Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пророчества и очаквания за 2012г.


Павел_

Recommended Posts

Знаеш ли, двете ми дъщери (на 9 и 11 години) наистина също мислят, че времето минава бързо - и то не само за ваканциите, така че сигурно си права. :)

Честно казано на мене ми се струваше, че те са все още много малки, за да имат вярна преценка за такава величина като времето.

А сега се сещам, че по-малката от тях, която има много силна интуиция от около година определено иска не да стане голяма, а напротив да се върне към 6-7 годишна възраст. И това не е от мързел, примерно че не й се иска да ходи на училище - напротив тя е най-организирания и добросъвестен човек, който някога съм виждала. Обаче като я попитам защо - тя самата не може да си обясни.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

определено иска не да стане голяма, а напротив да се върне към 6-7 годишна възраст
Хе-хе, напълно я разбирам и споделям желанието й. :) Кажи й да направи като Пипи Дългото чорапче, да вземе хапче против "порестване". :) Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. За пръв път пиша, след като пуснах темата. Благодаря за хубавите материали конкретно по темата - аз лично научих още много нови неща.Виждам също, че стана доста шарено от мнения и идеи. Няма лошо. Важно е обогатяването. Приказливия човек - казва Учителя - е като извор. Но и да помним, че в нашия свят всяка истина е полуистина. И все пак, мисля, че може да има и още неща, конкретни, документални, изследвани и установени, но публикувани само в специфични издания. Към този род материали е моя интерес и моля форумците, ако някой знае нещо да пише. Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Споко, само след пет годинки ще имаме доказателствата за или против. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Прочетох много за тази дата.Разбрах че много древни народи като египтяни и маи са определяли тази година за сьдбовна.Тогава Сльнцето щяла да изригне и да промени полюсите на Земят.Това щяло да предизвика масови катаклизми и до края на нашата цивилизация.

Линк към коментар
Share on other sites

'Ако Гея реши да промени орбиталната си позиция,това не означава непременно ,че животът на нея ще престане да съществува.Може обаче да означава че някои видове превърнали се в дразнители за тялото и пречещи на еволюцията могат да бъдат заличени.Проблемът е че човечеството върви по стъпките на библейския Луцифер-самозаблуждава се че е единственото творение на създателя,при това надарено с лъжливо духовно превъзходство, а това го изолира от останалите създания ,включително и отсъществото даряващо го с живот и препитание.Десните полукълба на мозъците ни имат предопределен достъп до Безвремието,където има подсъзнателен намек за мащаба на бедствието,стига разбира се да сме достатъчно чуствителни да го разберем.Но дълбоко в колективното подсъзнание на човечеството е залегнало познанието че на мястото на хауса неизбежно идва редът.

Предсказанието на Едгар Кейси:

Разцепване на Земятаот западната страна на Америка.

Потъване в морето на по голямата част от Япония.

Разместване на пластовете в Арктика и Антарктика,които ще доведат до смяна на полюсите в резултат на коетобезплодните и полутропически области ще станат тропически.

И в Тихия и в Атлантическия океан ще се издигнат потънали преди земи

Много от бойните полета на втората световна война ще се превърнат в морета с заливи и острови

Цели участъци от источното крайбрежие на Ню Йорк ще изчезнат, самия град също

Южните части на Кролина и Джорджия също ще изчезнат

Водите на големите езера ще се стекат в Мексиканския залив

На много места земята ще се разцепи , най силно ще бъде засегнато Западното крайбрежие на Америка.В Карибско море ще се появи суша.Южна Америка ще бъде лошо разтърсена от горе до долу.

Не знам до колко всичко това предстои да се случи , но е интересно да се прочете -Edgar Cayce on Atlantis

Линк към коментар
Share on other sites

Лошото обаче,е че ако Гея реши да промени орбитата си и да доведе света до катаклизьм,може повече никога да не се появи живот.Ако само си дадем сметка за стотиците атомни централи и хилядите ядрени бойни глави които ще изпуснат своята радиация при една катастрофа перспективите не са много светли.Ако прибавим и химичните и биологичните орьжия и нефтените разливи ...................... .Казано с други думи Гея може да заприлича на своята сестра Венера. :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Предсказанието на Едгар Кейси:

Разцепване на Земятаот западната страна на Америка...

Това ме подсеща за супервулкана в Йелоустоун парк http://volcanoes.usgs.gov/yvo/

А с хората какво ще стане според Едгар Кейси? И според вас? Разни контактьори казват, че ни се организира "възнесение".

Да ви кажа честно, сред всички тия предсказания да се чуди човек на какво да вярва. Впрочем силно съм склонна да вярвам, че (вяра)х(критична маса индивиди) = бъдеще, така че да внимаваме в какво вярваме. :)

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

А с хората какво ще стане според Едгар Кейси? И според вас? Разни контактьори казват, че ни се организира "възнесение".

Смисълът на съществуване на Земята е да създава души с висше съзнание.

Когато това не става, а има дегенерация, планетата се рестартира

Затова целта на висшето съзнание е еволюцията и да помогне на другите в нея.

Ако започне сега разрушението, няма да е голям процентът на възнесените :)

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

От това което четох за "възнесението", различих две тенденции:

1. Ще се възнесат само издигнатите, готовите, чистите и пр., останалите загиват (а безсмъртието на душата?)

2. Една част - издигнатите, готовите, чистите - ще се възнесат (разбирай ще преминат на по-високо ниво, ще се ъпгрейднат :) ) без да губят съзнание. Останалите няма да бъдат в съзнание по време на промяната (предпазна мярка за тях), след пробуждането известно време няма да си спомнят нищо, по-късно ще си възвърнат паметта, но след като бъдат вече ъпгрейднати.

Аз лично си падам повече по втората версия. :) Защо става така с втората група? Ами да не тръгнат да материализират разни врели-некипели. :D Понеже на това ниво мисълта се материализира на секундата. От там правим връзката с идеята, че животът в материалното, превъплъщенията, служи за училище, тъй като в материалното мисълта се материализира много по-бавно.

Май ще съм във втората група, а? :hmmmmm:

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

От това което четох за "възнесението", различих две тенденции:

1. Ще се възнесат само издигнатите, готовите, чистите и пр., останалите загиват (а безсмъртието на душата?)

не загиват а се "изпират" и "претопяват". Монадата за повечето пак започва от по-нисши форми еволюционното си развитие."вземете му мнасата и я дайте на оня с десетте мнаси". А без човешка мнаса ... проблемът е голям.

Затова такъв драстичен преход е нежелателен за Божествения свят и е крайна мярка.

Една част - издигнатите, готовите, чистите - ще се възнесат (разбирай ще преминат на по-високо ниво, ще се ъпгрейднат  :) ) без да губят съзнание.
това ще е една много малка част, мисля максимум няколко десетки хиляди.

Някои близки до съвършенство няма да бъдат в съзнание по време на промяната (предпазна мярка за тях), след пробуждането известно време няма да си спомнят нищо, по-късно ще си възвърнат паметта, но след като бъдат вече ъпгрейднати.

животът в материалното, превъплъщенията, служи за училище, тъй като в материалното мисълта се материализира много по-бавно.

зависи за кого :)

Някои се раждат предимно за служба макар че покрай нея учат здраво и реализират и някои лични проекти за стари приятели.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Впрочем силно съм склонна да вярвам, че (вяра)х(критична маса индивиди) = бъдеще, така че да внимаваме в какво вярваме.

И аз така мисля!

Линк към коментар
Share on other sites

Вальо, от начина, по който си коригирал фразата във предпоследния цитат, трябва ли да се вади заключение, че ще има три групи, третата от които ще представлява "изпраните", "претопените", без памет за предишни животи? От някои четива оставах с впечатлението, че подобна съдба е предвидена само за най-ужасните престъпници. :blink:

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

'Според някои метафизични учения,разликите между различните периоди на духовна зрялост на тази планета са твърде големи,което причинява дискомфорт на самата Гея.От една страна имаме зрелите парапсихици,борещи се за мирно и грижовно общество в което жизнените сили на всяко същество се зачитат и уважават.От друга страна-стихийните и разрушителни енергии се проявяват чрез онези млади души ,които не са готови ,и са обърканиот бързите промени около тях,както в материалния така и в духовния живот.Няколко източника вече изказаха предположения,че след глобалната катастрофа ,свързана с промяната на посоката на Земята,ще се появи нова раса с висока степен на развитие,която ще донесе мир любов и хармония за целя този свят.Това подсказва че след огромния еволюционен скок младите души които не могат да овладеят бързите честоти излъчвани от Гея след събитието,ще напуснат земята,за да се насочат към други космически"детски градини",в които ще се чустват на място;докато дойде и тяхното време да възприемат подобен по мащаби духовен скок в времето.

Все пак не сме първите преживели подобен катаклизъм.И все пак сме тук.И да не забравяме че Библията трябва да се чете и между редовете.Особено стария завет.

Линк към коментар
Share on other sites

Това подсказва че след огромния еволюционен скок младите души които не могат да овладеят бързите честоти излъчвани от Гея след събитието,ще напуснат земята,за да се насочат към други космически"детски градини",в които ще се чустват на място;докато дойде и тяхното време да възприемат подобен по мащаби духовен скок в времето.

Намирам това решение много симпатично. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Вальо, от начина, по който си коригирал фразата във предпоследния цитат, трябва ли да се вади заключение, че ще има три групи, третата от които ще представлява "изпраните", "претопените", без памет за предишни животи? От някои четива оставах с впечатлението, че подобна съдба е предвидена само за най-ужасните престъпници.  :blink:

Да :( Има ограничено количество места за оцеляване в другите финоматериални слоеве на планетата, за тези които могат да се възползват от тях. Въпросът в голяма степен засяга и количеството енергия и астрална чистота. Масовата гибел ще направи възможно спасението само за малцина.

Затова мирът, любовта и вегетарианството са императиви за съзнателните хора.

Шансът е да успеем да променим живота си преди да е станало късно.

Хората достигнали космическо съзнание няма да имат проблеми, ще могат също да спасят известен ограничен брой души.

Линк към коментар
Share on other sites

Имаме кьсмет че нашите предци са били по-практични хора и не са мислили толкова за издигания и тн,защото сега можеше да не разговаряме в този форум. :v:

Линк към коментар
Share on other sites

От хиляди години хората се убиват, но какви са резултатите от това? Цялата земя е покрита с гробища. Няма място, което да не е опръскано с човешка или животинска кръв. Земята е толкова нечиста и опетнена. Като последица от това някои континенти на земята ще бъдат потопени. Новата Култура не може да расте и да се развива на тази нечиста земя. Нужно е едно пречистване на земята.

Учителят

Линк към коментар
Share on other sites

Затова мирът, любовта и вегетарианството са императиви за съзнателните хора.

Шансът е да успеем да променим живота си преди да е станало късно.

:thumbsup:

Значи както и да я въртим, все стигаме до тоя момент - нашето спасение в края на краищата пак си зависи от нас самите. :v:

В тази връзка искам да попитам чели ли сте втората книга на Роберт Монро? Ето тук една интересна визия в девета глава "Многообещаващи перспективи":

http://www.jivdom.info/forum/index.php?showtopic=560

Има един друг пасаж в глава Събирането, който говори за един много решаващ момент в близкото бъдеще, алюзия на очакваните промени в 2012 може би, става дума за наблюдатели от разни цивилизации събрани в публика около Земята. В този пасаж най-общо казано се намекваше, че нашето оцеляване зависи от самите нас.

Независимо от всичко над всички тия четива, послания и предвиждания храня една безгранична вяра в мъдростта и любовта на нашия Отец, на който всички сме деца. :angel:

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

И аз така мисля.Дори и ние толкова примитивни същества когато се трудим над нещо дълго и настойчиво ,обичаме и пазим резултата от труда си.Не вярвам нашия създател с лека ръка да унищожи творението си.Или просто на нас така ни е удобно да си мислим .... незнам!

Линк към коментар
Share on other sites

И аз така мисля.Дори и ние толкова примитивни същества когато се трудим над нещо дълго и настойчиво ,обичаме и пазим резултата от труда си.Не вярвам нашия създател с лека ръка да унищожи творението си.Или просто на нас така ни е удобно да си мислим .... незнам!

унищожението е за предпочитане пред това земята да стане адска планета

човешкото съществуване преминаващо в различните прераждания през периоди на младост, старост и смърт повтаря, в известен смисъл, пулсиращото минаващо през периодично разрушение развитие на разумния живот на земята досега

когато човек индивидуално и колективно достигне мъдрост и просветление, смъртта ще стане ненужна и ще бъде изживяна

докато е подвластен на илюзията на илюзорните желания и неестествени удоволствия, всред заблудите и подчинен от тъмните сили, той ще трябва да преживява отново и отново, индивидуално и колективно този неразумен и тягостен мъртвешки завършек.

Божиите закони няма да се променят от шантаж и вземане на заложници.

Тази цивилизация не е образец за разумност, а по скоро за злоупотреба с разума. Неразумен живот, съответен край.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Лош модел сме в момента съгласна съм.Но затова отворих темата за Атлантида,интересувам се от темата и от това как и какво е открито.Има много доказателства за тяхното съществуване и то доста разумно съществуване.Гея е била издигната в култ , вратата на времето е била отворена и доста други постижения в хирургията и биониката.Но и тях ги няма.Защо?Незнам,никой не знае.Но от една страна е по- добре може би да не затъваме толкова надълбоко в мислите си в тази насока ,защото чуството за въртележка и безкрайност действат отчайващо понякога и потдискат импулса за развитие.

Линк към коментар
Share on other sites

За 2012г.

От 2001 година има един интересен факт в подрежданията на датите (игра на числата):

20.01. 2001г.

20.02. 2002г.

20.03. 2003г.

20.04. 2004г.

20.05. 2005г.

20.06. 2006г.

20.07. 2007г.

20.08. 2008г.

20.09. 2009г.

20.10. 2010г.

20.11. 2011г.

20.12. 2012г.

И до тук, по простата причина, че няма 13 - ти месец. Как мислите, ще има ли 2013г. или 30.01. 3001г. например?

Аз съм по - голям оптимист.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

12082000 Курск

11092001 NY

07102001 Афганистан

20032003 Сухопътно нападение с/у Ирак

03092004 Беслан

26122004 Цунами

23082005 Катрина

--

?

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...