Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пророчества и очаквания за 2012г.


Павел_

Recommended Posts

Има много становища за това какво ще се случи през 2012 година. Всъщност годината е без значение. Някои говорят че Земята ще премине в по-високо измерение; че ще извърши еволюционен скок; че към нея ще потекат нови енергии (каквото и да означават изброените три неща); че ще се случат унищожителни катаклизми, земетресения, наводнения и т.н. и т.н. Всъщност единственото, което може да се случи е промяна на наклона на земната ос. Това ще предизвика и земетресенията, както и ще повлияе на всички космични енергийни влияния. Астролозите знаят важността и силата на последните. „Новите“ енергии, които се очакват съществуват и сега, но Земята не е „настроена“ под подходящ ъгъл спрямо тях.

Друга промяна може да се търси в областта от вселената през което преминава в своето движение Слънцето заедно с цялата слънчева система, но тук трябва доста да надскочим себе си за да можем да направим нещо повече от една аналогия с познатото ни в границите на Слънчевата система и земната астрология.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Отговори 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

унищожението е за предпочитане пред това земята да стане адска планета

...

Тази цивилизация не е образец за разумност, а по скоро за злоупотреба с разума. Неразумен живот, съответен край.

Унищожението не винаги е отговор на проблемите... Цивилизацията е такава каквато е! Тя всъщност не се променяла от древна Гърция та досега много много - освен че живеем в машинно време нищо ново!

но пак казвам - с унищожение не става - докъто диша човек може винаги да му покажеш истината и да му отвориш очите - става и без унищожение

От горе действат по същия начин - намират начини да те запознаят с истината дори и да не вярваш в нея! Но никога с унищожение - знам за какво говоря!!

Надявам се да има промяна но в доброто - и то няма да стане изведнъж - просто на хората ще им се дават знаци от горе! И когато дойде някога края на света (който никой не знае кога е - не е задължително да е 2012) - няма да има загинали - ще се пречисти доброто от злото на всяко човешко същество! Лошите енергии на всеки ще загинат но не и хората! Мисленето ни ще се промени и ще се даде старт на ново начало - но това никой не знае кога ще бъде

Нострадамус бил предсказал тази дата но той е свързвал и края на света с Хитлер - но на живи сме и след Хитлер - може би 2012 ще успеем да преживеем стига да сме силни духом ще успеем!

Линк към коментар
Share on other sites

Ами Хитлер е един от първите изявители на водолейския импулс, но въобще не е вярно, че Нострадамус е споменавал околна дата за края на света. Според него трябваше да започне трета световна преди няколко годинки, а след нея, човечеството, макар и крайно редуцирано, да живее благички стотици години до нещо си там, дето ще ознаменува после някакъв край.

Иначе, добри идеи прокарваш, но не съобразяваш, че всичко, така или иначе, си тече в установени рамки и се подчинява на физичните закони. Нещата не стават с магически пръчици и щракване на пръстче, освен ако самики вече не са узрели...

А белезите за показ на онова, което наричаш истина, са съществували винаги, но поради нейната природа, са били твърде тихички и доловими за отделни уши. Затова и настъпва време, в което ще се покрещи, за да могат повечко деца да чуят, ама можеш да си представиш какъв би могъл, евентуално, да е крясъкът на планетарната ни система...

Ако корекциите ставаха така лекичко, въобще нямаше да стигаме до явната им нужда. Но човеченцата са твърдички... бая...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Прочитайки разказа на Ради, не знам защо се сетих за думите на Руми:

Размишлявай за духовното колкото искаш - то ще те подмине, ако ти не струваш нищо. Пиши за него, гордей се с него, тълкувай го - то няма да ти донесе никаква полза и ще ти се изплъзне. Но ако То види твоята съсредоточеност, То може да се озове в ръцете ти като дресирана птичка. То прилича на паун, който няма да спре на неподобаващо място. :hmmmmm:

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

А според мене 2012 е поредната масова напразна шашмалогия.

Повече вярвам, че човечеството ще претърпи духовен апокалипсис, ще бъдат по-открити и искрени хората, ще бъдат по-добри към цялото мироздание. При младите наблюдавам голяма откритост и липса на срам от неща, които ние всячески сме крили от другите и себе си. Те са по-сърдечни, прегръщат се и се целуват много повече, говорят си повече добри и мили думи, дори с непознати. Постепенно ще се отворят духовните очи, ще се отворят сърцата и няма да причиняват зло, защото всичко ще се вижда от всички и всеки ще чувства чуждата болка като своя. То и сега е така, но за малцина.

Тогава и Земята ще се отблагодари, като бъде за тях рай.

Линк към коментар
Share on other sites

Прочитайки разказа на Ради, не знам защо се сетих за думите на Руми:

Размишлявай за духовното колкото искаш - то ще те подмине, ако ти не струваш нищо. Пиши за него, гордей се с него, тълкувай го - то няма да ти донесе никаква полза и ще ти се изплъзне. Но ако То види твоята съсредоточеност, То може да се озове в ръцете ти като дресирана птичка. То прилича на паун, който няма да спре на неподобаващо място. :hmmmmm:

:)

Привет, Ани!

Във всички религии и учения се споменава за този завършек на привидно фантастичния разказ от Ради.

Спованава се за "последните времена", които доставят определени условия за трансформирането и трансмутирането на човешкото тяло, но това не е свързано само с "последните времена", това се случва с всеки, който достигне до личното си "последно време" в определения цикъл.

Пътят на Будите, Пътят на Светците, Пътят на Сидхите, Пътят на Просветлените, Пътят на Майсторите/Учителите (Кунг-Фу), Пътят на Жреците, Пътят на Магьосниците, Пътят на ... - все едно и също нещо.

В различните традиции това едно и също нещо носи различни имена.

В Будизма - Тяло на Светлината/Дъгата.

В Дао - Тяло на Абсолютната Алхимия.

В Йога и традицията на 18-те безсмъртни йоги (Посетете уеб сайт ; Крия Йога Бабаджи ) се говори за Тяло ня Любовта, Тяло на Милостта.

В Християнството Иисус се преобразява в истинското си лице (Посетете уеб сайт), още преди да тръгне към Голгота. След Голгота се говори за Възкресение, за Възнесение и за "изчезване"/трансмутиране на тялото, което вече не е от твърдоматериално естество. Превърнало се е в нещо друго, в друго тяло, по-финно, по ефирно. Както се казва в книгата на Маршал Говиндан - "Истинкия Адепт знае, че не бива да оставя тялото си на земята. Той го взима със себе си." (цитатът е перефразиран). Този процес е започнл при всички Светци. Именно Святостта е свързано с него. Ако смъртта отнеме тялото им преди да е завършен процеса, то това тялото не вижда тление и трудно се разлага.

В много традиции, не семо в християнската, е познато това "чудо".

В "Тибетската книга за живота и смърта" от Согиал Ринпоче (Посетете уеб сайт) се описват няколко случая на това явление (Тяло на Дъгата). В Будизма това са естенствени неща.

Разликата е в края на един период и в струпването на голямо количество "напреднали души", които имат да завършват този не лек процес.

Днешните време започнаха още преди стотина години.

Според мен, тези условия за масово трансформиране и трансмутиране се повтарят циклично през някоко хиляди години (2000), но това е само предположение, не мога да докажа това и не го твърдя.

Твърдя, че тази трансформация и трансмутация не бива да бъдат самоцел, защото онзи, за който е самоцел, ще остане разочарован. Те няма да го докоснат.

Навлизането в четвъртото измерение никога не е било за всички. Едни влизат други остават в третото и продължават преинкарнациите си, докато не достигнат до тази широта на Духа и величие и извесеност на Душата, т.е. до "личните им последви времена" в този еволюционен цикъл и пространствено измерение.

Дори и днес има човеци живеещи с такива тела в четвъртото измерение и който има сетиво може да ги види, да общува с тях.

Те са въпросните дето живят в Шамбала.

Това е Новия Йерусалим.

Така завършва и Библията - бели дрехи, с финикови вейки в ръце, Благодатта, Ново Небе и Нова Земя, постоянно Единение с Бога и с Агнето...

На нас, обикновените хора ни остава просто да чакаме и да наблюдаваме и разбира се да живеем.

Както казват руснаците: поживьом - увидим

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

На нас, обикновените хора ни остава просто да чакаме и да наблюдаваме и разбира се да живеем.

Както казват руснаците: поживьом - увидим

Ние не живеем само да гледаме, но и да се променяме. Да живеем истински живот, чрез Дух и Истина. Ако искаме, де.

Здравейте,

Според мен има още едно мъничко нещо,което ние обикновените хора можем да правим,заедно с горните две в цитата.То е -винаги,когато ни се мерне писание,коментар по тая тема,да не се впускаме в разсъждение,а веднага да си извадим един хубав,ясен слайд или визуализация на Земята след тая дата ,но такава каквато искаме да бъде в мечтите си.Свят на съхранена природа и хармонични човешки отношения,свят ,в който малките деца и чистия въздух са номер едно за хората.

Когато за пръв път изчетох, преди време, доста голям и пространен материал с разсъждения и коментари за пророчествата,маите,Нострадамус и т.н. ,аз спонтанно визуализирах желана от мен картинка ,която странно защо се свърза с 2022 година.И до ден днешен правя това.Спомене ли се нещо във връзка с 2012,аз я заменям с моята добра картинка от бъдещето.Не съм забравила да живея тук и сега.А от доста време съм разбрала израза:"Да бъде волята Му".

Така,че скъпи приятели ,ако решите ,че ви върши работа направете нещо подобно.

Впрочем Друнвалдо Мелхизедек в една от книгите си ,съветва хората ,които живеем в тоя момент на нашата планета ,когато решим да си мислим за бъдещето на Земята нека го правим с мисъл за едно добро ,светло и красиво бъдеще.

Изобщо не са случайни според мен някои от упражненията на Паневритмия.И те ни водят също в тая посока.

Спомнете си

http://www.panevritmia.info/philosophy/new-age/

http://www.panevritmia.info/exercises/?section_id=26

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

Че те гибелните неща си стават постоянно.

Ние не ги отразяваме като такива, защото не нарушават материалния ни мир, но това не означава че Земята е спокойна и всичко е ок.

За 2 месеца 22 мъртви делфина в Черно море на брега , това означава още много в него.Защо измряха така делфините това лято!?Аз се чудех защо изобщо нямам желание да се къпя в морето тази година.Хората с материалното си мислене веднага отсякоха -имали вирус.Дали??Или е нещо друго?

Не се вслушваме в природата , а тя ни говори постоянно.Няма да падне метеор вероятно през 2012 и да се разцепи Земята изведнъж , но тя си се разцепва бавно и непрекъснато.А какво правим ние с нашата мисъл?нищо.

Хареса ми поста на Klaudia , за виртуалния градеж.И се сетих за книгата "Приказка без край"Когато един свят започне да изчезва бавно и последователно нищо не може да го спре, защото това означава , че му е нужно обновление.А обновлението може да се сътвори с мисълта на пребиваващите в него.Защото всичко материално е плод на нашата мисъл.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще стане същото събитие, което стана и през 1991, 1999, 2000 г. ... С една дума - ЕДНО ГОЛЯМО НИЩО! :D:P

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Излезе нов филм за Нострадамус и пророчеството му за 2012 г.

Nostradamus: 2012 / Нострадамус: 2012 (2009)

Nostradamus_2012.jpg

Режисьор: Анди Пикард

Филмът "Nostradamus: 2012" е базиран главно върху пророчествата на Нострадамус. Според него, 21 декември 2012 ще отбележи важна промяна в Космическата историята. Освен това във филма се прави паралели между мистични области на Гватемалските джунгли и високите технологии в коридорите на НАСА; от хопи старейшините и шаманите на маите до най-уважаваните мислители на модерния свят; от символите на древните пирамиди в Мексико и Египет с тези на готическите катедрали и паметници на Европа. Основателно или не, предсказанието от Нострадамус носи тревога, но защо това да не бъде и една проверка за нашето колективно внимание и будност по отношение на предупрежденията. Имаме ли готовност и сили, можем ли да се обединим и да противодействаме на подобни бедствия? Това може да бъде определящ момент за човечеството.

"Културите процъфтяват и изсъхват. Цивилизациите идват и си отиват. Дори силен пророк като Нострадамус в крайна сметка е смъртен. Но неговите безсмъртни предсказания оцеляват и ни казват да останем обединени, да се осъзнаем или да изчезнем". /цитат от филма/.

Информация за филма в imdb.

Филмът може да се изтегли от kolibka.com. Има го и в ArenaBG и Zamunda.NET (но за там трябва регистрация).

Субтитри могат да се изтеглят от тук.

Представа за филма може да се получи от този откъс от филма в YouTube:

Линк към коментар
Share on other sites

чета, чета тука и сякаш нещо ми просветна. принципно имам едни подсъзнателни усещания за 2012, па и сънувам доста та не е като да не предусещам нещо. изчела съм почти всичко дето го има в нета и в книгите за тази година... тааааааа докато си четях тук последните постове и ми просветна друго от една думичка "трансформация" в някой от по-горните постове...

не случайно /в тази Вселена случайни неща няма :P / Плутон е в първия градус на козирога. астролозите знаят, че обикновено последния градус на даден знак и първият градус също са градуси с особено внимание и сила, а Плутон е точно свързан с трансформацията и мутацията /ако щете/. козирог пък от друга страна се свързва със Земята /Майката Земя/ - та извода се налага от самосебе си... а ние като обитатели на тази планета е редно да се замислим. много ми се иска преходът да премине тихо и мирно, ама нещо не ми се вярва да стане - човекът е упорито животно и доста пердах трябва да изяде за да си седне на дупето, а пък когато става въпрос за такива ефимерни неща кято вяра и осъзнаване... :unsure: - трудничко би постигнал консенсус със себе си...

таааааааа ще поживеем и ще разберем :thumbsup2: ... то не останало - има-няма още 3 години...

Линк към коментар
Share on other sites

Спомене ли се нещо във връзка с 2012,аз я заменям с моята добра картинка от бъдещето. Не съм забравила да живея тук и сега. А от доста време съм разбрала израза:"Да бъде волята Му".

Не се вслушваме в природата, а тя ни говори постоянно. Няма да падне метеор вероятно през 2012 и да се разцепи Земята изведнъж, но тя си се разцепва бавно и непрекъснато. А какво правим ние с нашата мисъл?нищо.

Хареса ми поста на Klaudia, за виртуалния градеж. И се сетих за книгата "Приказка без край". Когато един свят започне да изчезва бавно и последователно нищо не може да го спре, защото това означава , че му е нужно обновление. А обновлението може да се сътвори с мисълта на пребиваващите в него. Защото всичко материално е плод на нашата мисъл.

много ми се иска преходът да премине тихо и мирно, ама нещо не ми се вярва да стане - човекът е упорито животно и доста пердах трябва да изяде за да си седне на дупето, а пък когато става въпрос за такива ефимерни неща кято вяра и осъзнаване... unsure.gif - трудничко би постигнал консенсус със себе си...
;)

Избрах тези извадки от предни постове, защото ми харесаха и са в тон с мои виждания, мисли :)

Апокалипсисът, пречистващият огън, за който се говори е вътрешен. Ще има хора, които допускат Любовта в себе си и се свързват с по-висши енергии. Но тази Любов е наистина огън, защото те кара да преосмислиш цялото си битие, да преоткриеш и осъзнаеш себе си и да почистиш подсъзнанието си... Зная какво говоря. Но пък след този процес, който трае няколко години съзнанието ни се отваря и придобиваме вътрешна сила. Това прави Любовта, онази, дето ни свързва със Земята и с Небето.

А иначе Апокалипсис е имало, наяве, по време на втората световна война, запалена от безумието на Хитлер. За съжаление все още има хора настроени на тази вълна, повлияни от неговите идеи, но те са малко и се тушират от други влияния и енергии. Зная, че много разумни същества ни помагат стига да поискаме да се променим. Промяната на света, започва от самите нас.

'Краят на Времената', за който споменава Ники, в поста си по-горе не е нищо друго, освен настройката на някои хора на по-висши вибрации. Т.е. тяхната мисъл ще тече побързо от т. нар. нормално време. Преминава се в четвърто ниво на съзнание. Страшно ли?-Може да е страшно само за тези, които не разбират ... :)

Сещам се и за още нещо-когато се свържем с нашия вътрешен център, когато отворим сърцето си за Любовта, ние се свързваме със любовта във всички хора и те стават по-добри. Защото всички сме Едно! Когато ние виждаме хубавото във всички хора /забравим лошото/, то те по магичен начин стават добри. Опитайте, ще разберете. Имаше един подпис на съпорталец, който ми хареса-"Дай цялата си Любов на този свят и той ще ти отвърне със същото!"

Знам, че след 2012 ще има свят изпълнен с доброта и красота :3d_053:

Ето и нещо, дето е в синхрон

Ценна мисъл за деня:

Вашите приятели от невидимия свят, които са ви пратили тук, искат да бъдете духовни и религиозни; вашите приятели от невидимия свят искат да бъдете умни, да бъдете силни, да притежавате всички добри качества, да издържате изпитите си, да бъдете носители на Божествените идеи, да пръскате светлина, да утешавате страдуищи, бедни, немощни, да си състрадавате един друг. И още хиляди други работи те изискват от вас. И когато вие се съгласите с всичко това и започнете да изпълнявате техните изисквания, вие ще почувствате една вътрешна радост. Душата ви ще се разшири, умът ви също. Ще забележите, като че нещо тайнствено става у вас, чувствате се като някоя птичка, която се вдига нагоре с крилата си. Това показва, че имате благоволението на тия висши приятели. Те ви казват: вървете напред, и ние ще ви помагаме! Пък щом не изпълнявате техните изисквания, вие се разклащате, растройвате се и животът ви се обезмисля. (Беинса Дуно)

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Отново се започна с негативните прогнози за 2012г. като я свързват ,както през 2000 година със края на светът ,някои хора незнам целенасочено или не се опитват да насаждат страх у хората ,и за съжаление донякъде успяват.Доста хора очакваха края на света през 2000г. но мисля ,че нищо нестана :) ,както няма да стане и през 2012г.

Между другото отново грешно се тълкува и календара на Маите ( доста неща се талкуват грешно де ,включително Библията и какво ли още не ) ,горе долу съм запознат с календара им и по скоро Маите са искали да кажат, че ще има някакъв катъклизам на мисловно ниво ( на хората със стари схващания ,ще им е трудничко :) ),през 21.12.2012г. и се очаква да се промени чистотата на слънчевата светлина ,но всичкото това е за промяна към по добро .Очаквам с нетърпение 2012г. :).И мога да се обзаложа, че нищо лошо не на грози ,точка smile1.gif.

Линк към коментар
Share on other sites

И искам да апелирам медиите и обществото ,стига с това насаждане на страх и негативизъм ,аман вече .Донякаде и ние хората имаме отговорност ,защото им обръщаме внимание ,като по този начин рейтингите им се вдигат и те продължават да ни заливат с такива неща ,за тях лошата новина е добра новина .Мисля че ако не им обръщаме толкова внимание ,би трябвало да намалеят тия неща.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз смятам, че промените са вътрешни, на съзнателно ниво. Човечеството просто трябва да смени посоката на мислене и отношенията си, това е. Е, сигурно е равно на сътресение, катаклизам, но пък е за Добро.... :feel happy:

Ценна мисъл за деня:

Може би се чудите: “Ако ние наистина сме Живота или Бог, тогава защо не го знаем?” Защото сме програмирани да не го знаем. Ние сме научени: “Ти си човек. Това са твоите граници.” После ограничаваме своите възможности със собствените си страхове. Вие сте това, което вярвате, че сте. Хората са могъщи магьосници. Когато вие вярвате, че сте нещо, вие наистина сте това нещо. И вие можете да направите това, защото вие сте Живота, Бог, Намерението. Имате силата да направите себе си това, което сте веднага. Но не вашият мислещ ум контролира силата ви, а това, в което вярвате. (Дон Мигел Руис)

Линк към коментар
Share on other sites

Този цитат от Дон Мигел Руис ,е не ценна мисъл за деня ,а безценна :)

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Ценна мисъл за деня:

Може би се чудите: “Ако ние наистина сме Живота или Бог, тогава защо не го знаем?” Защото сме програмирани да не го знаем. Ние сме научени: “Ти си човек. Това са твоите граници.” После ограничаваме своите възможности със собствените си страхове. Вие сте това, което вярвате, че сте. Хората са могъщи магьосници. Когато вие вярвате, че сте нещо, вие наистина сте това нещо. И вие можете да направите това, защото вие сте Живота, Бог, Намерението. Имате силата да направите себе си това, което сте веднага. Но не вашият мислещ ум контролира силата ви, а това, в което вярвате. (Дон Мигел Руис)

Иска ми се да коментирам горната ценна мисъл... (подчертаното!)

Вярно е, че собствените ни страхове ни ограничават, но това, че ако човек вярва, че е нещо, то той наистина е това нещо,... е много относително. Ако човек се задълбочи ще види, че ще изпадне в противоречие... А колко хора се надценяват ?!? Вярват си...А в същност какво са ?

Малко непонятно ми се вижда и това да си Живота, Бог, Намерението (последното ме обърква много!). Значи имам силата да направя веднага нещо, но не с "мислещият ми ум", а с вярата в нещото... ОК ! Резонен е въпроса, а ако го няма "мислещия ум" би ли имало вяра ? Животните дали могат да вярват в нещо ?

Изобщо много красиви мисли срещам от окултисти и учители, но те си остават често до там... До едно ниво на красота. За това и харесвам Учителя, който "влиза" в дълбочина на понятията... Примерно за случая, трябва да се разбере много добре, че вярата има "нива" и съгласно това степенуване се постигат някакви резултати... Как така аз си вярвам ,че сам велик маг например и това става моментално. Прилича ми на красива приказка за детската градина... Някой да е чувал за непоколебима вяра ?!?

Страшно големи усилия и воля е положил Учителя (две школи от по 22 години!) за изясняването на взаимовръзките и зависимостите между Ум и Сърце, Разум и Желания, Надежда и Вяра, Любовта и ролята на Волята във всичко това... Страхотна дълбочина и Светлина ни дава в тази насока, което всъщност е и съществената отличителна разлика (НОВОТО!) в сравнение с други школи.

В никакъв случей не омаловажавам или отричам подобни ценни мисли, школи, учения или учители... Щом като има някой, на който да му допада такива мисли - ОК! ... Можем да се радваме за него. Баланса и харминията в човек са най-важни.

За мен лично подобни мисли са "слаба храна" за моя ум и ако не са Беседите трудно бих осмислил идеята в тях...

Безспорно в подобни мисли и идеи има доза Истина, но това според мен (за мен!) не е особено важно, защото тази "доза" не може да ми даде осмисляне и разбиране на нещата. Все пак това е лично споделено мнение и нека то да не ангажира дискусии.

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз смятам, че промените са вътрешни, на съзнателно ниво. Човечеството просто трябва да смени посоката на мислене и отношенията си, това е. Е, сигурно е равно на сътресение, катаклизам, но пък е за Добро.... :feel happy:

Ценна мисъл за деня:

Може би се чудите: “Ако ние наистина сме Живота или Бог, тогава защо не го знаем?” Защото сме програмирани да не го знаем. Ние сме научени: “Ти си човек. Това са твоите граници.” После ограничаваме своите възможности със собствените си страхове. Вие сте това, което вярвате, че сте. Хората са могъщи магьосници. Когато вие вярвате, че сте нещо, вие наистина сте това нещо. И вие можете да направите това, защото вие сте Живота, Бог, Намерението. Имате силата да направите себе си това, което сте веднага. Но не вашият мислещ ум контролира силата ви, а това, в което вярвате. (Дон Мигел Руис)

Няма да пиша като защитник/привърженик на идеята за вътрешните промени/катаклизми/трансформация, нищо ще пиша като защитник/пръвърженик на идеята за външни промени/катаклизми, трансформация.

:)

С това мнение ще посоча максимата - "Никога не казвай никога".

Ще задам прости въпроси.

Ако вътре в човека се разиграват някакви промени, поради еволюциони процеси на духовна трансформация, то те оставят ли свои отпечатък и във външността на този човек?

Съвсем логично ще продължа със същия въпрос, но вече ще засегна с него планетата Земя.

Ако Земята претърпява някаква вътрешна промяна на глобална планетарно-духовна засилена еволюционна трансформация, то това ще се отрази ли на нейната повърхност?

Често напоследък се говори за някакъв си пулс на земята - "Резонанс на Шуман" и пр. Та ще окажат ли вътрешните промени влияние върхи повърхността?

Всеки, чията вътрешна енергия е пробудена (Кундалини, Змийска Сила, или както и викат...) ще е напълно наясно с отговорите на тези въпроси.

Ето защо най-вече се придържам към това да живея и да наблюдавам (е, не само :) ), пък каквото ще да става. Дали външни, или вътрешни, дали и двете едновременно, не е от голямо значение. Да, има някакво значение, но не е голямо. Така или иначе вече нещо глобално се случва, пък който е закъснял за представлението, нека потърси онези, които и до днес "продават билети на черно". :ph34r:

Пълно е с нинджи, треперат ми коленцата :sorcerer::yinyang: !

Линк към коментар
Share on other sites

Ценна мисъл за деня:

Може би се чудите: “Ако ние наистина сме Живота или Бог, тогава защо не го знаем?” Защото сме програмирани да не го знаем. Ние сме научени: “Ти си човек. Това са твоите граници.” После ограничаваме своите възможности със собствените си страхове. Вие сте това, което вярвате, че сте. Хората са могъщи магьосници. Когато вие вярвате, че сте нещо, вие наистина сте това нещо. И вие можете да направите това, защото вие сте Живота, Бог, Намерението. Имате силата да направите себе си това, което сте веднага. Но не вашият мислещ ум контролира силата ви, а това, в което вярвате. (Дон Мигел Руис)

Иска ми се да коментирам горната ценна мисъл... (подчертаното!)

Вярно е, че собствените ни страхове ни ограничават, но това, че ако човек вярва, че е нещо, то той наистина е това нещо,... е много относително. Ако човек се задълбочи ще види, че ще изпадне в противоречие... А колко хора се надценяват ?!? Вярват си...А в същност какво са ?

Малко непонятно ми се вижда и това да си Живота, Бог, Намерението (последното ме обърква много!). Значи имам силата да направя веднага нещо, но не с "мислещият ми ум", а с вярата в нещото... ОК ! Резонен е въпроса, а ако го няма "мислещия ум" би ли имало вяра ? Животните дали могат да вярват в нещо ?

Изобщо много красиви мисли срещам от окултисти и учители, но те си остават често до там... До едно ниво на красота. За това и харесвам Учителя, който "влиза" в дълбочина на понятията... Примерно за случая, трябва да се разбере много добре, че вярата има "нива" и съгласно това степенуване се постигат някакви резултати... Как така аз си вярвам ,че сам велик маг например и това става моментално. Прилича ми на красива приказка за детската градина... Някой да е чувал за непоколебима вяра ?!?

Страшно големи усилия и воля е положил Учителя (две школи от по 22 години!) за изясняването на взаимовръзките и зависимостите между Ум и Сърце, Разум и Желания, Надежда и Вяра, Любовта и ролята на Волята във всичко това... Страхотна дълбочина и Светлина ни дава в тази насока, което всъщност е и съществената отличителна разлика (НОВОТО!) в сравнение с други школи.

В никакъв случей не омаловажавам или отричам подобни ценни мисли, школи, учения или учители... Щом като има някой, на който да му допада такива мисли - ОК! ... Можем да се радваме за него. Баланса и харминията в човек са най-важни.

За мен лично подобни мисли са "слаба храна" за моя ум и ако не са Беседите трудно бих осмислил идеята в тях...

Безспорно в подобни мисли и идеи има доза Истина, но това според мен (за мен!) не е особено важно, защото тази "доза" не може да ми даде осмисляне и разбиране на нещата. Все пак това е лично споделено мнение и нека то да не ангажира дискусии.

Поздрави.

За да се рабере по добре ,какво иска да каже авторът е хубаво да се прочете книжката ,тогава всякакви противоречия би трябвало да отпаднат ,пък и тя е написана съвсем просто и ясно и благодарение на неговите книги още по добре разбирам П.Дънов .Ако вземим цитат от някоя беседа на Дънов ефектът ще е същият ,няма да стане ясно какво по точно иска да ни каже .Нежелая и да сравнявам двете личности ,за мен са велики и двамата .

Линк към коментар
Share on other sites

Спокойно, няма от какво да се страхувате.Аз изследвам темата от доста време, спекулира се много с нея.

Има много предсказания за това, всеки ги тълкува както му харесва, календарите на маите и евреите свършват на една и съща дата, колелото на Брахма при индииците, скалата на предсказанието на индианците Хопи, от изгубената книга на Нострадамус, последната илюстрация показва празна страница в книгата на Живота.

Света ще свършва, кой свят, никой не казва, светът не може да свърши да ви кажа аз, защото е многоизмерен.

Ние виждаме само третото измерение, но също сме многоизмерни същества.

В третото измерение стават катаклизми, да, но то не може да изчезне.

Малко знаем за физическият свят, който ни заобикаля, малко знаем и за себе си, затова се страхуваме.

Светът ще свършва, ако това се отнася за сегашният начин на живот то му е време да свърши.

Светът не може да свърши, но може да се промени и със сигурност това ще стане някой ден. Празната книга на Живота от изгубената книга на Нострадамус на мен ми показва че ще започне да се записва наново, начисто, в това няма нищо страшно. Според мен Дънов не е дошъл да учи някакви обречени на гибел създания, а хора на прага на голямата промяна, каква ще бъде тя, и колко трудно ще я понесем, това не знам.

Линк към коментар
Share on other sites

Нострадамус 2012, преведох го наново , предсказанията на Нострадамус, доста е говорено и писано на тази тема.Направих нови субтитри, исках когато гледате филма, да четете това което се говори.Това е документален филм и има нужда от точни субтитри за да го разберете по-добре.

Нострадамус е писал предсказанията си подредени по сто наречени центурии ,защото думата е латинска и произлиза от стотица, четиристишия наречени квартети.

За това когато споменаваме предсказанията на Нострадамус говорим за центурия номер, квартет номер.

През 1994 година италиански журналисти откриват случайно в националната библиотека на Италия неизвестна до сега книга съдържаща илюстрации, подписана от Мишел де Нотр Дам, предполага се, че е дело на Нострадамус.

Вфилма се споменават и други предсказания, тези на маите, скалата с предсказанието на индианците Хопи, порамидите в Египет и други.

Най важното за което става въпрос е изключителният астрономически феномен случващ се толкова рядко на 25800 години един път. Наречен е Прецесия на равноденствията

Прецесия е промяна на наклона на оста (оттам и на равнината) на въртене на едно тяло. Всяко въртящо се твърдо тяло може да прецесира.

Прецесия на оста на Земята

Земната ос прецесира - върти се под наклон около оста на еклиптиката в посока, обратна на посоката на движение на Земята около Слънцето, с период приблизително 25 800 години. Това е причината нашата гледка към звездите да се променя бавно 1 градус на всеки 72 години. За 25 800 години земята във своето движение в галактиката минава последователно през всички зодиакални знаци, наречени ери, сега навлизаме в ерата на Водолея.

Един път на всеки 25800 години,

слънцето през зимното равноденствие,

се изравнява с центъра

на Млечният път.

Слънцето погледнато от Земята изглежда, че изгрява в една линия точно с центъра на галактиката

Това е причината, поради която

маите са взели 21 декември 2012 г.

като дата на която

завършва един голям цикъл.

Това е така нареченото Галактическо подравняване за което толкова се говори.

Филма оставя преценката на зрителите за всичко, което е казано.

И аз се надявам да съм ви била полезна с информацията и субтитрите.

оставих едно копие от субтитрите във форума на kolibka.com защото те имат филма качен,

и отделно качих испанската версия в nanoset.net

eто тук можете да си го изтеглите.

http://nanoset.net/torrent/16/28/108037/No...atrip%29%20xvid

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

НАСА признала вероятность (в 1982) существования ещё одной новой планеты солнечной системы. Годом позже (1983) НАСА запускает IRAS (Инфракрасный Искусственный Спутник) который засек очень большой объект. The Washington Post подвела итог интервью с ученым из программы JPL IRAS.

 

Небесное тело возможно бОльшего размера чем гигант-Юпитер и возможно по размерам на столько близко к Земле, может быть частью этой солнечной системы, было обнаружено в направлении созвездия Ориона орбитальным телескопом.

“Все, что я могу сказать это то, что мы не знаем, что это,”- сказал Герри Ниугбауер ведущий сотрудник программы IRAS. Все Правительства знают об этом и они предпринимают энергичные меры для выживания и сохранения своей власти при появлении Нибиру или Планеты Х (Nibiru).

http://www.youtube.com/watch?v=3Q07LC_eh6E...player_embedded

Официальное сообщение

:3d_046:

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...