Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пророчества и очаквания за 2012г.


Павел_

Recommended Posts

Винаги нещо свършва и после започва нещо ново.

Всичко в природата се мени.

Има закон за запазване на енергията, а масата е само вид по-груба енергия.

Квантовата физика изумява дори откривателите си!

т.е. Животът продължава!!!!

Много ми хареса ето този линк:

http://www.youtube.com/watch?v=DAnUDjZ5QDE...feature=related

"...Астрономически погледнато земята продължава да се движи по орбита около центъра на Галактиката. А според съвремените разбирания в центъра на всяка галактика има огромна черна дупка с огромна маса и нейното гравитационно поле не е вече сфера, а равнина. (не разбирам защо, но не мога да споря)

С матаматически модели се опитат да прогнозират какво ще стане по време на Галактическото нареждане (galactic alignment). Т.е. Земята ще навлезе в равнината на Галактиката (Galactic plane) и може да е подложена на супер силна гравитация => природни бедствия, промени в климата и флуктуации в полюсите. С попадането в тази област се опитват да обяснят аномалиите с оста на УРАН И ПОСОКАТА на въртене на Венера, доказаните смени на полюсите.

Не се знае колко е дебела тази "равнина", нито къде точно започва - но ясно е видна как много галактики са твърде плоски...

Според изчисления ще навлезем там между 2008 - 2015г. И може би "излизането" ако несе промени скороста на движение на земята ще е около 7 години. А през това време може да има големи катаклизми и падане на много метеорити и други космически обекти, които също променят рязко поведението си поради голямата гравитация.

Ще поживеем и ще видим!!! А до тогава - мир и любов!!!

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Отговори 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Според календара на маите (дългият календар, съчетание между двата основни - ритуален Цолкин, основан на циклите на плеядите и слънчев - Хааб) през 2012 просто завършва един "Велик Цикъл", за да започне друг.

Великият цикъл е период от 1 872 000 дни, състоящ се от 13 "бактун" (по 144 000 дни), които са съставени от по 20 "катун" (по 7200 дни), а те - от по 20 "тун" (по 360 дни). Той е започнал през Август 3114 г. с едно своеобразно заселване. Новият ще започне след три години със същото.

А старият ще завърши с окончателната подготовка на условията.

2012 г. не е последната, спомената с предначертания в този календар, тъй като според него през Октомври 4772 г. ще настъпи "Кралската годишнина".

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Лично аз съм убеден, че след 2012 светът няма да е същият!

Но не искам да коментирам, защото не ми е ясно какво ще се промени... Предполагам много неща...

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Още малко за 2012г. :)

Темата за събитията, които евентуално могат да настъпят в самия край на 2012 г., става все по-актуална, колкото повече наближаваме до този период от време. Все повече хора по Земята се замислят върху тази перспектива на глобална трансформация за планетата и човечеството, както и върху възможните последствия от това, което би могло да се случи.

... не става въпрос за плавен преход, а за скокообразен. Поне така твърдят редица авторитетни езотерични източници. Плавното, последователно развитие наричаме „еволюция”, а скокообразното – „революция”. Естествено, под „революция” нямаме пред вид въоръжени действия за сваляне на някого от власт и установяване на нова форма на държавно управление (например, диктатура на пролетариата), а еволюционен скок. Как би могъл да протече той?

Досегашният опит на човечеството (защото това се е случвало и преди, при това неведнъж), както и свидетелствата на заслужаващи доверие източници на информация, показват, че преходът трае от две до четири денонощия, най-вероятно – около три и половина денонощия. Това е особено труден за хората период от време, понеже магнитното поле на Земята изчезва и човек губи всякаква ориентация. Който има здрава психика и е подготвен в духовно отношение, ще издържи и ще премине успешно в новата действителност. А на когото не му издържи психиката и не е подготвен духовно, ще пропадне към по-примитивно състояние на съществуване.

В такъв случай всеки от нас би трябвало да си зададе въпроса: в малкото време, което ми остава до прехода, какви качества следва да развия и от какви свои недостатъци съм длъжен да се освободя, за да стана жител на новия свят и бързо да се адаптирам към него?.............

Това са откъси от интересната лекция на Константин Златев: „Проблемът 2012 година – край на света или ново начало?”

Заслужава си да бъде прочетена цялата. Авторът е дал отговор на въпросите, които съм посочила в цитата по-горе. Въпроси, които предполагам, че всеки мислещ човек си е задавал поне веднъж.

:feel happy:

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ани, за препоръчаната книга.

Действително е интересно всичко, което се случва и аз с голям интерес наблюдавам събитията.

Текста, който пускам, бях публикувала в началото на темата:

"Предсказанието на Едгар Кейси:

Разцепване на Земятаот западната страна на Америка.

Потъване в морето на по -голямата част от Япония.

Разместване на пластовете в Арктика и Антарктика,които ще доведат до смяна на полюсите в резултат на коетобезплодните и полутропически области ще станат тропически.

И в Тихия и в Атлантическия океан ще се издигнат потънали преди земи

Много от бойните полета на втората световна война ще се превърнат в морета с заливи и острови

Цели участъци от источното крайбрежие на Ню Йорк ще изчезнат, самия град също

Южните части на Кролина и Джорджия също ще изчезнат

Водите на големите езера ще се стекат в Мексиканския залив

На много места земята ще се разцепи , най силно ще бъде засегнато Западното крайбрежие на Америка.В Карибско море ще се появи суша.Южна Америка ще бъде лошо разтърсена от горе до долу.

Не знам до колко всичко това предстои да се случи , но е интересно да се прочете -Edgar Cayce on Atlantis"

За съжаление, когато разговаряхме преди две вечери за започващите промени в земните недра и това че на мен ми е безкрайно интересно какво се случва, бях обявена за арогантна, защото не съм съпричастна с хората -жертви на местата със земетресения, например.

Възмущавам се от това, че постоянно се акцентира на жертви и на нищо друго, аз много обичам информираността, но такава по нашите медии липсва.

От учебниците за 7 клас е ясно че Хаити и Чили са на една и съща линия на две гранични земни плочи, които явно ще се разместват и ние ще станем съвременници на това.

А от тук идва и изпълнението на първото от предсказанията "Разцепване на Земята от западната страна на Америка." Което според мен започва да се случва, а и не само според мен разбира се, а според редица сеизмолози, които оказа се отдавна знаят за тази сеизмична активност и че тя се засилва.

"Потъване в морето на по- голямата част от Япония." това може би е следващото, странно защо приливните големи вълни се насочиха точно там онзи ден(по диагонал на Чили) и се съчетаха с едно доста силно земетресение в Япония. И накрая сеизмолозите потвърдиха, че сме съвременници на разместването на тихоокеанската плоча и разбира се това няма да приключи с това и с толкова жертви, които всички усилено броят, а никой за нищо не информира.

Стана ми много интересно за това "Много от бойните полета на втората световна война ще се превърнат в морета със заливи и острови", когато снощи гледах интервю със сиезмолог, който е предупредил за вече станалите земетресения, той показа след няколко години точките на силни земетресения по Балканския полуостров, а те доста точно съвпадат с въпросните бойни полета.

Всичко това , разбира се в рамките на фактологията и съпоставката, но факта че започва доста драстична промяна на релефа е на лице. И тук наистина е момента всеки да се замисли, защо и какво го крепи и движи в битието и битуването му. Хубаво е да започне да се излиза от дребнавоста и конкретиката и да се направи опит за по- глобален поглед над нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

Възмущавам се от това, че постоянно се акцентира на жертви и на нищо друго, аз много обичам информираността, но такава по нашите медии липсва.

...

И тук наистина е момента всеки да се замисли, защо и какво го крепи и движи в битието и битуването му. Хубаво е да започне да се излиза от дребнавоста и конкретиката и да се направи опит за по- глобален поглед над нещата.

Диди, аз също съм се замисляла над тези неща и защо не се анализират пълно. Или глобално, както си казала. Май не само у нас е така? :huh: А може би се анализират, но не се дава гласност? :hmmmmm: Ето какво казва по въпроса, авторът на статията, която съм цитирала:

8. Защо мълчат правителствата?

Правителствата на редица държави са отлично информирани за предстоящите глобални събития и възможността планетата ни да претърпи катастрофален катаклизъм (или поредица от катаклизми). По цял свят на уединени места, най-вече под земята, усилено се строят бункери, оборудвани с най-съвременна техника и пригодени за дългосрочно обитаване. Тяхната вместимост, обаче, е твърде ограничена – те са предназначени само за „избраници”: държавния, политическия, военния и финансов елит плюс неколцина други видни личности със заслуги към нацията или с тлъсти банкови сметки. Останалите, „простосмъртните”, са оставени на произвола на съдбата.

И така, защо мълчат правителствата? Поради три главни причини:

1) За да не избухне паника – ако всички хора по Земята разберат какво би могло да ги сполети, със сигурност мнозина измежду тях ще изпаднат в паника; техните реакции са трудно предвидими, а последствията от усилията им да осигурят безопасност за себе си, семействата си, близките си и пр. ще бъдат за сметка на възникване на пълен хаос в обществената система; затова правителствата налагат тотално информационно затъмнение върху проблемите, свързани с очакваните събития в края на 2012 г.; каквито и сведения да проникват до обществеността, те са дело на лични усилия на просветени и загрижени за общото благо хора.

2) Защото не всички могат да бъдат спасени – дори и най-могъщите във финансово, икономическо и политическо отношение държави не са в състояние да подсигурят цялото си население срещу евентуални глобални катаклизми; най-многото, което могат да направят държавните ръководства, е да предупредят поданиците си за вероятността да настъпят предвидените всеобхватни катастрофи; но тогава ще избухне паника (вж. т.1).

3) За да осигурят условия за евакуиране на „избраните” – при наличието на информационен вакуум и съзнателно дистанциране на широките маси от населението от потенциалната опасност е по-лесно да бъдат подготвени скривалищата за шепата най-видни люде; ала това е част от илюзията на управляващите, че ще могат да се спасят с помощта на техниката и предпазни мерки от материално естество – при това гибелна част от илюзията; при еволюционния скок, който очакваме през декември 2012 г., от решаващо значение ще бъде не материалната подсигуреност и защита на телесните функции, а духовният ръст на всеки човек, степента на неговото вътрешно израстване.

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Живеем в усилни времена

/разказано от Весела Несторова и записано от Ивелина Елмазова/

Беше пролетен ден от онези, които изпълват цялото ти същество с надежда за живот. Когато влязох в таванската стаичка, където живееше сестра Весела Несторова, зад нежната, малка, крехка обвивка на тази жена ме прегърнаха очите, в които сякаш бяха събрани всички звезди. Заплаках така, както може би душата "плаче", когато се раждаш или умираш... Сестрата стоеше срещу мен кротка, изпълнена с мир и любов, и се усмихваше. Беше хванала ръката ми в топлите си бели и нежни ръце. Помилва ме и каза:

"Твоята душа знае защо плачеш. Ще ти кажа нещо, което ти ще разкажеш, когато му дойде времето, за да го научат и нашите приятели. Аз няма да съм жива през 2012 година, но ти ще бъдеш. Знаеш ли, че тогава свършва календарът на маите? Знаеш ли, че Второто пришествие е пътят на времето на тези години до тогава – 2012 година? Какво знаеш за 144000-те души, за които в Откровението на Йоан пише: „И чух броя на отбелязаните с печат: сто четирийсет и четири хиляди, отбелязани с печат от всички колена на синовете Израилеви”? (Откровение 7:4)

Аз недоумявах. Продължавах да плача, а тя започна своя разказ.

"Милиони години на тази Земя кръговратът на времето върви към еволюцията. Тук се раждат и умират, прераждат се и си отиват толкова много същества, но истината е, че през всичкото това време майката Земя е била едно интернатно училище на Вселената, нещо като изправителен дом за провинените велики души и затвор за тези, които се прераждат. Всъщност на Земята се гледа като на контейнер за отпадъци, за рециклиране в трудните материални и духовни условия, за оцеляване и развитие. През всички тези епохи никога не се е случвало това, което предстои да се случи на Земята. Годината е 2012. Запомни! До тогава злото ще бъде отвързано и ще има власт по-голяма от всякога. Хората ще полудяват и затъват в мрака до една абсурдна на всякаква логика неузнаваемост. Болестите ще бъдат вътре в умовете и сърцата им, а целта им ще бъде тъмнина, страх и бягство от светлината... Ще бъде много трудно за всяка душа, в която има вяра, надежда и любов, защото злото ще се бори колективно за всяко запалено огънче. Душите, които светят и са благословени, ще са обект на злото. То няма да прости на нито една светлинка. Злото ще се бори с всички средства за твоята душа. Не знам дали ще можеш да му устоиш и как ще устоявате тези, които тогава ще сте в плът на Земята, но ще бъде много тежко и безнадеждно. Запомни! Трябва да се бориш, дори и да ти се струва невъзможно. Представи си колко много пъти си се прераждала, за да си жива, за да си в България, за да посрещнеш и знаеш за Великото пришествие, което ще дойде на Земята за избраните 144000 души, които ще бъдат в плът, за да ги изпълни Космическото съзнание и Божията Любов. Знаеш ли, че тогава, през 2012 година, за първи път от цялата Вселена ще се изпратят небесните подаръци? От всички слънца и планети ще се обърнат към нашата малка планета Земя и в знак на благодарност към нейното Чистилище готовите, преминалите през огъня на злото, ще приемат благословение, което дори и ангелите не са получавали. Някои от хората ще преминат в ниво на съзнание по-високо от това на ангел и Земята за първи път в своята еволюция ще приеме една нова енергия на Любов и Божествено благословение, с която ще промени и своята роля в космичния ритъм на хармония.

През 2012 година предстои нещо като "пренареждане на картите" и планетата Земя ще заеме своето достойно място. Доброто ще победи, за да бъде вързано отново злото, според както е предречено.

Ще има много небесни подаръци за спасените души, които независимо от всичко ще следват единствения глас в душата си – Божия!

2012 ще бъде годината на Божественото благословение и Божият мир и Любов ще променят хода на ада на Земята, за да се отворят дверите на Рая, който Христос обеща на тези, които ще Го последват.

Свидетел на казаното: Ивелина Елмазова

/източник/

И аз мисля че това ще стане.

Амин!

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Но защо само 144 000 души,толкова ли сме грешни останалите милиарди.....звучи тъжно ...

Радита 144 хиляди ще са по-силните, своеобразни центърчета, лъчи, които ще помагат на другите, у които все пак има добро и обич и ще помагат на останалите по-заблудени... Тези 144 хиляди са в плът, а колко още светли същества от неведимия свят помагат...:sorcerer::angel:

Един човек е свързан с 10, 100 хиляди други души с невидима енергия-Любов:3d_053:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Но защо само 144 000 души,толкова ли сме грешни останалите милиарди.....звучи тъжно ...

Защо да е тъжно...

От нашата си, човешка гледна точка, гледайки егоистично на нещата, да тъжно е.

Има един лозунг "Свобода, братство, равенство".

За свободата, Станимир тук казва:

Истинската свобода е в това да си независим от случващото се. Това, което става в нас самите, в нашия микрокосмос, това е, което трябва да е изцяло в наша власт. Не какво ще се случи, а какво ще е отношението ни към случващото се, как ще го възприемем, как ще ни се отрази – това зависи изцяло от нас самите и от никой друг. От това отношение, в най-голяма степен, се определя нашата карма. То е същинската причина за това, което ще ни се случи в бъдеще. Така ние определяме бъдещето: не толкова като управляваме събитията, колкото отношението си към тях.

Братството - зависи от нашето сърце, от разумността, която можем да вложим при общуването с другите.

Но равенство...

Ако в нещо сме равни, то е, че всички получаваме една неизменна Божествена Любов.

И ако се вгледаш в подчертаните думи от цитата, ние сами определяме вътрешното неравенство, а от там следва и външното неравенство.

Така че, нещата не са тъжни, а са закономерни.

И, както каза Xameleona

Тези 144 хиляди са в плът, а колко още светли същества от неведимия свят помагат...

Radita, случващото се е красиво, дори когато нямаме очи да го видим.

Но истинските ни, вътрешни очи - могат и знаят какво виждат.

Ако не успеем да им се доверим...

Има един, който винаги помага!

Линк към коментар
Share on other sites

Бройката е символична. Реалната бройка хората сами ще определят. Всеки сам определя дали ще е сред „спасените“ (всъщност оставащите на Земята). Защото новите лъчи просто ще са непоносими за една част от хората, в които тъмнината е изключително силна и те ще бъдат отделени и ще се развиват при други условия. Космическата еволюция си тече в своя ход и няма да бъде забавена заради хората на Земята. Тези, които не отговарят на новите условия ще трябва да изчакат нова възможност в бъдещето.

Линк към коментар
Share on other sites

Слава Севрюкова:

"Равновесието между нашия и отвъдния свят отдавна е нарушено - с милиони и милиарди души. Пренаселени сме. За да се възстанови балансът, милиони и милиарди трябва да преминат в отвъдното - бързо и заедно..."

"Задават се геопланетарни катаклизми. Не питайте кога. Светът не ще погине. С изпитанията ще осъзнаем - погрешна е посоката. Ще се устремим към духовни нови перспективи, изхвърляйки на бунището на историята измамните ценности на миналото."

"Те ще са на етапи през известни интервали. Към третото десетилетие от второто хилядолетие ще е началото на злокобните събития. Част от тях ще са между 2025-2032."

"Не бойте се! Хармонията ще се възстанови след бедствията. Но, казвам ви, трябва да сте готови за тях. Да ги понесете. И пак повтарям - не бойте се - човешкият род не ще бъде изтрит от лицето на Земята."

"Двадесет и първото столетие ще бъде вододелно за прогреса на сапиенса. Към 2100-та година ще настъпи ерата на Духовния човек. Още към 2050-та ще започне зараждането и. Все повече хора ще са духовно зрящи."

Цитатите са от "Зеница към вселената. Свръхфеноменът Слава Севрюкова", Хр. Нанев.

Предсказанията, включени в книгата са от 70-те години на 20-ти век.

Линк към коментар
Share on other sites

интересна книга по темата.  интересен автор.

http://www.pe-bg.com...cid=3&pid=33642

"битката за Светлината ,вече започна..."

от автора на произведението.

моля да ме извините за разногласията ,но тук слайдовете и господин Зеланд, с неговите теории , макар и  съдържащи ценни моменти, едва ли ще помогнат.

....мисля че истината е в следните думи-

"...АЗ СЪМ ,ПЪТЯТ,ИСТИНАТА И ЖИВОТЪТ".

ХРИСТА.

Линк към коментар
Share on other sites

В по-висшите нива, ерата на Духовния човек /или ерата на Водолея/ е започнала. Осъществяват се много промени. Но тъй като "времето" е различно като понятие и измерване, не е само линейно, докато се приеме на сегашните нива, /за да се издигнат повече хора, съзнателно/ трябва време:feel happy:

Всеки, колкото и мъничко добро да прави, с добри намерения и старание за Бога помага на Цялото.

Откровение 21-22 показва следващите два века...

Съработници на Бога

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че 2012 година е свързана с това да осъзнаем своята памет, да ни се отвори съзнанието.Паметта ни е ключ към безсмъртието.Ето каква е гледната точка на Мелхизедеците.

"Безсмъртието няма нищо общо с живота завинаги в едно и също тяло.При всички случаи ще живеете вечно;вие винаги сте били живи и ще бъдете живи, но може да не осъзнавате това през цялото време.Според нас определението за безсмъртието е свързано с паметта.Когато станете безсмъртни, достигате до такъв момент в развитието си, когато вече не губите паметта си.С други думи, от този момент нататък вие осъзнавате всичко, без да преживявате периоди на безсъзнание.Това значи, че оставате в едно тяло толкова дълго, колкото искате, а когато пожелаете да го напуснете, просто го оставяте.Необходимостта да пребивавате вечно в едно и също тяло може да се превърне в затвор или капан, защото би означавало, че не може да го напуснете.Може да имате някаква причина да го оставите, пък в крайна сметка ще откриете, че ви се иска да се освободите от всичко онова, което сте били досега.Това е определението за вечния живот:просто притежавате непрекъсната, цялостна памет"

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Системен

21 декември 2012г. е просто един естествен преход от една форма на енергия, в следващата. Свръхсетивната човешка еволюция. Тази дата е позната като това, което се нарича нулева точка.

Магнитното поле на нашето слънце, така, както и на Земята намалява, забавяйки своето въртене,

в същото време нейната честота на трептене, дължаща се на кухината й, позната също като "Резонанс на Шуман" се увеличава, според предвидената от редицата на Фибоначи тайна.

Нашите тела отвръщат на клетъчно ниво на електромагнитните пулсации.

Древните са го наричали свещения кръговрат. Клетките получават този пулс от мозъка, който го получава от сърцето, което пък получава пулса от земята. Този пулс идва от слънчевата система, която от своя страна го получава от галактиката, и накрая от там, откъдето произлиза нашата вселена и всичко. Всички ние буквално споделяме този пулс с цялото съществувание. Това е друг пример за това, че всичко е едно. Учените са регистрирали пулса на Земята от доста време,

и той се е намирал в състояние на около 7,8 цикъла в секунда. Тази стойност се е запазила постоянна до 1986г. - 1987година, след което започнал да се увеличава до около 9 цикъла в секунда през 1996г. За една декада се увеличил с 1,2 цикъла в секунда. През 2012г. се очаква този пулс да достигне до 13 цикъла в секунда, според теорията на Фибоначи. Какво означава това за човечеството Така, както "cymatics" ни показа, че с повишаване на честотата, се създават по-сложни модели, сега усещаме началото на една важна промяна чрез физически и оттам психически вибрации. Трудно е да разберем какво точно ще стане с нашето физическо тяло, но някои древни писания от езически, монотеистични религи, мистични групи и

братски ордени, описват някои признаци на тази промяна.

"King James Bible”

Тук ще е една мистерия, не ще заспим, всички ще се променим за миг, колкото мигване, и

накрая триумфално: ще зазвучат тромпети, мъртвите ще се надигнат непокътнати и всички ние ще се променим.

"Изумрудените плочи на Тот"

Човекът е в процес на променяне към форми от светлина, които не са от този свят.

"Книга на Мормоните”

Не ще изпитате смъртните болки, когато дойда в целия си блясък.

Ще се промените за време.

В нашите тела ще видим създателите си.

"Тибетската книга на мъртвите" ни обяснява, че различните вибрационни кодове, създават

необходимия опит за влизане е едно будистко състояние.

"Nuit", Египетска богиня, казва подобни неща. Това ще бъде смяна на цяла ера, един трансцендентален (свръхсетивен) период на внушителни промени за човечеството.

Които не са подготвени за този преход, е възможно да не успеят да издържат на бързите

промени в психиката. Единствения начин да се подготвим за идващото

е това, което винаги сме търсили цял живот. – Истината. Не истината за правителството, бизнеса,

религиите, тероризма, или каквото и да е навън. А истината за нас самите, скрита в нашата душа и

психика, истината за нашето собствено съществувание.

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление не само от тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Това,което ще цитирам по памет е от Учителя ,от "Българската душа",Предсказания:

Миналият път Господ ни е прочистил чрез вода-състоял се е библейския потоп,този път ще бъде чрез огън.

Земетресения и вулкани.Голямо земетресение ще има в Европа- от северната до южната й част.Европа ще

се разцепи и ще стане остров.Южните части -Гърция,Турция ще са под вода.Българите все мечтаят да имат

излаз на Бяло море.То ще дойде при тях.

Бяло море ще залее земите до България.Черно море ще достигне вътрешен град.

Линк към коментар
Share on other sites

„572. (Дек. 12). ... Всички несъстояли се обещания и прогнози са обусловени от подвижността на Плана. И забележете, никъде не са били указвани точни срокове. Огледалото на Бъдещето няма етикет с указания за точните дати: години, месеци и числа. Пространственото отчитане на времето се отличава от земното. Пространствените образци на Бъдещето, съществуващи в невидимите Планове, се въплъщават, всеки в своето време, ако условията в плътния свят позволяват това. Това е една от причините за неопределеността на сроковете. Даже звездните Лъчи, които създават благоприятни или противодействащи условия за утвърждаването на едно или друго явление в земния свят, не контролират, а само подбуждат. Мощен и често решаващ фактор отново се оказва колективната воля на човечеството.Тя е толкова силна, че за нейното противодействие в случаите на гибелни заблуждения са необходими даже глобални катастрофи, както това е било с Атлантида. До това е довела човешката воля. Съгласието на хората с Висшето е било нарушено и резултатът е бил страшното бедствие, унищожило цял континент. По същия начин при отделния индивид, в случай на отделяне от Висшето, се създава катастрофа за духа, тъй като разрушението се оказва неизбежно и гибелно благодарение на настъпилата несъгласуваност в съответния микрокосмос. Затова Казвам: „Не се отвръщайте от Висшето“. Откъсналият се от Владиката е като коте в морето. Моментално се оказва жертва на стихиите и поставя себе си под техните удари. За да не се случи това вътре и вън [от човека], предаността към Учителя трябва да се пази до последно. На масата е заложено всичко и да се отстъпи е невъзможно. Обратният удар би бил страшен. Допуска се и се прощава всичко, но ако сме заедно и неразделни. Ако ли не, даже най малкото провинение влече след себе си порой от кармични удари.“ – Грани Агни Йоги, 1957 г.

„14. Искам да ви кажа следното: сега [условията са] не като течение, а като във водовъртеж. Той повлича даже силните. Да се удържиш изисква невероятни усилия. Оттук и постоянното чувство за повличане към дъното. Повлича бездната, а дъно няма. Това е пътя на гибелта и много вървят по него. Но този, който утвърди в себе си сила противодействаща на фокуса на тъмнината, ще бъде привлечен към Светлината и магнитно ще се задържи на повърхността през последното стълкновение между двете начала – на Светлината и тъмнината. Армагедон приключи, но тъмата все още съществува и яростно противодейства на Светлината в оставащото й [на тъмнината] време на Земята. Последното разделение в света, в човешките сърца, се извършва яростно. Опасността е в това, че който не е със Светлината, е с тъмнината. И заслужава ли си човек да забрави за Светлината, щом мрака веднага заема неговото място в съзнанието? Във всеки момент от своя живот, всеки от вас служи или на тъмнината или на Светлината. Много е тъжно, когато служейки на тъмнината, някой мисли, че служи на Светлината. Везните на справедливостта са в самия човек и всеки си отмерва сам, със своите ръце. Жалко е ако при това човек щедро добавя към чашата на тъмнината. Но последното разделение трябва да бъде завършено. И затова толкова неудържимо привличат към себе си съзвучните души полюсите на Светлината и на мрака. Така е винаги преди края. За близостта на края съдете по яростното усилване на елемента на зло в хората. Защото войнстващата тъмнина завладява своите достояния и привлича към себе си тези, които и са отсъдени. Момента е опасен с яростното проявление на чувството за обреченост и победа на тъмнината, когато волята не може и най-вече не иска да приеме пътя на Светлината. Така се извършва процеса на последното разделение на планетата и е тежко за чувствителното сърце, сред множеството сърца, предаващи се на тъмнината, тъй като отровните им излъчвания изпълват цялото пространство. Фокусът е един – Йерархията на Светлината. Нейният връх за вашата планета е един – Владиката. От Него са Лъчите и в тях да се задържи човек в този настоящия момент би било победа.“ – Грани Агни Йоги, 1958 г.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

една статия

Електронното издание The Daily Telegraph съобщава,

че според един от главните старейшини на днешните маи, гватемалецът Аполинарио Чили Пикстун (Apolinario Chile Pixtun)

pixtun.jpg

и експертът по писмената на маите Дейвид Стюърт (David Stuart) от Университета на Тексас в Остин, краят на света няма да настъпи на 21 декември 2012 г., а пророчеството на маите за тази дата бележи само „юбилей от сътворението“, съгласно техните вярвания.

Според Аполинарио Чили Пикстун апокалиптичното тълкуване на записките произтича не от гледна точка на митологията на маите, а от западнохристиянския мироглед.

Старейшината казва, че вече се е уморил и му е омръзнало да отговаря на въпросите на хора, обсебени от майската истерия за Края на света. Той обяснява, че на 21 декември 2012 г. ще завърши само значим период от време за народа майа, а не идва Края на света.

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина е забавно, че много хора не осъзнават тази истина, че физически няма да има край на света.Но промяна в мисленето, това е идеята на 2012г.Да си обърнем представите за оцеляването, смяна на ценностната система.Най- трудно се променя мисленето на хората, уви.Преходът към ново измерение ще е мъчителен, според степента на съзнанието, но не е невъзможен59.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Слава Севрюкова:

"Равновесието между нашия и отвъдния свят отдавна е нарушено - с милиони и милиарди души. Пренаселени сме. За да се възстанови балансът, милиони и милиарди трябва да преминат в отвъдното - бързо и заедно..."

"Задават се геопланетарни катаклизми. Не питайте кога. Светът не ще погине. С изпитанията ще осъзнаем - погрешна е посоката. Ще се устремим към духовни нови перспективи, изхвърляйки на бунището на историята измамните ценности на миналото."

"Те ще са на етапи през известни интервали. Към третото десетилетие от второто хилядолетие ще е началото на злокобните събития. Част от тях ще са между 2025-2032."

"Не бойте се! Хармонията ще се възстанови след бедствията. Но, казвам ви, трябва да сте готови за тях. Да ги понесете. И пак повтарям - не бойте се - човешкият род не ще бъде изтрит от лицето на Земята."

"Двадесет и първото столетие ще бъде вододелно за прогреса на сапиенса. Към 2100-та година ще настъпи ерата на Духовния човек. Още към 2050-та ще започне зараждането и. Все повече хора ще са духовно зрящи."

Цитатите са от "Зеница към вселената. Свръхфеноменът Слава Севрюкова", Хр. Нанев.

Предсказанията, включени в книгата са от 70-те години на 20-ти век.

Мисля,че това е най-точното предсказание за бъдещето на човечеството.:feel happy:Притеснява ме само фиксирането на времето,в което ще станат събитията.

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...