Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пророчества и очаквания за 2012г.


Павел_

Recommended Posts

Хей, хора, видяхте ли какво имаше (и все още има) около слънцето днес? Направих снимки, но за съжаление не мога (не знам как) да ги постна тук.

Какво имаше? :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Съвършен и добър е, когато е добър за всички. За всички, без изключение /не само хора/. Тогава е съвършен и добър, а иначе не е. :)
То съвършенството е относително понятие. А относно това дали е добър и справедлив - нали има карма, еволюция, от добро към по - добро...

Когато - тогава. Не забравяй, че времето е съкратено.
Да де, когато тогава. Практическа полза от умуването няма. То даже не знам дали въобще има някакъв смисъл да се мисли това бъдеще, да се чака и тем подобни. Живееш си живота, както чувстваш за добре и това е, концентрираш се върху тук и сега. Какво значи, че е съкратено времето ?

П.п.: Нали уж истинското щастие е тук и сега и не зависи от външни обстоятелства, нали трябва да можем да го откриваме във всеки един миг, да го съзнаваме/изживяваме в добро и зло, нали е истинската ни природа, нали приятните и неприятните събития в този свят трябва да са не цел, а само учебен материал за душите ни. Каква полза от мечтания за разни бъдещи матрични светове ?

Пък и от много чакане и мислене за светлото бъдеще, няма ли опасност да ни убегне нещо важно в настоящето ?

Какво значи, че времето е съкратено? Ами магнитното поле на земята намалява, докато стигне до 0. В тази нулева точка казват, че изобщо няма да съществува време :); а в същото време вибрацията се ускорява...това, което преди е ставало за 20 години, сега става за около 2, грубо казано...или което се е случвало за 100 години в миналото, сега се случва за 5-6.

Линк към коментар
Share on other sites

Хей, хора, видяхте ли какво имаше (и все още има) около слънцето днес? Направих снимки, но за съжаление не мога (не знам как) да ги постна тук.

Какво имаше? :rolleyes:

Ореол около слънцето - при това доста голям и с цвета на дъгата. Гледайте новини тази вечер - със сигурност ще има отзиви. Но най-интересното е, че миналата година на 4.06. е имало пак същото явление над Варна. Сега се появи на 4.05.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм във Варненско, сега гледах, но не видях такова нещо. Трябва да е било много красиво.

Нещо такова ли?

540049_2091581464677_1699470880_1019731_1433513152_n.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

П.п.: Нали уж истинското щастие е тук и сега и не зависи от външни обстоятелства, нали трябва да можем да го откриваме във всеки един миг, да го съзнаваме/изживяваме в добро и зло, нали е истинската ни природа, нали приятните и неприятните събития в този свят трябва да са не цел, а само учебен материал за душите ни. Каква полза от мечтания за разни бъдещи матрични светове ?

Пък и от много чакане и мислене за светлото бъдеще, няма ли опасност да ни убегне нещо важно в настоящето ?

Четейки темата по едно време си мислех, как всъщност, пророците ги съпреживяват тези събития и каква е разликата ако действително ги преживеят? И какво е най–важното? Не е ли самото общуване с Висшия Разум? Какво значение за това има времето?

Ако взема Данаил, той е бил хвърлен на лъвовете. И с Божията помощ оцелява. А сега ми се струва, че някои търсят гаранции да надживеят тези времена. Те са НИЕ...

Ако друг общува с мъртвите като със живи, къде е физическото оцеляване тогава? А как Христос възкръсва след смъртта? Той къде Е сега ? :)

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм във Варненско, сега гледах, но не видях такова нещо. Трябва да е било много красиво.

Нещо такова ли?

540049_2091581464677_1699470880_1019731_1433513152_n.jpg

На 50 км от Варна също се е наблюдавало. Представляваше следното: слънцето в центъра на огромен кръг, чиито очертания бяха с цветовете на дъгата. В кръга небето беше по-тъмно, със сиви оттенъци, а извън него - нормално синьо небе. Времето сякаш беше едно особено, леко сумрачно и мистично. Доста хора се чудеха какво е и снимаха постоянно :) Изживяването беше запомнящо се!

Редактирано от Итое
Линк към коментар
Share on other sites

На 50 км от Варна също се е наблюдавало. Представляваше следното: слънцето в центъра на огромен кръг, чиито очертания бяха с цветовете на дъгата. В кръга небето беше по-тъмно, със сиви оттенъци, а извън него - нормално синьо небе. Времето сякаш беше едно особено, леко сумрачно и мистично. Доста хора се чудеха какво е и снимаха постоянно :) Изживяването беше запомнящо се!

Аз излязох да гледам още като прочетох поста, следобеда, но нямаше такова нещо. По кое време на деня е било?

Линк към коментар
Share on other sites

Не забравяйте утре в 6:30 - всеобща медитация! Визуализирайте Рая! :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо
И ако си работил и работиш по въпроса.....принципно говоря, ако човека си работи по нещата, в момента тук и сега ще осъзнава, ще вижда, ще усеща повече, отколкото някой друг, по-неосъзнат, който не вижда и не усеща промените.
В какъв смисъл да вижда и усеща повече ? Нещо несетивно ли да вижда и усеща ? И ако не вижда/усеща какво тогава - значи че не работи/не е работил и няма да е от спасените ли ? Ако става дума за въпросното усещане, че времето тече по - бързо : ами то и аз съм си го мислил това още като малък, възможно е още мноооого хора да са го усетили този по - бърз ход ( но това, че сега тече по - бързо от преди може да е самовнушение). И какво значи да си работи по нещата - някой може хич да не си работи в смисъла, който ти сигурно разбираш, но повече да осъзнае Истината, повече да опознае себе си и света, в сравнение с друг който редовно се моли/медитира/визуализира/чете и въобще прави различни съзнателни усилия в посока на това да е по - добър, духовен и т.н. (поне така смята един автор).
Линк към коментар
Share on other sites

Хайде зарежете комплексите за малоценност, те са фалшиви и ви паразитират, смучат положителната градивна енергия. Повдигнете вибрациите, позитивирайте, визуализирайте, мечтайте!

Опитвате се да слагате думи на това и онова. Как да се изрази с думи това, което ви изпълва като вътрешно слънце? Аз не ги намирам. Има преживявания, информация и комуникация на невербално ниво, които почти е невъзможно да се опишат с думи, няма измислени такива думи.

56.gif

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

Някой ако подхвърли нещо по - различно от приетото тук или ако зададе въпроси с цел да си изясни някои неща, тогава се намира кой да му направи косвена класификация...

Хммм, да визуализираш нещо си несъществуващо... Всъщност, то си съществува ама не тук - тогава не може ли просто да отидеш там където съществува ами ще сядаш да фантазираш... Пък и нали това мечтано място също е вид илюзия, нали не това е същността на духовната еволюция. Хмм, разбирам ако си го видял...айде, визуализирай си го. Ама ако не си го виждал - какво да се занимаваш да го визуализираш ако не знаеш как изглежда... Пък и сто човека по сто начина могат да си го представят - тогава какъв ще е смисълът/резултатът ...? Абее...

Линк към коментар
Share on other sites

Хммм... Абеее .... Мдаааа .... Въобще ... :3d_146:

Първо го измисляш, после го правиш - много просто.

Линк към коментар
Share on other sites

Не забравяйте утре в 6:30 - всеобща медитация! Визуализирайте Рая! :angel:

От вчера съм започнала :3d_053: и си продължавам и през нощта, и утре:), невероятно прекрасно е. Дори и нищо да не визуализираш, само да присъстваш, да се присъединиш, да влезеш във вълната:). Там сме :feel happy: , т.е. тук, което е едно и също.

УСПЕХ!

VENSEREMOS

Линк към коментар
Share on other sites

Хей, хора, видяхте ли какво имаше (и все още има) около слънцето днес? Направих снимки, но за съжаление не мога (не знам как) да ги постна тук.

Ето новините:

http://dariknews.bg/...ticle_id=896168

http://www.moreto.net/novini.php?n=171607

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

На 50 км от Варна също се е наблюдавало. Представляваше следното: слънцето в центъра на огромен кръг, чиито очертания бяха с цветовете на дъгата. В кръга небето беше по-тъмно, със сиви оттенъци, а извън него - нормално синьо небе. Времето сякаш беше едно особено, леко сумрачно и мистично. Доста хора се чудеха какво е и снимаха постоянно :) Изживяването беше запомнящо се!

Аз излязох да гледам още като прочетох поста, следобеда, но нямаше такова нещо. По кое време на деня е било?

Мъжа ми го е видял още сутринта. Тогава е имало облаци и слънцето не се е виждало, но дъгата около слънцето се е виждала. Аз го наблюдавах в 13.30 - 14.00. Но от колко е започнало и до колко е продължило - не знам :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ореола около Слънцето не е нещо необичайно, подобен се появява и около Луната.

Явлението се наблюдава когато в горните слоеве на атмосферата има голямо насищане на водни молекули - през топлите сезони, или на снежни кристали през зимата. Светлината, която излъчват светилата се пречупва и се образува ореол.

Явлението говори още за предстоящи дъждове и колкото по-малък е диаметъра на ореола, толкова те са по-близки.

Както в последствие се видя, към края на деня в цялата страна се изсипаха проливни дъждове и град.

Редактирано от Йордан Анов
Линк към коментар
Share on other sites

Ореола около Слънцето не е нещо необичайно, подобен се появява и около Луната.

Явлението се наблюдава когато в горните слоеве на атмосферата има голямо насищане на водни молекули - през топлите сезони, или на снежни кристали през зимата. Светлината, която излъчват светилата се пречупва и се образува ореол.

Явлението говори още за предстоящи дъждове и колкото по-малък е диаметъра на ореола, толкова те са по-близки.

Както в последствие се видя, към края на деня в цялата страна се изсипаха проливни дъждове и град.

Само не и над Варна и региона :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ореола около Слънцето не е нещо необичайно, подобен се появява и около Луната.

Явлението се наблюдава когато в горните слоеве на атмосферата има голямо насищане на водни молекули - през топлите сезони, или на снежни кристали през зимата. Светлината, която излъчват светилата се пречупва и се образува ореол.

Явлението говори още за предстоящи дъждове и колкото по-малък е диаметъра на ореола, толкова те са по-близки.

Както в последствие се видя, към края на деня в цялата страна се изсипаха проливни дъждове и град.

Валя навсякъде другаде, само не и над Варна и региона :) Явно поличбата не се отнасяше за нас :)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, пеперудата е древен символ във Фън Шуи, гъсеницата прегризва пашкула и се превръща в пеперуда.

Неслучайно отиващите на смърт в газовите камери са рисували по стените пеперуди. Точно пеперуда, а не нещо друго, което лети...:) - знаели са, че няма да излязат живи оттам и са имали надежда, че както гъсеницата претърпява метаморфоза и се превръща в пеперуда, така и те...

Линк към коментар
Share on other sites

Този житен крък много ми хареса , то и по принцип оригиналните кръгове са гениални ,този мисля символизира възкръсване ,че съзнанието ни ще минем от гъсеници в пеперуди ,ще се хармонизираме с вселената .Наскоро попаднах някъде на информация ,че са тези житни кръгове се изпращат от една от най старите извънземни раси ,на които сме потомци ,и не се свързват директно с нас защото властва в момента друга извънземна сила над нас ,която за момента имала надмощие в нашата система ,но незнам всичкото това ,колко е вярно .

Линк към коментар
Share on other sites

Последното предсказание на Петър Дънов

"Днес се намираме на границата между две епохи - Кали Юга и Новата Епоха, която започва.

"... скоро всички ще бъдат подчинени на Божествения Огън, който ще ги изчисти и подготви за Новата Епоха. Така човека ще се издигне на по-високо ниво на съзнание, необходимо за влизането му в Новия Живот. Това е, което се разбира под "възнесение". "

"Няколко десетилетия ще минат, преди да дойде този огън, който ще преобрази света и ще донесе нов морал. Тази огромна вълна идва от космическото пространство и ще залее цялата земя. Всички, които се опитат да и се противопоставят, ще бъдат пренесени другаде."

"Въпреки че жителите на тази планета не са на еднакво ниво на развитие, всеки един от нас ще усети новата вълна; и тази трансформация ще засегне не само Земята, но и целия космос."

"Огънят, за който говоря, който придружава новите условия, предложени за нашата планета, ще обнови, изчисти и реконструира всичко: материята ще се пречисти, сърцата ви ще се освободят от мъка, грижи и несигурност."

"...и ще станат светлинни; всичко ще се подобри и повдигне; мислите, емоциите и негативните действия ще бъдат консумирани и разрушени."

"Сегашния ви живот е робство, затвор. Разберете положението си и се освободете от него. "

"Всичко, което е около вас, скоро ще се срине и ще изчезне. Нищо няма да остане от тази извратена цивилизация; цялата земя ще се разтърси и няма да остане и следа от тази грешна култура, която държи хората под игото на невежеството."

"Сега цялата Земя следва посоката на възнесението и всички трябва да побързат да се хармонизират с енергиите на възнесението. Тези, които отказват...ще останат назад от еволюцията и ще трябва да чакат десетки милиони години да дойде нова вълна на възнесение."

"Новата Епоха е на шестата раса...Шестата раса ще бъде на Любовта. За нея ще има нов континент, той ще се появи от Тихи океан."

"Земята скоро ще бъде пометена от изключително бързи вълни на космическата енергия. Няма място на земята, което да не е замърсено от човешка или животинска кръв; тя трябва да се пречисти и затова сегашните континенти ще бъдат потопени, и ще се появят други."

Това е краят на епохата; нов порядък ще замести стария; порядък, в който Любовта ще царува на земята."

Петър Дънов, 1944

Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...