Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Търся помощ за добро куче


Recommended Posts

Здравейте,

Пиша в този форум, защото мисля, че тук има много добри хора. Много и като количество, и като състрадателност.

Търся стопани за трикрако куче.

Казва се Мишо.

Мишо беше бездомен. Преди месец едва оцеля след нападение от питбул. Беше прегризан по лапите. Претърпя няколко операции. За съжаление, докторите не можаха да спасят едната му лапа. Преди два дни я ампутираха.

От един месец Мишо е вкъщи. След три седмици баща ми ще се върне от командировка и ще бъда изправена пред ултиматума: "Или кучето или аз". Баща ми не иска животни в апартамента.

Не искам да го пускам обратно навън. Той ще се справи и на три крака, но много ще се набива на очи и не съм сигурна дали няма да е пъвата набелязана жертва на недобронамерен човек. Кучето доста изстрада. В първите две седмици нямаше глас от стреса. Под кожата на корема му има сачма....

Мишо е много благ по характер, умен, чувствителен, обичлив. Умее да се усмихва - за първи път виждам куче да се усмихва. На 4 години е. Вече познава човешката обич и щедро се отблагодарява за нея.

Прием всякакъв вид помощ свързана с намиране на добри стопани за Мишо.

Благодаря ви!

Казвам се Аглика.

Ако имате предложения, моля, пишете ми тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Аглика,

Поздравявам те за добрината!

Ние вече сме прибрали две кучета от улицата и няма как да с епогрижим за още едно.

Желая ти успех!

Може баща ти да размисли?

Линк към коментар
Share on other sites

Поздрав и на вас!

И благодаря, за хубавия отговор!

Много бих се радвала да се случи чудо и Мишо да остане при нас.

А бидейки реалист търся и други варианти.

Хубав ден!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, aenar luindill!

Изпрати ми някакви свои координати на лични. Ще опитам да помогна.

Самата аз имам дом.любимци и се грижа и за квартални кучета и котки - наясно съм на какво е способна човешката жестокост към животните. Било то жестокост, причинена от самите хора или от техните любимци.

Преди 5 години и аз намерих едно кученце - прекрасно, бяло, мъничко... и пребито от бой. Никой не му обръщаше внимание, нищо че всеки уж парадира, че "обича животните" - всички го подминаваха. Имам, нямам възможност - прибрах го. След 2 годишно ходене по мъките, лекари, болници и прочее - не можа да оздравее.

Често си мисля - дали все едни и същи хора не намираме пострадали животинки!? Поне на мен сякаш сами ми се изпречват на пътя, или просто другите хора не ги забелязват!?

Няма случайни срещи ;)

И аз смятам, че баща ти може да се разнежи, все пак - опитай! Няма невъзможни неща.

Казва ти го човек, приютяващ от дете таралежи, гларуси, гущери и какво ли не.... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Zдравей, Аглика!

Да се включа и аз.

Имах такова приключение с котарака, който сега лежи доволно до мен. Описано е в темата за животните. Първо едното ми дете не го искаше, а другото го искаше, после стана обратно. Не можах да го дам никъде и остана при мен. Сега всички го обичаме , а и той нас доста.

Смятам, че баща ти ще се смили. Ти просто се моли това да се случи.

Ще стане.

А междувременно продължавай да му търсиш друг стопанин, ... съдбата дарява с добри изненади добрите хора. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

И аз искам да ви попитам дали някой може да помогне на едно куче, което живее пред блока ни!

От около два месеца започна да му расте нещо около врата и да набъбва, притеснява ме какво е.

Знае ми някой от вас организация за защита на животните, която може да му помогне - например да го прегледа и при нужда да го оперира!?

Проблемът е, че нямам собствен транспорт, а и кучето е свикнало да е на свобода и ще ми бъде повече от трудно да го заведа при специалист. Освен това страда и от краста...

Ако знаете за такава организация или имате идея, моля пишете!

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, aratron!

Кучешката краста е опасна за кучето, но не е заразна за човека. Лекува се много лесно, но изисква упоритост. Това можеш и сам да направиш - купуваш от близкия супермаркет кутия свинска мас и от близката аптека пакетче сяра (всичко това ще ти излезе около 3-4 лв), смесваш ги в равни количества и започваш ежедневно мазане на засегнатите участъци. Маже се умерено, чрез втриване. Дори и кучето да се ближе - вътрешното поемане на лекарството е полезно за него.

Нищо сложно.

Стига да имаш желание, разбира се, да помогнеш на животинчето и да не чакаш някой друг да се сети.

Няма опасност за теб да се заразиш.

Относно другата помощ:

Може да има потребители, които да знаят къде живееш и да добият представа къде е кучето. Обаче, аз не те познавам и на мен думи като: "дали някой може да помогне на едно куче, което живее пред блока ни" - нищо не ми говорят.

Къде е тоя блок? В кой квартал? В кой град?

Нали, ако някой иска да помогне - все пак трябва да има представа къде е това куче и така да прецени има ли възможност.

Тук влизат доста потребители, а още повече четат. Все има добри хора, които могат бързо да реагират. Но, като не знаят подробности и координати - никой няма да реагира.

Затова, моля, когато искате помощ за нещо - бъдете по-подробни.

Същото се отнася и за кучето Мишо.

От 4 дни чакам да разбера от Аглика къде е той и нямам отговор.

При това положение - няма как да има активни хора в оказването на помощ :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте пак,

Ще поддържам актуална информация за Мишо тук.

Намерихме две сигурни фондации за осиновяване на кучета в Германия и Холандия.

Това е едната:

http://www.streetdogrescue.com/

На другата нямам web координати, тя е българо-немска и са помогнали за осиновяването на едно трикрако от немска баронеса. Виждала съм снимки - голяма принцеса.

От друга страна шансовете Мишето да остане тук, май растат... направо не знам дали да го пиша...

Ние сме в София, в Младост.

Поздрави: Мишо и компания

Линк към коментар
Share on other sites

П.П.

Вчера бяхме на гости в къща с двор. Мишо лежа в тревата, мириса вятъра и беше много щастлив. Даже си отнесе коричка хляб настрана и доволно я дъвка надничайки изпод тревичките.

Привет Aratron,

Има една международна фондация: "Четири лапи", може да им се има доверие, това е страницата им за контакти:http://www.vier-pfoten.bg/website/output.php?id=1148&language=2

Можете да се обадите и на Немски кастрационен център в Студентски град - 962 17 67; 962 17 69.

Не съм сигурна дали имат транспорт.

Поне ще ви дадат някаква информация.

За съжаление не мога да ви предложа транспорт, дори да сте в София, защото Мишо след три упойки и антибиотици е със слаба имунна защита и не ни се рискува и да го окрастим.

Ако разбера още нещо ще ви пиша.

Линк към коментар
Share on other sites

От друга страна шансовете Мишето да остане тук, май растат... направо не знам дали да го пиша...

От сърце ти пожелавам най-доброто за двама ви. :3d_046:

Благодаря ти за информацията, която си поместила, относно фондациите.

117.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Аглика, не искам да нахалствам - но, често се питам как сте с Мишо и как са се развили нещата при теб.

Ако желаеш, сподели ни.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Чебурашка,

Не нахалстваш. От два дни мисля да пиша тук и държа отворена страницата. Сега, когато публикувах бележката си, видях и твоята, и дописвам.

Мишо остана в къщи. Изглеждаше крайно невероятно, но се случи толкова естествено.

Сега е добре. Даже бих казала, че е голям глезльо.

Единствено не обича да се разхожда. Още го е страх и шумка да шумне, нашият смелчага е пред входа...

Вече е изкъпан, пухкав и съвсем домашен. Когато спираме да го галим, моли с единствената си предна лапа за още.

Благодаря дълбоко на всички за добрите мисли и за подкрепата! И най-вече на теб, Чебурашка! Нека доброто те води и подкрепя!

Желая на всички прекрасни светли дни!

Аглика

Редактирано от aenar luindill
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_163:

Прегръдки за двама ви и на всички у дома!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Чебурашка,

Не нахалстваш. От два дни мисля да пиша тук и държа отворена страницата. Сега, когато публикувах бележката си, видях и твоята, и дописвам.

Мишо остана в къщи. Изглеждаше крайно невероятно, но се случи толкова естествено.

Сега е добре. Даже бих казала, че е голям глезльо.

Единствено не обича да се разхожда. Още го е страх и шумка да шумне, нашият смелчага е пред входа...

Вече е изкъпан, пухкав и съвсем домашен. Когато спираме да го галим, моли с единствената си предна лапа за още.

Благодаря дълбоко на всички за добрите мисли и за подкрепата! И най-вече на теб, Чебурашка! Нека доброто те води и подкрепя!

Желая на всички прекрасни светли дни!

Аглика

Аглика,ти си много смело и добро момиче.Светли дни и за тебе дете.

Да ти призная на твоите години нямаше да се справя толкова успешно.

Бъди благословена.

И аз имам домашен любимец -куче на 2 години-Честър.

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Чебурашка,

Не нахалстваш. От два дни мисля да пиша тук и държа отворена страницата. Сега, когато публикувах бележката си, видях и твоята, и дописвам.

Мишо остана в къщи. Изглеждаше крайно невероятно, но се случи толкова естествено.

Сега е добре. Даже бих казала, че е голям глезльо.

Единствено не обича да се разхожда. Още го е страх и шумка да шумне, нашият смелчага е пред входа...

Вече е изкъпан, пухкав и съвсем домашен. Когато спираме да го галим, моли с единствената си предна лапа за още.

Благодаря дълбоко на всички за добрите мисли и за подкрепата! И най-вече на теб, Чебурашка! Нека доброто те води и подкрепя!

Желая на всички прекрасни светли дни!

Аглика

Eй, чудесна новина :thumbsup2:

Много се радвам за вас!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте на всички, които така се грижите за беззащитните!

тъй като и ние (аз и компания) си поизпатихме в търсене на съдействие за болни животинки, мога да ви предложа в случай на нужда

да имате предви втеринарната служба на зоопарка (ако сте от София, разбира се). съдействието и доброжелателството на тези хора е голямо, наистина лекари.

много се радвам на вашите успехи!

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...