Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пророчества и очаквания за 2012г.


Павел_

Recommended Posts

  • Отговори 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://paper.standar...&article=181467

Хайде, не спорете, ами прочетете :) !

Редактирано от Донка
Отстранен е линк, съдържащ медиумичен текст.
Линк към коментар
Share on other sites

Имаше едно филмче - "Приказка без край" Там Атрею /героят/ трябваше да премине през сфинкса, после през огледалата, но огледалата пускаха само този, който има ясна представа за себе си... Т. е. нужно е себепознанието, както и при маите, огледалото е не, за да се оглеждаме в другите /и да съдим/, а за да се вгледаме в себе си.

Или - "Не гледай сламката в окото на ближния, а виж гредата в своето..."

1. Не съдете, за да не бъдете съдени;

2. защото, с какъвто съд съдите, с такъв ще бъдете съдени; и с каквато мярка мерите, с такава ще ви се отмери.

3. А защо гледаш сламката в окото на брата си, пък гредата в своето око не усещаш?

4. Или, как ще кажеш брату си: чакай, да извадя сламката от окото ти; а пък на, в твоето око има греда!

5. Лицемерецо, извади първом гредата от окото си, и тогава ще видиш, как да извадиш сламката от окото на брата си.

6. Не давайте светинята на псетата, и не хвърляйте бисера си пред свините, за да го не стъпчат с краката си и, като се обърнат, да ви разкъсат.

7. Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори;

8. защото всякой, който иска, получава, и който търси, намира, и на тогоз, който хлопа, ще се отвори.

9. Има ли помежду ви човек, който, кога му поиска син му хляб, да му даде камък,

10. и кога поиска риба, да му даде змия?

11. И тъй, ако вие, бидейки лукави, умеете да давате на чедата си добри даяния, колко повече вашият Отец Небесен ще даде блага на ония, които Му искат?

12. Прочее, всичко, което искате да правят вам човеците, същото правете и вие тям; защото това е законът и пророците.

13. Влезте през тесните врата; защото широки са вратата и просторен е пътят, който води към погибел, и мнозина са, които минават през тях;

14. защото тесни са вратата и стеснен е пътят, който води в живота, и малцина ги намират.

15. Пазете се от лъжливите пророци, които дохождат при вас в овча кожа, а отвътре са вълци грабители:

16. по плодовете им ще ги познаете. Бере ли се грозде от тръни, или смокини от репей?

17. Тъй, всяко добро дърво дава добри плодове, а лошо дърво дава лоши плодове:

18. не може добро дърво да дава лоши плодове, нито лошо дърво да дава добри плодове.

19. Всяко дърво, което не дава добър плод, отсичат и хвърлят в огън.

20. И тъй, по плодовете им ще ги познаете.

Матей 7

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

http://www.dobrichon...=news&cid=10224

http://www.vesti.bg/...=40&oid=4795611

:3d_146: За който не е разбрал, края на света се отлага с поне 7000 години , според новооткрития календар на маите, по- древен от този, дето свършва през 2012. Явно по - новите маи, не са успели да сметнат това, което предците им са направили.

Но ако човек силно желае и много иска света му може да свърши и още днес.

"Днес винаги търсим знаци, че Светът ще свърши, докато маите, напротив, са търсили потвърждение, че нищо няма да се промени и това е съвсем различно състояние на духа. "

Ето в това ни е проблема май.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, нито има календар на маите, в който да е посочена точна дата за приключване на този или онзи цикъл. А колкото до въпроса с пресмятането... то е най-вече не малко угодно за спекулация.

Всеки един сериозен изследовател на тази култура, ще потвърди това.

Има една доста добра книга по този въпрос: http://www.book.stor...-gutberlet.html

Та със свършека на света, за който обаче в тази тема не се говори, а по-скоро за края на някакъв цикъл и започването на друг, може много да се спекулира и точно това се прави, подвеждайки наивния човек към какви ли не фантазии... подобно на историята с Анунаките, за които не може да бъде намерена и дума в шумерските глинени плочки..., както и с изопачените истории за Иисус и Мария Магдалена, за техни евентуални деца и пр.. За свещен Граал и пр. измишльотини на умници кат Дан Браун... :v:

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

..... П. Дънов, който някои от вас наричат Учителя, и той ли е спекулирал да заблуждава наивните хора? Споровете тук са излишни, разберете го.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

.... П. Дънов, който някои от вас наричат Учителя, и той ли е спекулирал да заблуждава наивните хора? Споровете тук са излишни, разберете го.

Ами Учителя дати не е давал, а освен това, както сама си го цитирала, той говори за "края на една епоха". Не за края на света.....

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

..... П. Дънов, който някои от вас наричат Учителя, и той ли е спекулирал да заблуждава наивните хора? Споровете тук са излишни, разберете го.

Ами Учителя дати не е давал, а освен това, както сама си го цитирала, той говори за "края на една епоха". Не за края на света.....

Именно!

... свършека на света, за който обаче в тази тема не се говори, а по-скоро за края на някакъв цикъл и започването на друг

Та със свършека на света... може много да се спекулира и точно това се прави, подвеждайки наивния човек към какви ли не фантазии...

http://www.beinsadou...480#entry168351

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Ами и ние точно за това говорим - за краят на епохата, а не за някакъв "край на света"! Колко хора ви го обясниха това с добро и разумно! а вие пак "дати и край на света, спекулации, наивни хора и т.п." Аз да чета бавно и да вниквам, а вие четете ли, вниквате ли какво пишат хората , за какво говорят и за какво иде реч...:(

Линк към коментар
Share on other sites

А защо е нужно да се спори? Всеки споделя нещо, частица от знанието, убежденията си и можем само да допълваме и обменяме инфо. Нищо различно не видях... Просто различни начини на поднасяне на информация... Нека сме благи хора, толкова ли е трудно?

Днес почти се разплаках, когато един шофьор на джип кавалерски ми направи място да се пристроя и беше прекрасно... /Знаете как е обикновено :3d_067: / Ей тези мънички неща ще ни променят... така иде нова епоха, с добри/нормални човешки взаимоотношения...

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Ами и ние точно за това говорим - за краят на епохата, а не за някакъв "край на света"! Колко хора ви го обясниха това с добро и разумно! а вие пак "дати и край на света, спекулации, наивни хора и т.п." Аз да чета бавно и да вниквам, а вие четете ли, вниквате ли какво пишат хората , за какво говорят и за какво иде реч..

:3d_137:

А защо е нужно да се спори?

Ами не е нужно, разбира се. Всеки да вярва в каквото си иска и да остави другите да правят същото. Затова аз лично влизам само в теми, които ме интересуват и привличат. В теми които не ме интересуват или в които не вярвам, просто не влизам, нито пиша. Затова не разбирам хора, които влизат в дадена тема само за афронт. Или да се покажат умници? Винаги ми е било чудно, че голям брой българи много по-лесно се изказват "против", много по-лесно отхвърлят, не вярват, отколкото защитават.

/ Ей тези мънички неща ще ни променят... така иде нова епоха, с добри/нормални човешки взаимоотношения...

Да-а-а! :v:

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Ами и ние точно за това говорим - за краят на епохата, а не за някакъв "край на света"! Колко хора ви го обясниха това с добро и разумно! а вие пак "дати и край на света, спекулации, наивни хора и т.п." Аз да чета бавно и да вниквам, а вие четете ли, вниквате ли какво пишат хората , за какво говорят и за какво иде реч... :(

shining_star, нали именно това писах, че в тази тема...:

свършека на света, за който обаче в тази тема не се говори

а по-скоро...:

а по-скоро за края на някакъв цикъл и започването на друг

Това писах към определен потребител, най-вече. :rolleyes:

И писах, че по принцип се спекулира, а не в темата специално, а най-вече имах предвид медите и пр., чрез които редовно наивния читател/слушател/зрител се подвежда.

Нещо друго трябва ли да разяснявам по мненията "си"? :)

ви/ни, вас/нас... вие/ние... тия песни са ясни...

Писах също че пресмятането... :

пресмятането... то е ... угодно за спекулация

Когато се запознаеш малко по-дълбоко с календарите, като видове, произход и т. н., ще разбереш. Ето защо посочих подходяща книга за допълнителна яснота по въпроса.

Да, прибързваш и с оценяването, и с думите. Чети внимателно и разумявай, усещай събеседника. Това като съвет. :yinyang:

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Отново спорове и паранои по свършека на света.

Май всички искат да намерят реална обосновка само за едно - дали техният личен край ще има смисъл и дали са/не са/ живели напразно.

Светът като такъв, ще свърши в един ден, миг, когато отдавна няма да има човеци и на никого няма да му пука, защото егоимът владее света.

Аз лично, като доста чела за маите, съм отвратена. Не можеш да принасяш в жертва хора и да се смееш на това, да обличаш кожи на деца и да искаш от теб да струи проникновеност. Хайде да поспрем с алюзиите за свършеци на света, на нашите лични и малки светове ...

От една шизофрения тръгва друга. Заразно е.

Линк към коментар
Share on other sites

Езотерични спорове не водя и не се занимавам с непрактични неща.

Има нещо, което наистина ме плаши, т.е. те са много неща, но едното е следното:

при повишаване на температурата в глобален аспект, каквото се и случва, това ще доведе до разтопяване на ледовете в Сибир, а под тях има тресавища и мочурища, в които е запечатано голямо количество метан. Ако въглеродният диоксид е парников газ, то метанът действа 8 пъти по-силно от въглерода.

А Сибир е огромен и има снежни територии, под който дреме метан.

Докога?

С всяка изминала година териториите, които заемат пустините в света се увеличават, което обрича местните хора, най-малкото на липса на питейна вода, което води до екологични миграции. И смърт от глад.

Повишаването на температурата предизиква топли въздушни фронтове, които карат растенията, противоестествено да отделят не кислород, а въглероден диоксид, което допълнителн утежнява картината. И тоя цикъл в един миг ще доведе до стопляне на ледници и промяна на океански течения. Което превръща светвните океани в едно блато.

Което ще доведе до измиране на видове, сравнимо с това от Пермския период.

Това са прогнозите.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Езотерични спорове не водя и не се занимавам с непрактични неща.

Има нещо, което наистина ме плаши, т.е. те са много неща, но едното е следното:

при повишаване на температурата в глобален аспект, каквото се и случва, това ще доведе до разтопяване на ледовете в Сибир, а под тях има тресавища и мочурища, в които е запечатано голямо количество метан. Ако въглеродният диоксид е парников газ, то метанът действа 8 пъти по-силно от въглерода.

А Сибир е огромен и има снежни територии, под който дреме метан.

Докога?

С всяка изминала година териториите, които заемат пустините в света се увеличават, което обрича местните хора, най-малкото на липса на питейна вода, което води до екологични миграции. И смърт от глад.

Повишаването на температурата предизиква топли въздушни фронтове, които карат растенията, противоестествено да отделят не кислород, а въглероден диоксид, което допълнителн утежнява картината. И тоя цикъл в един миг ще доведе до стопляне на ледници и промяна на океански течения. Което превръща светвните океани в едно блато.

Което ще доведе до измиране на видове, сравнимо с това от Пермския период.

Това са прогнозите.

Все пак пророчествата са за огън. Върти го, сучи го... ама което е речено, ще стане, къде за радост, къде за съжаление.

Огънят е първо отгоре (Слънцето, а кое го кара е въпроса), успоредно с него, правопропорционално се усилва огъня в човека - трети център, емоциите, динамиката, стреса... От вече повече от 100 г. е тъй - ескалира обаче в геометрична прогресия.

solar_wind.jpg

Не напразно такива като Лайтман, не знам как не ги заболяват вече устите, ама повтарят постоянно за безпричинната ненавист, за нервното напрежение, за резките емоции, за гнева, за избухливостта (човек става кат вулкан - изригва начесто), за неспособността да стоиш в собствената си кожа... и т. н.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Отново спорове и паранои по свършека на света.

Май всички искат да намерят реална обосновка само за едно - дали техният личен край ще има смисъл и дали са/не са/ живели напразно.

Светът като такъв, ще свърши в един ден, миг, когато отдавна няма да има човеци и на никого няма да му пука, защото егоимът владее света.

Аз лично, като доста чела за маите, съм отвратена. Не можеш да принасяш в жертва хора и да се смееш на това, да обличаш кожи на деца и да искаш от теб да струи проникновеност. Хайде да поспрем с алюзиите за свършеци на света, на нашите лични и малки светове ...

От една шизофрения тръгва друга. Заразно е.

Човешки жертви са правили не маите, а ацтеките. При маите се е срещало рядко, и то под ацтекско влияние.

http://dimy.blog.bg/...d-aik-qu.952697

Предлагам да поспрем с илюзиите "аз съм прав, а вие ... ххххххх" . Наистина има много страдание и несправедливост по света, но за това, както и за всичко друго, си има причини, както и природните катаклизми. Също така има и начини тези проблеми да се решат. Но това е разговор за друга тема. Отново моля да не се замърсява темата с лични нападки и обиди.

Някой да е чел тази книга? Вчера попаднах на нея. Ако сте запознати ще се радвам да споделите, а ако я има в електронен вариант много ще се радвам :). Поздрави!

Благодаря за информацията, поръчах си я във формат ПДФ и чакам мейла за теглене.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Ники, всичко е наред, пак казвам, не съм имала към тебе осъждане или какъвто и да било негатив.

:)

Но се присъединявам към молбата на Теодора, и аз също моля да не се сипят в темата обиди и негативни квалификации.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...