Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пророчества и очаквания за 2012г.


Павел_

Recommended Posts

... Там ще останат съзнателните служители на тъмнината.

Е, тук сред нас няма такива, нали? ;)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:angel:

Чете ли ги тия извадки, много са вдъхновяващи. После се казва, че всеки, в когото има дори една искрица светлина, ще премине. И че сега вратата е отворена за всички, а като се мине прехода, вратата към Сатия Юга се затваря. :)

И вече няма да могат ТЕ да бъдат сред нас.

Линк към коментар
Share on other sites

:angel:

Чете ли ги тия извадки, много са вдъхновяващи. После се казва, че всеки, в когото има дори една искрица светлина, ще премине. И че сега вратата е отворена за всички, а като се мине прехода, вратата към Сатия Юга се затваря. :)

И вече няма да могат ТЕ да бъдат сред нас.

Амин! Да бъде! :feel happy:

Да, четох ги. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

:angel:

Чете ли ги тия извадки, много са вдъхновяващи. После се казва, че всеки, в когото има дори една искрица светлина, ще премине. И че сега вратата е отворена за всички, а като се мине прехода, вратата към Сатия Юга се затваря. :)

И вече няма да могат ТЕ да бъдат сред нас.

И какво стана сега.. уж всички сме свързани, уж трябва да развиваме една общочовешка любов и въобще Любовта, кой както е разбира, но все в тази посока, а изведнъж излиза, че ТЕ пречат на НАС... Противоречие има.

Редактирано от query
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

После се казва, че всеки, в когото има дори една искрица светлина, ще премине.
Е, то нали всички имат поне искрица.

А относно края : те по - скоро са чакали края на този свят без това да е свързано с вяра в по - добър свят тук на Земята. По - скоро са мислили за ад и рай в някакви други измерения, а тези дето са вярвали, че ще идат в рая може нищо особено да не са правили по въпроса за заслужаването на рая,но просто да са вярвали,че са достойни.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Привет, приятели!

Сигурно малко са хората, като мен, които вярват толко сигурно в собствените си сънища, но това е понежа са ми много цветни, реални и много уча от там. За 2012 не можех да кажа нищо преди да сънувам нещо. То тогава дори не беше нашумяла така тази тема и нищо не беше стигало до мен относно. Споделям ви това, което аз видях:

Бе зелена пролет, а аз се намирах някъде сред природа, в сграда подобна на хижа, от където през огромен прозорец всякаш влизаше вътре тучна зеленина. Стаята беше голяма конферентна зала със столове, чинове и един телевизор горе в десния ъгъл право пред мен.Телевизор, който не работеше и не защото бе развален, а защото нямаше никакъв помен от модерните времена, тъй като всичко телевизия, радио, телефон, интернет - бе отказало! В стаята с мен седяха още няколко хора, по чувство - приятели, по местоположение - заедно, а наяве всеки самичък, защото всички бяха напълно вглъбени в себе си, всеки размишляващ над нещо различно.

Сцената на съня се смени рязко и аз се намирах в дълбокия космос. Наблюдавах едно величествено слънце, виждах и други планети в близост, но то беше центъра на моето внимание, нещо се случваше там. Имах чувство, че съм удостоен с невероятна чест и че нещо епохално се случва! Наблюдавах, как същото това слънце хвърля невероятно количество енергия навън - гигантски експлозии излизащи далеч от пределите на слънцето. Гледката беше невероятна, но звука потресаващ!

Цялата статия тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Сега през този месец май Слънцето, Луната и Земята ще застанат на една линия с Великото централно слънце на галактиката. Едновременно с това вибрацията на земята се повишава, от 7,8 херца сега е 12.:)

Много хора сме имали сънища свързани с прехода в новата епоха преди някой някъде да заговори за това. И аз съм сънувала нещата, които сега чета в интернет :). А тогава в ония години, когато ги сънувах, никой никъде не говореше по въпроса, но знаех че тези сънища ми показват, и се мъчех да ги разбера и разтълкувам, и не можех...Чак сега започнах да си ги обяснявам...чета в нета и си викам: ами аз това го сънувах... :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

:angel:

Чете ли ги тия извадки, много са вдъхновяващи. После се казва, че всеки, в когото има дори една искрица светлина, ще премине. И че сега вратата е отворена за всички, а като се мине прехода, вратата към Сатия Юга се затваря. :)

И вече няма да могат ТЕ да бъдат сред нас.

И какво стана сега.. уж всички сме свързани, уж трябва да развиваме една общочовешка любов и въобще Любовта, кой както е разбира, но все в тази посока, а изведнъж излиза, че ТЕ пречат на НАС... Противоречие има.

Предлагам ти да прочетеш двата текста от Агни йога, които е пуснал Станимир, това отговаря на всички въпроси.

Допускаш ли, че Бог не иска справедливост за всички? Че на тези "ТЯХ" не им е била давана възможност в продължение на хиляди години?! И те не са се възползвали, чети!

Линк към коментар
Share on other sites

Shining_star, това, което чета е, че НИЕ си позволява да прави разделение на НИЕ и ТЕ. Дали преходът сега тече, дали е почнал преди 200 години, дали ще е в бъдещето.. НИЕ мисля, че трябва да е с ТЕ заедно, докато Бог ги раздели. И друго мисля, че НИЕ не трябва да се жалва, че ТЕ му пречат.

Линк към коментар
Share on other sites

ПРИВИЛЕГИЯТА НА ЧОВЕКА

Единственото нещо, което иска Господ, то е абсолютно всички същества да бъдат свободни като Него.

Учителя

На последък си мисля за библейския пророк Данаил, предсказал идването на Месия и говорещ за времето на княз Михаил. То е 62 "седмици" след раждането на Христос.

Когато Господ създава света, прави го в седем дни. Седмицата е символ на завършен процес. Това е като протекъл живот. Колко дълъг е "животът" на Христос?Казват, че е бил разпънат в 33-та си година. Но тогава може би е карал 32 и няколко месеца. В календара отбелязващ нулата като раждането на Христос, се отбелязва смяна на посоката на броене.

Интересно е, че когато застанат 1 и 0 се получава 10. Всичкото и нищото са еквивалент на 10-те пръста на ръцете, съществен елемент от десетичната бройна система, съдържаща останалите цифри. Единицата и нулата са точка и Вселена...

3210=32.

Ако при нулата се обръща посоката на броене, как може да подредиме числата без да ги повтаряме?

3210456789 = 32.456789

Да се върнеме към пророчеството на Данаил. 62 завършени процеса?

62*32.456789=2012.321 година

И така, би трябвало да започва последната седмица от пророчеството. 70-тата.

70 седмици по седем дена?

Когато Петър пита Христа, до колко пъти да се прощава на хората, до седем пъти ли?...Той му отговаря:

-До седемдесет пъти по седем.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля ,че тази промяна очакват и другите по напреднали същества от космосът и тези от други измерения ,чакат да се пробудим .Ако тази промяна бъде в по големи мащаби и по драстична за повечето хора очаквам тези ,които държат привидно всичко в ръцете си да направят отчаян опит да запазят контолът ,който имат .Мисля че системата коренно ,ще се промени , и много тайни ще се разкрият пред нас .Чакам с нетърпение това ,което предстои :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

Според Лазарев в днешно време може да се съчетае това служене. :D Може да си едновременно идеалист и практик.

Абе хората като умуват върху това, че някои от тях ще минат в новото ниво, а други няма да минат, на подклаждат ли с/в умовете си разделение външно и може би вътрешно ?:)

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Забелязвам, че ти, Христо, и някои други хора тук, говорите така, сякаш досега сме си живяли в рая едва ли не. В мир, любов, единство и хармония...и сега видиш ли, ставало разделение и разединение?! Ти някога видял ли си да е имало единение, и пр. някъде, на някакво ниво? В семейството, в работата, в управлението?! Къде си видял хармония и единство, че сега видиш ли, се всявало разединение... :(

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

Забелязвам, че ти, Христо, и някои други хора тук, говорите така, сякаш досега сме си живяли в рая едва ли не. В мир, любов, единство и хармония...и сега видиш ли, ставало разделение и разединение?! Ти някога видял ли си да е имало единение, и пр. някъде, на някакво ниво? В семейството, в работата, в управлението?! Къде си видял хармония и единство, че сега видиш ли, се всявало разединение... :(

Аз не твърдя, че става разединение, просто подхвърлих вариант, който ми хрумна. Според Уолъс Уотлъс светът е съвършен и добър и става все по - съвършен и добър, той е добър, но незавършен и се движи към завършеност, той е като картина рисувана от Бог, която още не е завършена, но си е добър за своя етап на развитие, добър и справедлив съотнесено към това дето е бил преди. Книгата му, в която прочетох въпросните идеи е писана преди световните войни, дали щеше да мисли по - различно ако беше я писал след това. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

Абе не знам какъв преход ще става, ама ако ще има преход за някои души ми се струва, че те може да са малък процент (дори нищожен) и че може направо да отидат на друга планета или в друго измерение. Някак си не ми се вярва в следващите години Земята и телата ни да се трансформират. То ако има такова нещо, може би ще е след поне 400 години. Учителят на времето е казал, че новата цивилизация ще се установи след 500 години (в една книга съм чел и негово описание на този бъдещ свят). И това сигурно ще стане, ако светът дотогава не загине от бедствия и/или войни. Светът няма да свърши нито през тази, нито през следващата година.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

Съвършен и добър е, когато е добър за всички. За всички, без изключение /не само хора/. Тогава е съвършен и добър, а иначе не е. :)
То съвършенството е относително понятие. А относно това дали е добър и справедлив - нали има карма, еволюция, от добро към по - добро...

Когато - тогава. Не забравяй, че времето е съкратено.
Да де, когато тогава. Практическа полза от умуването няма. То даже не знам дали въобще има някакъв смисъл да се мисли това бъдеще, да се чака и тем подобни. Живееш си живота, както чувстваш за добре и това е, концентрираш се върху тук и сега. Какво значи, че е съкратено времето ?

П.п.: Нали уж истинското щастие е тук и сега и не зависи от външни обстоятелства, нали трябва да можем да го откриваме във всеки един миг, да го съзнаваме/изживяваме в добро и зло, нали е истинската ни природа, нали приятните и неприятните събития в този свят трябва да са не цел, а само учебен материал за душите ни. Каква полза от мечтания за разни бъдещи матрични светове ?

Пък и от много чакане и мислене за светлото бъдеще, няма ли опасност да ни убегне нещо важно в настоящето ?

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Хей, хора, видяхте ли какво имаше (и все още има) около слънцето днес? Направих снимки, но за съжаление не мога (не знам как) да ги постна тук.

Редактирано от Итое
Линк към коментар
Share on other sites

Съвършен и добър е, когато е добър за всички. За всички, без изключение /не само хора/. Тогава е съвършен и добър, а иначе не е. :)
То съвършенството е относително понятие. А относно това дали е добър и справедлив - нали има карма, еволюция, от добро към по - добро...

Когато - тогава. Не забравяй, че времето е съкратено.
Да де, когато тогава. Практическа полза от умуването няма. То даже не знам дали въобще има някакъв смисъл да се мисли това бъдеще, да се чака и тем подобни. Живееш си живота, както чувстваш за добре и това е, концентрираш се върху тук и сега. Какво значи, че е съкратено времето ?

П.п.: Нали уж истинското щастие е тук и сега и не зависи от външни обстоятелства, нали трябва да можем да го откриваме във всеки един миг, да го съзнаваме/изживяваме в добро и зло, нали е истинската ни природа, нали приятните и неприятните събития в този свят трябва да са не цел, а само учебен материал за душите ни. Каква полза от мечтания за разни бъдещи матрични светове ?

Пък и от много чакане и мислене за светлото бъдеще, няма ли опасност да ни убегне нещо важно в настоящето ?

Ами така де, нали това правим. Защо го възприемаш като мечтание за нещо...тези неща се случват и в момента, и преди години, ще се случват и в бъдеще, не говорим за нещо илюзорно, което го няма, говорим за нещата такива каквито са.

И ако си работил и работиш по въпроса.....принципно говоря, ако човека си работи по нещата, в момента тук и сега ще осъзнава, ще вижда, ще усеща повече, отколкото някой друг, по-неосъзнат, който не вижда и не усеща промените.

Линк към коментар
Share on other sites

Не, query, не могат да са заедно, никога не са били.

Пръчката има два края...не можеш да служиш на двама господари, защото единия ще намразиш заради другия.

Е как ще намразиш другия.... Нали не трябва да воюваме /и емоционално/ срещу злото, щото го захранваме... Нали трябва да познаваме/разпознаваме злото, защото само така ще сме на пътя, който е правилния. Без да съдим. Злото е изобретателно. А дали делението на НИЕ и ТЕ не е идва от злото,м?

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...