблеми, Оксфорд. Той очевидно намеква, че след 21.12.2012 г. човечеството ще осигури бъдещия си просперитет или бъдещата си гибел.

Зорница ВЕСЕЛИНОВА

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...