Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пророчества и очаквания за 2012г.


Павел_

Recommended Posts

В живота ми хем всичко е същото,хем протичат генерални промени ... Просто имам един стар и един нов живот,стария не е още приключил,пък новия вече набира скорост,и се преплитат на моменти. ;)

Това което усещам аз, е подобно. Душата получава новите настройки, а тялото още се "тътри" в триизмерното пространство, в стария живот - работа, пазаруване, чистене, правилници, сметки... Всичко ми изглежда много допотопно вече. Свела съм до минимум всички задължения и контакти, усещам съсредоточаване като пред голяма промяна. Най-приятното занимание в момента ми е да мисля за предстоящото на тишина и спокойствие и да се вслушвам в усещанията си - изпитвам трепет и радост, които могат да се сравнят с тези на младо влюбено момиче в очакване на любимия.

:thumbsup: При мен е усещане като за предишен живот,знам,че го е имало...

Също! Знам, че го е имало и ще го има! Споменът за близки хора, ведри отношения, радост, спокойствие...

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не, не е като това да си смениш работата или жилището...всичко си е уж същото, и в същото време не е. Възприемането е различно...:) Трудно е да се описва с думи, почти е невъзможно...:) ако го описвам с думи все се въртя там някъде, около...но не мога да го изкажа. Но от няколко години имам това усещане - че стария живот не си е отишъл, новия още не е дошъл и съм "по средата на нищото", the middle of nowhere...:) и сякаш не мога да си намеря мястото...стигнах дотам да приключа "старите отношения" от "старата епоха", със съзнателно решение и под натиска на обстоятелствата...:)

Наистина всичко е било за добро.

Линк към коментар
Share on other sites

Вие се самонавивате ... Аз не мога да се откъсна от леки депресионни състояния, дето на вълни ме атакуват, а вие само дето не сте Ффрръкнали :)

Чакам да видя какво ще пишете като дойде 2013 година.. :)

П.С. Ми да се редактирам тогава... да не ви влияя депресионно :D

Хич няма да се редактирам. Ако модератора сметне, че проявата на здрав разум е за редакция- да трие. Нямам нищо против.

Редактирано от query
Линк към коментар
Share on other sites

Вие се самонавивате ...

Хайде де! Нищо подобно, съвсем реално е. :whistling: Големи промени стават и по света, и вътре в нас.

Като гледам света на какъв хал е, няма начин да не мисля (да се самонавивам) за нещо по-добро. А като мисля за него, го привличам.

Някъде по-нагоре в темата модераторът беше писал да се избягват личните коментари, особено тия от рода на "аз съм прав, ти не си". :v:

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Напълно е възможно, когато човек очаква нещо да стане през 2012 година , да си внуши че го усеща . Във медицината това се нарича - плацебо ефект .

Иначе аз мисля че 2012 си е като всяка друга година .Най много да стане така , че от многото опити човечеството да се самоунищожи .Но за сега няма такива изгледи .Сигурна съм , че и през 2013 ще си пишем тук във форума .Така , че е по добре да си запазим здравия разум , за да можем пълноценно да изживеем 2012 година със хубавото и със лошото, и да посрещнем щастливи и здрави 2013 година .Катаклизми винаги е имало и ще ги има , това не означава , че идва края на света .

Линк към коментар
Share on other sites

На мене здравият разум ми говори, че системата виси на косъм от тотален срив, който може да се случи всеки момент и заравянето на главите в пясъка няма да помогне с нищо. Има хора всякакви, всеки вярва в каквото му харесва. Нормално е, че има хора които се боят от промените, стискат очи и си казват "ами, нищо няма да се случи, всичко ще си продължи по познатия начин". Има и такива, които не са достатъчно събудени, за да осъзнаят и усетят какво се случва. Тюхкат се заради болести, заради скъпотията, заради безработицата, заради некачествените стоки, че туй нямало, онуй липсвало, критикуват, недоволствуват... Тия хора трябва да осъзнаят защо се случва това и на къде отива светът.

Както се казва, всяко зло за добро, сривът на един свят няма да даде "края на света" а началото на един по-добър свят.

Всичко е презастроено, има свръхпроизводство, системата вече е задръстена, така че не може да се мисли за икономически растеж при тия условия и в тая система.

Добре че някои политически среди на Запад се осъзнават и намират верни посоки и приоритети, но корабът е много тежкотоварен и бавно сменя посока, а капиталистическите динозаври още стискат кокала.

За щастие освен материалния свят има и други нива на съществуване, както вече започна да се догажда квантовата физика. Оказва се, че най-малката частичка от която е направено всичко в този свят, се държи много странно - ту като материя, ту като енергия (светлина).Тя се мени постоянно под влияние на насоченото внимание към нея. Тя не е строго определена единица, а безкрайно число от възможности и вреоятности. Именно затова материалният свят е пряко подчинен на нашите мисли, желания и вярвания и се формира съобразно тях. Именно затова се случва това, което очакваме и в което вярваме., а това в което не вярваме или не очакваме, няма как да ни се случи.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Ей това ме изненада, не знаех, че се държат и като материя, досега знаех, че са нещо като светлинни петна, които се движат хаотично насам-натам.

Няма "край на света", има край на една епоха и начало на друга.

И да, каквото мислиш и в каквото вярваш, това става.

Линк към коментар
Share on other sites

Край на света има и той е научно доказан, но не от псевдоучени и езотерици, и от тях де, но не точно от познатите :-)

Термодинамиката съвсем не е пророческа наука. Има една тема в този сайт, която се нарича Ентропията. Та ентропията е огромно достижение на съвременния свят, макар, че още в древността, тя е усетена като система на влияние.

Нашата Вселена е една затворена система, в един момент (след милиарди години), ще настане топлинна смърт - темепературата във Вселната ще се уеднакви. Отдавна няма да има живи същества, понеже химичните и физичните процеси, които създават и са в основата на живота, ще престанат.

Топлинната смърт е състоянието на максимална ентропия. Когато всички преобразувания на енергията завършват и всички частици се движат с еднаква кинетична енергия, няма да има и енергиен поток.

II закон на термодинамиката: ентропията във Вселената се увеличава.

До този миг има еони време.

А дотогава, Светът ще си съществува, къде криво, къде - ляво :-)

Линк към коментар
Share on other sites

Има интересни филмчета в Интернет за квантовата физика, ако ги гледате, ще започнете да вярвате и във вълшебни пръчици. :sorcerer: Аз лично вярвам, че всичко е възможно на този свят, даже и неща които не можем да си представим.

А за който обича да чете, книгата на Лин Мактагарт "Експериментът с намерението" описва всички научни изследвания и доказателства за силата на мисълта и намерението и за влиянието им върху материята.

Линк към коментар
Share on other sites

Край на света има и той е научно доказан, но не от псевдоучени и езотерици, и от тях де, но не точно от познатите :-)

Пак се налага да подчертая, че не става дума за физическото унищожение на живота, а за много големи положителни промени, които трудно можем да осъзнаем от гледната точка на нашия опит и знания. не се наемам да съдя кой е учен и кой е псевдоучен, но знам достатъчно, за да знам че знам много малко. Днешните учени са като сватбарска музика - свирят за който плаща.

Това не променя ентропичните факти, освен ако не си измислим паралелна Вселена и се пренесем там.

Защо не? Да материализираме един Рай и да се преселим в него.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Край на света има и той е научно доказан, но не от псевдоучени и езотерици, и от тях де, но не точно от познатите :-)

Пак се налага да подчертая, че не става дума за физическото унищожение на живота, а за много големи положителни промени.

И аз отново ще подчертая, че край ще има някога, но не сега и не визирам 2012 година. Всичко има край, нали така?

Включих се поради факта за края, а не вдъхновена от Новото време, в което не вярвам. Поздрави :-)

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

А що се отнася до здравия разум, не е признак на здрав разум да се вкопчиш за старата гнила и разлагаща се система и да поддържаш, дори и само мисловно, неправдата в света! Колкото и да звучи клиширано, е вярно: да си добре приспособен към болно общество не е признак на добро здраве.

Да, ние сме творци на собствената си реалност, но също така нещата се случват независимо от нас. Независимо дали ги забелязваме или не, дали ги усещаме, или не...процеса е необратим, с нас или без нас, и това е прекрасно.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз отново ще подчертая, че край ще има някога, но не сега и не визирам 2012 година. Всичко има край, нали така?

В такъв случай не е било по темата. Пожелавам на всички да намерят нещо хубаво, в което да вярват, към което да се стрмят и то да им се сбъдне.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Ивета, не искам да споря или да налагам мнение, както неведнъж се писа в тази тема, въпрос на личен избор е.

Но не са псевдоучени.

Точно напротив - псевдо се оказват учените, на които все още вярват хората с нагласи, подобни на твоята...

Линк към коментар
Share on other sites

И аз отново ще подчертая, че край ще има някога, но не сега и не визирам 2012 година. Всичко има край, нали така?

В такъв случай не е било по темата. Пожелавам на всички да намерят нещо хубаво, в което да вярват, към което да се стрмят и то да им се сбъдне.

Не, никой не спори, аз лично престанах да споря с когото и да било.

Не налагаш мнение, не се борим за власт или за територии :-) Всеки пише каквото мисли за правилно - за мен това, което написах, е правилно - за теб, за вас, то е друго.

В крайна сметка времето, в случая, бъдещето ще покаже кой е бил прав и кой не е бил. От това, на никого егото няма да пострада :-)

Линк към коментар
Share on other sites

Има интересни филмчета в Интернет за квантовата физика, ако ги гледате, ще започнете да вярвате и във вълшебни пръчици. :sorcerer: Аз лично вярвам, че всичко е възможно на този свят, даже и неща които не можем да си представим.

А за който обича да чете, книгата на Лин Мактагарт "Експериментът с намерението" описва всички научни изследвания и доказателства за силата на мисълта и намерението и за влиянието им върху материята.

Гледала съм едно такова филмче- вярвам ти, че всичко е възможно. Но! Говорим за глобални промени, които изискват глобални усилия и глобални постижения. За да видим глобалното как се развива, трябва да се огледаме около нас какво става... това е моята логика. А около нас стана следното- пълен разпад на ценностната система. Последните масово читави хора са изчезващ вид- това са тези на по 70-80 години... Но това не е причина да смятам, че ще настъпи някакъв прелом в края на 2012 година, дето да е видимо осезаем. Дъното още не сме го ударили, поне според мен. И на мен ми се иска да станат хората по-благородни.. ама както виждаш - само с осъзнато променяне може да се постигне някое по-висшо качество на личността, на което не са възпитали родителите даден човек и което той е осъзнал, че му липсва. А това, че е осъзнал, че му липсва и наистина му липсва е напълно достатъчно като изпълнена задача в рамките на един човешки живот. Единственото, което може да пречупи по-голяма маса хора е някое природно бедствие. Но те си стават постоянно по планетата ни, не е новост. Но ми се струва, че ти говориш за друг вид форсмажорно обстоятелство.

Като казвам, че се самонавивате има предвид това, че промяната става предимно във вашето въобръжение. Няма лошо- така искате, така правите. Може и да не е само във въобръжението ви, може наистина да преживявате нещо, което обаче сте заработили през дълъг период от време и за вас е настъпил момента да берете плодовете на тези промени. Но те са само ваши лични постижения. Нямат нищо общо с т.н. преход. Преходът е много размит във времето. Нито е на определена дата. Това имам предвид, когато говоря за здрав разум. Човек, когато иска нещо много силно да стане и постигне нещо в тази посока- то е лично, не обществено, не глобално. Отчитайки своите промени, човек не бива да си слага едни розови очилца и да вижда промени навсякъде. Обратното би било голяма заблуда и ще има много разочаровани.

Линк към коментар
Share on other sites

А що се отнася до здравия разум, не е признак на здрав разум да се вкопчиш за старата гнила и разлагаща се система и да поддържаш, дори и само мисловно, неправдата в света! Колкото и да звучи клиширано, е вярно: да си добре приспособен към болно общество не е признак на добро здраве.

Да, ние сме творци на собствената си реалност, но също така нещата се случват независимо от нас. Независимо дали ги забелязваме или не, дали ги усещаме, или не...процеса е необратим, с нас или без нас, и това е прекрасно.

Едва ли тука списващите в този форум са от тези, дето са се вкопчили в гнилостта на системата/себе си. Тук има търсещи хора- това ми се струва като общо за всички. Едни са стигнали далече, други сега отпочват. Ама дали е здравословно да се направиш, че не живееш в гнилото общество, пък да живееш в него,м? Щом сме на тази Земя, значи всички сме гнили. Това трябва да си признаем иначе сме в самозаблуда голяма. Ако бяхме леки в мислите и чувствата си, отдавна да сме в други състояния или както искате го наречете.

Линк към коментар
Share on other sites

...да си слага едни розови очилца и да вижда промени навсякъде.

Черните очилца са другата крайност и с тях не се вижда много далече. А може би да станем песимисти, така най-много да се израдваме, ако не се окажем прави. :3d_146:

Ама дали е здравословно да се направиш, че не живееш в гнилото общество, пък да живееш в него,м? Щом сме на тази Земя, значи всички сме гнили.

А, не, не сме всички гнили, много е лесно така - всички в кюпа. Хубаво оправдание. Може да сме всички в "гнилото общество", но има разлика между хората. Едни се чувствуват добре вътре, други не са добре, но не смеят много да мърдат, че не знаят какво ги чака, други пък си казват - не ми харесва, бих могъл да си представя по-добър живот, искам по-добър живот и ще постигна. Вариации най-различни.

На аргумента "самонавивате се" мога да отговоря с "не, вие се самонавивате", т.е. безсмислено е както споменах по-горе да се водят дискусии от рода на "аз съм прав, ти - не".

Има толкова много доказателства, предсказания, наблюдения, събития във връзка с наближаващите промени и който се интересува от темата, е в течение на тях, така че нямам желание да изписвам цели страници по въпроса.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Всички сме в лайната, но някои от нас гледат към звездите /надпис в обществена тоалетна/

Естествено че промяната е лична, това се знае, променяйки себе си променяш света.

И много ясно че няма фиксирани дати, никой тук в тази тема не говори за фиксирани дати! само вие, "нвярващите..." колкото и да не искам да казвам ние и вие...но само вие говорите за "край на света" и 2012 като някаква фиксирана дата".

Да, Ивета, времето ще покаже :), няма борба на егото, не :) и няма прав и крив, всеки си носи последиците от своите избори :) но промяната /ако и да не се вижда на този етап/ ще е положителна за всички.

Линк към коментар
Share on other sites

истината е че всички ще умрем скоро и почти едновременно

ще умрат всички животни и растения,

всички мухички и тревички ще заспят вечен сън

...

Бог го прати за това и той ще изпълни точно всичко

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

истината е че всички ще умрем скоро и почти едновременно

ще умрат всички животни и растения,

всички мухички и тревички ще заспят вечен сън

това го казвам Аз в това тяло

наречено Валентин Петров Манолов

Бог го прати за това и той ще изпълни точно всичко

cheers

Не мисля, че след смъртта идва вечен сън. :angel: Смъртта води у Дома.

Линк към коментар
Share on other sites

Всички сме в лайната, но някои от нас гледат към звездите /надпис в обществена тоалетна/

Естествено че промяната е лична, това се знае, променяйки себе си променяш света.

И много ясно че няма фиксирани дати, никой тук в тази тема не говори за фиксирани дати! само вие, "нвярващите..." колкото и да не искам да казвам ние и вие...но само вие говорите за "край на света" и 2012 като някаква фиксирана дата".

Да, Ивета, времето ще покаже :), няма борба на егото, не :) и няма прав и крив, всеки си носи последиците от своите избори :) но промяната /ако и да не се вижда на този етап/ ще е положителна за всички.

Еехх, ама що си мислите, че само вие гледате към звездите.. през компютъра... Защо си мислите, че само тези с чистите дрехи са хората, дето гледат звездите. Този, който спи на улицата не ги ли поглежда повече от вас.. Има известно високомерие във вашите постинги. Не ме разбирайте погрешно. Вие и ние сме на един и същи хал. Само че вие си мислите, че работите за общата промяна, а не си давате сметка, че докато пишете около вас има хора дето не могат да отидат да си купят хляб, щото ги болят краката. Промяната няма да ви чете постингите в този форум, а ще ви брои колко пъти сте помогнали дефакто на някого. А как предполагам, че не сте от много помагащите- звездите ми говорят така :) . Но и логиката. Ако всеки ден вършите по нещо за някой в трудно положение и се сблъсквате с "гнилостта" на живота, щяхте да сте махнали розовите очила и щяхте да виждате нещата с нюансите. И щяхте да сте се приземили.

Линк към коментар
Share on other sites

истината е че всички ще умрем скоро и почти едновременно

ще умрат всички животни и растения,

всички мухички и тревички ще заспят вечен сън

това го казвам Аз в това тяло

наречено Валентин Петров Манолов

Бог го прати за това и той ще изпълни точно всичко

cheers

Кой е този "той" и какво всичко ще изпълни?

Линк към коментар
Share on other sites

Лошата новина за всички, е че света няма да свърши, защото той отдавна е мъртъв и ние сме мъртви за него.

Умрели сме още преди да се родим, защото не сме наследили усещането за живот, нямаме живец, с който да усетим пълнокръвието на болката, жертвата на любовта и топлината на протегнатата за помощ ръка. Отдавна сме загубени за живота и света, защото преди много време сме пренесли регистрацията си в облачните кули на мъгливите езотерики, морал, в който човека, като такъв, е ефимерно понятие, а отношенията между хората са теоретична постановка.

Света ни е загубил за себе си, защото е прекъсната връзката с болезнената му същност, а тя е борбата. В борбата с живота се чувстваш жив, в това е и сладостта - да легнеш уморен и да усетиш почивката след тежката победа или желанието да се изправиш и отново да поведеш в битката.

Затова света отдавна е свършил. А вратите за завръщане са заключени, залостени са от страха и неспособността да се справим.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...